Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Najniższe ms - Compal 300mps
Autor Wiadomość
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 04-11-2019, 22:45   

marioking napisał/a:
Proszę, 15 minut mi się nie chciało ale 360 pingów jest... i wciąż nie widzę tych skoków +100...
Bo po ipv6 wyniki bywaja lepsze niz przy ipv4 o czym Zuzia moze nie wiedziec, poniewaz tlucze testy wylacznie po ipv4 :D Jak Compal zaloguje sie na kilkanascie kanalow lub wiecej w segmencie lepiej obciazonym nawet zwykly ping zdycha.

[ Dodano: 04-11-2019, 22:45 ]
Wiekszych problemow nie bylo kiedy Compal debiutowal, bo predkosci byly nizsze i bondowal kilka kanalow wiec jednostka mniej obciazona lepiej dawala rade. Obecnie normą jest conajmniej kilkanaście kanalow. Lokalizacja o tyle wazna, ze nie kazdy mieszka w stolicy w apartamencie albo deweloperskim budynku ze swieza infrastruktura. Wiekszosc niestety w starych blokach, kamienicach i innych nieciekawych miejscach pod wzgledem instalacji kablowej.
 
 
pjetrucha 
light master

Dołączył: 02 Sty 2018
Posty: 93
Wysłany: 05-11-2019, 09:54   

Akurat u mnie po ipv6 była tragedia jeśli chodzi o szybkość nawiązywania połączenia z jakimkolwiek serwerem. Zwykłe strony potrafiły się otwierać przez parę minut.
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 05-11-2019, 14:01   

Psujecie temat, tu trwa plebiscyt na najnizszy ping. Na razie wystapil jeden kandydat z wlaczonym ipv6 i angielskim interfejsem gui. Ping 360 pakietow, max 30ms. Kto da wiecej, znaczy sie mniej? Tylko nie malowac w Photoshopie :lol:

[ Dodano: 05-11-2019, 14:02 ]
Compal siada przy serii rownoczsenych polaczen tcp/udp, bylo walkowane setki razy wiec jaki sens napawac sie pingiem, ktory sluzy do diagnostyki i nie symuluje ruchu w internecie. Lepszy bedzie Pingploter na jeden z serwerow steam. Dobry byl tez test Puma, ale obecnie jest nieprzydatny.
 
 
marioking 
classic master

Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 249
Wysłany: 05-11-2019, 14:20   

Skoro ze swojej strony nie mogę nic poprawić, bardziej ciekawiłoby mnie jak realnie wypada taki prawdziwy swiatłowód od orange albo neti...

Bo jakoś nie chce mi się wierzyć że upc 7-8ms ma tak dobre routingi vs serwery że takie benchmarkowe 1-2ms na bezpośrednich światłowodach u orange albo neti nic nie dają bo mają syf routing...

Mi to wygląda na takie mantry na poprawę nastroju, nie ważne że masz wyższe opóźnienie niż konkurencja i tak działa Ci lepiej...

Ps. Póki co to takie dywagacje teoretyczne bo nieustanie czekam na dostęp do Bety Geforce NOW, a nawet jak organge/netia jest lepsza i tak mam cyrograf na 1,5roku jeszcze :(
_________________
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-11-2019, 18:35   

Światłowód od Netii na pewno jest lepszy, bo oni uczestniczą w wielu dużych IX'ach stykowych.
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 06-11-2019, 18:11   

marioking napisał/a:
Skoro ze swojej strony nie mogę nic poprawić, bardziej ciekawiłoby mnie jak realnie wypada taki prawdziwy swiatłowód od orange albo neti...
To sobie wez na 14 dni swiatelko od Orange, zrob testy i podeslij wyniki.

[ Dodano: 06-11-2019, 18:11 ]
Albo sprawdz danego ISP pod katem obednosci w IXach na zasadzie OpenPeeringu, bedziesz wiedzial dlaczego niektorzy slyna z gorszego routingu mimo imponujacych pingow na wp, onet itp.
 
 
iSiO 
Klikacz

Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 15
Skąd: Łuków
Wysłany: 08-11-2019, 20:45   

Ja mieszkam w Łukowie, mam Compala i Pingu niższego niż 30 ms to w życiu nie widziałem. Teraz od kilku dni po zalogowaniu sie do routera widnieje czerwony komunikat "Degradacja usługi (Tylko US)" ale internet sam w sobie działa.
 
 
damier 
Klikacz

Dołączyła: 09 Lis 2019
Posty: 1
Wysłany: 09-11-2019, 08:55   

siemka witan
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 09-11-2019, 08:58   

iSiO, jak masz problem z sygnałem (degradacja), to testy można sobie darować.

Z tym pingiem to bardziej chodzi o zmienność opóźnienia (Jitter), a ponieważ w panelu Compala nie ma takiej opcji dla pingu więc liczy się wartość maksymalna.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,66 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: