Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC TV 4K BOX
Autor Wiadomość
chmiel2k 
easy master

Dołączył: 11 Lip 2020
Posty: 25
Wysłany: 21-09-2020, 17:47   

Studentka2 napisał/a:
@chmiel2k, obejrzałam sobie Twój ostatni materiał, w statycznych scenach może być, ale w dynamicznych widać braki. Dobrze to widać na 1/2 prędkości. Oddajesz dekoder, czy dajesz mu szansę?


Na 65" oledzie statyczne sceny też wyglądają biednie. Nie opłaca mi się rezygnować z dekodera, bo jako stały klient za sam internet zapłacę tyle co teraz, albo nieznacznie mniej. Ale myślę już nad jakimś talerzem.
 
 
Dziku 
light master

Dołączył: 23 Cze 2020
Posty: 77
Wysłany: 21-09-2020, 21:45   

Czy przypadkiem ten kiepski dynamiczny obraz tzn. brak dynamicznego obrazu tylko te klatki nie są spowodowane ustawieniem w TV funkcji inteligentnych klatek do dynamicznego obrazu ? U mnie nazywa się to "Intelligent Frame Creation" ? u różnych producentów są różne nazwy tej funkcji , proponuję poszukać i się pobawić , może będzie lepiej .
 
 
LUU 
Klikacz

Dołączył: 26 Sie 2020
Posty: 19
Wysłany: 21-09-2020, 22:11   

Ciekawe kiedy dodadzą nowe kanały 4k ?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 21-09-2020, 22:36   

Dziku, Skoro obraz jest przechwytywany przez grabber zanim trafi do telewizora, to chyba żaden video processing w TV nie ma znaczenia, prawda?
_________________
 
 
adamzas1972 
Klikacz

Dołączył: 22 Wrz 2020
Posty: 3
Wysłany: 22-09-2020, 15:47   

LUU napisał/a:
Ja posiadam ten dekoder 4k I muszę przyznać że mimo negatywnych opinii obraz jest super zdecydowanie lepszy niż miałem na horizonie dekoder się nie zacina szybko się przełącza kanały i nie zawiesza się ja polecam zmieniłem w tamtym tygodniu horizona na ten dekoder 4k jako stały klient I jestem bardzo zadowolony polecam 😃

Dziwne jest to że mnie namawiali dziś na pozostanie przy Horizon. Było by fajnie jak by dali pudełko do 4K i pozostawili stary dekoder :)
 
 
JANINAWRO 
light master

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Lip 2019
Posty: 102
Wysłany: 22-09-2020, 16:07   

adamzas1972 napisał/a:
LUU napisał/a:
Ja posiadam ten dekoder 4k I muszę przyznać że mimo negatywnych opinii obraz jest super zdecydowanie lepszy niż miałem na horizonie dekoder się nie zacina szybko się przełącza kanały i nie zawiesza się ja polecam zmieniłem w tamtym tygodniu horizona na ten dekoder 4k jako stały klient I jestem bardzo zadowolony polecam 😃

Dziwne jest to że mnie namawiali dziś na pozostanie przy Horizon. Było by fajnie jak by dali pudełko do 4K i pozostawili stary dekoder :)


Ja posiadam 2 dekodery 4k i też musze stwierdzić, że obraz jest lepszy niż na horizonie, jeśli chodzi o pilota to prawda szybko przełancza kanały...
 
 
Pawop 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-09-2020, 19:48   

Przestańcie spamować, że obraz z boxa jest lepszy niż na dekoderze Horizon i tak nikt wam w to nie uwierzy.
 
 
adamus31 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Paź 2019
Posty: 32
Skąd: Gdynia
Wysłany: 22-09-2020, 20:24   

Pawop napisał/a:
Przestańcie spamować, że obraz z boxa jest lepszy niż na dekoderze Horizon i tak nikt wam w to nie uwierzy.


Najlepiej samemu sprawdzić i dopiero wtedy się wypowiadać a nie pisać o spamowaniu. Tu nie chodzi o to, żeby komuś uwierzyć. To samo się tyczy osób, które nigdy nie używały a piszą jaki on niedobry i ile ma wad. Po co te nerwy?
  adamus31
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 22-09-2020, 20:42   

Iptv ma zawsze wiecej wad niz tradycyjny dekoder 4k z dyskiem lub modul i nic nie trzeba sprawdzac na wlasnej skorze, to wynika z technologii.

Niestety nikt z zadowolonych z rzekomo krystaliczego obrazu z boxa nie dysponuje grabberem za tysiaka, zeby pokazac nam te cudna jakosc. Mamy zdawkowe opinie oparte na subiektywnych odczuciach kontra suche fakty, czyli nagrania zamieszczone przez usera, ktory przylozyl sie do testow. Fakt, ze posiada tv 65 cali i ma dobry wzrok oraz pewne obycie techniczne rowniez ma znaczenie.
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-09-2020, 22:08   

Panie i Panowie - proponuję nagranie tej samej, ustalonej wcześniej audycji (z danego kanału) za pomocą nowego boxa IPTV oraz za pomocą dekodera DVB-C.
Mając dwie próbki będzie można dokonać w miarę obiektywnego porównania.
Ktoś z nowym boxem 4K, kto mógłby ściągnąć materiał grabberem, jest zainteresowany tematem?
 
 
JANINAWRO 
light master

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Lip 2019
Posty: 102
Wysłany: 23-09-2020, 14:27   

adamus31 napisał/a:
Pawop napisał/a:
Przestańcie spamować, że obraz z boxa jest lepszy niż na dekoderze Horizon i tak nikt wam w to nie uwierzy.


Najlepiej samemu sprawdzić i dopiero wtedy się wypowiadać a nie pisać o spamowaniu. Tu nie chodzi o to, żeby komuś uwierzyć. To samo się tyczy osób, które nigdy nie używały a piszą jaki on niedobry i ile ma wad. Po co te nerwy?


Ale kto spamuje...
Tak samo było jak Horizon wchodził na rynek, też były docinki, czemu nie samsung jak w innych filiach firmy, a u nas jest pace, tak samo będzie z Apollo.
Każdy dokonuje swojego wyboru jeden woli Horizona, a drugi Apollo :mrgreen: :)
 
 
chmiel2k 
easy master

Dołączył: 11 Lip 2020
Posty: 25
Wysłany: 23-09-2020, 14:59   

Robin napisał/a:
Panie i Panowie - proponuję nagranie tej samej, ustalonej wcześniej audycji (z danego kanału) za pomocą nowego boxa IPTV oraz za pomocą dekodera DVB-C.
Mając dwie próbki będzie można dokonać w miarę obiektywnego porównania.
Ktoś z nowym boxem 4K, kto mógłby ściągnąć materiał grabberem, jest zainteresowany tematem?


Próbki z boxa 4K masz w tym wątku. Ja tam nikogo nie zamierzam przekonywać o tym, czy box jest ok, czy nie. Nagrałem parę filmów i zrobiłem trochę screenów. Pomysł był prostrzy niż mogłoby się wydawać. Ściągasz, odpalasz na swoim TV i jeśli stwierdasz że jest ok, to zamawiasz nowego boxa :)

Poza tym pamiętajcie, że ja jestem power userem, ja szukam słabych punktów i mam duży i dobry, ale też wymagający TV. Jestem też pewien, że 90% użytkowników będzie zadowolona z obrazu na tym boxie. W scenach, w których niewiele się dzieje, faktycznie obraz wydaje się być ostrzejszy niż w horizonie.
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-09-2020, 15:45   

chmiel2k napisał/a:
Próbki z boxa 4K masz w tym wątku.

Chodziło mi o równoległe nagranie tej samej audycji z dwóch źródeł (IPTV, DVB-C), bo jedynie takie porównanie ma sens. Zainteresowane osoby porównałyby bowiem te same sceny na obu nagraniach i rzetelnie oceniłyby, które źródło jest lepsze.
W moim przypadku nagranie TS-a z DVB-C nie stanowi problemu, ale skoro nie ma chęci po stronie osób z boxami 4K, to nalegać nie będę.
 
 
Studentka2 
light master

Dołączyła: 19 Gru 2017
Posty: 95
Wysłany: 23-09-2020, 20:05   

@chmiel2k, @Robin, umówcie się na dany program (fragment jakiegoś filmu akcji), nagrajcie, chętnie porównam Wasze materiały.
 
 
chmiel2k 
easy master

Dołączył: 11 Lip 2020
Posty: 25
Wysłany: 23-09-2020, 22:31   

Studentka2 napisał/a:
@chmiel2k, @Robin, umówcie się na dany program (fragment jakiegoś filmu akcji), nagrajcie, chętnie porównam Wasze materiały.


Niestety ja zakończyłem testy i grabber wrócił do sprzedawcy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: