Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Serwerownia UPC pod mieszkaniem emeryta
Autor Wiadomość
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-10-2019, 22:27   

Przez wizerunek to stracili więcej jak 400k.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1656
Wysłany: 29-10-2019, 22:34   

brtk napisał/a:
Przez wizerunek to stracili więcej jak 400k.

Myślisz, że na wizerunku im zależy? To już nie pierwsza i nie ostatnia tego typu akcja
_________________
  ogromny
 
offroad 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 73
Skąd: z kątowni obok kołowni
Wysłany: 29-10-2019, 23:44   

Ciekawe... jak zalałem sąsiada, to musiałem mu zapłacić za remont, co prawda z polisy, ale swojej, nie wpadłem na to, żeby powiedzieć temu chamowi i prostakowi, żeby zapłacił ze swojej....

Z informacji podanych wynika, że UPC wynajmowało lokal użytkowy, co w nim miało to nie wasz za przeproszeniem interes i nikogo innego.

W Polsce bez zmian susza rolnik żąda odszkodowanie , leje, rolnik żąda odszkodowania, a ubezpieczenie to tylko frajerzy płacą.

A później płacz jak drogo, a za to wszystko zapłacimy my, a nie ten, co zalał...

Komuna trzyma się dobrze widze po wypowiedziach szanownych...
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1656
Wysłany: 30-10-2019, 05:27   

offroad, ta zgadza się komuna, ja też zalałem sąsiadów. Tylko do mnie sąsiad zapukał i pokazał od razu co zalałem i że zalalem. A nie po jakimś czasie wysłał wezwanie do zapłaty. Oczywiście ubezpieczenie miałem i szkoda poszła z tego ubezpieczenia.
_________________
  ogromny
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 30-10-2019, 06:18   

Ubezpieczenia tego typu przewiduja koszt szkody srednio na kwote rzedu kilka, kilkanascie tys. i tyle mozna realnie wycisnac w razie podobnego zdarzenia. Powodzenia w szukaniu ubezpieczenia na kwote prawie pol miliona zlotych, nawet nie ma takich ofert na rynku, a gdyby byly to koszt skladki powalalby z nog niejednego emeryta. Lokal mieszkalny sluzy do zamieszkiwania, a jupisi zachcialo sie tam po kryjomu urzadzac pomieszczenie teletechniczne z urzadzeniami o sporej wartosci jakby wprost nad wanna emeryta, w warunkach uragajacych zdrowemu rozsadkowi, bez zabezpieczen stosowanych w podobnych sytuacjach.

[ Dodano: 30-10-2019, 06:19 ]
Kompromitacja na caly kraj, przy okazji wyszedl kompletny brak profesjonalizmu technicznego. Na dokladke autor pisma, cyniczy karierowicz z jupisi omal nie spowodowal zawalu u tego biednego czlowieka (zalil sie, ze musial zazywac jakies leki) wysylajac mu przedsadowe wezwanie do zaplaty na kwote ponad 400 tys. Na szczescie emeryt rezolutnie powiadomil media, bez ich pomocy chyba pozostalby mu tylko sznur do obwieszenia sie.

[ Dodano: 30-10-2019, 09:33 ]
offroad napisał/a:
Z informacji podanych wynika, że UPC wynajmowało lokal użytkowy, co w nim miało to nie wasz za przeproszeniem interes i nikogo innego.
Sami wystawili sie pod publiczny pregierz, zmiast siedziec cicho i wstydzic sie zaniedban w zabezpieczaniu sprzetu, zachcialo im sie szukac kozla ofiarnego.

[ Dodano: 30-10-2019, 09:33 ]
Brawo, Panie emerycie za powiadomienie mediow, dzieki temu dowiedzielismy sie jakie standardy techniczne i etyczne obowiazuja w firmie. Oczywiscie ze strony jupisi nie padlo slowo przepraszamy, wysylaja jakies niewiazace pisma, strasza ludzi, a nie stac ich na taki prosty zwrot grzecznosciowy.
 
 
ukiro 
light master

Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 69
Wysłany: 30-10-2019, 10:00   

Ciekawe jakim cudem poznali dane personalne tego Pana? Administracja z reguły nie jest skora do pomocy zasłaniając się ustawą o ochronie danych osobowych.
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 30-10-2019, 10:01   

Wystarczy być ich klientem, wtedy nie trzeba cudów ;)
 
 
ukiro 
light master

Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 69
Wysłany: 30-10-2019, 10:11   

O ile był klientem :P
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-10-2019, 10:12   

^^ Jeżeli pan emeryt był klientem, to ciekawe czy wyraził zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach innych niż obsługa jego umowy :D

Oj, coś czuję, że będzie grubsza inba.
 
 
ukiro 
light master

Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 69
Wysłany: 30-10-2019, 10:38   

Zresztą skoro było zalanie, to UPC powinno poinformować właściciela/administracje/wspólnotę od której wynajmuje pomieszczenie, aby spisać protokół ze stanu faktycznego wynikłego z zalania pomieszczenia, zrobić zdjęcia jako dowód w sprawie, w celu dalszego dochodzenia ewentualnych roszczeń.

Kompromitacja to mało powiedziane. Gratuluje UPC za fachowe podejście do sprawy :mrgreen: .
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 30-10-2019, 11:05   

offroad, Ojejej, też.. akurat w tym konkretnym przypadku, odpowiedzialność kształtuje się na zasadzie winy, więc za szkodę (zalanie lokalu ponizej) odpowiada  nie ten, kto pomieszczenie zajmuje, ale ten, kto ją faktycznie spowodował, więc niekonieczmie najemca, a być nieżyjący właściciel lokalu..

Cytat:
Z informacji podanych wynika, że UPC wynajmowało lokal użytkowy, co w nim miało to nie wasz za przeproszeniem interes i nikogo innego.

..a nad użytkowym był mieszkalny i to ta funkcja jest nadrzędna.
Ponadto zobowiązany do odszkodowania ponosi odpowiedzialność za typowe i oczekiwane następstwa swojego działania/zaniechania, a w tym wypadku oczekiwanym następstwem określonego zdarzenia jakim był  wyciek wody w lokalu mieszkalnym,  była szkoda czyli zalanie użytkowego pomieszczenia poniżej.
Typową szkodą na skutek zalania jest zniszczenie stropu, ścian, podłóg, ale już (wg. mnie)  nie zgromadzonego w pomieszczeniu specjalistycznego sprzętu...bo takie szkody w podobnych sytuacjach zazwyczaj nie wystepują, więc jest to sytuacja nietypowa.

Cytat:
Ciekawe... jak zalałem sąsiada, to musiałem mu zapłacić za remont, co prawda z polisy, ale swojej, nie wpadłem na to, żeby powiedzieć temu chamowi i prostakowi, żeby zapłacił ze swojej....

..zatem całe szczęście, że Twoj sąsiad nie był kolekcjonerem dzieł sztuki, bo Twoja polisa nie pokryłaby tych szkód i wówczas do śmierci byś się nie wypłacił  :P ;)

[ Dodano: 30-10-2019, 11:14 ]
ukiro napisał/a:
Zresztą skoro było zalanie, to UPC powinno poinformować właściciela/administracje/wspólnotę od której wynajmuje pomieszczenie, aby spisać protokół ze stanu faktycznego wynikłego z zalania pomieszczenia, zrobić zdjęcia jako dowód w sprawie, w celu dalszego dochodzenia ewentualnych roszczeń.

Fakt, bo może zalanie z lokalu powyżej, nie miało wpływu na uszkodzenia sprzętu, który mógł ulec uszkodzeniu w innych okolicznościach, w innym czasie..
_________________
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-10-2019, 16:08   

A co by było, gdyby np. spłonęła komuś chałupa, bo zapalił się np. Compal ?
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1656
Wysłany: 30-10-2019, 16:15   

hsurim, musiał byś zapłacić za compala oczywiste
_________________
  ogromny
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 30-10-2019, 16:41   

haha 😆
_________________
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 30-10-2019, 17:22   

Powiem szczerze, że bardziej takiej afery spodziewałam się po Vectrze, przez ostatnie lata miałam UPC za firmę na wyższym poziomie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1,39 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: