Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dekoder UPC czy ORANGE?
Autor Wiadomość
Janusz 
easy master

Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 27
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 29-09-2019, 18:31   Dekoder UPC czy ORANGE?

Posiadam od początku dekoder Horizon, ale zaczyna mnie denerwować jego zamulanie. Dużo nagrywam. Praktycznie 90% tego co oglądam to z nagrań. Umowa już mi się dawno skończyła. Myślałem, że pojawi się w UPC w końcu nowy dekoder 4K, ale chyba im nie zależy na tym. Zacząłem się więc rozglądać za czymś innym. Uwagę moją zwrócił dekoder ORANGE z osobnym dyskiem, co by mi pasowało bo na Horizonie to często dobijam do 99% zajętości.
Teraz pytanie. Czy ktoś miał do czynienia z oboma (najlepiej po aktualizacjach softu)? Wady Horizona znam. Dla mnie głównie to zamulanie i powoli brak 4K. Trochę czytałem o tym z ORANGE. Nie wygląda ciekawie. Czy może to ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć. ;) Może jakieś inne lepsze propozycje?
 
 
 
swordfish 
classic master

Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 209
Wysłany: 30-09-2019, 20:58   

Sprawdź ile musisz zapłacić za kanały, które Ciebie interesują w Orange. Oni mają więcej pakietów. Za sam dostęp do pakietu Polsat musisz zapłacić dodatkowo 10 zł, w UPC większość jest w Select. 4K w Orange to chyba tylko dwa kanały - muzyczny Festival i Eleven. Canal+ 4K chyba nie mają. Dysk do nagrywania musisz kupić sam. Dekoder Orange chodzi bardziej stabilnie i możesz posortować kanały po swojemu. Są plusy i minusy.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 30-09-2019, 21:17   

Janusz, Generalnie, ja bym uciekał od dekoderów jak najdalej. Mi spokojnie wystarcz moduł w telewizorze, a jak ktoś ma większe potrzeby, to są fajne dekodery na wolnym rynku, np. marki VU.
_________________
 
 
Janusz 
easy master

Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 27
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 02-10-2019, 20:10   

Jednak zostałem przy Horizonie. Dostałem satysfakcjonującą mnie ofertę. Łudzę się, że wprowadzą w końcu lepszy dekoder 4K. :lol:
 
 
 
Otniel 
easy master

Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 32
Wysłany: 04-10-2019, 15:01   

Miałem już styczność z dekoderami Samsung i Sagemcom w Orange. Ogólnie to oba chodzą znacznie szybciej niż Horizon i do tego nie musiałem ich tak często resetować jak to miało miejsce z Horizonem.
Natomiast nie wiem czy dobrym rozwiązaniem jest posiadanie dekodera w Orane podłączonego przez wi-fi. Jednak zdarzają się zakłócenia. Poza tym nie bardzo mi się podoba ta multinagrywarka. Niby działa, ale na niewielu kanałach więc jest trochę bez sensu. Do tego trzeba dodać, że o ile orange ma ładne dwa kanały 4K i jakieś VOD też 4K to jednak niektóre kanały są lepszej jakości w UPC.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: