Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC TV 4K BOX
Autor Wiadomość
sebczak 
light master

Dołączył: 03 Sie 2019
Posty: 67
Skąd: Września
Wysłany: 28-05-2021, 16:48   

Dekoder dostał nową wersję oprogramowania 4.32. UPC TV Go też ma wersję 4.32, zbieg okoliczności?
 
 
BrinX 
easy master

Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 28
Wysłany: 31-05-2021, 08:55   

a dziala dekoder 4k w sieci upc free wifi?
 
 
enigma 
light master

Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 143
Wysłany: 31-05-2021, 18:01   

JANINAWRO napisał/a:
Kanaly 4K teraz patrzylam i nie moge otworzyc w UPC TV GO


https://www.upc.pl/telewi...low-tv/?tab=max


Wg informacji na oficjalnej stronie UPC po najechaniu na grafiki wszystkich kanalow 4K sa one w pakietach max i max premium oraz sa dostepne w aplikacji UPC TV GO. Natomiast wg wykazu programow w pdf juz nie. To jest troche wprowadzanie w blad przez UPC. Bo jakby patrzec na informacje ze strony kazdy z pakietem max i max premium powinien miec to w aplikacji nawet bez tego boxa a to ze w oficjalnych wykazach pdf jest inaczej to inna sprawa ale potencjalny klient czyta informacje ze strony ktore wprowadzaja w blad. Myslicie ze warto to zareklamowac? Fajnie jakbysmy zrobili to zbiorowo. Moze by udostepnili kanaly 4K w apce :D
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-06-2021, 08:41   

Witam
Takie pytanie techniczne jak to działa w przypadku streamowania w dekoderze 4k. Załóżmy że sporo ludzi włączy tvp4k mecz naszych. Czy to nie wpłynie na jakieś ścinki buforowania...Jak np w Ipla????

Pozdr
  stivi
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1656
Wysłany: 01-06-2021, 14:48   

stivi, pewnie tak
_________________
  ogromny
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 11-06-2021, 10:01   

Pochwali się ktoś jak TVP 4k działa na dekoderze przez IP TV? Nie ma problemów z HDR, AC4 czy dolby Atmos?
_________________
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-06-2021, 11:04   

W sieci Toya ktoś pisał na innym forum, że też nie ma HDR, więc to wątpię, że wina UPC. Chociaż po godzinie czasu chyba w UPC się pojawiło. Myślę, że do czasu meczu będą jakieś jeszcze ostatnie szlify programu.
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-06-2021, 12:29   

zylx napisał/a:
Pochwali się ktoś jak TVP 4k działa na dekoderze przez IP TV? Nie ma problemów z HDR, AC4 czy dolby Atmos?


Nic mi się póki co nie wyświetla ani hdr ani dolby atmos w opcjach tylko to co na fotce

IMG_20210611_115915_edit_446530749095404.jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 317,2 KB

  stivi
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 11-06-2021, 12:35   

stivi, HDR powinien raportować telewizor. To co pokazujesz to ścieżki dzwiękowe, obie powinny być w DD+, druga w 5.1 + Atmos. Również TV powinien pokazać co dostaje z dekodera. W kablu i DVB-T jest jeszcze trzecia ścieżka AC4.
_________________
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-06-2021, 12:48   

Hdr nie pokazuje a reszta jak widac

TV sony xh9005

IMG_20210611_124752.jpg
Plik ściągnięto 17 raz(y) 345,06 KB

  stivi
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 11-06-2021, 14:48   

stivi, A na youtube na boxie działa Ci HDR? Coś mi się kojarzy że działał.
jak faktycznie nie ma HDR na tym pudełku to trochę lipa. Klient na kablu będzie miał lepszą jakość niż klient super drogiego premium dekodera 4k...
_________________
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-06-2021, 15:26   

Na YT na dekoderku jest hdr, wykrywa bez problemu... 15 zł do abonamentu więcej, lipa tylko z nagrywarka tzn przewijaniem a reszta ok. Dopiero przy nim widać jaki horizon to muł. Mam jeszcze 10 dni na zwrot ale raczej zostawię. 2gi mam horizon więc tam będę ewentualnie nagrywał...
  stivi
 
Kraq 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 59
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 11-06-2021, 23:39   

HDR jest, niestety trzeba ręcznie przestawić TV w tryb HLG. Automat nie działa.
 
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-06-2021, 08:29   

Rano dekoder się zrestartował jest już hdr hlg...

Parę słów odnośnie boxa 4k, na Euro przenioslem z sypialni do dużego pokoju mam podłączony równocześnie dekoder Horizon i do jego jakości się odniosę. Telewizor samsung 55q70, box po WiFi, horizon wiadomo po kablu. Horizona mam parę lat a boxa parę dni.

Obraz

Jakość identyczna choć czasami mam wrażenie że z boxa ostrzejszy. Przesunięcie czasowe około 7sek na horizon jest szybciej. Oczywiście 2 gniazda hdmi ustawione te same parametry obrazu. Internet 300 żadnego buforowania jeszcze nie miałem router za ścianą w 2 pokoju. Po przełączeniu kanału widać chwilowo gorszy obraz po 2—3 sek jest już ok

Dzwiek
Oglądam i słucham tylko na głośnikach z tv i napisze tylko tyle że na boxie 4k jest minimalnie głośniejszy ale tylko symbolicznie

Kanały 4k to w sumie do oglądania to się nadaje tylko ten fun box uhd czasami są fajne programy i ładnie nagrane ale niestety nie po polsku.

Działanie dekodera 4k to w porównaniu do horizona rewelacja wszystko śmiga szybko bez zacinek jest naprawdę bardzo dobrze, dekoder malutki można go schować a pilot łapie rewelacja.

Zauważyłem że pozycje Canał+ na żądanie póki co nie do końca pokrywają się z horizonem filmy ok ale w serialach brakuje odcinków np Klangor w horizon są wszystkie 8 na boxie tylko ostatnie 3.Zglosilem na infolinię zobaczymy czy poprawia. W salonie upc to samo wiec błąd ogólny.

Epg i tu duży plus, data produkcji filmu, mecze wiadomo kto z kim, każdy program widać seria i nr odcinka


Audio brak wyjścia czyli radia musiałbym ewentualnie słuchać przy włączonym tv, no chyba że ktoś ma możliwość przez hdmi. Ja mam za stary sprzęt

Fajnie że nie trzeba mieć instalacji antenowej żeby używać boksa wystarczy zasięg internetu

I na koniec największa wada - nagrywarka, dla kogoś kto nagrywa i przewija wiadomo reklamy czy po prostu chce zobaczyć końcówkę bo np początek obejrzał ten sprzęt nie jest dla niego. Nagrać sobie mecz i później zobaczyć sobie szybko gole nie ma szans oglądasz cały i nic z tym nie zrobisz. Jedna fajna opcja to taka ze np możesz zaczac nagrywać 5min przed końcem tego co leci na żywo a i tak nagrasz cała audycje czasami może się przydać tyle że znowu z większości kanałów nie przewiniesz w przód.

Generalnie jak ktoś nie nagrywa to ta skrzyneczka jest rewelacja . Nie robię reklamy ale mogę polecić. Trzeba mieć świadomość brak neta brak telewizji. Ja jestem zadowolony ale może dlatego że ten horizon to stary, wielki, powolny złom
  stivi
 
piter7790 
light master

Dołączył: 22 Lip 2020
Posty: 106
Wysłany: 12-06-2021, 17:42   

Ja już po wizycie technika i tak na szybko ;) :
Co do szybkości działania to nieporównywalnie lepiej od Horizona który mam teraz tylko jako dodatkowy.Na razie żadnych zwiech podczas przełączania kanałów co zdarzało się na Horizon ,do tego minimalnie szybciej przełącza.Obraz moim zdaniem jest porównywalny z Horiznem,za to trochę jest głośniej.Zauważyłem że przy włączonym jednocześnie Horizon spada prędkość netu przez WI FI nawet ponad połowę,a mam obecnie net 300mb/s-oba dekodery połączone z sobą kablem ethernet poprzez zasilacz od Boxa.Z Nagrywania na razie jeszcze nie korzystałem.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: