Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC TV 4K BOX
Autor Wiadomość
ralf 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 915
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 27-08-2020, 09:51   

IQ napisał/a:
ralf napisał/a:
Jak ktoś posiada Horizon bez nagrywarki i jeśli ten "dekoder" 4k jest faktycznie szybki w działaniu a nie muli jak Horizon, to nie widzę powodu żeby go nie brać. Chyba że cena będzie z kosmosu. Natomiast posiadacze dekoderów z nagrywarką powinny go omijać z daleka.


A dlaczego posiadacze horizon z nagrywarka mają omijać 4k? Przecież on też ma funkcję nagrywania. Coś z nią nie tak? Pytam bo kończy mi się wkrótce umowa i myślę o wzięciu tego 4k.


Masz funkcję nagrywania w chmurze ale nie możesz nagrywać wszystkich kanałów.

https://www.upc.pl/pdf/b2...ograming_4k.pdf
_________________
  ralf
 
matek3265 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 397
Wysłany: 27-08-2020, 09:57   

IQ napisał/a:
ralf napisał/a:
Jak ktoś posiada Horizon bez nagrywarki i jeśli ten "dekoder" 4k jest faktycznie szybki w działaniu a nie muli jak Horizon, to nie widzę powodu żeby go nie brać. Chyba że cena będzie z kosmosu. Natomiast posiadacze dekoderów z nagrywarką powinny go omijać z daleka.


A dlaczego posiadacze horizon z nagrywarka mają omijać 4k? Przecież on też ma funkcję nagrywania. Coś z nią nie tak? Pytam bo kończy mi się wkrótce umowa i myślę o wzięciu tego 4k.


Po pierwsze nagrać możesz jedynie 50 godzin które są przetrzymywane w chmurze maksymalnie przez 3 miesiące (liczba jednocześnie trwających nagrań nie jest ograniczona).

Po drugie i najważniejsze - liczba kanałów na których możesz zaplanować nagranie jest ograniczona do około 100 , ale próżno szukać opcji nagrywania np. na takich kanałach jak TVN, Polsat, Polsat Film, FOX i wielu innych. O dziwo na HBO nagrasz (tylko po co skoro i tak filmy są w bibliotece VOD i HBO GO).

Po trzecie brak możliwości zatrzymywania i przewijania kanałów wstecz do momentu kiedy rozpoczęliśmy ich oglądanie. "Cofnąć" można ale jedynie w ramach Replay TV.

Dlatego, jeśli chodzi o pełną funkcjonalność nagrywarki zdecydowanie polecam pozostanie przy Horizon z nagrywarką lub Mediabox z nagrywarką.
 
 
matek3265 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 397
Wysłany: 27-08-2020, 10:07   

GD.karol napisał/a:
A czy można obsługiwać ten nowy dekoder starym pilotem do tv? Tak jak ma to miejsce w przypadku modułu CI+?

Czy jest się skazanym na dwa piloty chcąc 4K :)


Pilotem od dekodera obsłużysz podstawowe funkcje telewizora takie jak włączanie, wyłączanie oraz zmianę poziomu głośności, zatem nie jesteś skazany zupełnie na dwa piloty jeśli chodzi o oglądanie telewizji. To zresztą działa tak samo jak w przypadku dekoderów mediabox czy horizon gdzie pilotem upc obsługujesz telewizor w podobny sposób (kody pilotów i ich parowanie na stronie upc).
 
 
matek3265 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 397
Wysłany: 27-08-2020, 10:09   

Michal_z_bdg napisał/a:
Mam Horizona i chciałem wymienić na nowy sprzęt, ale się zawiodłem. Rozumię problem licencji z nagrywaniem w chmurze, ale rozwiązuje się to montując dysk w dekoderze i dając możliwość nagrywania lokalnego.

Mam wrażenie, że UPC dąży do zrobienia dekodera/aplikacji, co w mojej ocenie jest nieporozumieniem. Jak wycofają Horizony, będą mieć najsłabszy dekoder na rynku.

Jedyne, co mnie jeszcze interesuje to profile. Czy można tworzyć listy kanałów wg własnej kolejności?


Możesz stworzyć kilka profili i dodać do nich listy ulubionych kanałów jednak ich numeracja pozostaje niezmienna. Podobnie zapping - odbywać się będzie w kolejności wg numeracji.
Profil pozwala jedynie ominąć niektóre kanały (te których nie lubisz) to po prostu nieco rozbudowana funkcja ulubionych kanałów znanych np. z mediaboxów.
 
 
ralf 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 915
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 27-08-2020, 10:25   

Horizona i Mediaboxa z nagrywarką raczej nie wycofają. Natomiast dekodery bez nagrywarek jak najbardziej mogą zamienić na tego 4k boxa.
_________________
  ralf
 
JANINAWRO 
light master

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Lip 2019
Posty: 102
Wysłany: 27-08-2020, 10:55   

matek3265 napisał/a:
IQ napisał/a:
ralf napisał/a:
Jak ktoś posiada Horizon bez nagrywarki i jeśli ten "dekoder" 4k jest faktycznie szybki w działaniu a nie muli jak Horizon, to nie widzę powodu żeby go nie brać. Chyba że cena będzie z kosmosu. Natomiast posiadacze dekoderów z nagrywarką powinny go omijać z daleka.


A dlaczego posiadacze horizon z nagrywarka mają omijać 4k? Przecież on też ma funkcję nagrywania. Coś z nią nie tak? Pytam bo kończy mi się wkrótce umowa i myślę o wzięciu tego 4k.


Po pierwsze nagrać możesz jedynie 50 godzin które są przetrzymywane w chmurze maksymalnie przez 3 miesiące (liczba jednocześnie trwających nagrań nie jest ograniczona).

Po drugie i najważniejsze - liczba kanałów na których możesz zaplanować nagranie jest ograniczona do około 100 , ale próżno szukać opcji nagrywania np. na takich kanałach jak TVN, Polsat, Polsat Film, FOX i wielu innych. O dziwo na HBO nagrasz (tylko po co skoro i tak filmy są w bibliotece VOD i HBO GO).

Po trzecie brak możliwości zatrzymywania i przewijania kanałów wstecz do momentu kiedy rozpoczęliśmy ich oglądanie. "Cofnąć" można ale jedynie w ramach Replay TV.

Dlatego, jeśli chodzi o pełną funkcjonalność nagrywarki zdecydowanie polecam pozostanie przy Horizon z nagrywarką lub Mediabox z nagrywarką.



Mi ten dekoder 4k wygląda na przerobionego powerbanka

30b86d5723426d433854648854f66006ad420ee1bf6bcc1689e074af1a243dbc.jpg
Plik ściągnięto 159 raz(y) 86,07 KB

 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3540
Skąd: Śląsk
Wysłany: 27-08-2020, 14:31   

To już chyba wiemy dlaczego UPC pospieszyło się z 4K u siebie :D
Dziś Vectra ogłosiła poszerzenie oferty 4K i od maja testują nowe urządzenie, które stworzy nową platformę opartą na Android TV. Zapowiada się ciekawie, bardziej elastycznie od cudeńka UPC.
_________________
Ostatnio zmieniony przez atomix 27-08-2020, 14:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Studentka2 
light master

Dołączyła: 19 Gru 2017
Posty: 95
Wysłany: 27-08-2020, 14:31   

Byłam zainteresowana, ale jak na główny dekoder wypada dość blado:
- streaming, czyli zwykłe IPTV
- HD do 8 Mb/s i 4K do 16 Mb/s, trochę mało i pewnie ucierpi jakość
- brak HDD i możliwości podpięcia swojego dysku by na nim nagrywać
- dość istotne ograniczniea nagrywania
- poza YouTube nie ma apek, ani możliwości instalacji więc nie skorzystamy z Netflix, Amazon Prime Video, Spotify, Tidal, Ipla, Canal+ i podobnych
 
 
ralf 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 915
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 27-08-2020, 14:59   

To ostatnie to nie jest żadna wada, bo KAŻDY telewizor 4k ma Smart TV. Tak jak pisałem wcześniej jest to dobry sprzęt dla posiadaczy dekoderów bez nagrywarki. Reszta pozostanie przy starym sprzęcie.
_________________
  ralf
 
IQ 
classic master

Dołączyła: 07 Mar 2017
Posty: 241
Wysłany: 27-08-2020, 15:02   

1. Dzięki wszytkim za odpowiedzi:)
2.
[quote="matek3265"][quote="IQ"]
ralf napisał/a:


Po trzecie brak możliwości zatrzymywania i przewijania kanałów wstecz do momentu kiedy rozpoczęliśmy ich oglądanie. "Cofnąć" można ale jedynie w ramach Replay TV.

Dlatego, jeśli chodzi o pełną funkcjonalność nagrywarki zdecydowanie polecam pozostanie przy Horizon z nagrywarką lub Mediabox z nagrywarką.


Z tym nagrywaniem nie wszystkich kanałów to bym jeszcze przeżyła, ale nie zatrzymuje i nie przewija?! Przecież to funkcjonalność z poprzedniego stulecia! Kurcze to bez sensu... chciałam się pozbyć horizona bo to straszne pudło... hmm...
 
 
czarek77 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 199
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 27-08-2020, 15:07   

To moduł CI do tych kanałów 4k nie nadaje się ? musi być nowy hiper super dekoder ? :mrgreen: :mrgreen: dobrze że nie karzą wymieniać kabli w mieszkaniach ... :D :D
 
 
matek3265 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 397
Wysłany: 27-08-2020, 15:07   

Słabo wypada nowy dekoder w UPC pod względem konkurencji, od jednego z mniejszych operatorów otrzymałem nie tak dawno informację o tym, że "wraz z nową dekadą" (co oznacza raczej początek 2021r.) w ofercie ma się pojawić "Super nowoczesny dekoder dla bardzo wymagających telewidzów" w informacjach technicznych wskazano bardzo ciekawe dane, niestety nie mogę ujawnić nazwy operatora, ale poprzeczka będzie bardzo wysoko.

Standard transmisji: DVB-C
Liczba tunerów: 9
Typ dysku: Półprzewodnikowy SSD
Pojemność dysku: 1 TB
Funkcja zatrzymywania i przewijania od momentu włączenia kanału maksymalnie do 120 minut
Funkcja szybkiego przełączania kanałów – ultra fast zapping
Pilot w technologii Bluetooth
Możliwość zdalnego sterowania dekoderem za pośrednictwem aplikacji mobilnej
Funkcja inteligentnego skalowania kanałów SD i HD do jakości UHD Ready
Obsługa aplikacji: HBO MAX, Netflix, Amazon Prime Video, Rakuten TV, CDA (w wersjach zgodnych z Android TV)
Obsługa google chromecast.

Opcje EPG
- przeglądanie programu według profilu tematycznego stacji
- przeglądanie programu według standardu emisji stacji (kanały SD, HD, UHD)
- przeglądanie programu w widoku jednego kanału
- przeglądanie programu w widoku standardowej tabeli EPG

Opcje nagrywania:
1) local recording (zapis na dysku wewnętrznym SSD)
- maksymalny czas nagrań – ograniczony pojemnością dysku SSD
- programowanie nagrań przez EPG oraz przez aplikację mobilną
- programowanie nagrań manualne (niezależnie od EPG) także przez aplikację mobilną
- możliwość jednoczesnego nagrywania 8 kanałów przy oglądaniu innego przy wyłączonej funkcji ultra fast zapping
- możliwość jednoczesnego nagrywania 6 kanałów przy oglądaniu innego przy włączonej funkcji ultra fast zapping
- możliwość odtwarzania nagrań tylko poprzez dekoder
- możliwość grupowania nagrań we własnych folderach
- możliwość grupowania nagrań w profilach użytkownika (maksymalnie 3 profile)
- możliwość grupowania nagrań pod względem daty nagrania lub nazw kanałów

2) virtual drive recording (zapis w chmurze* - opcja nagrywania dostępna na wybranych kanałach)
- maksymalny czas nagrań – 100 godzin z automatycznym usuwaniem po upływie 30 dni od nagrania
- programowanie nagrań przez EPG oraz przez aplikację mobilną
- możliwość jednoczesnego nagrywania nieograniczonej liczby kanałów* (tylko na kanałach z dostępną opcją nagrywania)
- możliwość odtwarzania nagrań poprzez dekoder oraz w aplikacji mobilnej
- możliwość grupowania nagrań w profilach użytkownika (maksymalnie 3 profile)
- możliwość grupowania nagrań pod względem daty nagrania lub nazw kanałów

Może to skłoni UPC do zaoferowania sprzętu który jeszcze bardziej podniesie poprzeczkę? :)
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-08-2020, 15:21   

czarek77 napisał/a:
To moduł CI do tych kanałów 4k nie nadaje się ? musi być nowy hiper super dekoder ? :mrgreen: :mrgreen: dobrze że nie karzą wymieniać kabli w mieszkaniach ... :D :D


Oczywiście, że moduł CI+ obsłuży kanały 4k. Po prostu UPC nie ma w ofercie dekodera DVB-C 4k, wypchnęli teraz badziewie będące Horizonem GO w pudełku, więc żeby nałapać jak najwięcej naiwnych - podjęli decyzję biznesową o niewprowadzaniu 4k do DVB-C.
Jak kiedyś pojawi się dekoder DVB-C 4k - to kanały te nagle się zmaterializują w DVB-C :)
 
 
Studentka2 
light master

Dołączyła: 19 Gru 2017
Posty: 95
Wysłany: 27-08-2020, 15:24   

ralf napisał/a:
To ostatnie to nie jest żadna wada, bo KAŻDY telewizor 4k ma Smart TV.
Wiem, że apki mogę mieć na Smart TV tylko po co mi wtedy dekoder 4K UPC, zwłaszcza, że oferta programowa zaserwowana przez UPC nie zwala z nóg, delikatnie mówiąc. Vectra stawia na Android TV i elastyczne rozwiązania, to raczej jest właściwy kierunek. Na razie czuję się rozczarowana dekoderem 4K UPC, liczyłam, że będzie wow! lecz się przeliczyłam. Nasuwa się pytanie, czy to cudo od UPC będzie działać tylko na sieci UPC, czy z każdym dostawcą Internetu? Bo tylko pełna "przenośność" może uratować tę jakże słabą ofertę...
 
 
czarek77 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 199
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 27-08-2020, 15:29   

taggan napisał/a:
czarek77 napisał/a:
To moduł CI do tych kanałów 4k nie nadaje się ? musi być nowy hiper super dekoder ? :mrgreen: :mrgreen: dobrze że nie karzą wymieniać kabli w mieszkaniach ... :D :D


Oczywiście, że moduł CI+ obsłuży kanały 4k. Po prostu UPC nie ma w ofercie dekodera DVB-C 4k, wypchnęli teraz badziewie będące Horizonem GO w pudełku, więc żeby nałapać jak najwięcej naiwnych - podjęli decyzję biznesową o niewprowadzaniu 4k do DVB-C.
Jak kiedyś pojawi się dekoder DVB-C 4k - to kanały te nagle się zmaterializują w DVB-C :)
Mają na to czas do lipca 2021... umowa sie skonczy i baj baj ... :D ... zero dekoderów ... bujać to my ,ale nie nas ... :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: