Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet przez kabel koncentryczny to światłowód?
Autor Wiadomość
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-12-2020, 10:06   

Pewnie działają tak samo jak Tmobile na sieci Orange.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-12-2020, 10:12   

brtk napisał/a:
Pewnie działają tak samo jak Tmobile na sieci Orange.


Po prostu nie chce mi się wierzyć że UPC zajmuje się urządzeniami GPON, myślę że to jest model w którym świadczą usługi na ostatniej mili z Inea a ruch jest przewalany w BRAS na szkielet UPC, za mało szczegółów,
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-12-2020, 13:43   

Pewnie jest jak piszesz, ale jakoś UPC usługę biznes symetryczny musi świadczyć, więc musi mieć jakąś swoją sieć GPON.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 04-12-2020, 14:52   

pawelb napisał/a:
jego ogromną przewagą jest okablowanie w budynkach mieszkalnych, najtrudniej wymienia się infrastrukturę w lokalu, największe koszty bo najbardziej czaso i pracochłonne

Ale ja to rozumiem, tylko tutaj sytuacja jest zgoła odmienna. Piszę że bez sensu jest świadczyć docsis w nowych lokalizacjach, gdzie do każdego mieszkania idzie światłowód i nic przerabiać czy wymieniać nie trzeba. W takiej sytuacji Docsis jest droższy w implementacji i gorszy dla konsumenta.
Nic nie stoi na przeszkodzie by w nowych lokalizacjach UPC świadczyło usługi FTTH, a w starszych ciągle w Docsis.
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-12-2020, 15:45   

zylx, tłumaczyłem Ci, koszty, to nie jest wszystko jedno w jakiej technologii świadczysz usługi, zdecydowana większość abonentów jest zadowolona z Docsisu więc nie ma takiego ciśnienia a pamiętaj że konkurencja jest tak ogromna a marża taka skromna że ledwo to się spina, ten rozwój technologiczny ktoś musi finansować, koszty usług internetowych w Polsce są jedne z najtańszych w Europie, nie sądzę żeby którakolwiek z większych kablówek zdecydowała się na zmianę technologii bo tak jak mówiłem, Docsis ciągle się rozwija, nie każdy potrzebuje GPON-am nie każdy potrzebuje łącza symetrycznego, mi np. w zupełności wystarcza upload rzędu 20 czy 30 mbps a i tak Docsis idzie w kierunku większej symetrii, opóźnienia? oczywiście jest te dodatkowe 5 do 10 ms ale też nie jest to coś co ma zasadnicze znaczenie, często pada argument dotyczący przeciążenia sieci i to jest prawda bo cały czas w zdecydowanej większości rządzi technologia z kablówek, jak trochę abonentów przepłynie do GPON to i kablówki będą mniej przeciążone, dla obu technologii jest miejsce a najważniejsze żeby był wybór :)
z moich obserwacji abonenci zdecydowanie bardziej cenią sobie stabilność usługi niż cyferki, no i wysokość opłaty, inne elementy są dla bardziej wymagających :P
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-12-2020, 15:57   

Obciążenie sieci może się zmniejszyć ale nie musi, bo mogą wpaść na niesamowity pomysł, by ciąć koszty, zobaczą, że w danej lokalizacji ubywa abonentów, to zmniejszą pasmo w tamtej lokalizacji i z mniejszego obciążenia nici.

W nowych lokalizacjach zakładać dalej w technologii DOCSIS mija się z biznesowego punktu widzenia, bo mają drożej podłączyć takiego abonenta/abonentów. Z resztą zylx już wyjaśnił dlaczego, a ja już wspominałem, że UPC świadczy symetryka nawet do 10Gb/s, więc tego w DOCSISie nie puszczą (na ten moment, przy DOCSIS 3.1), musza świadczyć XGS-PON.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-12-2020, 16:35   

brtk napisał/a:
Obciążenie sieci może się zmniejszyć ale nie musi, bo mogą wpaść na niesamowity pomysł, by ciąć koszty, zobaczą, że w danej lokalizacji ubywa abonentów, to zmniejszą pasmo w tamtej lokalizacji i z mniejszego obciążenia nici.

W nowych lokalizacjach zakładać dalej w technologii DOCSIS mija się z biznesowego punktu widzenia, bo mają drożej podłączyć takiego abonenta/abonentów. Z resztą zylx już wyjaśnił dlaczego, a ja już wspominałem, że UPC świadczy symetryka nawet do 10Gb/s, więc tego w DOCSISie nie puszczą (na ten moment, przy DOCSIS 3.1), musza świadczyć XGS-PON.

Dlatego Ci mówiłem że to jest prawdopodobnie jakieś BSA :P
są obszary gdzie UPC nie ma swojej infrastruktury więc próbują świadczyć ją zgodnie z regulacjami UKE, na mocy porozumień z innymi operatorami, to nie znaczy że budują się GPON
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-12-2020, 16:40   

Bardziej chodziło mi o tą ofertę, raczej nie jest po BSA..
https://www.upc.pl/biznes...et-symetryczny/
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-12-2020, 17:16   

brtk napisał/a:
Bardziej chodziło mi o tą ofertę, raczej nie jest po BSA..
https://www.upc.pl/biznes...et-symetryczny/


ehh, to nie ma żadnego związku z GPON :evil:
UPC jak wielu różnych operatorów posiada włókna dociągnięte do różnych firm i potrafią świadczyć normalny dostęp do Internetu dla firm....choćby po Ethernecie, to są usługi dla biznesu i nie mają nic wspólnego z GPON
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-12-2020, 17:43   

Fakt, nie doczytałem, że to dzierżawione łącze.
Ktoś kiedyś wklejał screena z ofertą UPC po sieci INEA, nie mogę znaleźć, podawali tam download i upload taki sam, czyli symetryk, ceny były takie same jak za pakiety po HFC. Trzeba by znać jakiś adres klienta INEA, co ma możliwość wzięcia UPC. Ale świadczą to po BSA na pewno.
 
 
pkudlins 
light master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 92
Wysłany: 08-12-2020, 08:26   

Hej

byla oferta promocyjna na stronie ale cos znikla
https://www.upc.pl/pakiet...00-hbo-go-24mc/

cennik podstawowy tutaj
https://www.upc.pl/pdf/upc_cennik_uslug_b2c.pdf

zasieg INEA
https://www.fiberhost.com.pl/pl#projekty

zasieg Nexera
https://www.nexera.pl/pl/operator

jak nowy budynek ma siec już położona do klienta po DF to nie ma sensu budować tam równoległej sieci po HFC

Mapa POPC
https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/

przykladowy adres gdzie usluga POPC jest dostepna i oferta na internet symetryczny od UPC
100/100 | 300/300 | 1000/1000
Poznan Wisniowa 8A
https://www.upc.pl/pakiet...ntcmp=sprawdz_2
_________________
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 08-12-2020, 18:49   

brtk napisał/a:
Fakt, nie doczytałem, że to dzierżawione łącze.
Ktoś kiedyś wklejał screena z ofertą UPC po sieci INEA, nie mogę znaleźć, podawali tam download i upload taki sam, czyli symetryk, ceny były takie same jak za pakiety po HFC. Trzeba by znać jakiś adres klienta INEA, co ma możliwość wzięcia UPC. Ale świadczą to po BSA na pewno.


Dokładnie to jest po BSA czyli GPON, dostaja ONT od Inea a za nim UPC wstawia swoj router po ethernecie a nie HFC. Zeby blo smieszniej UPC jest bardziej elastyczne od Orange i T-Mobile, ktore na sieci Inea oferuja ograniczony upload.

Za to na sieci Nexery upload jest ograniczony do 100 mbs, tutaj Orange i T-mobile nie oferuja najwyzszej opcji ktora oferuje upload 300 mega, jednak UPC ma pakiet z maksymalnym downloadem. Mozna sprawdzic gotowe adresy ze strony Nexera.

Tutaj jest plik z gotowym zasiegiem, polecam sprawdzic adres kilka tygodni jak nie miesiecy do tylu, najpierw czy jest dostepny u Orange pozniej u UPC.
Wejdzcie na strone Nexera, operatorzy, informacje ogolne i gotowy zasieg. Niestety nie moge jeszcze lnikow wysylac.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-12-2020, 20:37   

Oferta po BSA od UPC na neta powinna być spoko, bo UPC ma bdb routing krajowy i zagraniczny. Jeszcze jakby zaczęli świadczyć IPTV na oddzielnym vlanie.. to by była oferta super. Ceny też mają najniższe ze wszystkich.. No i dają publiczne IP.
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 08-12-2020, 22:12   

brtk napisał/a:
Oferta po BSA od UPC na neta powinna być spoko, bo UPC ma bdb routing krajowy i zagraniczny. Jeszcze jakby zaczęli świadczyć IPTV na oddzielnym vlanie.. to by była oferta super. Ceny też mają najniższe ze wszystkich.. No i dają publiczne IP.

Ceny maja takie same, wszyscy oferuja 300mbs download za 75 zlotych chyba, ze UPC ma wolniejszy pakiet, musze zerknac.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-12-2020, 23:02   

Dobra, nie było tematu, bo nie zauważyłem ceny za utrzymanie łącza :) Ale w pakiecie z telewizją, już mają lepsze ceny od takiej INEI.
Ciekaw jestem, co to za urządzenie kryje się pod Connect Boxem dla FTTH. Musi to byś dosyć dobry sprzęt, jak ma obsłużyć PPPoE i 1GB/s.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: