Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Najniższe ms - Compal 300mps
Autor Wiadomość
marioking 
classic master

Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 249
Wysłany: 04-11-2019, 12:19   Najniższe ms - Compal 300mps

Tak z zazdrością spoglądam na wyniki posiadaczy światłowodów i pingi 1-2ms na łączach oragne czy neti...

A u mnie na dedykowanym tescie upc ciężko zejść poniżej 7ms...

Kwestia normalnie może niezbyt istotna, ale jakby się chciało pograć przez zbliżające się szybkimi krokami usługi streamujące to może być spora różnica... jeszcze jak najbliższe serwery w Niemczech...

I tu pytanie, do ilu można zejść przy takim tradycyjnym połączeniu jaki oferuje compal???
_________________
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 04-11-2019, 12:25   

7ms to i tak petarda, mi nie chciało zejść po niżej 20ms
_________________
  ogromny
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 04-11-2019, 12:37   

Compal tradycyjnie dorzuca około 100 ms w postaci losowych skoków. Dzieje się tak zawsze nawet gdy zrobisz test na serwer w ich sieci w rodzaju DNS albo Google. Każdemu polecam wykonanie testu bezpośrednio z poziomu Compala.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 04-11-2019, 12:39   

Ping zależy nie tylko od technologii w jakieś operator świadczy usługi, ale też, a może nawet bardziej od tras i punktów styków. Dlatego UPC, mimo 7-8ms na starcie straty w sieci HFC względem gpon, często finalnie i tak ma lepszy ping niż Orange, które z polski do polski często trasuje przez Niemcy. Ping do serwera znajdującego się w sieci danego operatora nie mówi nam kompletnie nic na temat jakości usługi.
_________________
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 04-11-2019, 12:45   

zylx napisał/a:
Ping do serwera znajdującego się w sieci danego operatora nie mówi nam kompletnie nic na temat jakości usługi.
Mówi dużo o modemie Compal, który jest częścią usługi.

Ping do serwera DNS UPC wykonany z Compala - narzut w postaci losowych wysokich skoków opóźnień.
Ping do serwera DNS UPC wykonany z Ubee - praktycznie zawsze niski i stabilny.

[ Dodano: 04-11-2019, 12:53 ]
marioking posiada Compala, a także ponad 700 tys. klientów.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 04-11-2019, 13:20   

Zuzia, Gdy pisałem post, to twojego jeszcze nie było i nie odnosiłem się do Compala jako takiego. Po prostu chciałem zauważyć, ze sama technologia świadczenia usług to jeszcze nie wszystko.

A ze Compal to bardzo kiepski sprzęt posiadający dużo blędów, to chyba nie muszę tutaj pisać.
_________________
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 04-11-2019, 13:36   

zylx, jak najbardziej zgadzam się z Tobą w kwestii routingu UPC, zwłaszcza w porównaniu ze światłowodem Orange. Jest to powód, dla którego trzymam się właśnie UPC.

[ Dodano: 04-11-2019, 13:37 ]
Co do samego Compala to moim zdaniem trzeba pisać o jego mankamentach w kontekście usług wymagających niskich opóźnień. Temat może oklepany, ale Compal jest cały czas dawany klientom więc kwestia aktualna.
 
 
marioking 
classic master

Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 249
Wysłany: 04-11-2019, 15:23   

Osobiście jakoś aż tak psów na tym compalu bym nie wieszał, dopiero na usa ping robią się +100ms, do niemczech 45-55ms, z tym że ktoś neti chwalił się i 25ms..

Nie do końca to miarodajne, bo to wymagałoby sprawdzenia w tej samej porze.. ale 40-50% w grze robi różnicę, szczególnie że usługi streamujące to nie tylko opóźnienie względem chmury z którą się komunikujemy ale też jej opóznienie względem serwera z którym ona się łaczy... Więc suma sumarum może to zaważyć na grywalności... ale tego typu usługi to powoli najrozdadniejsza opcja na ekonomiczne granie w full detalach... a kompik który wyswietli pulpit 4k na 60-70" to <1000 :P
_________________
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 04-11-2019, 15:33   

marioking napisał/a:
Osobiście jakoś aż tak psów na tym compalu bym nie wieszał, dopiero na usa ping robią się +100ms, do niemczech 45-55ms, z tym że ktoś neti chwalił się i 25ms.
Do USA zawsze będzie ok. 100 ms więcej, to wynika z odległości.

Ale pisałam o czym innym, mianowicie o losowych skokach pingu, bez względu na jaki serwer będą wykonywane. Tak uroda Compala, jeśli komuś nie przeszkadza i świadomie godzi się na wybór tego modelu, jego sprawa. Ja na przykład nie byłam świadoma jak słaby jest to modem i nawet dałam się zwieść osobom, które pisały o nim tutaj w superlatywach ;)

[ Dodano: 04-11-2019, 15:44 ]
marioking napisał/a:
Nie do końca to miarodajne, bo to wymagałoby sprawdzenia w tej samej porze..
Serwery DNS są przystosowane do ciągłej pracy o każdej porze, a priorytetem jest niski czas odpowiedzi. DNS UPC jest bezpośrednio w ich sieci więc odpada argument, że coś nie działa poza ich infrastrukturą. Praktycznie każdy test na serwer DNS UPC (jest ich 4) wykonany na Compalu pokazuje skoki opóźnień nawet powyżej 100 ms, bez względu na porę. Na inne serwery również. Przypadłość nieznana innym modelom.

[ Dodano: 04-11-2019, 15:45 ]
W grach, gdzie ping nawet 200 ms nie jest problemem, będzie to nieodczuwalne, ale w bardziej wymagających już może przeszkadzać.
 
 
marioking 
classic master

Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 249
Wysłany: 04-11-2019, 16:32   

Zuzia napisał/a:
Praktycznie każdy test na serwer DNS UPC (jest ich 4) wykonany na Compalu pokazuje skoki opóźnień nawet powyżej 100 ms, bez względu na porę. Na inne serwery również. Przypadłość nieznana innym modelom.


Tak o tym mówisz tylko jak częsta to przypadłość? Bo wykonałem dziś kilkadziesiąt pingów roznych i pomiary były równomierne, najwieksza róznica to mi się zdarzyła na wp.pl kiedy było pomiedzy jednym 11ms a 3 x 9ms. I jedyne wyniki 4x ok 120 były między kontynetalnie... Więc wiesz to zacietrzewienie na compala nie do końca może wynikać ze sprzetu tylko ogólnej sprawności sieci w twoim obszarze w danym czasie bo póki co reguły nie udało się potwierdzić...
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 04-11-2019, 16:49   

marioking, Daj mi dowolnego Compala, w dowolnym miejscu sieci, a pokaże Ci, że ten modem ma problemy.
marioking napisał/a:
do niemczech 45-55ms

Coś dużo do tych Niemiec, ja mam ~25ms do Farnkfurtu
_________________
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 04-11-2019, 17:03   

marioking napisał/a:
Tak o tym mówisz tylko jak częsta to przypadłość? Bo wykonałem dziś kilkadziesiąt pingów roznych i pomiary były równomierne, najwieksza róznica to mi się zdarzyła na wp.pl kiedy było pomiedzy jednym 11ms a 3 x 9ms. I jedyne wyniki 4x ok 120 były między kontynetalnie... Więc wiesz to zacietrzewienie na compala nie do końca może wynikać ze sprzetu tylko ogólnej sprawności sieci w twoim obszarze w danym czasie bo póki co reguły nie udało się potwierdzić...
Nie zacietrzewienie tylko fakty. Sprawność sieci w mojej lokalizacji nie odbiega drastycznie od normy, bo na modemie Ubee, który użytkuję wyniki są w porządku. Zazwyczaj na google.pl mam ping min. 10 ms, średnio 15 ms, a maks. 20-30 ms. Pokaż mi coś podobnego na Compalu na jakikolwiek serwer ;)

Reguła jest jedna - każdy kto pisze ciepło o Compalu nie zamieszcza wyników testów :)
A wystarczy zalogować się do panelu i z jego poziomu wykonać ping na wybrany serwer (min. 360 albo nawet dłuższy, ponad kwadrans, wartość 999). Wtedy można zarejestrować skoki (wartość maksymalna).

[ Dodano: 04-11-2019, 17:21 ]
Oczywiście lokalizacja i obciążenie sieci również ma znaczenie, dlatego na Compalu jedni będą mieć 60 ms, drudzy 90 ms, a jeszcze inni ponad 100 ms.
 
 
marioking 
classic master

Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 249
Wysłany: 04-11-2019, 20:30   

Zuzia napisał/a:


Zazwyczaj na google.pl mam ping min. 10 ms, średnio 15 ms, a maks. 20-30 ms. Pokaż mi coś podobnego na Compalu na jakikolwiek serwer ;)

Reguła jest jedna - każdy kto pisze ciepło o Compalu nie zamieszcza wyników testów[/size] :)
A wystarczy zalogować się do panelu i z jego poziomu wykonać ping na wybrany serwer (min. 360 albo nawet dłuższy, ponad kwadrans, wartość 999). Wtedy można zarejestrować skoki (wartość maksymalna).


Proszę, 15 minut mi się nie chciało ale 360 pingów jest... i wciąż nie widzę tych skoków +100... ale reszta zgodnie z życzeniem.



I proszę bez teorii spiskowych, nie przecniam sprzętu, nie lubię wręcz UPC i szczerze gdyby oferta konkurencji była taka jak teraz, te pół roku temu, to na pewno byśmy nie kruszyli kopii :P
_________________
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 04-11-2019, 21:08   

marioking, nie chciałam Cię urazić, ale jakoś nikt nie kwapi się do załączenia wyników na poparcie swoich słów. Zastanawiam się, czy nie jesteś przypadkiem z Warszawy podobnie jak brtk, który też miał na Compalu dość niezwykle wyniki i to nawet w teście Puma 6.
Ostatnio zmieniony przez Zuzia 04-11-2019, 21:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marioking 
classic master

Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 249
Wysłany: 04-11-2019, 21:19   

Spoko, i trafiłaś z lokalizacja. Osobiście nie uważam tego sprzętu za super, ale robi swoje i odpukać w niemalowane, nie mam z nim zbytnio problemów.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: