Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy Internet DO 750 Mb/s niższe prędkości
Autor Wiadomość
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 19-10-2020, 19:39   

bartok901 napisał/a:
No ale co ma do tego komputer. Przecież widać jakie karta sieciowa ma ograniczenia i jak z kartą jest ok to komputer nie ma nic do gadania. A na infolinii widzą jaki masz sprzęt, z dokładnością lepsza niż można by się spodziewać.


Trochę bzdury piszesz, stare komputery mogą mieć problem nawet z osiągnięciem dużych prędkości.

Na infoilinii nie wiem czy widzą co jest podłączone do routera. Ponadto składałem kilka reklamacji i wszystkie negatywne. Obecnie skarga do UKE złożona.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 02-11-2020, 21:10   

Przed upgrade do 750 Mbps zwróćcie uwagę na ile kanałów loguje się modem. Jeśli na mniej niż 24 przezornie lepiej sobie odpuścić.
_________________
  -Zuzia
 
Marcin301221 
Klikacz

Dołączył: 01 Paź 2020
Posty: 19
Wysłany: 03-11-2020, 17:24   

-Zuzia napisał/a:
Przed upgrade do 750 Mbps zwróćcie uwagę na ile kanałów loguje się modem. Jeśli na mniej niż 24 przezornie lepiej sobie odpuścić.


Czy ten parametr odnosi się do możliwości łącza w danej lokalizacji i jest określany automatycznie, czy może po stronie UPC ktoś zapomniał czegoś 'przełączyć' przy zamianie opcji za 500 na 750 i wystarczy się o to upomnieć?
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 196
Wysłany: 03-11-2020, 17:54   

grzech1991 napisał/a:
bartok901 napisał/a:
No ale co ma do tego komputer. Przecież widać jakie karta sieciowa ma ograniczenia i jak z kartą jest ok to komputer nie ma nic do gadania. A na infolinii widzą jaki masz sprzęt, z dokładnością lepsza niż można by się spodziewać.


Trochę bzdury piszesz, stare komputery mogą mieć problem nawet z osiągnięciem dużych prędkości.

Na infoilinii nie wiem czy widzą co jest podłączone do routera. Ponadto składałem kilka reklamacji i wszystkie negatywne. Obecnie skarga do UKE złożona.


Nie wiem co chcesz uzyskać w UKE, skoro w umowie masz taki zapis:
https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006827

Czy prędkość spada poniżej 525Mbps ponad 20% części doby?
Nie, z tego co widzę obaj, ty i OP piszecie o niższych prędkościach niż 750Mbps, ale nie aż tak niskich.
Żeby była jasność - kibicuję pozytywnemu rozwiazaniu, ale nie spodziewam się go.
No i oczywiście wszyscy zakładamy, że to jest testowane po kablu i na komputerzez dyskiem SSD.

A opcja 750Mbps moim zdaniem pojawiła się głównie po to, aby z jednej strony zróżnicować ceny (zauważcie, ze upload w 1Gpbs nie zwiększyli), a z drugiej pchać Compale, bo do tej opcji "niby" nie potrzeba wazonu.
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 03-11-2020, 18:44   

Sigmund napisał/a:
Nie wiem co chcesz uzyskać w UKE, skoro w umowie masz taki zapis:
https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006827


No i są prędkości gwarantowane :D
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 03-11-2020, 19:04   

Marcin301221 napisał/a:
-Zuzia napisał/a:
Przed upgrade do 750 Mbps zwróćcie uwagę na ile kanałów loguje się modem. Jeśli na mniej niż 24 przezornie lepiej sobie odpuścić.


Czy ten parametr odnosi się do możliwości łącza w danej lokalizacji i jest określany automatycznie, czy może po stronie UPC ktoś zapomniał czegoś 'przełączyć' przy zamianie opcji za 500 na 750 i wystarczy się o to upomnieć?
Takiej opcji jak ilość kanałów bondowanych przez modem nie ma w umowie więc nie ma potrzeby składać podobne żądania. Zresztą zależy to od infrastruktury w danym rejonie, CTMS-a itd.
UPC deklaruje prędkość pobierania danych do 750 Mb/s (768000 kb/s) co oznacza, że powinno się móc kiedykolwiek zbliżyć się do wartości maksymalnej, domagaj się tego, ich sprawa jak to zrealizują.
_________________
  -Zuzia
 
Marcin301221 
Klikacz

Dołączył: 01 Paź 2020
Posty: 19
Wysłany: 03-11-2020, 19:19   

Jutro się z nimi skontaktuję, po ukończeniu cyklu testów.

Raczej nie jest to wina infrastruktury doprowadzonej do bloku, ponieważ sąsiad z klatki korzysta z opcji DO 1 Gb/s i osiąga ponad 900 Mb/s maksymalnego transferu. Kable były kładzione w 2017 roku.

Kolejna opcja to wzięcie prędkości do 1 Gb/s wraz z Giga boxem i nadzieja, że transfer 'wskoczy' na właściwy.
Choć równie dobrze mogę zostać z tym samym ;)


EDIT: Nie mogę wziąć opcji 1 Gb/s, gdyż według konsultanta UPC taka prędkość nie jest oferowana pod moim adresem, pomimo że widnieje na stronie internetowej oraz jeden z sąsiadów ją posiada.

Niezłe jaja ;)
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 04-11-2020, 17:57   

Możliwe, że Giga Box lepiej radziłby sobie w Twojej lokalizacji z racji wydajniejszego procesora. Ale wątpliwe, ze będą chętni na podobne upgrade sprzętu.

Edit:
Możesz im przekazać sugestię, że chciałbyś Giga Box, zdarzały się wypadki, że ktoś dostał do niższego pakietu. Jest to raczej mało prawdopodobne, ale nie całkiem wykluczone.
_________________
Ostatnio zmieniony przez -Zuzia 04-11-2020, 18:05, w całości zmieniany 2 razy  
  -Zuzia
 
Marcin301221 
Klikacz

Dołączył: 01 Paź 2020
Posty: 19
Wysłany: 04-11-2020, 18:00   

-Zuzia napisał/a:
Możliwe, że Giga Box lepiej radziłby sobie w Twojej lokalizacji z racji wydajniejszego procesora. Ale wątpliwe, ze będą a chętni na podobne upgrade sprzętu.


Na razie próba kontaktu z działem technicznym owocuje czekaniem w nieskończoność.

Do tego UPC samo nie wie, że oferuje opcję DO 1 Gb/s w moim mieście ;)


EDIT: Asystent pomocy wypluwa mi tak: Konieczna jest rekonfiguracja ustawień konta abonenckiego

To standardowa odpowiedź jak nie wiadomo gdzie leży problem czy wykrył, że coś nie tak z ustawieniami?
 
 
walosek 
easy master

Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 34
Skąd: Kielce
Wysłany: 11-11-2020, 00:17   

Hej, a jeśli chce się własny router postawić to wówczas ten biały od UPC BOX podłącza się normalnie i w ustawieniach zmienia jako modem a do niego kablem podłącza się nowy router prywatny?
_________________
 
 
frst 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 171
Skąd: W-wa
Wysłany: 11-11-2020, 01:18   

Tak, przestawiasz modem UPC w tryb bridge i podłączasz swój router.
 
 
walosek 
easy master

Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 34
Skąd: Kielce
Wysłany: 11-11-2020, 13:19   

dzięki :)

a kto mnie oświeci bo nie mogę doczytać, ten nowy tuner TV 4K skoro nie ma wejścia na kabel antenowy to jak łapie sygnał z UPC ?
_________________
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-11-2020, 14:59   

Przez wifi albo kabel LAN, to jest telewizja internetowa.
 
 
walosek 
easy master

Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 34
Skąd: Kielce
Wysłany: 11-11-2020, 15:05   

Ale działa tak samo jak po kablu czy gorzej?
Obciąża wtedy łącze domowe czy ma swoje pasmo działania niezalezne od łącza? Czy np jak pobieram coś z netu to buforuje TV/?.
_________________
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-11-2020, 15:44   

Masz o tym temat tutaj https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=10420&start=0
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,44 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: