Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie zestawia połączeń na niektóre numery
Autor Wiadomość
dekiel 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 199
Wysłany: 14-10-2019, 10:53   Nie zestawia połączeń na niektóre numery

UPCowski telefon "stacjonarny" VoIP ma problem zestawić połączenia z niektórymi numerami.
Dla niektórych numerów (konfliktowych jak widać dla serwera SIP UPC) jest info, że nie ma takiego numeru, albo numer cały czas zajęty.
Są to przykładowe numery:
1. tel. 95 721 66 60 - telefon UPC twierdzi: NIE MA TAKIEGO NUMERU
jest to numer do Urzędu Gminy Kłodawa woj. lubuskie

2. tel. 74 647 41 00 - telefon UPC twierdzi cały czas, że ZAJĘTY (tak jakby ktoś gadał cały przez na tym numerze).
Jednak w tym samym czasie próba wykręcenia go z komórki za każdym razem pięknie zestawia połączenie bez żadnych sygnałów zajętości numeru.
Jest to numer Urzędu Gminy Kłodzko.
W rozważaniu nie zachodzi możliwość, że numer jest rzeczywiście zajęty (bo np. w tym samym czasie ktoś inny wskoczył na linię i nam ją zajął), bo nawet wykręcony do urzędu w środku nocy testowo ten numer jest ZAWSZE zajęty z sieci UPC.
W tym czasie (po próbie wykręcenia z UPC, następnie kręcę z komórki ten sam konfliktowy numer) takie śliskie numery łączą się od kopa gdy kręcę je z komórki z obojętnie czy to play, czy orange, czy T-M.
Widzę, że UPC ma niestety słaby pion techniczny (zmora współczesnych, wykolejonych czasów, cała armia "ekspertów" białych kołnierzyków, a brak ludzi z umysłem technicznym czujących temat i czarujemy zawodnika co zgłosił problem), bo to już któryś numer, który zgłaszam w tej sprawie, poprzednie w miarę szybko odetkali (góra 2 dni i przepchali). Nikt nie traktuje jak widzę tych zgłoszeń szerzej, by na ich podstawie przyjrzeć się problemowi globalnie i raz na zawsze problem wyeliminować, a nie że co kilka tygodni wynajduję kolejne numery "rodzynki", który się gniewają na sieć UPC. Tak możemy się bawić w zgłoszenie przez lata, bo kolejne tygodnie będą przynosić nowe "śliskie" numery, których UPC telefonia nie rozumie.
Ostatnie zgłoszenie na początku października na infolinię i widzę, że temat umarł i nic nie zrobili, czyli z mojego punkt widzenia zgłoszenia w dalszym ogniwie trafiły na ścianę lub cienkich Bolków, którzy nie czują tematu i pewnie dochodzi do sytuacji "u mnie działa, czyli wymyśla typ bajki, że mu nie działa".
Szukam sensownego punktu zaczepienia w tej przypadłości, bo może ktoś rzuci nowe światło na sprawę.
Może się okazać, że w zależności z której strefy numeracyjnej się łączymy (bo może poszczególne strefy obsługują inne maszyny w UPC i konsultanta próbne połączenie przechodzi inną trasę, przez inne pośredniczące segmenty sieci telefonii UPC, które wtedy jak złość w testach trzeciej strony są "przeźroczyste" i nie tworzą konfliktów, a mój obszar tworzy) z sieci VoIP UPC, to w wyniku dziwnej, bliżej nieokreślonej kombinacji cyferek (oprogramowanie głupieje) numeru z którego dzwonimy kontra numer docelowy cały ten ich serwer SIP łapie jakąś bliżej nieokreśloną "głupawkę" (jakiś konflikt zachodzi czy inne kosmiczne zjawisko) i zwraca nieprawidłowe komunikaty przy próbie łączenia.
A w tym samym czasie widocznie kręcone te konfliktowe dla mnie numery z innych grup numeracyjnych (jak konsultant kręci próbnie, by potwierdzić problem) numerów UPC (z których to numerów UPC próbujemy się połączyć do innych operatorów) mogą ten test przechodzić bez zająknięcia - co wskazał prosty test tego numeru przy rozmowie z konsultantem, który testowo sobie wykręcił go i u niego zestawiało. Od razu więc zasugerowałem mu aby temat potraktować szerzej, czyli to o czym wyżej wspomniałem, że pewne kombinacje numerów nadawca_1_UPC-----odbiorca mogą stwarzać takie konflikty, a w innym zestawieniu nadawca_2_UPC----odbiorca, może wszystko gładko przechodzić.
 
 
Mordimer 
light master

Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 84
Wysłany: 09-02-2020, 20:03   

Konsultant nie korzysta z sieci UPC przecież chyba nie?
 
 
dekiel 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 199
Wysłany: 06-04-2020, 14:19   

Oczywiście, że korzysta, przecież jasno mówi, że sprawdził z sieci UPC testowo zgłoszony numer, a to że potem robi jeszcze kolejny test z komórki to już inna sprawa. Bo w zależności od numeru docelowego na który próbujemy się dodzwonić, jedne docelowe numery zewnętrzne (gdzie UPC ze swojego serwera SIP próbuje się wbić na zewnętrzną sieć "analogową" orange PSTN) stwarzają konflikt dla całej sieci UPC, a inne go tworzą tylko jak widać z niektórymi numerami UPC, z których próbujemy wybierać taki numer. I niejeden numer kręcony ode mnie jest nieosiągalny, a wykręcony np. z katowickiej strefy numeracyjnej UPC przechodzi od strzała.
Szukam na forum osób, które mają ten cały pożal się "telefon" VoIP z UPC, aby można było z nimi przedyskutować na priv problem, sprawdzić czy im dane numery też stwarzają problem, bo na infolinii ze studentami to nie ma za bardzo o czym rozmawiać, tam są tylko wyklepane regułki w odpowiedziach i nie ma żadnej elastyczności i myślenia, takie rozmowy ze ścianą. A odetkanie numeru zajmuje nieraz grubo ponad tydzień - co wskazuje, że temat jest mocno śliski i leżą w temacie. Zaleczają (a NIE leczą) skutki, a przyczyna dalej nie jest wyleczona, próbujemy gasić pożar, ale podpalacz dalej się czai i podpala od nowa. To są naprawy w stylu: ponieważ zatkał mi się odpływ od wanny, to wodę z wanny będę odprowadzał wężem do wiaderka, zamiast udrożnić raz a dobrze dedykowany odpływ.
VoIP na rynku światowym od przynajmniej 16 lat, a w UPC usługa działa jak jakaś pionierska, którą zaczęli wdrażać od zeszłego tygodnia, stąd "błędy wieku młodzieńczego".
Usługa telefon UPC jest póki co na etapie wczesna alfa, a beta testerem jest użytkownik, który jeszcze za te testy płaci. Dziś mam wyłapane kolejne numery sieci stacjonarnej, które dla telefonu UPC są cały czas zajęte, z komórki kręcone (nawet z kulawego zapchanego do bólu Play) zestawia od strzała. A jeszcze inne numery po wybraniu głucha cisza. I tak się bawimy z UPC od października 2019 w zgaduj zgadula.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,58 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: