Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC TV 4K BOX
Autor Wiadomość
szunaj 
light master

Dołączył: 30 Gru 2019
Posty: 87
Wysłany: 09-01-2022, 13:30   

Dlaczego? Mój jest uruchamiany raz na tydzień więc po co ma być włączony?
A coś by mu się stało jak by był wyłączany np. na noc?
 
 
warzyw 
Klikacz

Dołączył: 08 Sty 2022
Posty: 5
Wysłany: 09-01-2022, 14:54   

Mam Connect boxa i jest non stop włączony , ale dzięki za trop, będę zwracał na to uwagę
 
 
Eryk16 
Klikacz

Dołączył: 11 Sty 2022
Posty: 6
Wysłany: 11-01-2022, 11:02   

witam, ""problem - po wlaczeniu dekodera z pilota zapala sie biala dioda sygnalizujaca ze dekoder wlaczony natomiast obrazu ani dzwieku nie ma, po chwili wyskakuje komunikat by sprawdzic czy kable sa dobrze podlaczone" i ja tez tego doświadczam podłączony pod tv LG55uk7550. U siebie zauważyłem że nie muszę wyłączać i włączać dekodera wystarczy że wył/wł TV. I teraz zastanawiam się czy TV sobie nie radzi czy to wina kabli HDMI od UPC. Wczoraj po włączeniu obraz był czerwony, dzisiaj odpalił za pierwszym wł. Horizon też raz mi czerwony obraz włączył. Sieć włączona cały czas po WIFI po kablu było to samo.

4k box apollo użytkuję od 23.12.2021 przedtem był Horizon który przewyższa możliwościami nagrywania a wręcz miażdży ( na Horizon nagrywał z wszystkich kanałów i można przewijać, na 4k box nie nagramy z grupy TVN ale co ciekawe niektóre programy nagramy np Na Wspólnej problem z licencją ale za dwa dni już da się nagrać, gdzie na drugi dzień już nie nagramy znowu licencja. Tak samo z skokami.)

Jaką ma przewagę nad Horizonem co niektórzy powiedzą wielkość, a ja im odp ale przecież to wszystko można było zmieścić w karcie C+ i obsługiwać przez UPC TV GO.
Szybkość dla mnie taka sama jak na Horizonie jeśli szybko przełączamy po programach i zatrzymamy się na tym który nas interesuje mamy czarny obraz i brak dźwięku trzeba przełączyć program i wrócić aby uzyskać obraz to samo robił Horizon.
 
 
qqwerty1313 
easy master

Dołączył: 25 Sty 2021
Posty: 21
Wysłany: 11-01-2022, 12:24   

Eryk16 napisał/a:
Szybkość dla mnie taka sama jak na Horizonie jeśli szybko przełączamy po programach i zatrzymamy się na tym który nas interesuje mamy czarny obraz i brak dźwięku trzeba przełączyć program i wrócić aby uzyskać obraz to samo robił Horizon.


Ja dzisiaj rano wymieniłem Horizona na 4K i szybkość działania to wręcz skok cywilizacyjny :) Horizon lubił się zmulić, albo właśnie mieć to co opisujesz, natomiast ten 4K śmiga idealnie, nieważne jak szybko zmieniam kanały. Podłączyłem go po LANie, router mam swój, a modem to Compal w bridge.
Ograniczeń związanych z nagrywaniem byłem świadomy przed zmianą, więc nie odbieram tego jako minus. Zależało mi przede wszystkim na szybkości i rozmiarze - pół szafki pod TV się zwolniło więc na razie jestem mega zadowolony, a żona jeszcze bardziej :mrgreen: Różnicy w jakości obrazu na kanałach informacyjnych, które najczęściej oglądam, nie widzę.

Miły plus, ten 4K w końcu prawidłowo ogarnia CEC, więc mogłem się pozbyć pilota od TV. Przy włączaniu potrafi włączyć TV i przełączyć na odpowiednie źródło i w razie czego działa też sterowanie menu TV z pilota. Horizon nie potrafił żadnej z tych rzeczy, więc musiałem trzymać na widoku dodatkowy pilot.
 
 
Eryk16 
Klikacz

Dołączył: 11 Sty 2022
Posty: 6
Wysłany: 11-01-2022, 13:06   

qqwerty1313 napisał/a:
Przy włączaniu potrafi włączyć TV i przełączyć na odpowiednie źródło
Przy włączaniu potrafi włączyć TV i przełączyć na odpowiednie źródło
o ile telewizor zaskoczy - po wlaczeniu dekodera z pilota zapala sie biala dioda sygnalizujaca ze dekoder wlaczony natomiast obrazu ani dzwieku nie ma.

Ja pilot od tv miałem bardzo dobrze sparowany z Horizonem (działały klawisze głośność. przełączanie kanałów, klawisze num, on/off) tego 4k na razie nie mogę sparować
Co do nagrywania miałem świadomość o że nie będę mógł przewijać ale że nie będę mógł pewnych programów nagrywać nie wiedziałem. Ogólnie mi na nagrywaniu już tak bardzo nie zależy na Horizonie miałem nagrane parę filmów co miały ponad rok a i tak ich nie obejrzałem. Ale żonie zależy i jest niezadowolona.
 
 
qqwerty1313 
easy master

Dołączył: 25 Sty 2021
Posty: 21
Wysłany: 11-01-2022, 14:58   

Nie pamiętam dokładnie, bo teraz jestem poza domem, ale w ustawieniach Boxa są dostępne trzy tryby włączania, szybki, wolny i eco, czy jakoś tak.
Ja mam ustawione na szybki, może to jest problem dla którego Twój się niby włącza ale nie daje obrazu i dźwięku na początku.
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-01-2022, 15:23   

Powtórzę jeszcze raz bo widać ciągle się ludzie na to łapią.Jezeli myślicie o jakimkolwiek nagrywaniu i później odtwarzaniu na dekoderze 4k to ten box nie jest dla Was i nie ma się co łudzić że będzie lepiej bo jest tylko gorzej .TVP TVN i Polsat a nawet dodatkowo płatna paczka Canal+ są nieprzewijalne a czasem nawet nienagrywalne...
  stivi
 
Eryk16 
Klikacz

Dołączył: 11 Sty 2022
Posty: 6
Wysłany: 11-01-2022, 17:16   

Właśnie do nagrywarki mu brakuje UPC powinno o tych zaletach lepiej informować. Co do szybkości dalej uważam że nie jest szybszy od Horizona. Właśnie dostał nowe oprogramowanie było 4,36 jest 4,37 przy przełączaniu szybkim puściłem przypadkiem na YouTube i przełączyłem jeden dalej i się zawiesił obraz został z TVP(nie wiem dlaczego sobie tak wybrał) jak przełanczałem to tylko dźwięk się zmieniał na taki jaki był na danym kanale czyli obraz nieruchomy z TVP a dźwięk np. TVN . No i reset bo nie chciało go puścić, żona na to no to sobie polepszyłeś. Czyli trzeba delikatnie przełączać programy . Włączanie mam szybkie i dalej bez zmian.
 
 
szunaj 
light master

Dołączył: 30 Gru 2019
Posty: 87
Wysłany: 11-01-2022, 19:33   

U mnie przy szybkim przełączeniu paru kanałów wyłącza się głos. Muszę wtedy wyłączyć/włączyć dekoder i głos wraca. :(
 
 
rafano 
easy master

Dołączył: 04 Maj 2013
Posty: 22
Wysłany: 11-01-2022, 23:16   

Cytat:
Cześć, z góry przepraszam jeżeli temat był poruszany ale przeczytałem ostatnie 15 stron i nie znalazłem żadnej opinii jak chodzi dekoder po wi-fi.

Główny telewizor planuję podłączyć normalnie po kablu ale biorąc multiroom chciałbym uniknąć ciągnięcia kabla przez całe mieszkanie i drugi dekoder podłączyć po wi-fi.

Telewizor niewymagający jakiejkolwiek jakości bo to małe 24", odległość jakieś 8 metrów i byłaby możliwość ustawienia modem>dekoder tak żeby widziały się przez drzwi bez ścian pomiędzy. Będzie działać stabilnie ?


zylx napisał/a:
rafano napisał/a:
Będzie działać stabilnie ?

Odpowiem po niemiecku: jaein

To zależy od wielu czynników, między innymi jak bardzo zaśmiecone jest pasmo wifi w twojej okolicy, ile urządzeń korzysta z wifi, z czego są zrobione ściany etc. Musisz testować, inaczej nikt Ci gwarancji nie da.


Gdyby komuś miało się przydać to zdaję relację - działa bez żadnego zarzutu.
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-01-2022, 05:28   

Po wifi za 1 betonowa ściana jakieś 4m od connect boxa dziala bez problemu testowałem miesiąc podczas piłkarskiego euro...

Wczoraj 1x od czerwca 2021 box mi się zawiesił na yt. Wskoczyła nawet telewizja ale nadal grafika była z YouTube. Reset prądowy załatwił sprawę chyba za mocno go przycisnąłem na demach 4k a nawet jakieś puszczalem 8k...

Ktoś tu pisze ze box4k działa z prędkością horizona... U mnie działa 5x szybciej. Mam horizona do nagrywania używam od czasu do czasu i dostaje białej gorączki jak mam go dotknąć...
  stivi
 
Andre_NH 
classic master


Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 225
Skąd: Kraków
Wysłany: 12-01-2022, 10:33   

qqwerty1313 napisał/a:

Miły plus, ten 4K w końcu prawidłowo ogarnia CEC, więc mogłem się pozbyć pilota od TV.


A czy na odwrót - pilotem od TV (po bluetooth) można obsługiwać menu dekodera?
_________________
 
 
qqwerty1313 
easy master

Dołączył: 25 Sty 2021
Posty: 21
Wysłany: 12-01-2022, 13:48   

W moim przypadku nie, bo mam starego Samsunga MU6172 i tego nowego dekodera nie ma w bazie obsługiwanych sprzętów. Horizon działał, ale tylko po IR, co mnie nie urządzało, bo dekoder mam schowany w szafce.
 
 
sosik_15 
easy master

Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 26
Wysłany: 13-01-2022, 12:51   

Witam

A czy do tego dekodera mogę podłączyć słuchawki po bluetooth ??

Pozdrawiam
 
 
mentoss 
light master


Dołączył: 13 Kwi 2019
Posty: 54
Wysłany: 13-01-2022, 20:47   

Witam

Czy dekoder 4 posiada funkcje wzmocnienia dźwięku ? na horizonie działa to kiepsko(dźwięk jest cichy),za to na mediaboxie działało to elegancko mozna było zwiekszać/zmniejszać glosność i na pilocie z tv jak i dekoderze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: