Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC TV 4K BOX
Autor Wiadomość
boywrc 
light master

Dołączył: 30 Sie 2017
Posty: 69
Wysłany: 17-05-2021, 20:31   

Polecam zrezygnować z tego co wziąłeś i wziąć 1000 Mbit z modułem CI+ Twój happy home 1000
 
 
heca-2 
Klikacz

Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 8
Wysłany: 18-05-2021, 07:17   

johnny11fingers, w moim przypadku na philipsie 55oled 804 obraz na module CI+ jest jeszcze gorszy niż na 4k boxie
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 18-05-2021, 09:42   

Rezygnujesz z nowej umowy (odstapieni), rezygnujesz z umowy porzedniej (z horizonem). Negocjujesz warunki umowy z modułem. Pomiędzy dwoma pierwszymi wypowiedzeniami nie musisz czekać na technika, wysyłasz jedno po drugim lub nawet możesz to zredagować w jednym piśmie. Ważne byś wyraźnie napisał z której umowy rezygnujesz.
_________________
 
 
johnny11fingers 
Klikacz

Dołączył: 17 Maj 2021
Posty: 6
Wysłany: 18-05-2021, 10:44   

Pani w dziale sprzedaży podpowiedziała, że może uda mi się uzyskać kartę CI+ jako dodatkowa do Horizona - w ramach multiroomu. Jest to trochę przesada, bo to dodatkowe 15PLN miesięcznie... Próbuję się dodzwonić w UPC do kogoś, kto będzie chciał mi pomóc, na razie bez skutku.

Odezwę się, na czym stanęło, cała sytuacja bardzo mnie irytuje - bo poniekąd już wiem co chcę, oby tylko UPC zechciało to zrealizować.

heca-2 napisał/a:

johnny11fingers, w moim przypadku na philipsie 55oled 804 obraz na module CI+ jest jeszcze gorszy niż na 4k boxie


Obstawiam, że to podobna technologia przetwarzania obrazu co w moim 935, muszę spróbować z tymi kanałami zdekodowanymi.

zylx napisał/a:

Rezygnujesz z nowej umowy (odstapieni), rezygnujesz z umowy porzedniej (z horizonem). Negocjujesz warunki umowy z modułem. Pomiędzy dwoma pierwszymi wypowiedzeniami nie musisz czekać na technika, wysyłasz jedno po drugim lub nawet możesz to zredagować w jednym piśmie. Ważne byś wyraźnie napisał z której umowy rezygnujesz.


Z Horizona nie będę mógł zrezygnować ze względu na pakiety Canal+, HBO i Polsat Sport Premium. Musiałbym pewnie czekać do końca umowy.
 
 
invictus 
light master

Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 124
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-05-2021, 11:20   

Jak już pisałem wcześniej, również posiadam (od 10 dni) nowe pudełko od UPC wraz z łączem 1Gb/s.

Ogólnie działanie samego boxa na duży plus w stosunku do horizona, dużo szybszy, stabilniejszy, fajny pilot który pozwala włączać wszystko razem (tv, dekoder, soundbar). Jako że mam w dwóch mniejszych pokojach dwa moduły CI+ również porównywałem jakość obrazu, u mnie również lepiej to wygląda na dekoderze niż na karcie, jest jedno ale.. CZASAMI zdarza się buforowanie i jest opóźnienie w obrazie (dostaję szybciej powiadomienie o strzelonej bramce niż widzę ją w TV) no i przez to zastanawiam się czy nie odstąpić od umowy, z drugiej strony niechciałbym powrócić do tego archaicznego/wolnego pudła zwanego horizonem.

Cały czas biję się z myślami :)
 
 
johnny11fingers 
Klikacz

Dołączył: 17 Maj 2021
Posty: 6
Wysłany: 26-05-2021, 10:47   

Cześć, sprawdziłem odkodowane kanały po kablu i porównałem z dekoderem 4k. Jeżeli chodzi o nawigację, telewizor oferuje trochę fajniejsze grafiki (+ obsługę 1. pilotem), ale to akurat kwestia gustu. Skakanie po kanałach być może działa trochę lepiej niż przy IPTV.

Obraz przy kablu bardzo zbliżony, w moim odczuciu nawet nieco gorszy. Fakt jest taki, że jedyna różnica, którą widziałem była przy logo stacji (i też nie jestem pewien, czy to nie obróbka obrazu "dodana" przez telewizor). 4k oczywiście jest nieco opóźnione (około 15-20s), ale jest to coś, z czym da się żyć.

Biorąc pod uwagę całokształt zdecydowałem się zostać przy dekoderze 4k.
 
 
biorek 
light master

Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 139
Wysłany: 26-05-2021, 11:56   

Serio aż 15-20 sekund opóźnienia? :shock:
Spodziewałem się jakiegoś przy streamingu ale nie aż tyle.
Przecież przy transmisjach sportowych na żywo to musi być dramat.
 
 
invictus 
light master

Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 124
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-05-2021, 13:27   

biorek napisał/a:
Serio aż 15-20 sekund opóźnienia? :shock:
Spodziewałem się jakiegoś przy streamingu ale nie aż tyle.
Przecież przy transmisjach sportowych na żywo to musi być dramat.


Jest dramat, to coś co mnie najbardziej denerwuje w tym nowym pudełku, szczególnie jak mam ustawione w apce flashscore powiadomienia o bramkach, itp. to szybciej dostaję takie powiadomienie niż widzę bramkę w TV.

Z moich obserwacji opóźnienie czasem jest na w przedziale od 5 do 20 sekund (cześciej jest to 15 niż 5).
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 26-05-2021, 13:56   

Ja zmierzyłem nawet wartości przekraczające 30 sekund, a wręcz dochodzące do minuty. Wystarczy że raz pojawi się "buforowanie" i od razu jest powyżej 30 sekund.
_________________
 
 
Agent Smith 
easy master


Dołączył: 28 Mar 2021
Posty: 27
Wysłany: 26-05-2021, 17:49   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


Bez nazwy.png
Plik ściągnięto 104 raz(y) 33,58 KB

 
 
rafkes 
light master

Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 88
Wysłany: 26-05-2021, 23:08   

Dzisiaj technik przyszedł i podłączył dekoder TV Box 4K

Co mi się na razie w nim podoba to szybkość działania oraz funkcja głosowa przy wyszukiwaniu kanałów.

Minusy to są przycinki jak korzystam z telewizji przez wi-fi pomimo iż modem mam blisko dekodera a internet to 750 MB/s więc mam nadzieję, że aktualizacja softu coś dobrego przyniesie.

Obraz jak się dobrze ustawi to jest znośny aczkolwiek tak jak pisałem na początku trochę szatkuje.

Czy trzeba ręcznie aktualizować dekoder czy automatycznie będzie pobierał aktualizacje ?
_________________
 
 
sebczak 
light master

Dołączył: 03 Sie 2019
Posty: 67
Skąd: Września
Wysłany: 27-05-2021, 04:33   

Dekoder aktualizuje się automatycznie, obecna wersja oprogramowania to 4.31
 
 
JANINAWRO 
light master

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Lip 2019
Posty: 102
Wysłany: 27-05-2021, 10:19   

sebczak napisał/a:
Dekoder aktualizuje się automatycznie, obecna wersja oprogramowania to 4.31


Ja dzisiaj dostałam aktualizacje do wersji 4.32
 
 
enigma 
light master

Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 143
Wysłany: 27-05-2021, 15:16   

Czy bedac na zobowiazaniu z dekoderem Horizon mozna sobie domowic tego boxa jako multiroom? I ile to wtedy kosztuje miesiecznie? Jest jakas oplata instalacyjna i zobowiazanie na to ????

Czy gdy posiadamy ten box to UPC udostepnia kanaly 4K w usludze UPC GO TV (dawniej Horizon GO) ????
 
 
invictus 
light master

Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 124
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-05-2021, 16:11   

Agent Smith napisał/a:
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


Ja mam połaczony tak

GCB w trybie bridge -> TP-Link Deco M4 -> Switch TP-Link TL-SG108 do którego podpięty jest Box 4K (oraz inne urządzenia jak TV, PS4, bramka Philips HUE, ATV 4K).

Czy to może mieć wpływ na buforowanie? Niestety do GCB w trybie bridge nic więcej podłączyć nie można.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: