Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC TV 4K BOX
Autor Wiadomość
Ste1 
easy master

Dołączyła: 28 Paź 2022
Posty: 30
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 08-01-2023, 10:43   

[quote="stivi"]Ta sama lipa ...Mając to pudełko najlepiej zapomnij o nagrywaniu...

Kiedyś więcej nagrywałem na horizona po zmianie na boxa wcale ,UPC bardzo wybiło mi to z głowy....


Ja to samo. Niemożność przewijania nagrań do przodu to jest dyskwalifikacja tego dekodera. Gdyby nie brak tego przewijania do przodu, to by mi pasował. Mnie w UPC powiedzieli, że na dekoderze 4K nie ma i nie będzie możliwości przewijania nagrań do przodu. Z tych kanałów które oglądam tylko na Eurosportach i National Geografic Wild można przewijać do przodu.
A czy Horizon z nagrywarką jest rzeczywiście taki mułowaty? Bo albo po umowie rezygnują z UPC przez dekoder 4K, albo bym przeszła na Horizona z nagrywarką. I czy Horizon jest uzależniony od Internetu, tak jak dekoder 4K?
A jak jest z nagrywaniem na usb z telewizora? Można nagrać tylko to co się ogląda, czy co innego oglądać, a co innego nagrywać?
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-01-2023, 13:01   

Horizon to muł, mam w drugim pokoju. Jak ktoś używa boxa 4k to w porównaniu horizon jest dramat. EPG wolne ociężale, wolne zmiany kanałów, Wolna reakcja na polecenia z pilota... Planowanie nagrań ich usuwanie, przewijanie... Czasami po przełączeniu na inny kanał czarna plansza tylko dźwięk. Żeby nie dysk już dawno wziąłbym drugiego boxa ale czasami nagrywanie jest potrzebne więc trzymam.
Horizon działa bez internetu...
Nagrywanie na USB to już instrukcja konkretnego modelu telewizora...
  stivi
 
piter7790 
light master

Dołączył: 22 Lip 2020
Posty: 105
Wysłany: 09-01-2023, 10:31   

Ja już praktycznie wcale Horizona nie używam i trochę żałuję że przy przedłużeniu umowy go nie oddałem ,będzie okazja następnym razem.Chociaż może obraz nieco lepszy w porównaniu do 4K Boxa,to działanie bardzo wolne i zajmuje dużo miejsca.
_________________
 
 
klocorek 
light master

Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 79
Skąd: Kraków
Wysłany: 09-01-2023, 11:28   

Ja tam z Horizona jestem zadowolony. Ładnie śmiga, nagrywanie i przewijanie są ok.
 
 
Ste1 
easy master

Dołączyła: 28 Paź 2022
Posty: 30
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 09-01-2023, 15:45   

piter7790 napisał/a:
Ja już praktycznie wcale Horizona nie używam i trochę żałuję że przy przedłużeniu umowy go nie oddałem ,będzie okazja następnym razem.Chociaż może obraz nieco lepszy w porównaniu do 4K Boxa,to działanie bardzo wolne i zajmuje dużo miejsca.


O, to dobrze wiedzieć, że obraz jest lepszy z horizona niż z 4K. Bo u mnie na początku obraz z boxa 4k to była katastrofa. Kanały wyglądały jak SD, a miałam i mam telewizor 4K. Wielkość dekodera nie ma dla mnie znaczenia. Najważniejszy jest obraz i przewijanie nagrań.
 
 
Ste1 
easy master

Dołączyła: 28 Paź 2022
Posty: 30
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 09-01-2023, 15:49   

klocorek napisał/a:
Ja tam z Horizona jestem zadowolony. Ładnie śmiga, nagrywanie i przewijanie są ok.


No właśnie jedni sobie chwalą horizona, a inni nie. Poważnie rozważam horizona, albo powrót do satelity. No i ważne też jest, że Internet jest osobno i telewizja osobno.
 
 
Ksiaze 
Klikacz

Dołączył: 10 Gru 2022
Posty: 5
Wysłany: 09-01-2023, 16:35   

Witajcie , czy macie coś takiego że pojawiaja się białe paski poziome na obrazie 16×9 widać to na czarnym pasie na górze. Wymieniałem kabel hdmi i nic. Widać to na filmach. W budowanych aplikacjach tego nie ma. W ustawieniach tego sie nie da wyeliminować . Sądzę że to wina dekodera 4k.
Pozdrawiam Ksiaze
_________________
 
 
foxter11 
light master

Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 51
Wysłany: 12-01-2023, 07:50   

Czy przez 4k BOX jest opóźnienie w stosunku do Horizona i karty CI+? Pytam, bo nie chcę słyszeć sąsiada krzyczącego 15 sekund wcześniej GOOOOOOL zanim ja to zobaczę :) Tak miałem na początku z mediaboksem, gdy Vectra w bloku miała szybciej transmisję o te właśnie kilkanaście sekund, teraz na Horizonie nie mam opóźnienia albo wszyscy przeszli do UPC :)

Druga sprawa - czy jednoczesne korzystanie z 4k BOKSA i np 2x Netflix lub XBOX przy internecie 150/300Mbps powoduje jakieś lagi albo spadek jakości? Teoretycznie i 150Mbps powinno dać radę ale pytam jak jest w praktyce.
 
 
krzychowawa 
light master

Dołączył: 08 Cze 2005
Posty: 89
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-01-2023, 08:21   

Tak jest opóźnienie między Boxem a Horizonem jakieś 10-15 sekund z tego względu że to przez internet idzie.
 
 
tomi127 
easy master

Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 21
Wysłany: 12-01-2023, 12:39   

foxter11 napisał/a:
Druga sprawa - czy jednoczesne korzystanie z 4k BOKSA i np 2x Netflix lub XBOX przy internecie 150/300Mbps powoduje jakieś lagi albo spadek jakości? Teoretycznie i 150Mbps powinno dać radę ale pytam jak jest w praktyce.

Box przy kanałach HD wykorzystuje ~10Mbps, 4K nie mam jak sprawdzić, bo nie mam takiego TV, ale obstawiam, że nie będzie to więcej niż ~25Mbps.
Jak dodasz do tego 2xNetflix, to nawet przy założeniu 4K jest wykorzystane 75Mbps. Zostaje drugie tyle dla XBOXa. Powinno wystarczyć, no chyba, że wszystko będzie lecieć po Wi-Fi i mieszkasz w bloku, to może po prostu Wi-Fi nie wyrobić.
Inna kwestia, że z tego co się orientuję to nie ma opcji dostania dekodera 4K z internetem wolniejszym niż 300Mbps.

Opóźnienie będzie większe niż w Horizonie, bo ten box 4K to jest po prostu IPTV, jakość kanałów też jest zauważalnie gorsza na niekorzyść boxa.
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 12-01-2023, 17:26   

tomi127 napisał/a:
Opóźnienie będzie większe niż w Horizonie, bo ten box 4K to jest po prostu IPTV, jakość kanałów też jest zauważalnie gorsza na niekorzyść boxa.


kanały do bloku są dostarczane kablem antenowym?
 
 
Jack777 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 115
Wysłany: 13-01-2023, 09:31   

[quote="Ste1"]
stivi napisał/a:
Ta sama lipa ...Mając to pudełko najlepiej zapomnij o nagrywaniu...

Kiedyś więcej nagrywałem na horizona po zmianie na boxa wcale ,UPC bardzo wybiło mi to z głowy....

Ja to samo. Niemożność przewijania nagrań do przodu to jest dyskwalifikacja tego dekodera. Gdyby nie brak tego przewijania do przodu, to by mi pasował. Mnie w UPC powiedzieli, że na dekoderze 4K nie ma i nie będzie możliwości przewijania nagrań do przodu. Z tych kanałów które oglądam tylko na Eurosportach i National Geografic Wild można przewijać do przodu.
A czy Horizon z nagrywarką jest rzeczywiście taki mułowaty? Bo albo po umowie rezygnują z UPC przez dekoder 4K, albo bym przeszła na Horizona z nagrywarką. I czy Horizon jest uzależniony od Internetu, tak jak dekoder 4K?
A jak jest z nagrywaniem na usb z telewizora? Można nagrać tylko to co się ogląda, czy co innego oglądać, a co innego nagrywać?


@Ste1 - wg mnie dobrym rozwiązaniem jest wzięcie Horizona i Multiroomu z modyłem CI+.
Moduł wkładasz do TV i masz wtedy najlepszą jakość obrazu, a Horizon służy Ci do nagrywania w czasie oglądania innego programu. Jedyny minus to trochę wyższy abonament i nie wiem czy są aktywne programy 4K gdy głównym sprzętem jest Horizon (programów 4K jest na razie jak na lekarstwo) .
Drugim rozwiązaniem jest dekoder 4K i multiroom CI+ i wtedy w czasie kolizyjnych programów oglądasz jeden na dekoderze a drugi nagrywasz na TV z modułem (dodatkowy koszt dysku), przy tej opcji na pewno będą dostępne kanały 4K.
 
 
Ste1 
easy master

Dołączyła: 28 Paź 2022
Posty: 30
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 16-01-2023, 19:38   

@Ste1 - wg mnie dobrym rozwiązaniem jest wzięcie Horizona i Multiroomu z modyłem CI+.
Moduł wkładasz do TV i masz wtedy najlepszą jakość obrazu, a Horizon służy Ci do nagrywania w czasie oglądania innego programu. Jedyny minus to trochę wyższy abonament i nie wiem czy są aktywne programy 4K gdy głównym sprzętem jest Horizon (programów 4K jest na razie jak na lekarstwo) .


Ja mam tylko jeden telewizor, więc multiroom mi nie potrzebny. Ale ciekawe jest dla mnie to co piszesz, że mogę mieć z UPC Horizona z nagrywarką i moduł CI i wtedy obraz mi się poprawi w porównaniu z tym co mam z boxa 4K. Programy 4k w UPC mnie nie interesują, bo dla mnie nie ma tam nic ciekawego, a piłki nożnej nie oglądam. Cena dla mnie jest mniej ważna. Ważna jest jakość obrazu i nagrywanie z przewijanie w tył i w przód. I ważne jest też to, że jak nie ma netu, żby chociaż telewizja była. Bo przy boxie 4K nie ma netu, nie ma telewizji.
 
 
Ste1 
easy master

Dołączyła: 28 Paź 2022
Posty: 30
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 16-01-2023, 19:52   

Ten box 4K z UPC to straszne dziadostwo. Nie dość że nie przewija nagrań do przodu, bo UPC z chciwości nie zapłaciło za możliwość przewijania, to jeszcze nie nagrywa tak jak trzeba. Zaprogramowałam sobie dzisiaj na Eurosport 1 i Eurosport 2 wszystkie transmisje z Australian Open. I to co mnie interesowało to się nie nagrało. Nie nagrał się mecz Hurkacza i Świątek.
W nagraniach jest informacja, że ten program został nagrany na innym kanale, a to nie prawda. Bo wchodząc na ten inny kanał jest też taka sama informacja i nagrania nie ma. Można edytować nagranie i jest tylko opcja usuń nagranie. Jest oznaczony niepełnym czerwonym kółeczkiem. Prawidłowe nagrania maja pełne czerwone kółeczko.
To jest wina tego, że te wszystkie transmisje mają taka samą nazwę. Programując jeden program, drugi o takiej samej nazwie automatycznie się też programuje, nawet jeżeli jest na innym kanale. I nie wybieram opcji nagraj całą serię. Już mi tak się zdarzało na Canale+.
To jest gigantyczna niedoróbka UPC i boxa 4K.
Miałam wcześniej dekoder z nagrywarką Polsatu i tam takich jaj nie było.
Nie daruję sobie, że się wpakowałam w tego badziewnego boxa 4K. Nie mogę doczekać się końca umowy. I nigdy więcej UPC.
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-01-2023, 06:16   

Eurosport ma replay tv z możliwością przewijania i z tego co widzę mecz Igi można bez problemu odtworzyć i przewijać....


Było 100x pisane, że to nie jest sprzęt do ludzi którzy chcą cokolwiek nagrywać....a raczej dla tych co nie chcą widzieć dekodera a nie mają chęci na kartę .Ja mam tv Sony xh90 i ma takiego badziewanego pilota z gumowymi przyciskami ,że nie wyobrażam sobie nim sterować i dlatego zostaje z boxem może to głupio brzmi ale box pilota ma o wiele lepszego ..na jakość obrazu nie narzekam .Przez prawie 2 lata raz nie miałem internetu 2 godz więc argument nie ma neta nie ma tv do mnie nie przemawia.... Powiem tak boxa nikomu nie polecam ale sam przy nim zostaje ,może jestem mało wymagający....ale na 55 calach z 3m jakość obrazu dla mnie jest w porządku...Mam horizona podpiętego do Samsunga 55 cali i jakiś specjalnie plusów w obrazie tam nie widzę w porównaniu do boxa ....
  stivi
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1,52 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: