Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Giga Connect Box - wnętrzności
Autor Wiadomość
psman 
easy master

Dołączył: 08 Sie 2015
Posty: 28
Wysłany: 21-10-2019, 21:26   Giga Connect Box - wnętrzności

Szukam kogoś, kto rozbierał Giga Connect Box i może podesłać zdjęcia jak wygląda po dobudową. Potrzebuje modem UPC wcisnąć do skrzynki z korkami, a tam jest mało miejsca. Dlatego też chciałbym się dowiedzieć, czy po wywaleniu obudowy będzie dużo mniejszy. Od razu powiem, że potrzebuję z niego zrobić jedynie modem, cała część WiFi np. anteny będą do usunięcia.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 21-10-2019, 21:38   

Model to TG3492LG, znajdziesz tutaj na forum lub w google trochę zdjęć rozebranego prototypu. Z względu na zastosowane aktywne chłodzenie, ja bym go w żadnej szafce nie zamykał. Obudowy też bym nie zdejmował, bo służy do rozprowadzania powietrza z wentylatora po obudowie.
_________________
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 21-10-2019, 21:41   Re: Giga Connect Box - wnętrzności

Nie tak szybko ;)
Modem najprawdopodobniej posiada plombę podobnie jak Compal, żeby zdjąć obudowę trzeba ją usunąć i raczej nikt nie powinien wykonywać takiej operacji na egzemplarzu, który ma od UPC.
 
 
psman 
easy master

Dołączył: 08 Sie 2015
Posty: 28
Wysłany: 21-10-2019, 21:44   

Tak, zdaję sobie sprawę, że zerwę plombę. Niestety muszę, nie mam wyjścia. UPC nie oferuje innych modemów niż CB lub GCB. Nie pozwalają także zastosować własnego. Także, zrywamy plombę i jazda bez trzymanki. Co zrobić.

[ Dodano: 21-10-2019, 22:17 ]
zylx napisał/a:
Z względu na zastosowane aktywne chłodzenie, ja bym go w żadnej szafce nie zamykał.


O matko, to ma aktywne chłodzenie? To odpada, ale kiszka. Czy zna zatem ktoś jakiś sposób, aby poprosić/wymusić od UPC jakieś Cisco biznesowe do zastosowań prywatnych - z powodu braku możliwości technicznych zamontowania obecnych modemów?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 21-10-2019, 23:02   

psman, O Cisco już dawno nie słyszałem, ale co jakiś czas słychać, że ktoś dostaje Ubee. Brak miejsca w skrzynce może być całkiem dobrym argumentem. Cisco chyba tylko w własnym zakresie, ale ciężko znaleźć takie, które jeszcze na pewno jest w bazie. Jest jeszcze Hitron.
_________________
 
 
psman 
easy master

Dołączył: 08 Sie 2015
Posty: 28
Wysłany: 21-10-2019, 23:08   

Straszna kiszka z tymi modemami. Rozumiem fajność GCB dla zwykłego użytkownika - wygląda lepiej niż klasyczny modem, a dodatkowo stojąc w centralnej części domu zapewnia dobry zasięg WiFi. Natomiast powinny być jeszcze modemy małe do montażu w ustronnych miejscach, z pasywnym chłodzeniem, które nie muszą być piękne.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 21-10-2019, 23:12   

psman, Mi kiedyś bardzo pomogło to: https://www.thingiverse.com/thing:2414492
_________________
 
 
psman 
easy master

Dołączył: 08 Sie 2015
Posty: 28
Wysłany: 21-10-2019, 23:15   

Tu nie o to chodzi. Kabel kablówki przychodzi mi do skrzynki technicznej. Tam jest zamontowany obecnie TC7200. Następnie switch i patchpanel. Dalej wiadomo. Także nic nie wystaje poza skrzynkę i wystawać nie może.

Teraz chciałbym przyśpieszyć z netem i... nie ma możliwości, bo modemy mają wielkości głośników kina domowego o_O
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 21-10-2019, 23:20   

psman, Jak najbardziej rozumiem, sam nie podnoszę prędkości Internetu by nie musiec brac nowych wynalazków. Też miałem podobny problem by modem zmieścić w skrzynce teletechnicznej. Ostatecznie zamontowałem na drzwiach skrzynki przy pomocy uchwytu który Ci podlinkowałem.

[ Dodano: 21-10-2019, 23:22 ]
A wystarczyło by mieć w ofercie takie coś:
https://www.vectorsolutio...nicolor-tc4400/
_________________
 
 
psman 
easy master

Dołączył: 08 Sie 2015
Posty: 28
Wysłany: 21-10-2019, 23:45   

O właśnie, takie coś byłoby piękne.
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 21-10-2019, 23:59   

Mozesz pomarzyc, a na starszy modem nie licz, szanse praktycznie zerowe.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: