Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC z symetrycznym netem FTTH!
Autor Wiadomość
0podroznik 
easy master

Dołączył: 06 Wrz 2019
Posty: 25
Wysłany: 06-08-2020, 07:57   UPC z symetrycznym netem FTTH!

Ceny rewelacyjne. Ciekawe jak będzie z tv? Pewnie IPTV. https://media2.pl/tech/162861-Uslugi-UPC-Polska-w-nowych-lokalizacjach.html
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-08-2020, 08:28   

No, fajnie. Prowincja (bo tam głównie były kładzione światłowody) zyska tani bardzo szybki symetryczny internet. A co z miastami, gdzie UPC jest po koncentryku i upload w najwyższym pakiecie internetu to 40 Mb/s?
 
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 06-08-2020, 09:45   

No cóż w miastach możemy zapomnieć o takich rewelacjach jak symetryczne łącze 1Gb/s od UPC heh

Tutaj jeszcze informacja na telko.in

https://www.telko.in/upc-...a-sieciach-popc
_________________
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 06-08-2020, 11:12   

[quote="taggan"]No, fajnie. Prowincja (bo tam głównie były kładzione światłowody) zyska tani bardzo szybki symetryczny internet. A co z miastami, gdzie UPC jest po koncentryku i upload w najwyższym pakiecie internetu to 40 Mb/s?[/quote

Ale jakby to mialo dzialac? Poza miastami bedzie kladziona nowa infrastruktura pod FTTH czyli włókno do kazdego domu/mieszkania zamiast jednego włokna do bloku jak w miastach. Przeciez nikt nie bedzie robil takiej zmiany w blokach czy kamienicach, co najwyzej wrzuca wyzsza wersje DOCSIS za jakis czas.

Dodatkowo siec jest innego operatora (Inea/Nexera) stad bezposrednie swiatlowod, bez bawienia sie w RFOG co potrafi UPC zrobic w miastach.
 
 
0podroznik 
easy master

Dołączył: 06 Wrz 2019
Posty: 25
Wysłany: 06-08-2020, 12:34   

Ale w miastach wszystkie nowo oddane budynki mają światłowód do mieszkania. Ciekawe czy obie technologie mogłyby koegzystować ze sobą? Już nawet nie na poziomie wyboru przez klienta, a dosyłu sygnału do budynków. Czyli np na jednym starym osiedlu HFC a nowy budynek pod tym samych swiatlowodem magistralnym już na FTTH. Poza tym są gdzieś podobno osiedla domków, do których dochodzą światłowody i wszelkie przetworniki i wzmacniacze są na stanie klienta. Tu zmiana byłaby niemal wskazana!
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 06-08-2020, 13:42   

0podroznik napisał/a:
Ale w miastach wszystkie nowo oddane budynki mają światłowód do mieszkania. Ciekawe czy obie technologie mogłyby koegzystować ze sobą? Już nawet nie na poziomie wyboru przez klienta, a dosyłu sygnału do budynków. Czyli np na jednym starym osiedlu HFC a nowy budynek pod tym samych swiatlowodem magistralnym już na FTTH. Poza tym są gdzieś podobno osiedla domków, do których dochodzą światłowody i wszelkie przetworniki i wzmacniacze są na stanie klienta. Tu zmiana byłaby niemal wskazana!


I znowu to samo, UPC mialoby wymieniac urzadzenia? Maja swoje CMTS a w ten sposob wprowadzisz zamiesznie tu pol sprzetu inna, tam pol sprzetu inna. Swiatlowod do mieszkania to jedno, czyms trzeba dojsc a gadanie o magistralnym swiatlowodzie sobie daruj, najpierw sprawdz czym sie wchodzi do mieszkania. Nawet w w Anglii Virgin (czyli tamtejsze UPC) FTTH robi na RFOG-u wstawiajac modem docsis za swiatlowodem.
 
 
JANINAWRO 
light master

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Lip 2019
Posty: 102
Wysłany: 06-08-2020, 18:11   

To ma być urządzenie ETTH a nie FTTH

https://funkyimg.com/view/36H7L
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 06-08-2020, 18:36   

JANINAWRO, To urzadzejie akurat nie wyklucza FTTH, tylko może korzystać z oddzielnego ONU. Dokładnie tak robi T-Mobile i częściowo Orange. Tak jest nawet lepiej.
_________________
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 06-08-2020, 20:01   

JANINAWRO napisał/a:
To ma być urządzenie ETTH a nie FTTH


Ale co to za debilne bzdury opowiadasz? Jak Orange wrzuca Funboxa to nie jest FTTH (w koncu podpinasz do komputera ethernet po rj45, nie swiatlowod)? Albo na BSA sie wrzuca a za nim router wlasnie z wan na rj45?
 
 
Kebap12 
plus master

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 621
Wysłany: 07-08-2020, 01:25   

kiram napisał/a:
Przeciez nikt nie bedzie robil takiej zmiany w blokach czy kamienicach


orange robił, niby miedź mieli u mnie w bloku, ale światłowód od nowa puścili
 
 
0podroznik 
easy master

Dołączył: 06 Wrz 2019
Posty: 25
Wysłany: 07-08-2020, 07:01   

kiram napisał/a:
0podroznik napisał/a:
Ale w miastach wszystkie nowo oddane budynki mają światłowód do mieszkania. Ciekawe czy obie technologie mogłyby koegzystować ze sobą? Już nawet nie na poziomie wyboru przez klienta, a dosyłu sygnału do budynków. Czyli np na jednym starym osiedlu HFC a nowy budynek pod tym samych swiatlowodem magistralnym już na FTTH. Poza tym są gdzieś podobno osiedla domków, do których dochodzą światłowody i wszelkie przetworniki i wzmacniacze są na stanie klienta. Tu zmiana byłaby niemal wskazana!


I znowu to samo, UPC mialoby wymieniac urzadzenia? Maja swoje CMTS a w ten sposob wprowadzisz zamiesznie tu pol sprzetu inna, tam pol sprzetu inna. Swiatlowod do mieszkania to jedno, czyms trzeba dojsc a gadanie o magistralnym swiatlowodzie sobie daruj, najpierw sprawdz czym sie wchodzi do mieszkania. Nawet w w Anglii Virgin (czyli tamtejsze UPC) FTTH robi na RFOG-u wstawiajac modem docsis za swiatlowodem.

Wiem doskonale jak to się robi, i wiem jak ma zostać zrobione w nowych lokalizacjach. Jestem jedynie ciekaw, czy oba rozwiązania mogłyby współistnieć na tym samym światłowodzie bez kosztownej przebudowy sieci.
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 07-08-2020, 07:07   

Cytat:
Wiem doskonale jak to się robi, i wiem jak ma zostać zrobione w nowych lokalizacjach. Jestem jedynie ciekaw, czy oba rozwiązania mogłyby współistnieć na tym samym światłowodzie bez kosztownej przebudowy sieci.

Wiec moze opisz jak to sie robi bo skoro niby wiesz ale sie zastanawiasz tylko potwierdzasz, ze nie masz pojecia na temat tych technologii.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 07-08-2020, 08:29   

0podroznik napisał/a:
Jestem jedynie ciekaw, czy oba rozwiązania mogłyby współistnieć na tym samym światłowodzie bez kosztownej przebudowy sieci.

Technicznie nic nie stoi na przeszkodzie, by RFoG i gpon szły jednym światłowodem, choć nie wiem czy ktoś coś takiego już stosuje.
_________________
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 07-08-2020, 09:30   

zylx napisał/a:
0podroznik napisał/a:
Jestem jedynie ciekaw, czy oba rozwiązania mogłyby współistnieć na tym samym światłowodzie bez kosztownej przebudowy sieci.

Technicznie nic nie stoi na przeszkodzie, by RFoG i gpon szły jednym światłowodem, choć nie wiem czy ktoś coś takiego już stosuje.

Przeciez RFoG stawia sie jako koncowke GPONa, wiec ciezko mowic zeby szly jednym swiatlem skoro nie ma podzialu. Jednym swiatlem to idzie GPON i XGSPON.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 07-08-2020, 10:28   

kiram, Teraz ty pokazujesz, że nie do końca wiesz o czym mówisz. RFoG to nie tyle urządzenie końcowe, co cała technologia transmisji fal radiowych w sieci PON. Wykorzystuje długości fali 1550 nm ds, oraz 1310 nm lb 1590/1610 nm us.

RFoG i Gpon nie mają z sobą nic wspólnego, poza wspólnym medium transmisyjnym. RFoG broń boże nie stawia się jako końcówkę Gpona :)

GPON to standard transmisji danych w sieci PON, wykorzystuje najczęściej fale o długości 1310 nm/1490 nm (us/ds).

Jak widzisz, jeśli w RFoG upstream pracuje na 1610nm to nie ma żadnego problemu, by wszystko szło razem jednym światłem.

Zresztą, za wikipedią:
Cytat:
Using 1590/1610 nm for the return path allows the fiber infrastructure to support both RFoG and a standards-based PON simultaneously, operating with 1490 nm downstream and 1310 nm return-path wavelengths.


Czy ktoś to wykorzystuje? Tego nie wiem, natomiast spotkałem się już z implementacją gdzie na 1550 nm leciał sygnał CATV DVB-C.

PS: Do tych cen FTTH w UPC trzeba jeszcze doliczyć 14.99zł opłaty za utrzymanie łącza, wtedy już tak super nie jest.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: