Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak zasięgu
Autor Wiadomość
guushiddink 
classic master

Dołączył: 08 Wrz 2015
Posty: 151
Wysłany: 28-08-2022, 21:13   Brak zasięgu

Mam dwa telefony (prywatny w nju i służbowy w Orange) i na obu w nowym domu w środku nie mam zasięgu, a koło domu ledwo jedna kreska. O tyle to dziwne, że to duże miasto (Wrocław) a BTS jest 50m metrów obok. Zgłaszałem to do operatora to tylko usłyszałem "przeciążony BTS". Jakieś opcje co mogę z tym zrobić oprócz zmiany operatora? Choć tu też nie mam pewności, że będzie ok, a na służbowym nie zmienię.
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-08-2022, 06:48   

Kup w Żabce za 5 zł karty T-mobile, Plusa i Play. Przetestuj co będzie najlepiej działać.
 
 
guushiddink 
classic master

Dołączył: 08 Wrz 2015
Posty: 151
Wysłany: 29-08-2022, 07:22   

Dalej - służbowego operatora nie zmienie.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 29-08-2022, 08:56   

guushiddink napisał/a:
Dalej - służbowego operatora nie zmienie.

Jedyne legalne i tanie rozwiązanie to wifi caling. Droższe i do końca nie legalne to reparater sygnału GSM (jeśli dobrze pamiętam)
_________________
  ogromny
 
guushiddink 
classic master

Dołączył: 08 Wrz 2015
Posty: 151
Wysłany: 29-08-2022, 10:47   

Jak działa wificalling? Nawet jak nie ma zasięgu GSM to wifi zastępuje BTSa i można do mnie normalnie dzwonić?
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 29-08-2022, 11:20   

guushiddink, jak sieć i telefon obsługuje wifi caling to przez Wi-Fi do ciebie się normalnie można dodzwonić i ty możesz normalnie dzwonić tu masz opis z Play ale w Orange jest ta sama zasada https://www.play.pl/uslug...ugust-2019.html
Będąc w Albanii 2tygodnie miałem ustawiony tryb samolotowy i włączone wifi caling i normalnie dzwoniłem i odbierałem telefony bez żadnych opłat SMS też działa
_________________
  ogromny
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 29-08-2022, 18:55   

możesz nawet mieć kartę sim z orange (np. druga gratis) jak nie masz stałego łącza w domu i skierować wtedy antenę na konkretny nadajnik, łączysz się telefonem do routera i masz rozmowy przez konkretny nadajnik.

Co do wzmacniaczy sygnału, mogą być legalne tylko musi to wtedy zamontować fachowiec z papierami a to spore koszta. W erze wi-fi callingu, starlinka i ofert no-limit to zupełnie nie ma żadnego sensu.
 
 
guushiddink 
classic master

Dołączył: 08 Wrz 2015
Posty: 151
Wysłany: 29-08-2022, 20:55   

A ogólnie operatorzy nie mają obowiązku zapewnienia zasięgu w dużych aglomeracjach? Bo chyba nie mam żadnych argumentów wobec operatora..Wg jego mapy zasięgu tam niby jest LTE ;) Nic, że ledwo jedna kreska i prędkości około 1kB/s ;)

Co do wifi calling - moj telefon widze nie ma tej opcji :/ (Redmi Note 7)
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 29-08-2022, 22:29   

guushiddink, Na liście certyfikowanych go nie ma ale proponuje tak zrobić ją tak zrobiłem na swoim redmi note 8pro. https://c.mi.com/thread-2203095-1-0.html mam nr w UPC i telefon niecertyfikowany, alewklepalem kody z linku na volte i Wi-Fi caling następnie przełożyłem SIM do certyfikowanego smartfona wysłałem odpowiedni SMS do Play i poszło. Po przełożeniu karty volte i Wi-Fi caling hula od końca czerwca
_________________
  ogromny
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 30-08-2022, 18:32   

ogromny napisał/a:
A ogólnie operatorzy nie mają obowiązku zapewnienia zasięgu w dużych aglomeracjach? Bo chyba nie mam żadnych argumentów wobec operatora..Wg jego mapy zasięgu tam niby jest LTE Nic, że ledwo jedna kreska i prędkości około 1kB/s


To są prywatne firmy, a komórka nie jest usługą powszechną.

Co zasięgu, pewnie masz informację, że jest ale na zewnątrz.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 31-08-2022, 00:57   

grzech1991, coś źle zacytowaleś ja o żadnym obowiązku nie pisałem
_________________
  ogromny
 
guushiddink 
classic master

Dołączył: 08 Wrz 2015
Posty: 151
Wysłany: 12-09-2022, 18:35   

ogromny napisał/a:
guushiddink, Na liście certyfikowanych go nie ma ale proponuje tak zrobić ją tak zrobiłem na swoim redmi note 8pro. https://c.mi.com/thread-2203095-1-0.html mam nr w UPC i telefon niecertyfikowany, alewklepalem kody z linku na volte i Wi-Fi caling następnie przełożyłem SIM do certyfikowanego smartfona wysłałem odpowiedni SMS do Play i poszło. Po przełożeniu karty volte i Wi-Fi caling hula od końca czerwca

Nie wiem co jest w linku, bo mi go nie otwiera ale..
wklepałem kod VoWIFI *#*#869434#*#* i rzeczywiście mi się pojawiła opcja wifi calling tylko wykonywać połączeń mi telefon nie chce (próbowałem w trybie samolotowym z odpalonym wifi).
Nie widzę też opcji wysłania smsa do nju jak pisałeś w playu.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 12-09-2022, 19:16   

guushiddink, zasada działania jest podobna jak w play, aktywacja nie wiem, ale są dwa wyjścia przełożyć kartę do certyfikowanego smartfona przez Orange i sprawdzić albo kontakt z operatorem by aktywowal
_________________
  ogromny
 
guushiddink 
classic master

Dołączył: 08 Wrz 2015
Posty: 151
Wysłany: 12-09-2022, 19:25   

Przełożyłem do jednego z tej listy i tam działa
https://www.njumobile.pl/oferta/wificalling
Powrót do Redmi Note 7 i tu nie chce działać
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 12-09-2022, 20:05   

guushiddink napisał/a:
Przełożyłem do jednego z tej listy i tam działa
https://www.njumobile.pl/oferta/wificalling
Powrót do Redmi Note 7 i tu nie chce działać

No to lipa raczej, kiedyś gdzieś na jakimś forum czytałem że po kontakcie z BOK Orange to włączali na telefonach z po za listy
_________________
  ogromny
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: