Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Hitron Chita
Autor Wiadomość
wirowskm 
Klikacz

Dołączył: 20 Kwi 2021
Posty: 6
Wysłany: 21-04-2021, 12:42   

pawelb napisał/a:
coś musiałeś nie tak skonfigurować

Pewnie tak..., choć zapomniałem powyżej napisać, ze po każdej zmianie konfiguracji z restartem Chity, czekałem aż wróci do życia i dopiero wtedy restartowałem PC-ta (win10) aby odczytał dla karty nowe ustawienia. Taka naleciałość ze starszych windoz.
_________________
 
 
wirowskm 
Klikacz

Dołączył: 20 Kwi 2021
Posty: 6
Wysłany: 21-04-2021, 12:52   

Twardy reset robili już serwisanci i to też nic nie dawało.
Łączyłem się przewodowo bezpośrednio z portem Chity, poprzez sieć (czyli za swichem) i poprzez WiFi - jak była dostępna. Oczywiście nie na raz ;) z jednego kompa w tym samym czasie.
Generalnie nie widzę przyszłości tego urządzenia w mojej sieci. Chyba ma za dużo do ogarnięcia i sobie z tym nie radzi. Stary FritzBox 7390 jako router działał stabilnie. Ale ma już swoje lata i był konstruowany do innej technologii.
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-04-2021, 12:57   

wirowskm napisał/a:
Twardy reset robili już serwisanci i to też nic nie dawało.
Łączyłem się przewodowo bezpośrednio z portem Chity, poprzez sieć (czyli za swichem) i poprzez WiFi - jak była dostępna. Oczywiście nie na raz ;) z jednego kompa w tym samym czasie.
Generalnie nie widzę przyszłości tego urządzenia w mojej sieci. Chyba ma za dużo do ogarnięcia i sobie z tym nie radzi. Stary FritzBox 7390 jako router działał stabilnie. Ale ma już swoje lata i był konstruowany do innej technologii.

tak jak wspominałem wcześniej, u siostry w firmie były bardzo podobne problemy i z marszu dokonałem zmian i od pół roku działa bez problemu, poproś ewentualnie kogoś do pomocy żeby ci ustawił te DNSy, Hitron to bardzo dobre urządzenie ale UPC zrobiło jakąś nakładkę na system logowania i więcej z tym problemu niż pożytku
Pamiętaj też że możesz skonfigurować Chita jako dns proxy czyli komputery będą odpytywać Chita o adres IP czyli Chita będzie działać jak DNS lub bez proxy wówczas komputery za modemem dostaną z dhcp adresy IP serwerów DNS jakie wpisałeś do Chita
mam nadzieję, że w miarę jasno wytłumaczyłem
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-04-2021, 13:09   

Podłącz się przewodowo i wygląda na to, że powinno - po zmianie DNSów - być OK
 
 
gabrychu 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 196
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 21-04-2021, 14:20   

Chita robi też za router czy za nim masz wstawiony swój router?
Chita + swój router powinno działać poprawnie.
_________________
 
 
rOx123 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-06-2021, 13:59   

Pytanie, jak dostać się na stronę WWW modemu od strony użytkownika? Jaki ma adres IP?
Na swoim ruterze mam ustawione stałe IP od UPC i wygląda to tak, że Chita ustawiona w trybie bridge jest kompletnie transparentna.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 09-06-2021, 14:05   

W bridge zazwyczaj masz adres http://192.168.100.1
_________________
  -Zuzia
 
rOx123 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-06-2021, 22:45   

Niestety, nie działa.
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-06-2021, 15:10   

Z tyłu urządzenia masz chyba napisane - 192.168.0.1 (??)
 
 
aqualatus 
Klikacz

Dołączył: 10 Paź 2021
Posty: 3
Wysłany: 10-10-2021, 21:48   

Mam dziwny problem z serwerem, który jest w mojej sieci lokalnej. Mam internet firmowy 1000 Gb i od jakiegoś czasu mam nowy router Hitron Chita + stały IP. Jakiś czas temu, kiedy jeszcze miałem poprzedni model Hitrona, problem nie występował.

Hitron Chita działa w trybie routera. Mam w sieci lokalnej komputer, na którym działa serwer ww w. Mam domenę, która wskazuje na mój stały adres IP. Zarówno ht tp jak i htt ps działają bez problemów. Komputer ma oczywiście połączenie z internetem.
Co mogę zrobić:

    Łączyć się serwerem po ht tp i htt ps
    Łączyć się z serwerem po SSH
    Z konsoli serwera mogę ping-ować strony w internecie
    Z konsoli serwera mogę łączyć się ze stronami ww w z użyciem curl lub wget.


Czego nie mogę zrobić:

    Połączyć się z konsoli serwera z użyciem curl lub wget z moją domeną/subdomeną (wskazującą na ten serwer) ani z moim adresem IP


Wget i curl zgłaszają wtedy "connection timeout"

Krótko mówiąc, serwer komunikuje się w obie strony bez problemu, ale nie może się połączyć ze stronami hostowanymi przez samego siebie.

Szukałem rozwiązań w internecie. Serwer jest świeżo instalowany własnoręcznie od zera, więc nie ma w nim jakichś nietypowych rozwiązań. Gdzieś w internecie widziałem komentarz, że podobny problem występował ze względu na to, że ISP blokował pakiety wysyłane na dany IP pochodzące z tego samego IP. Czy ktoś wie coś na ten temat? Może Chita ma tego typu blokadę, której wcześniejszy Hitron nie miał? Zmieniałem też przy okazji taryfę z 600Mb na 1000Mb.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 11-10-2021, 13:10   

aqualatus, Puść curla w trybie verbose i wrzuć tutaj wynik. Ciężko powiedzieć czy masz coś z konfiguracją serwera czy to problem z modemem, aczkolwiek takie połączenie powinno korzystać z NAT Loopback i zamknąć się na localhoście.
_________________
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 11-10-2021, 13:19   

Może NAT Loopback nie działa. Podobne problemy były w Compalu, Gigaboxie, Ubee.
_________________
  -Zuzia
 
aqualatus 
Klikacz

Dołączył: 10 Paź 2021
Posty: 3
Wysłany: 11-10-2021, 18:17   

Dzięki za odpowiedź. Pierwsze słyszę o NAT loopback.

Użyłem:
Kod:
curl -v ht-tps://my.domain.pl       # forum nie pozwala mi wrzucić linku, stąd "ht-tps"


Ukryłem nazwę domeny i IP.
Wynik:
Kod:

*   Trying xxx.xxx.xxx.xxx...
* TCP_NODELAY set
* Expire in 200 ms for 4 (transfer 0x556d5d936ee0)
* connect to xxx.xxx.xxx.xxx port 443 failed: Connection timed out
* Failed to connect to my.domain.pl port 443: Connection timed out
* Closing connection 0
curl: (7) Failed to connect to my.domain.pl port 443: Connection timed out


Z tego chyba nic konkretnego nie wynika?
Na infolinii powiedzieli mi, że nie ma absolutnie żadnych blokad tego typu, ale nie wiedziałem jeszcze wtedy o NAT loopback, więc im tego nie sugerowałem.

Zaproponowali mi wgranie jakiegoś nowego softu, który jest sukcesywnie wdrażany w Chita. Trochę się boję być ich królikiem doświadczalnym.
 
 
DavidGM 
Klikacz

Dołączył: 30 Sty 2018
Posty: 7
Wysłany: 28-01-2022, 18:37   

A z parametrem --insecure masz tak samo?

aqualatus napisał/a:
Dzięki za odpowiedź. Pierwsze słyszę o NAT loopback.

Użyłem:
Kod:
curl -v ht-tps://my.domain.pl       # forum nie pozwala mi wrzucić linku, stąd "ht-tps"


Ukryłem nazwę domeny i IP.
Wynik:
Kod:

*   Trying xxx.xxx.xxx.xxx...
* TCP_NODELAY set
* Expire in 200 ms for 4 (transfer 0x556d5d936ee0)
* connect to xxx.xxx.xxx.xxx port 443 failed: Connection timed out
* Failed to connect to my.domain.pl port 443: Connection timed out
* Closing connection 0
curl: (7) Failed to connect to my.domain.pl port 443: Connection timed out


Z tego chyba nic konkretnego nie wynika?
Na infolinii powiedzieli mi, że nie ma absolutnie żadnych blokad tego typu, ale nie wiedziałem jeszcze wtedy o NAT loopback, więc im tego nie sugerowałem.

Zaproponowali mi wgranie jakiegoś nowego softu, który jest sukcesywnie wdrażany w Chita. Trochę się boję być ich królikiem doświadczalnym.
 
 
nusch 
Klikacz

Dołączył: 28 Gru 2022
Posty: 4
Wysłany: 28-12-2022, 14:20   

Czy ktoś orientuje się jak bardzo tryb routera wpływa na wydajność w przypadku Chita ? Mam internet biznesowy od UPC, chciałbym mieć coś w rodzaju hybrid clouda, za stałe zewnętrzne IP nie miałem nigdy potrzeby płacić - mam od tego DNSa i stale spięte VPNy. W związku z niedawnym podniesieniem prędkości do 1Gbit UPC poinformowało że muszą wysłać mi nowy modemorouter, powiedziałem że ok tylko przed przedłużeniem umowy chciałbym się upewnić że jest on mniejszy lub tej samej wielkości co dotychczasowy bo wszystkie ich kloce - router, RFoG, ogromne zasilacze i sztywny krótki koncentryk zajmują mi większość szafy 10'' . W której to szafue co prawda planowałem również sprzęt dostępowy ale nie przewidziałem że zajmie to prawie całą szafę. Pani na infolini powiedziała - tak mam te sprzęty przed sobą, będzie ok. Co okazało się kłamstwem - dostałem Hitron Chite który jest większy niż ConnectBox. Zadzwoniłem na infolinie, dowiedziałem się że nie mają mniejszych modemów w ofercie ale to nie koniec problemów - Pani stwierdziła że nie może aktywować trybu bridge na tym Chita że to zadziała tylko ze stałym IP. Zaproponowała wymianę na ConnectBoxa w wersji Giga na co przystałem - umówili montera nie wiem po co skoro poprzedni przyszedł kurierem i sam podłączałem. I tu mam wątpliwości:

  • gdzieś czytałem że Chita ma jednak lepsze bebechy - jak wygląda to z wydajnością i anty DoS ?
  • w obu przypadkach Chita vs Giga COnnectbox - czy NAT zamiast Bridge istotnie wpływa na wydajność czy da się z NATem żyć ?
  • czy gdybym zdecydował się w przyszłości na więcej publicznych IP czy są tu jakieś rozbieżności ?
  • czy gdybym chciał mieć publiczne IPv6 w DMZ czy są tu jakieś rozbieżności ?
  • czy któryś z tych dwóch modemów jest bardziej otwarty jeżeli chodzi o nieoficjalne metody konfiguracji /diagnostyki -
  • w obu przypadkach czy tryb bridge całkowicie pozbawia mnie admin interfejsu - możliwość podejrzenia kanałów down/up czy dostane się do niego przez odpowiednie IP.
  • czy któryś z tych pudeł ma gdzieś publicznie wrzucone firmware ?
  • czy warto dokupić publiczne IP do Chity żeby włączyć tryb bridge nawet jeśli go nie potrzebuje


Co do zastosowań - w gry nie gram, natomiast sieć za routerem na stałe będzie spięta z inną na FTTH Orange gdzie po obu stronach będzie klaster Kuberentes + HFDS/Ceph/RADOS storage. Minimalne do uzyskania latency poza przepustowością przyda się więc między tymi dwoma sieciami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: