Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC TV 4K BOX
Autor Wiadomość
rafano 
easy master

Dołączył: 04 Maj 2013
Posty: 22
Wysłany: 03-12-2021, 12:35   

Cześć, z góry przepraszam jeżeli temat był poruszany ale przeczytałem ostatnie 15 stron i nie znalazłem żadnej opinii jak chodzi dekoder po wi-fi.

Główny telewizor planuję podłączyć normalnie po kablu ale biorąc multiroom chciałbym uniknąć ciągnięcia kabla przez całe mieszkanie i drugi dekoder podłączyć po wi-fi.

Telewizor niewymagający jakiejkolwiek jakości bo to małe 24", odległość jakieś 8 metrów i byłaby możliwość ustawienia modem>dekoder tak żeby widziały się przez drzwi bez ścian pomiędzy. Będzie działać stabilnie ?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 03-12-2021, 13:04   

rafano napisał/a:
Będzie działać stabilnie ?

Odpowiem po niemiecku: jaein

To zależy od wielu czynników, między innymi jak bardzo zaśmiecone jest pasmo wifi w twojej okolicy, ile urządzeń korzysta z wifi, z czego są zrobione ściany etc. Musisz testować, inaczej nikt Ci gwarancji nie da.
_________________
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 03-12-2021, 20:30   

Na Boxie macie apkę Amazon Prime Video, właśnie mają promocję 30 gratis+49zł/rok. Jest szansa na pooglądanie czegoś w miarę sensownego również w 4K.
_________________
  -Zuzia
 
przewaks 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 148
Wysłany: 07-12-2021, 13:36   

Orientujecie się może, czy można gdzieś dostać zasilacz do tego dekodera? Mój się był uprzejmy zepsuć przy niewielkiej pomocy mojego domowego zwierzaka i teraz wypadałoby coś dokupić ;) Szukałem trochę, ale nic nie znalazłem, stąd moje pytanie do Was.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 07-12-2021, 20:35   

przewaks, Zadzwoń do upc, przyślą nowy.
_________________
 
 
YakiTaki 
Klikacz

Dołączył: 10 Gru 2021
Posty: 4
Wysłany: 10-12-2021, 10:11   

Witam.
Od tygodnia jestem nowym użytkownikiem tego boxa 4K od UPC. Poszperałem trochę w tym temacie i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Mianowicie chodzi mi o płynność ruchu na tym dekoderze podczas szybkich scen i przy szybkich ruchach kamery podczas scen dynamicznych. Jest wtedy straszna pikseloza tak jakby dekoder nie wyrabiał. Posiadam również nowy TV Sony XJ90 65 cali. Oczywiście zmieniałem w nim opcje ruchu czyli tryb kliszy oraz Motionflow oraz wyłączałem wszystkie upłynniacze obrazu i jest to samo. Nie wydaje mi się żeby to była kwestia TV ponieważ na Youtubie czy Netflixie jest ok.
Na dekoderze włączałem i wyłączałem dopasowanie szybkości klatek i nic to nie dało. Internet 750mb po kablu. Wersja softa 4.36. Czy może też macie ten problem? Czy jest jakiś sposób na jego rozwiązanie? Czy po prostu tak już będzie? Ostatnio podczas oglądania koncertu w TV gdzie jak wiadomo śmigają szybko kamery ramienne oglądanie to była jakaś masakra. To samo podczas szybkich scen w filmach. Dodam jeszcze że kabel HDMI też mam z wyższej półki :)
 
 
Jack777 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 115
Wysłany: 10-12-2021, 10:51   

@YakiTaki
nie odpowiem Ci na to pytanie bo nie mam tego sprzętu, ale polecam Moduł CI, z tym nie ma problemy z jakością obrazu, jeśli tydzień temu przedłużałeś lub zawierałeś nową umowę to jeszcze możesz to wymienić po złozeniu rezygnacji.
 
 
f0ku5 
classic master

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 173
Wysłany: 10-12-2021, 13:53   

U mnie takich problemów nie ma. Jedyne co zauważyłem to spadki bitrate obrazu jeżeli na ekranie w danym momencie dużo się dzieje, ale to w zwykłej telewizji po kablu również występuje.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 10-12-2021, 14:43   

f0ku5 napisał/a:
bitrate obrazu jeżeli na ekranie w danym momencie dużo się dzieje

Jak sprawdziłeś te spadki bitrate?
_________________
 
 
f0ku5 
classic master

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 173
Wysłany: 10-12-2021, 21:33   

Nie wiem czy dobrze się wyraziłem - przy dużej ilości ruchu na ekranie (jakieś świecidełka, dużo kolorów, itp.) wyraźnie spada jakość w takiej chwili. Myślałem, że bitrate za to odpowiada.
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-12-2021, 21:42   

Nie wiem co za to odpowiada ...ale rzeczywiście światełka konfetti szczególnie na koncertach szybkie ruchy na scenie obraz się zlewa ..ale na 55 calach z 2 metrów niestety tak jest ..,na horizonie mam tak samo ...tyle że wydaje mi się że Samsung lepiej skaluje obraz niż Sony
  stivi
 
Dreamscape 
easy master

Dołączył: 09 Lip 2015
Posty: 28
Wysłany: 12-12-2021, 21:42   

YakiTaki napisał/a:
Jest wtedy straszna pikseloza tak jakby dekoder nie wyrabiał


Po prostu bitrate w telewizji jest mierny. W statycznych scenach tego nie widać, natomiast problem się pojawia na większym telewizorze i w dynamicznych scenach. Dopóki ludzie mieli małe telewizory, to tego nie widzieli i taka jest cała "tajemnica". Nie wiem, czy cię to pocieszy, ale i tak mając Sony z tym procesorem jesteś w lepszej sytuacji niż posiadacze innych marek bo Sony akurat ma dobry soft do radzenia sobie ze słabym bitratem i upscalingiem. Gdybyś miał jakiś tani telewizor w rozmiarze 65 cali, to dopiero byś zębami zgrzytał.
 
 
f0ku5 
classic master

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 173
Wysłany: 12-12-2021, 22:47   

Yyy, co ma wspólnego telewizor z jakością obrazu z 4K BOX'a?
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-12-2021, 00:25   

Wbrew pozorom, trochę ma ;)
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 13-12-2021, 08:12   

f0ku5, ma i to całkiem sporo :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,57 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: