Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC TV 4K BOX
Autor Wiadomość
madrimas 
Klikacz

Dołączył: 15 Lis 2020
Posty: 11
Wysłany: 16-07-2021, 22:56   

Przystawka UPC nie ma nawet porówania do dekodera 4k C+. Mimo że ten dekoder C+ idealny nie jest to zjada na śniadanie wszystkie dekodery UPC. Jak już chceesz coś brać, to ja bym polecał jednak moduł CI+
 
 
strazakp 
Klikacz

Dołączył: 16 Lip 2021
Posty: 13
Wysłany: 17-07-2021, 06:09   

madrimas napisał/a:
Przystawka UPC nie ma nawet porówania do dekodera 4k C+. Mimo że ten dekoder C+ idealny nie jest to zjada na śniadanie wszystkie dekodery UPC. Jak już chceesz coś brać, to ja bym polecał jednak moduł CI+


Aż tak???? To kiepska dla mnie informacja.
Moduł CI+ wziąłem też jako multiroom.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 17-07-2021, 14:56   

Podobno UPC bardzo zwlekało z dostarczeniem urządzenia do testu, ale lepiej późno niż wcale :)
UPC 4K TV BOX - test urządzenia: https://satkurier.pl/news/206025/upc-4k-tv-box-test-urzadzenia.html
Przeczytałam, żeby dowiedzieć się o kodek/bitrate, ale brak informacji, to jest chyba najpilniej strzeżona tajemnica UPC.
_________________
  -Zuzia
 
Kloso 
easy master

Dołączył: 27 Kwi 2012
Posty: 47
Wysłany: 18-07-2021, 16:03   

Box moim zdaniem po testach jest naprawdę spoko - szybkość działania czy intuicyjność menu jest naprawdę na dobrym poziomie. Co jest ogromnym minusem dla mnie - to brak jakichkolwiek aplikacji czy możliwośc personalizacji softu - trzeba się ratować albo smart tv albo osobną przystawką (np. xiaomi box)
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 18-07-2021, 16:43   

Własnie, spoko na oko, a jak spytać o konkrety nikt nic nie wie, a znając kodek/bitrate będzie wiadomo jak naprawdę jest z jakością.
Chciałam komuś ustawić dokładnie przepływność (QoS) pod pod Boxa, spytałam na różnych forach zadowolonych użytkowników i nikt nie wie, nawet Pani co pisała tę recenzję. Dziwne, bo Netflix, Amazon, czy HBO nie ukrywają takich danych. No nic, trzeba będzie wziąć to maleństwo i sprawdzić.
_________________
  -Zuzia
 
strazakp 
Klikacz

Dołączył: 16 Lip 2021
Posty: 13
Wysłany: 19-07-2021, 11:16   

Mnie najbardziej interesuje jak teraz sprawuje się ta telewizja upc i z tym dekoderem box 4k.
Mam od lat satelite canal plus i mam juz ich troche dosyc. Jest u mnie w budynku instalacja UPC i od prawie 2 lat mam ich internet na ktory raczej nie narzekam.
Teraz myslalem wziac tv+intenert750mbs+dekoder4K+multiroom z karta CI+
Montaz mam na 16.08 i oczywiwscie od tego dnia bede mial 14dni na testy. Zamierzam testowac intensywnie by moc podjąc ostatecznie dycyzje czy UPC czy jednak dalej Canal+.
Wolałbym jednak UPC bo i taniej mnie wyjdzie, i lepsza oferta programowa ale priorytetem jest dobra jakosc i płynnosc obrazu.
dlatego szukam jak najwiecej opinii
 
 
s.burczymucha 
classic master

Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 152
Wysłany: 19-07-2021, 12:43   

Cytat z recenzji:

"Na dekoderze 4K TV BOX nie ma możliwości przewijania ani nagranego materiału, ani tego odtwarzanego w ramach catch up TV. Wyświetla się komunikat „Przepraszamy, ten kanał nie pozwala na to”. Jest to niestety spora niedogodność."

Jezu, to jakieś jaja chyba. Dyskwalifikacja. Naprawdę jak nagram film to nie moge go przewinac? A moge chociaz zaczac ogladac od miejsca gdzie skonczylem?


-Zuzia napisał/a:
Podobno UPC bardzo zwlekało z dostarczeniem urządzenia do testu, ale lepiej późno niż wcale :)
UPC 4K TV BOX - test urządzenia: https://satkurier.pl/news/206025/upc-4k-tv-box-test-urzadzenia.html
Przeczytałam, żeby dowiedzieć się o kodek/bitrate, ale brak informacji, to jest chyba najpilniej strzeżona tajemnica UPC.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 19-07-2021, 14:48   

Właśnie się dowiedziałam, że recenzentka z Satkurier poprosiła rzecznika prasowego UPC o specyfikację techniczną Boxa 4K, ale jej nie otrzymała.
_________________
  -Zuzia
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-07-2021, 16:50   

Dla chcących wziąć boxa 4k uznałbym raczej że on nie ma nagrywarki.. Coś tam od biedy można nagrać ale odtwarzać to gehenna.. Podstawowe kanały są bez przewijania a zdarza się że nawet jak trochę obejrzysz to później odtwarzanie od początku... Lipa
  stivi
 
s.burczymucha 
classic master

Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 152
Wysłany: 19-07-2021, 17:38   

dzięki. wrócę do tematu za pół roku, moze coś się zmieni

stivi napisał/a:
Dla chcących wziąć boxa 4k uznałbym raczej że on nie ma nagrywarki.. Coś tam od biedy można nagrać ale odtwarzać to gehenna.. Podstawowe kanały są bez przewijania a zdarza się że nawet jak trochę obejrzysz to później odtwarzanie od początku... Lipa
 
 
strazakp 
Klikacz

Dołączył: 16 Lip 2021
Posty: 13
Wysłany: 19-07-2021, 17:45   

stivi napisał/a:
Dla chcących wziąć boxa 4k uznałbym raczej że on nie ma nagrywarki.. Coś tam od biedy można nagrać ale odtwarzać to gehenna.. Podstawowe kanały są bez przewijania a zdarza się że nawet jak trochę obejrzysz to później odtwarzanie od początku... Lipa


Jest to faktycznie troche kiepska sprawa gdyż cały czas miałem przez lata dekoder z nagrywarką ale decydując się teraz na Box4k od UPC akceptuje to ze nagrywanie to jednak troche tam jest lipa.
Nie mniej jednak satelita od Canal+ tez ma swoje wady stąd przejscie wlasnie na upc. Jezeli przez pierwsze kilkanascie dni testowania razem z rodzina uznamy ze jednak C+ jest lepsze dla nas to zrezygnuje z UPC i tyle. Nie mniej jednak chciałbym by było OK i tak sie nastawiam gdyz jak wspomnialem oferta jest fajna i zawsze jakas zmiana po 12 latach z C+
 
 
strazakp 
Klikacz

Dołączył: 16 Lip 2021
Posty: 13
Wysłany: 19-07-2021, 17:47   

s.burczymucha napisał/a:
dzięki. wrócę do tematu za pół roku, moze coś się zmieni

stivi napisał/a:
Dla chcących wziąć boxa 4k uznałbym raczej że on nie ma nagrywarki.. Coś tam od biedy można nagrać ale odtwarzać to gehenna.. Podstawowe kanały są bez przewijania a zdarza się że nawet jak trochę obejrzysz to później odtwarzanie od początku... Lipa

ja za to obserwuje temat upc i tego dekodera od jakies pół roku i widze ze sporo sie zmieniło na plus tam chyba. No zobaczymy juz 16sierpnia kiedy mi podłacza i uruchomia te telewizje
 
 
strazakp 
Klikacz

Dołączył: 16 Lip 2021
Posty: 13
Wysłany: 19-07-2021, 17:50   

ja poniewaz nie bede mial raczej pozliwosci podłaczenia dekodera do neta kablem LAN a jedynie WiFi to mam obawy czy wlasnie dlatego moze nie byc tak jak bym chcial z tą jakoscią. Odleglosc routera od tv nie jest az tak duza bo w mieszkaniu niespelna 70m2 ta odleglosc po prostej to ok 5m i przez otwarte drzwi dwoch pokoi no ale zawsze to wifi a nie kabel ktory jednak daje pewniejsze lacze
 
 
sebczak 
light master

Dołączył: 03 Sie 2019
Posty: 67
Skąd: Września
Wysłany: 20-07-2021, 10:34   

s.burczymucha napisał/a:
Cytat z recenzji:

"Na dekoderze 4K TV BOX nie ma możliwości przewijania ani nagranego materiału, ani tego odtwarzanego w ramach catch up TV. Wyświetla się komunikat „Przepraszamy, ten kanał nie pozwala na to”. Jest to niestety spora niedogodność."

Jezu, to jakieś jaja chyba. Dyskwalifikacja. Naprawdę jak nagram film to nie moge go przewinac? A moge chociaz zaczac ogladac od miejsca gdzie skonczylem?


To nie do końca prawda, przewijanie nagranych kanałów nie działa tylko na kanałach TVP, Polsat, TVN i ktoś kiedyś pisał, że na kanałach Canal+, na pozostałych nie spotakłem się z takim komunikatem. Jeszcze nie trafiłem na nagrany materiał, ktory musiałbym ogdlądac od początku, gdy przerwałem ogładanie nagranej pozycji, ale przyznaję, że bardzo rzadko z tego korzystam. Jeśli intersuje Cię, konkretny kanał, mogę sprawdzić jak to wygląda.
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-07-2021, 11:57   

Z tym oglądaniem od początku to jest dziwna sytuacja. Nagrywam w serii z tvp2 teleturniej Vabank. I jeden odcinek mogę kontynuować a inny tylko od początku. Nie wiem czy to nie jest problem softu.

A z przewijaniem trzeba uściślić ze TVN to nie tylko Tvn ale cała paczka style turbo itd, to samo Polsat i wszystkie kanały TVP. Canal plus pomimo że dodatkowo płatny też bez przewijania..
  stivi
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1,75 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: