Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC TV 4K BOX
Autor Wiadomość
IQ 
classic master

Dołączyła: 07 Mar 2017
Posty: 241
Wysłany: 10-08-2021, 11:34   

Witajcie,
Dostałam właśnie propozycje przejścia na dekoder 4k za dopłatą 15zł. Nie powiem że nie mam ochoty tylko nie wiem czy warto i proszę o opinie. Mam też dwa pytania 1) Czy nadal dekoder 4k nie ma opcji przewijania reklam w nagranych pozycjach? 2) mam stare promocje na cinemax i filbox po 1 zł. Czy po i ch wyłączeniu faktycznie pojawi się oferta na max premium a jeśli tak to warto je wyłączać by mieć max premium?

Z góry dzięki za wszystkie info.
 
 
strazakp 
Klikacz

Dołączył: 16 Lip 2021
Posty: 13
Wysłany: 10-08-2021, 20:34   

Jeszcze kilka dni a dokładnie w poniedziałek będę miał instalowana telewizję upc. Do tej pory miałem do czynienia tylko z ubywrnetem upc i zastrzeżeń nie miałem. Telewizję jaka miałem od 12 lat to satelita Nc+ (obecnie C+) i trochę mi się już znudziło a sama satelita też miewa problemy.
Postawiłem skusić się na pakiet tv z pakietem Max, internet 750mbs, dekoder 4k i multiroom CI+.
Sam pakiet kanałów bardzo mi odpowiada i cena też jest batdzo spoko. Najbardziej jestem ciekawy jak ta telewizja z tym dekoderem będzie się u mnie spisywała. Jeżeli będzie coś nie po mojej myśli a głównie chodzi o jakość obrazu i jego płynność to mam 14 dni na zwrot.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 10-08-2021, 20:58   

IQ napisał/a:
Dostałam właśnie propozycje przejścia na dekoder 4k za dopłatą 15zł. Nie powiem że nie mam ochoty tylko nie wiem czy warto i proszę o opinie.
Na wstępie polecam Ci te dwa filmy, przedstawiona jest prezentacja możliwości Box 4K.
Cz.1 https://youtu.be/g1TMXWm7cOk
Cz.2 https://youtu.be/8fWKyXGILt4
_________________
  -Zuzia
 
IQ 
classic master

Dołączyła: 07 Mar 2017
Posty: 241
Wysłany: 11-08-2021, 09:02   

-Zuzia napisał/a:
IQ napisał/a:
Dostałam właśnie propozycje przejścia na dekoder 4k za dopłatą 15zł. Nie powiem że nie mam ochoty tylko nie wiem czy warto i proszę o opinie.
Na wstępie polecam Ci te dwa filmy, przedstawiona jest prezentacja możliwości Box 4K.
Cz.1 https://youtu.be/g1TMXWm7cOk
Cz.2 https://youtu.be/8fWKyXGILt4



Dziękuję :)
 
 
IQ 
classic master

Dołączyła: 07 Mar 2017
Posty: 241
Wysłany: 11-08-2021, 09:22   

swat997 napisał/a:
Może ktoś wytłumaczyć do czego jest potrzebny w domu ten nowy UPC Media Streamer ?
Obecnie większość współczesnych TV jest smart, sporo ludzi ma przystawki w postaci Apple TV czy Chromecast.
Czy to dodatkowe urządzonko ma np. funkcję nagrywania i może zastąpić nagrywarkę do tego nowego cudeńka UPC 4K?
Czy ono jest po prostu emejzing smart TV i tyle? :lol:


1. Zdziwiłbyś się jak dużo ludzi korzysta ze starszych technologii (bez smart) albo wręcz nie mają odbiorników TV jak ja przykładowo.
2. Każdy producent TV ma swoich partnerów i nie w każdym smartTV są te same apki i możliwości.
3. To tylko streamer z funkcjami sterowania głosowego i 4k.
 
 
strazakp 
Klikacz

Dołączył: 16 Lip 2021
Posty: 13
Wysłany: 16-08-2021, 22:25   

Dziś był instalator i mam już telewizję upc. Oczywiście wziąłem dekoder 4k. Ponieważ od kilkunastu już lat mam nc+ a ostatnie 2 lata ich dekoder 4k to póki co uczę się różnić i w kanałach i w obsłudze. Na razie za wszczesnie by coś osadzić.
1. Już widzę że dekodery dźwięku są inne. W nc+ praktycznie na każdym kanale mam DolbyDigital+ a w upc już praktycznie nigdzie.
2. W ustawieniach telewizora przy nc+ jest opcja Colour Remaster rec2020 a w upc nie ma tego wcale.
3. Jakość obrazu wydaje się być identyczna ale nie wiem czy ciut na nc+ lepsza jednak.
4. W upc fajne jest wyszukiwanie głosowe na pilocie.
5. Mam multiroom ale ze zwykłym dekoderem i szkoda ze nie ma identycznego układu kanałów jak w dekoderze głównym. Trochę to dziwne jednak. Chciałem kartę CI+ ale mój tv w sypialni jest zbyt stary i karty nie widział więc musiałem wziąć dekoder.

Od dziś mam 14 dni na intensywne testowanie.
Szkoda ze tak niewiele jest kanałów które można oglądać z aplikacji ale fajnie ze zdecydowana większość można nagrywać w dekoderze.
 
 
s.burczymucha 
classic master

Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 152
Wysłany: 18-08-2021, 22:21   

Widzę, że ludzie dalej się łapią na ten pseudo stb 4k.

Nagrany materiał można przewijać już, także reklamy?
 
 
xtrem007 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 91
Skąd: Mikołów
Wysłany: 19-08-2021, 11:14   

-Zuzia napisał/a:
IQ napisał/a:
Dostałam właśnie propozycje przejścia na dekoder 4k za dopłatą 15zł. Nie powiem że nie mam ochoty tylko nie wiem czy warto i proszę o opinie.
Na wstępie polecam Ci te dwa filmy, przedstawiona jest prezentacja możliwości Box 4K.
Cz.1 https://youtu.be/g1TMXWm7cOk
Cz.2 https://youtu.be/8fWKyXGILt4


Prezentacja bardzo fajna tylko pytanie:
Czy ten wypasiony TV nie potrafi tego samego bez udziału zewnętrznego pseudo Box'a 4K?
Jak ktoś bierze dekoder 4K to chyba nie podłącza go do starego telewizora HD bez tunera DVB-C i wejścia na moduł CI+ ? Do tego dochodzi podwójna "obróbka" obrazu - pierwszy raz w Box'ie 4K i drugi raz w odbiorniku TV (no chyba że ktoś celowo wyłączy w TV upłynniacze, poprawiacze czerni, skalery i inne bajery).
 
 
s.burczymucha 
classic master

Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 152
Wysłany: 19-08-2021, 12:13   

Operator kablowy UPC Polska rozpoczął testy czterech stacji w jakości 4K w standardzie DVB-C. Do tej pory z oferty w najwyższej jakości obrazu mogli jedynie korzystać abonenci korzystający z dekodera streamingowego tej sieci kablowej.

https://www.wirtualnemedi...warszawa-krakow

Może jest szansa na dekoder 4K DVB-C (taki jaki UPC ma na innych rynkach) zamiast tego gówna
 
 
piter7790 
light master

Dołączył: 22 Lip 2020
Posty: 105
Wysłany: 21-08-2021, 17:28   

Dodatkowo UPC na fejsie zapowiada coś nowego ... ;)
https://www.facebook.com/...158080324586316
_________________
 
 
matek3265 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 397
Wysłany: 21-08-2021, 17:53   

s.burczymucha napisał/a:
Operator kablowy UPC Polska rozpoczął testy czterech stacji w jakości 4K w standardzie DVB-C. Do tej pory z oferty w najwyższej jakości obrazu mogli jedynie korzystać abonenci korzystający z dekodera streamingowego tej sieci kablowej.

https://www.wirtualnemedi...warszawa-krakow

Może jest szansa na dekoder 4K DVB-C (taki jaki UPC ma na innych rynkach) zamiast tego gówna



Dekoder o którym piszesz niestety nie posiada dysku do nagrań, te nadal odbywają się w chmurze i są ograniczone do wybranych kanałów dla których nadawca wyraża taką zgodę, podobnie jest z przewijaniem nagranych w ten sposób audycji. Jedyne co to fakt, że posiada możliwość odbioru sygnału DVB-C to już coś, ale chmurowe nagrywarki w dodatku nie umożliwiające rejestracji każdego z emitowanych kanałów to nadal nie coś na co wielu się skusi.
Swoją drogą Horizon do dziś nie ma możliwości nagrywania programu wg ustawień manualnych tzn. na konkretnym kanale od - do godzin które sami wpiszemy, a potrafi to np. mediabox w ustawieniach memo nagrywarki.
 
 
f0ku5 
classic master

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 173
Wysłany: 21-08-2021, 20:18   

Dzień dobry :)

Pytanie z natury technicznych - czy podłączenie 4K Box'a różni się czymś w momencie, jak mam modem w trybie bridge i swój router? Czy też wystarczy wpiąć kabel od internetu i z automatu wszystko zadziała?
 
 
ralf 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 915
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 21-08-2021, 22:55   

Podpinasz i działa. Nieważne w jakim trybie jest modem.
_________________
  ralf
 
jarul777 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 291
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-08-2021, 22:57   

matek3265 napisał/a:
Swoją drogą Horizon do dziś nie ma możliwości nagrywania programu wg ustawień manualnych tzn. na konkretnym kanale od - do godzin które sami wpiszemy, a potrafi to np. mediabox w ustawieniach memo nagrywarki.


Ale widzisz, Horizon miał taką możliwość, tylko została usunięta w updacie oprogramowania! Ja im to nawet zgłaszałem jako błąd, ale dowiedziałem się, że zrobili to specjalnie :evil:
_________________
 
 
strazakp 
Klikacz

Dołączył: 16 Lip 2021
Posty: 13
Wysłany: 22-08-2021, 09:21   

6 dzień testowania telewizji UPC i Boxa4k i porównywania do posiadanego jeszcze dekodera4k z telewizja NC+.
Co już zauważyłem:
1. Jakość obrazu chyba ciut lepiej jednak w NC+
2. Z dekoderem Box4k w upc znika opcja Colour Remaster rec2020 na telewizorze która to jest w Nc+
3. Dźwięk DD tylko na poszczególnych kilku kanałach upc. Na nc+ prawie wszędzie DD+
4. Dekoder 4k upc fajny, ekstra pilot z wybieraniem głosowym, działa szybko, menu na ekranie tv spoko.
5. Na pewno oferta programowa i cenową dużo lepiej w upc nóż nc+

Mam jeszcze 8 dni na testowanie i ewentualne zwrócenie sprzętu upc by zostać w nc+.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,72 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: