Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC TV 4K BOX
Autor Wiadomość
Ste1 
easy master

Dołączyła: 28 Paź 2022
Posty: 30
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 06-11-2022, 12:42   

Tigro, jak tam jakość na Twoim telewizorze z tego boxa 4K?
Poprawiło się coś?
 
 
boywrc 
light master

Dołączył: 30 Sie 2017
Posty: 69
Wysłany: 23-11-2022, 12:16   

A czy mógłby się wypowiedzieć ktoś kto używa boxa po wifi (750 Mbit)? Obecnie mam moduł ci+ i planuje go zmienić na boxa po wifi (brak możliwości podłączenia osobnego zasilania i kabla sieciowego).
Telewizor Sony xf90 z 2018 roku z procesorem x1 extreme. Czy będzie dużo gorzej?
 
 
IQ 
classic master

Dołączyła: 07 Mar 2017
Posty: 241
Wysłany: 23-11-2022, 14:14   

Ja mam przez ścianę na wifi, net 500 i chodzi jak po kablu. Z tym rozdziałka fhd.


boywrc napisał/a:
A czy mógłby się wypowiedzieć ktoś kto używa boxa po wifi (750 Mbit)? Obecnie mam moduł ci+ i planuje go zmienić na boxa po wifi (brak możliwości podłączenia osobnego zasilania i kabla sieciowego).
Telewizor Sony xf90 z 2018 roku z procesorem x1 extreme. Czy będzie dużo gorzej?
 
 
Ste1 
easy master

Dołączyła: 28 Paź 2022
Posty: 30
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 23-11-2022, 16:49   

boywrc napisał/a:
A czy mógłby się wypowiedzieć ktoś kto używa boxa po wifi (750 Mbit)? Obecnie mam moduł ci+ i planuje go zmienić na boxa po wifi (brak możliwości podłączenia osobnego zasilania i kabla sieciowego).
Telewizor Sony xf90 z 2018 roku z procesorem x1 extreme. Czy będzie dużo gorzej?


Ja mam 750 Mbit i boxa 4K, ale połączone kablem.
I tak jak pisałam, w pokoju gdzie mam ich modem od netu, i fotel na wprost modemu (jakieś dwa metry od modemu) mam ponad 400-500 Mbitów, a w kuchni już tylko ponad 20-30 Mbitów. Kuchnię od pokoju oddziela ściana i lodówka. W tej samej kuchni, tylko już nie za lodówką, a za szafkami mam ponad 150 Mbitów. Sprawdziłam przed chwilą. Co do obrazu, to jeszcze nie wiem. Kupiłam nowy telewizor Sony, ale będę go miała podłączonego dopiero w niedzielę, to wtedy zobaczę czy jest różnica między tym Samsungiem co mam teraz, a Sony. I napiszę. Choć wydaje mi się, że od 2-3 dni obraz jest lepszy.
I jeszcze jedno ten ich modem od netu świeci. Jak się śpi w tym samym pokoju co telewizor to, to przeszkadza. Nie wiem czy da się to świecenie wyłączyć.
 
 
boywrc 
light master

Dołączył: 30 Sie 2017
Posty: 69
Wysłany: 23-11-2022, 17:52   

Ste1 napisał/a:
boywrc napisał/a:
A czy mógłby się wypowiedzieć ktoś kto używa boxa po wifi (750 Mbit)? Obecnie mam moduł ci+ i planuje go zmienić na boxa po wifi (brak możliwości podłączenia osobnego zasilania i kabla sieciowego).
Telewizor Sony xf90 z 2018 roku z procesorem x1 extreme. Czy będzie dużo gorzej?


Ja mam 750 Mbit i boxa 4K, ale połączone kablem.
I tak jak pisałam, w pokoju gdzie mam ich modem od netu, i fotel na wprost modemu (jakieś dwa metry od modemu) mam ponad 400-500 Mbitów, a w kuchni już tylko ponad 20-30 Mbitów. Kuchnię od pokoju oddziela ściana i lodówka. W tej samej kuchni, tylko już nie za lodówką, a za szafkami mam ponad 150 Mbitów. Sprawdziłam przed chwilą. Co do obrazu, to jeszcze nie wiem. Kupiłam nowy telewizor Sony, ale będę go miała podłączonego dopiero w niedzielę, to wtedy zobaczę czy jest różnica między tym Samsungiem co mam teraz, a Sony. I napiszę. Choć wydaje mi się, że od 2-3 dni obraz jest lepszy.
I jeszcze jedno ten ich modem od netu świeci. Jak się śpi w tym samym pokoju co telewizor to, to przeszkadza. Nie wiem czy da się to świecenie wyłączyć.


Nie martwię się o szybkość i stabilność połączenia bezprzewodowego( mam porządny router), bardziej chodzi mi o opinię jak box 4k działa po wifi, czy jakość obrazu będzie taka sama.
 
 
Woocash 
light master

Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 96
Wysłany: 23-11-2022, 18:33   

Ste1@
Cytat:
I jeszcze jedno ten ich modem od netu świeci. Jak się śpi w tym samym pokoju co telewizor to, to przeszkadza.


Zakleiłem białą taśmą izolacyjną (malutki pasek wyciąłem i wkleiłem w Connect Boxa) :)
_________________
  Woocash
 
Ste1 
easy master

Dołączyła: 28 Paź 2022
Posty: 30
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 23-11-2022, 18:34   

Nie martwię się o szybkość i stabilność połączenia bezprzewodowego( mam porządny router), bardziej chodzi mi o opinię jak box 4k działa po wifi, czy jakość obrazu będzie taka sama.[/quote]

Ja w tym wątku pisałam wcześniej, że u mnie jakość obrazu na początku była fatalna.
Wcześniej miałam satelitę Polsatu i jakość obrazu była super, jak przeszłam do UPC i wzięłam boxa 4K to jakość była jak SD. Na tym samym telewizorze.
Obraz poprawił się dopiero w czwartym dniu użytkowania boxa 4K. Nie wiem czy mi coś odblokowali bo robiłam raban o ten obraz, czy samo się coś poprawiło. Bo UPC twierdziło, że z ich strony wszystko jest ok. Przysłali mi nawet jakoś szefa instalatorów w moim mieście, aby sprawdził czy wszystko jest dobrze podłączone. Orzekł, że dobrze, a ta jakość którą ja widzę jako SD to jest HD i tak ma być. Dopiero kilka godzin po jego wyjściu coś się poprawiło.
A od 2-3 dni jest jeszcze lepiej. Może dlatego, że są mistrzostwa świata w piłce nożnej i UPC nadaje z lepszą jakością?
Ja w ogóle uważam, że UPC nadaje bardzo niestabilnie. Oglądałam mecz tenisa i na początku obraz jest super, później gorszy, i za chwilę znów dobry. Nagrałam ten mecz i na drugi dzień odtwarzam rano i obraz jak SD. A jak oglądałam na żywo to wyglądał jak HD.
 
 
Ste1 
easy master

Dołączyła: 28 Paź 2022
Posty: 30
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 23-11-2022, 18:37   

Zakleiłem białą taśmą izolacyjną (malutki pasek wyciąłem i wkleiłem w Connect Boxa) :) [/quote]

O, to też tak zrobię. Dzięki za radę. Bo na razie to zasłoniłam to książkami. Ale i tak widać poświatę. Miałam kiedyś Neostradę i też tam modem świecił, ale dało się tam wyłączyć to świecenie, a tu nie widzę takiej możliwości.
 
 
Ste1 
easy master

Dołączyła: 28 Paź 2022
Posty: 30
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 23-11-2022, 18:50   

Nie martwię się o szybkość i stabilność połączenia bezprzewodowego( mam porządny router), bardziej chodzi mi o opinię jak box 4k działa po wifi, czy jakość obrazu będzie taka sama.[/quote]

@boywryc
Możesz jeszcze zrobić tak: zawrzeć umowę z UPC przez Internet lub przez telefon. Masz wtedy 14 dni na odstąpienie od umowy bez konsekwencji. Jak jakość obrazu będzie kiepska, to odstąpisz od umowy. Tylko wtedy trzeba sprzęt odesłać do UPC. Nie można odnieść do punktu stacjonarnego.
 
 
pjurek02 
Klikacz

Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 7
Wysłany: 28-11-2022, 09:45   

Mam dziś problem z dekoderem, nagle zniknęła opcja wyboru rozdzielczości 4k:( max to 1080p:(

Przez co z listy kanałów zniknął eleven4k jest tylko zwykły.
Czy ktoś miał już może taką sytuację? Dodam tylko że nie ma znaczenia czy połączenie jest po wifi czy kablu, restart też nie pomaga.
 
 
Ste1 
easy master

Dołączyła: 28 Paź 2022
Posty: 30
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 28-11-2022, 18:01   

[quote="pjurek02"]Mam dziś problem z dekoderem, nagle zniknęła opcja wyboru rozdzielczości 4k:( max to 1080p:(

U mnie jest bez zmian. Tylko ja mam wybrane: automatycznie. Jak miałam wybraną rozdzielczość 4K to obraz był gorszy choć miałam telewizor Samsung 4k. Od trzech dni mam Sony 4K i przed chwilą zmieniłam na 4K i nie widzę różnicy, ale też jest tak, jakby to nie działało.
Przy Samsungu jak zmieniałam na rozdzielczość 4K to był komunikat, że kilkanaście sekund trzeba, aby zmienić rozdzielczość i ekran na kilkanaście sekund robił się czarny, po czym pokazywała się inna rozdzielczość i gorsza jakość obrazu. A teraz przy Sony wybieram z poziomu dekodera boxa 4K rozdzielczość 4K, jest komunikat i nic się nie dzieje. Nie ma tego czarnego ekranu. Wybieram z powrotem rozdzielczość automatyczną, jest komunikat i nic się nie dzieje.
Nie wiem czy tak ma być, czy zmiana rozdzielczości nie działa. Bo ja nie widzę różnicy w obrazie.
Pozostałe rozdzielczości też są, tylko na nie, nie zmieniałam.
 
 
Ste1 
easy master

Dołączyła: 28 Paź 2022
Posty: 30
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 29-11-2022, 09:07   

Miałam napisać czy poprawił mi się obraz po zmianie telewizora, dalej mając boxa 4k z UPC. I tak, poprawił się i to znacząco. Więc przy kiepskim nadawaniu przez UPC - znaczenie ma telewizor.
Mam telewizor Sony dopiero czwarty dzień, więc jeszcze za dużo nie wiem w temacie ustawień, ale to co już ustawiłam daje efekt w jakości obrazu o wiele lepszy niż na prawie dwuletnim Samsungu. Sony kupiłam mniejszy o 5 cali, czyli mam teraz 50 cali.
Jakby ktoś znał jakieś pomocne forum o Sony, to poproszę o linka. Bo na tym forum nie widzę takiego tematu.
 
 
boywrc 
light master

Dołączył: 30 Sie 2017
Posty: 69
Wysłany: 03-12-2022, 19:47   

Na kanale Ultra 4k TV rwie mi dźwięk, czy to normalne? I pytanie do uzytkownikow tv Sony, czy ustawiacie format HDMI na ulepszony?
 
 
kiniecki 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 227
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-01-2023, 13:41   

Czy pod względem nagrywania się coś zmieniło na tym dekoderze?
Jest gdzieś jakaś lista kanałów które można nagrywać?
  kiniecki
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-01-2023, 09:20   

Ta sama lipa ...Mając to pudełko najlepiej zapomnij o nagrywaniu...

Kiedyś więcej nagrywałem na horizona po zmianie na boxa wcale ,UPC bardzo wybiło mi to z głowy....Poza tym nie ma gwarancji że z kanału którego teoretycznie można nagrać przy próbie nastawienia nagrywania nie dostaniesz komunikatu,że brak licencji na nagranie....nie wierzę ,że się coś zmieni ,2 lata temu jeszcze na infolini czarowali czyt kłamali,że działają w temacie i w przyszłości będzie można nagrać przewinąć cofnąć itd itp...
  stivi
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: