Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy komuś Horizon popsuł sprzęt?
Autor Wiadomość
Wysiek 
easy master

Dołączył: 13 Sie 2018
Posty: 48
Wysłany: 22-06-2020, 18:16   Czy komuś Horizon popsuł sprzęt?

Hej.
Mam do Was pytanie, gdyż już drugi raz w przeciągu kilku lat spotkał mnie niemiły przypadek. Otóż dekoder Horizon spalił mi amplituner - tym razem na szczęście tylko amplituner. Była burza, ale gdzieś daleko i nagle cyk, i po sygnale. Ampli się pali, ale nie gra, dekoder się pali, ale nie daje sygnału. Na szczęście TV i reszta ocalała. Wnioskuję, że "to" nie poszło z prądu, bo był włączony TV, komputer i jeszcze kilka rzeczy, i wszystko działa. Nie było też przerwy choćby na ułamek sekundy w dostawie prądu. Kiedyś miałem identyczne zdarzenie. Poprzez kabel HDMI poszło przepięcie i spaliło ampli i tv. Teraz wychodzi na to, że też przepięcie poszło przez HDMI. Ktoś z Was się kiedyś spotkał z czymś takim?
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 22-06-2020, 19:36   

Wysiek, na społeczności UPC byly z min dwa przypadki, które to zgłaszały ale chyba usunęli w ramach lepszej czytelności forum
_________________
  ogromny
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-06-2020, 22:24   

W ramach lepszej czytelności forum :D :D :D

Niestety, w rozleglejszych sieciach koncentrycznych dla bezpieczeństwa warto przykręcić sobie na wejściu do mieszkania separator galwaniczny:

https://www.dipol.com.pl/...gnal_R48605.htm

Unikniesz wówczas problemów ze spalonym sprzętem po burzy. Doraźnie - przed burzą można odkręcać kabel przed splitterem.
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-06-2020, 08:23   

U mnie po burzy mediaboks przestał dawać sygnał ale wystarczyło wyjęcie i włożenie wtyku hdmi w telewizorze i wróciło do normy. Natomiast w drugim pokoju gdzie stoi horizon włączenie horizona spowodowało spalenie zasilacza od telewizora. Tv ma zasilacz na zewnątrz więc za 60 zł musiałem kupić z olx . Na szczęście tylko to. Miałem taki 1 przypadek od kiedy jestem w UPC PTK jakieś 28 lat... Nie walczylem w tym temacie z UPC... Wziąłem to na siebie...
  stivi
 
JANUARY 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Lip 2006
Posty: 303
Skąd: IIImiasto
Wysłany: 23-06-2020, 11:51   

Horizon nie, burza owszem. :lol:
_________________
  Yar13
 
kamail86 
easy master

Dołączył: 19 Paź 2017
Posty: 36
Wysłany: 23-06-2020, 21:02   

Potwierdzam to co napisał Taggan. Nie mam wprawdzie dekodera ponieważ mam tylko pakiet TV Start, ale z początku po podłączeniu UPC do telewizora miałem dziwny problem - co podłączyłem telewizor podłączony do UPC z komputerem przez HDMI to po paru godzinach port HDMI w telewizorze (raz nawet na karcie graficznej) przestawał działać. Tym sposobem popaliłem kilka portów i uszkodziłem 2 płyty główne w telewizorze (na szczęście był na gwarancji) nim doszedłem do tego co jest przyczyną i jak rozwiązać problem. Pomógł właśnie wspomniany separator galwaniczny. Od czasu założenia go (a będzie to już ponad 2 lata) problem zupełnie zniknął. Koszt tej ochrony nie jest wysoki a szkody jakie mogą powstać w skutek jego braku potrafią być znacznie wyższe.
 
 
Wysiek 
easy master

Dołączył: 13 Sie 2018
Posty: 48
Wysłany: 24-06-2020, 19:36   

Dziękuję bardzo za tą cenną informację. Jutro ma być u mnie serwisant i ciekaw jestem, co on na to. Tak czy siak zakupię z pewnością ten separator.
 
 
TęczowyMiś 
light master

Dołączył: 30 Lip 2019
Posty: 65
Wysłany: 02-08-2020, 19:02   

Polecam włączyć dźwięk :lol:
https://streamable.com/qseb5a
Film nie jest mój, ale jest to kabel HDMI podłączony do polskiego horizona.
W końcu wydatek kilkunastu złotych na separator dla każdego klienta to są pieniądze które są nieakceptowalnym obciążeniem dla UPC.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 02-08-2020, 19:20   

Braki uziemienia przede wszystkim.
_________________
  ogromny
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: