Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC TV 4K BOX
Autor Wiadomość
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 03-01-2022, 17:26   

Technicznie to UPC wypada dość nieźle pod tym względem, bitrate dla poszczególnych kanałów można sprawdzić tutaj: https://www.digitalbitrat...lang=en&liste=4

Jednak Box 4K ma ustawioną wartość (dla HD 8 Mb/s ?) i do niej przycina.
_________________
  -Zuzia
 
f0ku5 
classic master

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 173
Wysłany: 03-01-2022, 18:25   

Szkoda, mogliby to trochę poluzować...
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 03-01-2022, 18:51   

Klienci muszą wywalczyć. Jak? Nie brać Boxa 4K :) Profile jakościowe są niskie dlatego, że abonenci nie są wymagający. Liczy się taniość i ilość, nie jakość. Osobiście mi Box nie przeszkadza, ale jeśli nie dają bitrate takiego jak w DVB-C/module i odblokowanej bazy apek, omijam szerokim łukiem.
_________________
  -Zuzia
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-01-2022, 19:15   

Ostatnio po Sylwestrze miałem możliwość u znajomych trochę pobawić się tym Boxem 4K, jakość obrazu dosyć ok (na telewizorze 50 cali), szybkość działania bardzo dobra. Ale Moduł CI jednak lepsza jakość u mnie na TV.
 
 
warzyw 
Klikacz

Dołączył: 08 Sty 2022
Posty: 5
Wysłany: 08-01-2022, 10:21   

Witam
Problem dotyczy dekoderu upc tv 4k box apollo, takze moje pytanie brzmi, czy ktos z was mial taki problem - po wlaczeniu dekodera z pilota zapala sie biala dioda sygnalizujaca ze dekoder wlaczony natomiast obrazu ani dzwieku nie ma, po chwili wyskakuje komunikat by sprawdzic czy kable sa dobrze podlaczone (odrazu uprzedzam ze tak, sa dobrze podlaczone, nawet kilka razy zmieniane w rozne porty hdmi na roznych kablach) , dekoder reaguje na pilota, wylacze go, dioda niebieska, nastepnie znow wlaczam , dioda biala i dekoder juz dziala, takie akcje ze reaguje na pilota czyli wlacza sie biala dioda zdarzaja sie codziennie po kilka razy i dopiero kilka takich wlaczen i wylaczen sprawiaja ze dziala, takze bede wdzieczny czy tak dziala ten nowy dekoder czy mi sie trafil felerny egzemplarz
pozdrawiam
 
 
pabLos 
easy master

Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-01-2022, 10:43   

warzyw napisał/a:
Witam
Problem dotyczy dekoderu upc tv 4k box apollo, takze moje pytanie brzmi, czy ktos z was mial taki problem - po wlaczeniu dekodera z pilota zapala sie biala dioda sygnalizujaca ze dekoder wlaczony natomiast obrazu ani dzwieku nie ma, po chwili wyskakuje komunikat by sprawdzic czy kable sa dobrze podlaczone (odrazu uprzedzam ze tak, sa dobrze podlaczone, nawet kilka razy zmieniane w rozne porty hdmi na roznych kablach) , dekoder reaguje na pilota, wylacze go, dioda niebieska, nastepnie znow wlaczam , dioda biala i dekoder juz dziala, takie akcje ze reaguje na pilota czyli wlacza sie biala dioda zdarzaja sie codziennie po kilka razy i dopiero kilka takich wlaczen i wylaczen sprawiaja ze dziala, takze bede wdzieczny czy tak dziala ten nowy dekoder czy mi sie trafil felerny egzemplarz
pozdrawiam

Nie wiem czy tak jest u każdego ale u mnie jest to samo co opisałeś na przykładzie swojego egzemplarza dekodera 4K box (także go posiadam od około 2 miesięcy) Jest to faktycznie jakis błąd i pytanie czy one sa wadliwe czy może tu pomóc np jakas kolejna jego aktualizacja? ( pewnie żeby to sie wydarzyło trzeba to zgłaszać jak najczęściej do UPC )
 
 
warzyw 
Klikacz

Dołączył: 08 Sty 2022
Posty: 5
Wysłany: 08-01-2022, 10:49   

pabLos napisał/a:
warzyw napisał/a:
Witam
Problem dotyczy dekoderu upc tv 4k box apollo, takze moje pytanie brzmi, czy ktos z was mial taki problem - po wlaczeniu dekodera z pilota zapala sie biala dioda sygnalizujaca ze dekoder wlaczony natomiast obrazu ani dzwieku nie ma, po chwili wyskakuje komunikat by sprawdzic czy kable sa dobrze podlaczone (odrazu uprzedzam ze tak, sa dobrze podlaczone, nawet kilka razy zmieniane w rozne porty hdmi na roznych kablach) , dekoder reaguje na pilota, wylacze go, dioda niebieska, nastepnie znow wlaczam , dioda biala i dekoder juz dziala, takie akcje ze reaguje na pilota czyli wlacza sie biala dioda zdarzaja sie codziennie po kilka razy i dopiero kilka takich wlaczen i wylaczen sprawiaja ze dziala, takze bede wdzieczny czy tak dziala ten nowy dekoder czy mi sie trafil felerny egzemplarz
pozdrawiam

Nie wiem czy tak jest u każdego ale u mnie jest to samo co opisałeś na przykładzie swojego egzemplarza dekodera 4K box (także go posiadam od około 2 miesięcy) Jest to faktycznie jakis błąd i pytanie czy one sa wadliwe czy może tu pomóc np jakas kolejna jego aktualizacja? ( pewnie żeby to sie wydarzyło trzeba to zgłaszać jak najczęściej do UPC )


No to chociaz tyle ze nie jestem sam w tej sprawie, i takich przypadkow zapewne bedzie wiecej, dzieki za odzew
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-01-2022, 10:58   

Proponuję Wam przywrócić ustawienia fabryczne ...ja miałem to kilka razy jakieś 3 miesiące temu...Ale dłuższego czasu wszystko działa dobrze ...
  stivi
 
pabLos 
easy master

Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-01-2022, 11:02   

stivi napisał/a:
Proponuję Wam przywrócić ustawienia fabryczne ...ja miałem to kilka razy jakieś 3 miesiące temu...Ale dłuższego czasu wszystko działa dobrze ...

Dzięki za poradę. Warto spróbować.....a w jaki sposób sie przywraca te ustawienia fabryczne tego dekodera?
 
 
warzyw 
Klikacz

Dołączył: 08 Sty 2022
Posty: 5
Wysłany: 08-01-2022, 11:18   

stivi napisał/a:
Proponuję Wam przywrócić ustawienia fabryczne ...ja miałem to kilka razy jakieś 3 miesiące temu...Ale dłuższego czasu wszystko działa dobrze ...


Ja juz przywracalem ustawienia fabryczne, robilem software update, hard reset, poki co bez zmian, ale dziekuje za podpowiedzi

Pablos - ustawienia -->system-->ustawienia fabryczne
 
 
pabLos 
easy master

Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-01-2022, 11:40   

warzyw napisał/a:
stivi napisał/a:
Proponuję Wam przywrócić ustawienia fabryczne ...ja miałem to kilka razy jakieś 3 miesiące temu...Ale dłuższego czasu wszystko działa dobrze ...


Ja juz przywracalem ustawienia fabryczne, robilem software update, hard reset, poki co bez zmian, ale dziekuje za podpowiedzi

Pablos - ustawienia -->system-->ustawienia fabryczne

Dzięki warzyw :D zrobiłem jak napisałeś zobaczymy czy to cos zmieni jesli nie trzeba bedzie to zgłaszać do UPC
 
 
szunaj 
light master

Dołączył: 30 Gru 2019
Posty: 87
Wysłany: 09-01-2022, 09:16   

@warzyw To żaden błąd. Sytuacja występuje w momencie gdy modem nie podaje jeszcze internetu.Też tak mam.
 
 
warzyw 
Klikacz

Dołączył: 08 Sty 2022
Posty: 5
Wysłany: 09-01-2022, 11:41   

szunaj napisał/a:
@warzyw To żaden błąd. Sytuacja występuje w momencie gdy modem nie podaje jeszcze internetu.Też tak mam.


Nawet gdy jest podlaczony kablem? Da się cos z tym zrobić, czy tak będzie i tyle?
 
 
szunaj 
light master

Dołączył: 30 Gru 2019
Posty: 87
Wysłany: 09-01-2022, 12:55   

@warzyw Też mam podłączony kablem. Modem uruchamia się dłużej niż dekoder (jeśli był wyłączony z prądu). Włącz dekoder nieco później niż modem i nie będzie tych problemów. Nauczyłem domowników by włączali dekoder gdy widzą że modem już "daje" internet.Tak będzie bo dekoder nie ruszy bez internetu, chyba że będziesz miał modem włączony non-stop.
 
 
ralf 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 915
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 09-01-2022, 13:10   

szunaj napisał/a:
chyba że będziesz miał modem włączony non-stop.


Głupotą jest nie mieć go włączonym non stop. Tak samo router.
_________________
  ralf
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1,28 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: