Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
HITRON CGN4EU
Autor Wiadomość
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 22-08-2019, 06:53   

zylx napisał/a:
Zuzia, U mnie wywala
Kod:
wine: Zły format EXE dla Z:\home\mysza\Pobrane\puma6_fail.exe.

Jakiś pomysł?
Oprócz tego co wcześniej używasz niewłaściwy prefix dla wine, utwórz nowy dla właściwej architektury (np. za pomocą winetricks z gui). Zakładam, że masz zainstalowane wine oraz wine64.
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-08-2019, 07:47   

Nieznajomy napisał/a:
(...)
A wracając do hitrona miałbyś chwilkę walnąć jakieś speedtesty po wifi ? :)
Podobnie jak conectbox 500 mbps ciśnie czy nawet lepiej ?

Mam łącze 200/20 a wi-fi używam (jak na razie) tylko do urządzeń peryferyjnych.
====================
Ewentualnie mógłbym spróbować na tablecie.
Ale z dwustoma, to nie powinno raczej być problemów
 
 
Nieznajomy 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 270
Wysłany: 22-08-2019, 10:11   

Zawsze można sprawdzić osiągi po sieci lokalnej i spróbować coś sobie przesłać pomiędzy kompem wpiętym kablowo a np tabletem po wifi to wtedy wykorzystasz full potencjał routera i bez znaczenia będzie prędkość internetu :D

Ale to więcej roboty, więc jak nie masz czasu to olej
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 22-08-2019, 10:28   

Pod Linuksem to proste, wystarczy iperf na dwóch maszynach, a jak przez WAN to iperf.upc.pl.

[ Dodano: 22-08-2019, 10:30 ]
Moim zdaniem WiFi to sprawa drugorzędna, bo zawsze można postawić swój AP po drodze.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 22-08-2019, 10:45   

W każdym razie, komuś mogło by pomóc jakby udało się przetestować CB, GCB i Hitrona i zrobić z tego tabelkę.
_________________
 
 
Nieznajomy 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 270
Wysłany: 22-08-2019, 10:50   

A tak na prawdę to czemu w żadnych testach nie uwzględnia się horizona ? :P

Ani testy puma ani nic, a przecież jupisi do 150 i 300 ciśnie głównie horizony.

Jeśli chodzi o wifi to mogę powiedzieć, że horizon jakieś 400-450 mbps po wifi daje (w momencie jak jest ustawiony jako AP do netu 500 mbps i podłączony do connectbox) czyli przy dobrym zasięgu powinien dawać 300 mbps bez problemu. Z tym, że zasięg jest taki, że w 1 pokoju to jeszcze ok, ale jakoś dalej za żelbetonem to kiepsko się robi.

W pokoju w którym zwykle korzystam prędkość wifi 5 GHz z horizona spada do ~ 70 mbps, odległość ok 10 metrów, 3 ściany, żelbeton z tym, że czasem potrafi już w ogóle nie widzieć tej sieci. Na szczęście po tej stronie domu i tak wifi mam z connectboxa.

Testów PUMA na horizonie nie zrobię, bo nie z niego mam neta tylko z CB
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 22-08-2019, 10:58   

Wszystkie modemy chcesz pociągnąć w jednym wątku? :) Horizon to Puma 5 jak w Ubee. Compal i Hitron ma Pumę 6, ten chipset jest najbardziej problematyczny.

[ Dodano: 22-08-2019, 10:58 ]
Testy WiFi należałoby wykonać w tych samych warunkach, przy użyciu tej samej procedury, wtedy wyniki można jakoś sensownie zestawić.
 
 
Nieznajomy 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 270
Wysłany: 22-08-2019, 11:01   

Tak, dla bardziej zaawansowanych jest to sprawa drugorzędna, ale dla przeciętnego Kowalskiego to wifi jest praktycznie na 1 miejscu, bo zasięg, prędkości wszystko się liczy, a większość osób korzysta tylko ze sprzętu operatora i ani myśli cokolwiek dokupywać, bo "ja płacę ja wymagam", pomimo, że operator nic po wifi nie gwarantuje.

Ciekawe też kiedy zaczną wymieniać ubee i thomsony na connectbox tak jak było wcześniej, w końcu te modemy mają już swoje lata, nie mają jednocześnie 2.4 i 5 GHz, nie mają wifi ac itd, mega dziwne, że jak ktoś ma np ubee i chce connectbox to bez 500 mbps nic nie dostanie, musiałby zrezygnować z usług i podpisać nową umową :|

Oczywiście, że te testy nie będą rzetelne, ale mniej więcej powinny pokazać ile dany sprzęt do po wifi, bo np na takim ubee który jest dawany do 300 to po wifi raczej na pewno można zapomnieć o takiej prędkości ze względu właśnie na brak AC

Co do chipsetów, większość osób nie wie co to, więc jak dla mnie można by porównać wszystkie modemy w 1 wątku, czemu by nie ? Wiadomo, że puma 6 najbardziej wrażliwy, ale tym bardziej byłoby porównanie jak to wygląda na innym sprzęcie :P
Ostatnio zmieniony przez Nieznajomy 22-08-2019, 11:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-08-2019, 11:02   

@Nieznajomy masz tu trochę dłuższy test z GCB, tylko po ICMP

 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 22-08-2019, 11:07   

Może trzymajmy się wątku, hsurim ma Hitrona i usługę biznesową, a ta raczej nie jest dla zwykłych Kowalskich. Jeśli zechce poświęcić czas na testy WiFi sugeruję przez iperf.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-08-2019, 11:10   

Trasy ma takie same, więc różni ją tylko dodatkowe korzyści jak SLA itp.
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 22-08-2019, 11:10   

Nieznajomy, z Puma 5 i 7 nie ma takich problemów jak z Puma 6. Porównywałam Ubee z Compalem i ... dlatego cały czas mam Ubee :)

[ Dodano: 22-08-2019, 11:13 ]
brtk, raczej mam na myśli profil korzystania z łącza biznesowego.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-08-2019, 11:15   

@Zuzia a ty z jakiego linuxa korzystasz? Ubuntu? Mi znajomy poleca od dawna by KDE/Plasma sobie zainstalować i na nim podziałać.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 22-08-2019, 11:56   

brtk, KDE/Plasma to tylko środowisko graficzne. Zadziała praktycznie na każdym distro, w tym ubuntu.
_________________
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 22-08-2019, 12:42   

Nie jestem wybredna, z każdego Linuksa korzystam jak się nawinie, ale głównie Debian i Ubuntu :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: