Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór pomiedzy UPC a MMP a Netia
Autor Wiadomość
Alex147 
easy master


Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 47
Skąd: 3-city
Wysłany: 21-08-2020, 12:38   Wybór pomiedzy UPC a MMP a Netia

Cześć,

Powoli kończy mi się umowa z UPC i zastanawiam się nad zmianą operatora. Po sprawdzeniu mojej lokalizacji (GDY) mam dostęp do: UPC, MMP i Netia. Wszyscy dają 1GB, Netia daje dostęp do FTTH.

Aktualnie w UPC mam net 300, tv pakiet max z modułem CI. Przydałby się większy upload, moduł CI chętnie bym pozostawił. Netia daje swój dekoder, ale net 1000/100. W MMP jest również moduł CI oraz możliwość wykupu stałego IP oraz zwiększenia upload, ale mają awarie od czasu do czasu.

Co wybrać?
 
 
aster 
classic master


Dołączył: 03 Maj 2016
Posty: 226
Wysłany: 21-08-2020, 23:05   

Wnioskuję, że 100 upload Ci nie wystarcza? Czy na pewno światłowód oferuje tylko Netia i Orange nie jest tam obecny?

Do tego czy Netia da Ci prawdziwy FTTH... czy jak to zwykle bywa w mieszkaniach bez instalacji światłowodowej (podczas stawiania budynku) na ostatnim odcinku (wewnątrz mieszkania) będzie to jednak koncentryk?

P.S. Ostatnio u rodziców zmieniłem ofertę w Orange (światłowód mają od 2+ lat) i w nowej umowie jest już teraz 1000/300. Do tego w tej samej cenie. Patrząc na to logicznie może warto wziąć krótszą umowę gdzieś (np. Netia jeśli rzeczywiście masz światłowód w mieszkaniu) by później móc przeskoczyć do Orange jak tylko zaoferują usługi w okolicy?
 
 
Alex147 
easy master


Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 47
Skąd: 3-city
Wysłany: 24-08-2020, 09:38   

@aster - upload 100 wystarczy w zupełności, generalnie powyżej 50 powinno być OK. Jeżeli FTTH to z rozmowy z administratorem osiedla wynika, że właśnie Netia ma FTTH (mam patchcord w skrzynce rozdzielczej w mieszkaniu). Orange niestety nie jest dostępny i w tym roku to się nie zmieni.

Przed momentem przyszła mi myśl czy nie przenieść wszystkiego do Plus Skoro mają net od Netii a umowy na komórki również się kończą..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: