Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Hitron Chita
Autor Wiadomość
wujaszekcarlos 
light master

Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 109
Wysłany: 16-01-2021, 21:22   

Jeżeli dobrze rozumiem to działa stabilnie i jest połatany. Pytanie czy jest sens walczyć o Chita?
_________________
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-01-2021, 11:11   

Jak na razie, to ci którzy mają ten wynalazek, nie kwapią się do poddania go testom - prócz zdeklarowanej chęci "podania jego wymiarów". ;)
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-01-2021, 12:47   

hsurim napisał/a:
Jak na razie, to ci którzy mają ten wynalazek, nie kwapią się do poddania go testom - prócz zdeklarowanej chęci "podania jego wymiarów". ;)

ostatnio miałem z nim do czynienia bo siostra wzięła go do firmy i pojawiał się problem a mianowicie taki, że w domyślnych ustawieniach Hitron pobiera z Dhcp UPC adresy serwerów DNS, i czasem komputery nie chciały tłumaczyć nazw na adresy IP, nie miałem za dużo czasu na głębsze analizowanie wiec przestawiłem manualnie na inne DNSy i od tamtej pory żadnego problemu co sugeruje że problem może występować w UPC a nie koniecznie na samym modemie ;)
no i jeszcze ciekawą rzecz zaobserwowałem, a mianowicie że w ustawieniach Wifi 5Ghz nie można wymusić tylko AC ;)
jak dla mnie to też problem po stronie UPC bo domyślna strona logowania do Hitrona jest "przykryta" stroną UPC, jakieś dziwne rozwiązanie ;)
ale jak działa to bardzo stabilnie, niestety nie robiłem żadnych testów na Puma6 bo nie było czasu
któregoś razu jak tam będę to jeszcze sprawdzę i coś Wam napiszę
 
 
desperado 
Klikacz

Dołączył: 13 Sty 2021
Posty: 3
Wysłany: 19-01-2021, 11:31   Re: Hitron Chita

Skontaktowałem się z działem technicznym UPC. Niestety okazało się, że świadomie wyłączyli opcję bridge, bo posiadam dodatkowo usługę internet backup po GSM a ona nie działa w trybie bridge. Z usługi tej nie mogę zrezygnować bo dostałem ją w promocji w związku z tym nie przestawią modemu w tryb bridge... Paranoja!

JANINAWRO napisał/a:
desperado napisał/a:
Witam,

dostałem Hitron Chita z UPC i chciałem go użyć jak bridge'a ale nie ma takiej opcji (w załączniku screen)... Czy to możliwe że specjalne oprogramowanie UPC to blokuje? Czy jest możliwość jakiegoś upgrade'u do standardowego menu?

Widziałem na forum że niektórym z Was udało się przestawić go w funkcje routera.

Chudy napisał/a:
W cenniku przy wymianie sprzętu i karze umownej dla firm znalazłem wpis:
"Modem Chita" (link - upc[.]pl/pdf/cennik_uslug_dla_firm.pdf)
Co to jest za modem? Komuś udało się go dostać? Niech się ktoś podzieli opiniami o nim



Z jakiego protokołu używasz jak masz ipv6 to zadzwoń do upc żeby ci zmienili na ipv4 powinien się pojawić tryb bridge...
 
 
wirowskm 
Klikacz

Dołączył: 20 Kwi 2021
Posty: 6
Wysłany: 20-04-2021, 03:31   

UPC zamontowało mi Chitę jako router usługi 1GB dla firmy z backupem LTE.
Po kilku godzinach pracy Chita odcina urządzenia podłączone do portów ethernet, co paraliżuje pracę firmy. Jak na razie pomaga tylko jej restart. I to nie na dłużej niż 3-4 godziny. Potem znów następuje odcięcie.
Wczoraj UPC wymieniło egzemplarz routera na identyczny, i po kilku godzinach, bez uprzedzenia, zdalnie wygrało, w godzinach pracy firmy, aktualizację oprogramowania Chity.
Dziś rano ethernet znów jest odcięty. To frustrujące, że UPC tak sobie eksperymentuje na klientach. Sami proponowali Chitę jako router dla łącza ale widać, że nie panują nad sprzętem, który oferują klientom.
_________________
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-04-2021, 18:32   

Próbowałeś tego, co opisywał pawelb - może problem dotyczy także tych DNSów ?
 
 
wirowskm 
Klikacz

Dołączył: 20 Kwi 2021
Posty: 6
Wysłany: 20-04-2021, 19:19   

hsurim napisał/a:
Próbowałeś tego, co opisywał pawelb - może problem dotyczy także tych DNSów ?

Nie próbowałem, bo to wymaga czasu i wiedzy na temat funkcjonowania tych routerów. Mogę tu na forum opisać zaobserwowane zdarzenia ale nie będę eksperymentować na nie swoim sprzęcie. Od tego są serwisanci UPC i ich dział developerski. Myślę, że ogarną temat. A jak nie to zawsze jest jakaś alternatywa np. inny sprzęt u tego albo innego operatora.
_________________
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-04-2021, 20:40   

Jeśli 1 (słownie, jedna) minuta dla Ciebie to zbyt dużo czasu, to tylko życzyć (raczej wątpliwego).. powodzenia. ;)
Inny sprzęt będzie - jak na ten czas - tylko gorszym.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-04-2021, 22:16   

wirowskm napisał/a:
hsurim napisał/a:
Próbowałeś tego, co opisywał pawelb - może problem dotyczy także tych DNSów ?

Nie próbowałem, bo to wymaga czasu i wiedzy na temat funkcjonowania tych routerów. Mogę tu na forum opisać zaobserwowane zdarzenia ale nie będę eksperymentować na nie swoim sprzęcie. Od tego są serwisanci UPC i ich dział developerski. Myślę, że ogarną temat. A jak nie to zawsze jest jakaś alternatywa np. inny sprzęt u tego albo innego operatora.

Nie liczyłbym na serwisantów UPC
Od czasu zmiany w konfiguracji Chita serwerów DNS na wpisane manualnie a nie z DHCP UPC problem zniknął, zmiana nie wymaga jakiejś tajemnej wiedzy ;)
Masz do wyboru np. serwery DNS Googla 8.8.8.8 i 8.8.4.4 albo anonimizujące 9.9.9.9 i 149.112.112.112
 
 
wirowskm 
Klikacz

Dołączył: 20 Kwi 2021
Posty: 6
Wysłany: 21-04-2021, 04:16   

hsurim napisał/a:
Jeśli 1 (słownie, jedna) minuta dla Ciebie to zbyt dużo czasu, to tylko życzyć (raczej wątpliwego).. powodzenia. ;)
Inny sprzęt będzie - jak na ten czas - tylko gorszym.


Może podpowiedź mi jak się w minutę zalogować do nieznanego sprzętu, z wgranym nietypowym oprogramowaniem, które na oczekiwanej stronie logowania dla administratora nie ma pól do wpisania loginu i hasła. Chętnie posłucham.
_________________
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-04-2021, 10:52   

Jak próbujesz się logować (z jakiego adresu) - wielce dziwny byłby brak możliwości logowania się do ustawień routera (??)
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-04-2021, 11:08   

wirowskm napisał/a:
hsurim napisał/a:
Jeśli 1 (słownie, jedna) minuta dla Ciebie to zbyt dużo czasu, to tylko życzyć (raczej wątpliwego).. powodzenia. ;)
Inny sprzęt będzie - jak na ten czas - tylko gorszym.


Może podpowiedź mi jak się w minutę zalogować do nieznanego sprzętu, z wgranym nietypowym oprogramowaniem, które na oczekiwanej stronie logowania dla administratora nie ma pól do wpisania loginu i hasła. Chętnie posłucham.

o ile pamiętam login i hasło masz na nalepce pod albo z tyłu Chita, logujesz się na adres domyślnej bramy więc prawdopodobnie 192.168.0.1 albo 192.168.1.1, sprawdź
 
 
wirowskm 
Klikacz

Dołączył: 20 Kwi 2021
Posty: 6
Wysłany: 21-04-2021, 11:21   

Wczoraj przez cały dzień, po wpisaniu do przeglądarki Chrome adresu na jakim powinna być widoczna Chita, to odpowiedzią serwera webowego Chity była pusta strona pokratkowana jak w zeszycie "w kratkę". Bez pól do logowania. Tak było za każdym razem po kilku wczorajszych restartach. Dzisiejszy poranny restart (po kolejnej zwałce chity) przyniósł zmianę. Pola logowania się pojawiły.
Zrobiłem testy zmiany DNS o jakich była mowa. DNS-y googlowe nie tłumaczą adresów. Za to dodatkowo zaobserwowałem po ich zmianie brak obu sieci WiFi (2,4 i 5,0) DNSy incognito od Quad9 tłumaczą adresy prawidłowo ale w tym przypadku również brakuje sieci WiFi 5,0.

Mając już dość kopania się z koniem i po kolejnym restarcie Chity, z czystej ciekawości, odłączyłem zasilanie Aurory, co wg serwisanta montującego Chitę miało zaskutkować zestawieniem połączenia przez modem USB. Łącze jednak się nie uruchomiło przez kilkanaście minut (a miało ruszyć w minutę) - karta na zakładce MOBILE była widoczna i "gotowa" (Huawei E3372h-320) z poziomem RSSI = 23 i Trybem sieci mobilnej 4G (to zapewne wynik podłączenia do anteny kierunkowej na dachu). Adres IP pozostawał jednak "Nieznany".

Obecnie znów Chita zgłasza mi się ekranem bez pól na login i hasło admina.

Serwis UPS zaproponował anulowanie umowy w trybie reklamacji i powrót do poprzedniego stanu.
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-04-2021, 11:34   

wirowskm napisał/a:
Wczoraj przez cały dzień, po wpisaniu do przeglądarki Chrome adresu na jakim powinna być widoczna Chita, to odpowiedzią serwera webowego Chity była pusta strona pokratkowana jak w zeszycie "w kratkę". Bez pól do logowania. Tak było za każdym razem po kilku wczorajszych restartach. Dzisiejszy poranny restart (po kolejnej zwałce chity) przyniósł zmianę. Pola logowania się pojawiły.
Zrobiłem testy zmiany DNS o jakich była mowa. DNS-y googlowe nie tłumaczą adresów. Za to dodatkowo zaobserwowałem po ich zmianie brak obu sieci WiFi (2,4 i 5,0) DNSy incognito od Quad9 tłumaczą adresy prawidłowo ale w tym przypadku również brakuje sieci WiFi 5,0.

Mając już dość kopania się z koniem i po kolejnym restarcie Chity, z czystej ciekawości, odłączyłem zasilanie Aurory, co wg serwisanta montującego Chitę miało zaskutkować zestawieniem połączenia przez modem USB. Łącze jednak się nie uruchomiło przez kilkanaście minut (a miało ruszyć w minutę) - karta na zakładce MOBILE była widoczna i "gotowa" (Huawei E3372h-320) z poziomem RSSI = 23 i Trybem sieci mobilnej 4G (to zapewne wynik podłączenia do anteny kierunkowej na dachu). Adres IP pozostawał jednak "Nieznany".

Obecnie znów Chita zgłasza mi się ekranem bez pól na login i hasło admina.

Serwis UPS zaproponował anulowanie umowy w trybie reklamacji i powrót do poprzedniego stanu.

coś musiałeś nie tak skonfigurować bo nie ma takiej możliwości żeby nie działało z innymi DNSami, może nie przyjął zmian, może trzeba było wymusić żeby komputer podłączony do Chita na nowo pobrał adres IP jak i adresy serwerów DNS ;)
ale pamiętam że Chita czasem tak właśnie się zachowywała że miała problem z wyświetleniem strony, po zmianie którą zrobiłem odnośnie DNSów dobre parę miesięcy temu problem z Internetem się skończył, dziwne że serwis UPC nie zna tego problemu
Ostatnio zmieniony przez pawelb 21-04-2021, 11:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-04-2021, 11:37   

Zrób jeszcze twardy reset i wówczas zaloguj się .
Łączysz się z routerem przewodowo ?

Co do zatwierdzania zmian, to moim CGNV4 muszę to robić kilka razy, zanim łyknie. ;)
Ostatnio zmieniony przez hsurim 21-04-2021, 11:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: