Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przedłużenie umowy w UPC
Autor Wiadomość
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 539
Wysłany: 10-01-2024, 01:08   

Dudzio napisał/a:
Dzięki za odpowiedź. Mam w mieszkaniu internet na skrętce (do tej pory max proponowana prędkość to było 750Mbs), więc chyba że względów technicznych to odpada?

UPC nie oferuje internetu po skretce tylko albo koncentryk albo swiatlowod, tak samo play. jak bedzie to koncentryk, to odpada (aczkolwiek pisales o "czystym intenrecie swiatlowodowym")
 
 
Dudzio 
Klikacz

Dołączył: 02 Sty 2023
Posty: 10
Wysłany: 10-01-2024, 20:26   

Ok, to nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chodziło mi o ofertę samego Internetu, a nie pakietu Internet + telewizja/telefon.
Internet jest na kablu koncentrycznym, masz rację oczywiście, mój błąd.
A czy przynajmniej zasięg wifi jest w PlayBoxNecie lepszy niż w starusieńkim Connect Boxie ?
 
 
ralf 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 915
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 10-01-2024, 23:41   

Nie rozumiem jak można mieć internet bez własnego routera?. To nie jest żaden kosmiczny koszt, żeby musieć użerać się ze sprzętem od operatora. Na wódę i pety to Polak zawsze znajdzie kasę ale router to już zbędny wydatek.
_________________
  ralf
 
ajtech 
easy master

Dołączył: 25 Sty 2014
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-01-2024, 09:21   

ralf generalnie 99% ludzi korzystających z neta nie zna się na urządzeniach, z których korzystają. Działa więc się cieszą. Powiem Ci w tajemnicy, że ja jestem w tym 1% i też nie mam własnego routera bo usługa działa jak ma działać od wielu lat, począwszy od astercity, przez upc, aż po play. Nie potrzebny mi bardziej zaawansowany router niż compal, którego mam obecnie od upc, łącze trzyma parametry, urządzenie się nie wiesza, wfi pokrywa całe mieszkanie, nie mam wystawionych żadnych usług sieciowych. Więc dodatkowy "pożeracz" prądu w domu jest mi nie potrzebny.
_________________
 
 
marian_wierzbic 
light master

Dołączył: 18 Cze 2018
Posty: 91
Wysłany: 11-01-2024, 09:38   

ralf napisał/a:
Nie rozumiem jak można mieć internet bez własnego routera?. To nie jest żaden kosmiczny koszt, żeby musieć użerać się ze sprzętem od operatora. Na wódę i pety to Polak zawsze znajdzie kasę ale router to już zbędny wydatek.

giga6 ma większe możliwości niż 1 Gb który posiadam.
po kablu max 940 Mb a Wi-Fi 1020 Mb
 
 
askel 
easy master

Dołączył: 09 Gru 2020
Posty: 34
Wysłany: 11-01-2024, 11:39   

marian_wierzbic napisał/a:
ralf napisał/a:
Nie rozumiem jak można mieć internet bez własnego routera?. To nie jest żaden kosmiczny koszt, żeby musieć użerać się ze sprzętem od operatora. Na wódę i pety to Polak zawsze znajdzie kasę ale router to już zbędny wydatek.

giga6 ma większe możliwości niż 1 Gb który posiadam.
po kablu max 940 Mb a Wi-Fi 1020 Mb


Po kablu max 1040Mbps mi się udało najwięcej, GCB6 ma jedno wyjście 2.5.
 
 
dragonek 
light master

Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 63
Wysłany: 11-01-2024, 14:50   

Dudzio napisał/a:
Zaproponowano mi (po złożeniu wypowiedzenia oczywiście) przedłużenie umowy na 12 mcy z prędkościami 300 Mb/s za 40zł miesięcznie, lub 600 Mb/s za 50zł miesięcznie.
Obecnie jestem na umowie 60zł miesięcznie za 500 Mb/s.
Do tego Play Box Net zamiast Connect Boxa.

Czy jest szansa wyrać jeszcze lepszą ofertę na "czysty" Internet światłowodowy, czy to jest max co może mi zaproponować retencja?

Cenowo to są chyba najwyższe obecnie oferty, ja celowałem w net 300 za 40zł i nie udało mi się go wytargować. Jednakże zastanowiłbym się dobrze czy chcesz wymieniać Compala na sprzęt Playa - warto poczytać opinie na tym forum odnośnie jego działania.
 
 
Verve 
Klikacz

Dołączył: 04 Paź 2023
Posty: 11
Wysłany: 12-01-2024, 18:49   

Dudzio napisał/a:
Zaproponowano mi (po złożeniu wypowiedzenia oczywiście) przedłużenie umowy na 12 mcy z prędkościami 300 Mb/s za 40zł miesięcznie, lub 600 Mb/s za 50zł miesięcznie.
Obecnie jestem na umowie 60zł miesięcznie za 500 Mb/s.
Do tego Play Box Net zamiast Connect Boxa.

Czy jest szansa wyrać jeszcze lepszą ofertę na "czysty" Internet światłowodowy, czy to jest max co może mi zaproponować retencja?

Jeśli nie chcesz zmieniać sprzętu to możesz spróbować "zostać" w UPC - w tym spróbuj skorzystać z rozwiązania które podałem w innym wątku tj. zadzwoń na nr UPC +48 81 381 38 13 (a nie do Play). Mi się udało przedłużyć umowę na kolejny rok z zachowaniem zbliżonych warunków do wcześniejszych i z trochę niższa ceną. Dla mnie celem nr 1 było zachowanie własnego sprzętu i ten cel został osiągnięty...
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 199
Wysłany: 30-01-2024, 12:30   

Miałem od kilku miesięcy na czas nieokreślony 150/25Mbps za 37,99 zł. Złożyłem wypowiedzenie w weekend i dziś miałem telefon je potwierdzający. Kobita nie próbowała mnie zatrzymać realnie w ogóle po tym jak odpowiedziałem dlaczego i na co zmieniam (bo przerabiam mieszkanie i usuwam koncentryk przy okazji, no i zakładam NJU Światłowód za 39 zł (200/30)). Nie wspominałem nawet o pogorszeniu jakości internetu w ostatnich miesiącach. Zobaczymy jak w tym całym Orange będzie. Minusem NJU jest klauzula inflacyjna, no ale zobaczymy czy ją będą stosować, oraz myślę, ze ze strony Play będą coraz większe naciski żeby migrować na ich sprzęt / umowy, a ich routera, po horror stories tu na forum na ten moment na HFC na pewno nie chcę. Inny minus to trasy Orange, ale mam je w pracy, to sobie posprawdzałem (też na looking glass) i jest to dla mnie akceptowalne.
Plusem w NJU jest na pewno światło + możliwość wypowiedzenia w każdej chwili bez kar.

Myślałęm, ze mi zapropnują ten 300/25 za 40 zł co pisaliście wyzej, ale raczej i tak bym nie brał teraz.
 
 
Cyr4x 
Klikacz

Dołączył: 24 Sty 2024
Posty: 10
Wysłany: 01-02-2024, 22:41   

Teraz jeszcze można przedłużyć umowę na warunkach UPC, tylko najlepiej trzeba połączyć się z działem utrzymania klienta. Jak się zgłosi asystentka Mia, to trzeba powiedzieć, że się chce zrezygnować z jakiejś usługi. Łączy wtedy z odpowiednim konsultantem i on ma lepsze oferty. Można 12 miesięcy albo czas nieokreślony, nie trzeba na 2 lata. Do opcji 300 i 600 dają Compala, więc można bridge i swój router. Do gigabita już walec od Play, który jak wiadomo, póki co bridge nie posiada. Nie ma możliwości dostania Arrisa. No i stare dekodery obowiązkowo wymiana na Horizona (tylko główny, multiroom może zostać jak jest). Ja właśnie od dzisiaj mam Compala na prędkości 600 z umową na 12 miesięcy i nie narzekam. Zobaczymy co będzie, skoro mam terminówkę na takich warunkach, przez rok nie powinni mnie gnębić o przejście do Play. Z resztą pytałem na infolinii i póki co nie ma tego w planach, żeby klientów z UPC przymusowo przesadzać na Play.
 
 
dragonek 
light master

Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 63
Wysłany: 04-02-2024, 10:43   

Cyr4x napisał/a:
Teraz jeszcze można przedłużyć umowę na warunkach UPC, tylko najlepiej trzeba połączyć się z działem utrzymania klienta. Jak się zgłosi asystentka Mia, to trzeba powiedzieć, że się chce zrezygnować z jakiejś usługi. Łączy wtedy z odpowiednim konsultantem i on ma lepsze oferty. Można 12 miesięcy albo czas nieokreślony, nie trzeba na 2 lata. Do opcji 300 i 600 dają Compala, więc można bridge i swój router. Do gigabita już walec od Play, który jak wiadomo, póki co bridge nie posiada. Nie ma możliwości dostania Arrisa. No i stare dekodery obowiązkowo wymiana na Horizona (tylko główny, multiroom może zostać jak jest). Ja właśnie od dzisiaj mam Compala na prędkości 600 z umową na 12 miesięcy i nie narzekam. Zobaczymy co będzie, skoro mam terminówkę na takich warunkach, przez rok nie powinni mnie gnębić o przejście do Play. Z resztą pytałem na infolinii i póki co nie ma tego w planach, żeby klientów z UPC przymusowo przesadzać na Play.

Albo się zmieniła polityka przedłużenia umów, albo czynnik ludzki. Jak przedłużałem w październiku albo 2 lata i UPC albo migracja do Play.
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 539
Wysłany: 05-02-2024, 07:39   

dragonek napisał/a:
Jak przedłużałem w październiku albo 2 lata i UPC albo migracja do Play.

umowy w upc nigdy nie byly na okreslony okres, jedynie promocje byly. po zakonczeniu promocji umowa przechodzi na okres bez zobowiazania wiec nie trzeba bylo przedluzac na 2 lata.
 
 
dragonek 
light master

Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 63
Wysłany: 05-02-2024, 09:35   

januszmk napisał/a:
dragonek napisał/a:
Jak przedłużałem w październiku albo 2 lata i UPC albo migracja do Play.

umowy w upc nigdy nie byly na okreslony okres, jedynie promocje byly. po zakonczeniu promocji umowa przechodzi na okres bez zobowiazania wiec nie trzeba bylo przedluzac na 2 lata.

Oczywiście, że mogłem nie przedłużać i zostać na czas nieokreślony - płaciłbym 10zł więcej niż teraz i miał 2x niższą prędkość . Dlatego skorzystałem z oferty "promocyjnej" na 2 lata. Być może trzeba było zaczekać do stycznia, bo jak piszesz są teraz lepsze oferty (ale czy udałoby mi się je dostać to już odrębna kwestia).
 
 
Zielona 
Klikacz

Dołączyła: 05 Lut 2024
Posty: 3
Wysłany: 05-02-2024, 13:31   

Mam pytanie bo kończy mi się umowa za tydzień. Mam 300mb+tv select za 60zl. Czy przy przedłużeniu są w stanie obniżyć tą kwotę?:)
Z góry dziękuję za odpowiedź
 
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-02-2024, 14:54   

To dobra cena, nie kombinuj nic taniej nie dostaniesz, a na nowe super oferty Play nie reaguj.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: