Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC TV 4K BOX
Autor Wiadomość
piter7790 
light master

Dołączył: 22 Lip 2020
Posty: 105
Wysłany: 29-10-2020, 16:13   

Przecież cztery kanały 4K oferują,więc dziwne że takie coś gadają na infolinii.
_________________
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1655
Wysłany: 29-10-2020, 20:19   

piter7790 napisał/a:
Przecież cztery kanały 4K oferują,więc dziwne że takie coś gadają na infolinii.

Przecież te aż 4kanaly to naprawdę moc oglądania i moc rozrywki, nic tylko brać
_________________
  ogromny
 
tomi127 
easy master

Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 21
Wysłany: 29-10-2020, 20:25   

Też wziąłem ten nowy dekoder przy aktualizacji warunków, zmiana z mediaboxa i co mogę potwierdzić to to, że jakość obrazu jest faktycznie gorsza. Tragedii nie ma, ale porównując bezpośrednio to widać, jednak po kilku dniach człowiek się przyzwyczaja. Ale faktycznie, jeżeli ktoś jest wrażliwy na jakość obrazu to to nie będzie dekoder dla niego.

Tak samo "zżera" trochę internetu, tu też każdy sobie musi odpowiedzieć na pytanie czy go to boli. Z tego co widzę minimalny internet z tym dekoderem to 500Mb/s, dekoder zabierze z tego kilka procent. W skali wszystkich klientów UPC, użytkowników którym może to przeszkadzać jest zapewne niewielki procent. Zapewne zdecydowana większość siedzi na wifi i tak czy siak ciężko wtedy całe pasmo internetu zassać. Poza tym rzadko kiedy się ciągnie coś pełną tubą, jeżeli chodzi o surfowanie po necie.

Z plusów to jest faktycznie malutki, można go przyczepić na rzepy za TV czy nawet za szafką dzięki czemu nie ma pudełka na wierzchu, sterowanie głosem fajny bajer. Początkowo byłem sceptycznie nastawiony, ale teraz częściej tego używam do przełączania kanałów niż klawiatury, szybciej i nie muszę pamiętać nr kanału.

Mam wrażenie, że niestety przez ten dekoder nie ma teraz fajnych promocji utrzymaniowych. Mało tego, jako nowi dostaniemy więcej. Za 90zł/msc na stronie jest albo rok umowy + sim z internetem, albo 4 miechy za pół ceny. Utrzymaniowe co udało mi się wynegocjować to 90zł/msc na 2 lata z internetem i dekoderem bez dodatków (po złożeniu wypowiedzenia). Ale fakt faktem jakoś nie chciało mi się mocno dociskać i negocjować, możliwe, że dla bardziej upartych są lepsze oferty :mrgreen:

W sumie jak ktoś nie jest baaardzo czuły na jakość obrazu, zależy mu przede wszystkim na czystym otoczeniu TV, te kilkanaście megabitów mniej podczas oglądania TV nie boli to mogę w sumie polecić. Może kiedyś będzie można bezpośrednio go wpiąć do internetu gdziekolwiek, aktualnie wydaje się, że spięcie VPN powinno obejść ograniczenie.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-10-2020, 21:49   

Z mediaboxa masz gorszą jakość, a co dopiero z Horizona albo karty CI+ jakbyś przechodził. ;)
 
 
MAVERIC 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 348
Wysłany: 29-10-2020, 22:08   

brtk napisał/a:
Z mediaboxa masz gorszą jakość, a co dopiero z Horizona albo karty CI+ jakbyś przechodził. ;)

To z czego jest dobra jakość?
_________________
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1655
Wysłany: 29-10-2020, 23:18   

Gdyby nie to że niedawno kupiłem mi box to bym wszedł w to https://media2.pl/rozrywka/163855-Nowy-dekoder-Canalplus-Box-4K-z-platforma-Android-TV.html
_________________
  ogromny
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-10-2020, 02:52   

MAVERIC napisał/a:
brtk napisał/a:
Z mediaboxa masz gorszą jakość, a co dopiero z Horizona albo karty CI+ jakbyś przechodził. ;)

To z czego jest dobra jakość?


Z karty CI+ jest zawsze najlepsza jakość jak masz w miare nowy telewizor.
 
 
Jaro10 
plus master

Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 312
Wysłany: 30-10-2020, 10:24   

Ja do swojego Tv Samsung qe55q80 mam podłączonego mediaboxa i obraz jest naprawdę bardzo dobry. Jedynie co mnie w nim denerwuje to że często po włączeniu nie ma obrazu ale jest głos i pasek z epg. Pomaga tylko restart guzikiem z tyłu boxa. W drugim pokoju w starszym Tv mam kartę cl+ i obraz również jest bardzo dobry. Najlepsza byłaby do pierwszego Tv też karta ale odpada ponieważ nie można wtedy korzystać z nagrywarki, przewijania i serwisów vod. Chciałem zmienić mediaboxa na te nowe cudo ale jak czytam Wasze opinie o gorszym obrazie i okrojonej możliwości nagrywania(paranoja) to zostanę jednak przy mediaboxie ;)
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-10-2020, 12:47   

Ja ostatnio zmieniałem Horizona na kartę CI+ i byłem zmuszony podłączyć na 2 dni mediaboxa do nowego telewizora 4K, bo technik przyszedł z niedziałającą kartą, nie miał drugiej i za 2 dni przyszedł z nową i przy okazji, Horizon zaczął wyświetlać po jego wyjściu błąd 1001.. Obraz na mediaboxie w porównaniu do Horizona to tragedia.. A do karty CI to już w ogóle. Na mniejszym telewizorze w drugim pokoju gdzie mediabox sobie jest na stałe nie widać takiej różnicy.
A jeżeli kolega wyżej pisze, że po przesiadce z Mediaboxa na te cudo 4K ma gorszy obraz, to ja nie chcę myśleć co by było, jakbym ja go wziął zamiast karty CI+, jak mi mediabox nie odpowiada.
Wziąłbym go na testy jako Multiroom ale nie mam neta od UPC już, więc by mi nie zadziałał 🤦
 
 
221181 
Klikacz

Dołączył: 30 Paź 2020
Posty: 1
Wysłany: 30-10-2020, 15:33   

Cześć,

Aż sie zarejestrowałem aby zostawić opinie. Do tej pory korzystałem z Mediaboxa ale po przejści na 4K-BOXa, jakość obrazu jest bez porównania gorsza. Na TV 75" widoczna pikseloza poprostu dramat. Rezygnuje z tego i wracam do mediaboxa. Nie polecam z mojej strony.
 
 
czarek77 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 199
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 30-10-2020, 20:55   

Ludzie .... wy jestescie przytomni troche ????? jakie mediaboxy ? jakie dekodery ?? Najlepszy obraz daje procesor zainstalowany w telewizorze ! LG Alpha 9 gen 3 , Samsung quantum 4k/8k , Sony procesor X1 , X1 extreme , X1 Ultimate ... :shock: Horizon , 4k box ... ja pierd....e ... :mad: :mad:
 
 
Camillo 
Klikacz

Dołączył: 20 Paź 2020
Posty: 4
Wysłany: 02-11-2020, 12:05   

Cześć, mam pytanie odnośnie dekodera 4K BOX, a dokładnie o usłudze Horizon GO. Rozumiem, że jak się ma ten dekoder, to wówczas na Horizon GO pojawią się wybory profilów, możliwość kontynuowania to co zaczęło się na dekoderze?

i przede wszystkim: czy jak się posiada ten dekoder, to wówczas na Horizon GO możemy oglądać 1:1 to samo co na dekoderze? Czy nadal mam listę kanałów zgodnie z usługą Horizon GO, innymi słowy, ograniczoną?
 
 
s.burczymucha 
classic master

Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 152
Wysłany: 02-11-2020, 14:02   

W cywilizowanych krajach dają co innego

https://www.libertyglobal...ucts/horizon-4/

https://vimeo.com/290850092
 
 
invictus 
light master

Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 124
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-11-2020, 14:27   

s.burczymucha napisał/a:
W cywilizowanych krajach dają co innego

https://www.libertyglobal...ucts/horizon-4/

https://vimeo.com/290850092


Ale niby polska jest na filmie..

 
 
Studentka2 
light master

Dołączyła: 19 Gru 2017
Posty: 95
Wysłany: 02-11-2020, 15:30   

Na stronie UPC są już oferty na 12 miesięcy z instalacją za 1 zł więc troszkę spuszczają z tonu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,44 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: