Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przedłużenie umowy w UPC
Autor Wiadomość
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 08-04-2023, 18:14   

Kurcze, myślałem że Netia mnie zlewała jak chciałem warunki takie jak ma nowy. Ale UPC bije ich na glowę. Kiedyś jak złożyło się rezygnację, to nie było problemu z nową ofertą Wielka Rewia Usług XX. A obecnie.... Chociaż widziałem, że za 60 zł można w UPC dosyać nawet 1 gigabit. To nie jest źle. Ale z kolei jak piszecie, że technicznie jest gorzej niż dwa lata temu.... To utwoerdzacoe mnie w przekonaniu, że dobrze robię zostając w Netii.
 
 
F1le 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2018
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-04-2023, 22:41   

Z pełną odpowiedzialnością jako ich stały klient od 13 lat mogę śmiało powiedzieć, że schodzą na psy i ... w naprawdę bardzo szybkim tempie.
  F1le
 
psman 
easy master

Dołączył: 08 Sie 2015
Posty: 28
Wysłany: 08-04-2023, 22:56   

Potwierdzam słowa przedmówcy. Jakość leci na łeb na szyję. Dostosowują się jakością do Play, które ich przejęło. Ja mam zaniki internetu na 5-8 min. co 1-2h. UPC nic z tym nie robi. Wizyty techników kończą się niczym. Niestety brak inwestycji w infrastrukturę i przybywająca ilość klientów powoli dobija ich przepustowość.
 
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 09-04-2023, 08:02   

Skoro jest tak źle w UPC , dlaczego nie zmieniacie operatora ? Brak konkurencji czy coś innego?
 
 
psman 
easy master

Dołączył: 08 Sie 2015
Posty: 28
Wysłany: 09-04-2023, 08:40   

Brak innych opcji.
 
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 09-04-2023, 09:22   

Tu jest problem, u mnie mam dosyęp do FTTH Orange ( a więc i TMobile na sieci Orange). FTTH Netia ( własną sieć). UPC i Vectra ( dawnej Multimedia). Więc wybór jest, najgorzej z ofertami stoi Vectra. Bo nawet Orange daje oferty pod adres. Np. FTTH 600 mega, TV optymalny i komórka z 50 giga internetu za 99 zł.
 
 
psman 
easy master

Dołączył: 08 Sie 2015
Posty: 28
Wysłany: 09-04-2023, 10:42   

No to zazdrość, możesz przebierać. Mnie trzymają za jaja i coraz mocniej ściskają.
 
 
F1le 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2018
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-04-2023, 10:50   

sebagit napisał/a:
Skoro jest tak źle w UPC , dlaczego nie zmieniacie operatora ? Brak konkurencji czy coś innego?


Właśnie przeszedłem do Orange z tego powodu :D Niestety u mnie są 3 możliwości : Orange (na własnej sieci), UPC/PLAY albo T-Mobile FTTH. Koncentryk jest mi potrzebny do TV póki co i jako backup, więc chcę zachować UPC, ale w bardzo okrojonej wersji -> tego się nie da zrobić bez pełnego wypowiedzenia umowy. Chciałbym VECTRE spróbować, jest ulicę dalej, no ale nie u mnie. Nie chcę mi się bawić z Mikrotikiem w konfiguracje ich IPTV choć jak nie będę mieć opcji to spróbuję. Zaletą UPC (nie wiem jak Orange IPTV) jest to, że mój TV Samsung działa z ich Horizonem jednym pilotem.

Potrzebowałem też uploadu, a te żenujące 40Mbit/s w UPC nawet by uszło i bym zacisnął zęby, ale tego, że po przejęciu przez PLAY jakość wszystkiego robi się bylejaka (jak to w PLAY) i leci na pysk -> tego już nie odpuszczę.

Powiem szczerze, że mam w Mikrotiku wpięte łącze Orange + UPC (jako backup) i czasami dla sportu sprawdzam jak to działa przekierowując ruch raz tu raz tam. O ile jeszcze kilka lat temu było mówione, że routing w Orange to żenada a w UPC ich Aorta działa znakomicie, tak teraz Orange podgoniło a PLAY zaorało prawie wszystkie benefity UPC i ich własnej sieci. :lol:

Jak Orange jeszcze bardziej popeeruje troszkę mocniej lokalnie to UPC/PLAY nie ma czego szukać z ich koncentrykiem. A serio niedużo juz zostało tej przewagi routingu UPC/PLAY.
  F1le
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 09-04-2023, 13:36   

F1le napisał/a:
po przejęciu przez PLAY jakość wszystkiego robi się bylejaka (jak to w PLAY) i


czyli co dokładnie?
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 09-04-2023, 13:42   

sebagit napisał/a:
Bo nawet Orange daje oferty pod adres. Np. FTTH 600 mega, TV optymalny i komórka z 50 giga internetu za 99 zł.


u mnie nie ma nic takiego, ale w upc 150mbps + select + komórka 60 zł. I to bez najmu urządzeń i innych rzeczy.
 
 
F1le 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2018
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-04-2023, 15:07   

grzech1991 napisał/a:
F1le napisał/a:
po przejęciu przez PLAY jakość wszystkiego robi się bylejaka (jak to w PLAY) i


czyli co dokładnie?


- Totalna ignorancja klienta z jaką nigdy w życiu się nie spotkałem "NIE, NIE WIEM, NIE DA SIĘ", Orange jest przy nich obecnie mistrzem elastyczności.
- Totalne zlewanie problemów technicznych pomimo dowodów czarno na białym (szwankujący modem, w którym zanikają porty - prosiłem z 5 razy o wymianę i nawet powiedziałem, że zapłacę za to) - "U NAS WSZYSTKO OK BYE" - za UPC tego oczywiście nie było.
- Brak jakiegokolwiek kontaktu ze strony BOKu celem przedłużenia umowy, to ja czekałem na telefonie wiele razy próbując się dowiedzieć co i jak aby otrzymać info, że max co mi się należy to -5zł na 24 miesiące, albo mam sobie odejść - dosłownie.
- Z kwartału na kwartał pogarszający się routing i performance łącza. Tak jak kiedyś za UPC miałem 1gbit od Władywostoku po Miami, a na forum Orange piano z zachwytu jak to UPC ma wspaniały routing, tak teraz performancem jest coraz bliżej Orange, które i tak na przestrzeni ostatnich 2 lat trochę nadrobiło. Odejście Liberty Global zrobiło swoje.
- PLAY chyba nie umie się zdecydować co i jak robić, bo dosłownie z miesiąca na miesiąc wszystko leci innymi kanałami. Raz Telia, potem Cogentco teraz widzę GTT a za chwilę pewnie Hurricane Electric - zero stabilności, w między czasie jeszcze NTT wpadło na chwilę.
- Brak perspektyw rozwoju systemu DOCSIS w dobie zwiększonej potrzeby na upload. Ale nawet z tym Vectra potrafi dać ponad 2x tyle co UPC. O ile gdyby było UPC to może miałoby szansę na rozwój, ale gdy jest PLAY nie liczę na żadną przyszłość co do zwiększenia uploadu.
- Mając wpięte 2 łącza z jednej strony główne Orange drugie backup UPC mogę sobie w bardzo prosty sposób porównywać pewne mankamenty i ciekawostki sieci. To co kiedyś było przewagą UPC praktycznie w 90% zniknęło już obecnie - to taki punkt trochę podsumowujący ich problemy routingowe.
  F1le
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 09-04-2023, 16:34   

Podobno PLAY chce docelowo wszystkich migrować do FTTH, więc może dlatego brakuje inwestycji na kablu koncentrycznym. Nie ma co ukrywać, że FTTH to same zalety, większy upload,niejsze pingi, mniejsza awaeyjnosc przy GPON. Netia od kilku lat, podobnie jak Orange inwestuje tylko w światło a nie miedź. Ale nic nie tłumaczy pogorszenia jakości obecnie świadczonych usług.
 
 
Pielgrzym 
light master


Dołączył: 08 Paź 2018
Posty: 77
Skąd: Lublin
Wysłany: 10-04-2023, 08:42   

F1le napisał/a:
grzech1991 napisał/a:
F1le napisał/a:
po przejęciu przez PLAY jakość wszystkiego robi się bylejaka (jak to w PLAY) i


czyli co dokładnie?


- Z kwartału na kwartał pogarszający się routing i performance łącza. Tak jak kiedyś za UPC miałem 1gbit od Władywostoku po Miami, a na forum Orange piano z zachwytu jak to UPC ma wspaniały routing, tak teraz performancem jest coraz bliżej Orange, które i tak na przestrzeni ostatnich 2 lat trochę nadrobiło. Odejście Liberty Global zrobiło swoje.
- PLAY chyba nie umie się zdecydować co i jak robić, bo dosłownie z miesiąca na miesiąc wszystko leci innymi kanałami. Raz Telia, potem Cogentco teraz widzę GTT a za chwilę pewnie Hurricane Electric - zero stabilności, w między czasie jeszcze NTT wpadło na chwilę.


Szczerze to nie wiem o czym mówisz. O ile stabilność łącza się pogorszyła ( + ciągle prace techniczne zaplanowane w okolicy) to routing jest ciągle ten sam. Mogą korzystać z routingu Liberty Global jeszcze ponad rok i nie widzę, żeby coś się zmeniało na stałe.
Była Aorta i jest Aorta...
Tak jak i ORANGE dalej wali do polskich serwerów przez Frankfurt :D
I mimo koncentryka do np. serwerów Valoranta mam w UPC 14-16ms a przez ORANGE 35-40 :/
 
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 10-04-2023, 11:28   

Odnośnie jakości UPC, używałem przez lata. Byłem w miarę zadowolony, przez kilka miesięcy były ciągle awarie i dwa lata temu przeniosłem się do Netii. Obecnie kończy mi się umowa i szukałem nowej oferty. Netia trochę mnie wkurza, że są mało elastyczni. Fajne oferty mają tylko dla nowych, obecny klient płaci więcej. Może nie jakoś diametralnie. Ale jednak.... Przykład nowy klient. Internet 600 mega ( upload 100) do tego TV M ( okolo 100 kanałów) Disney i komórka z 60 giga internetu. Biorąc pod uwagę darmowe miesiące płaci 84 zł. Ja jako obecny klient musiałbym płacić 95.

Ale technicznie Internet jest bardzo dobry. Bardzo niskie pingi, prędkość cały czas jak na umowie. Awarie były dwie jedna z dwie godziny, druga może pół dnia.TV to inna bajka. Bo jakość jest taka, se, żeby nie powiedzieć do kitu.

W UPC złożyło się rezygnacja i oferta dla nowego była do wyrwania przy przedłuzeniu a nawet lepiej. W Netii... mają beton. Nie da rady nic ugrać. Nie chcesz to nie, rozwiązujeny umowę. Będziesz mógł podpusać nową po trzech miesiącach.

Trochę śledzilem wątek i to mnie przekonało, że nie warto wracać do UPC. Bo ... Te 50 zł za internet 600 mega ( zawsze jest tak) i jakieś 100 kamalów TV to w gruncie rzeczy nie jest majątek. To przykład speed testu z jakimś serwerem w Austrii ( obecnie dzieci oglądają coś na Netflixie a żona na Amazonie więc nie ma pełnych 600 mega 😁).





Speed test
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 10-04-2023, 12:28   

sebagit napisał/a:
Podobno PLAY chce docelowo wszystkich migrować do FTTH, więc może dlatego brakuje inwestycji na kablu koncentrycznym. Nie ma co ukrywać, że FTTH to same zalety, większy upload,niejsze pingi, mniejsza awaeyjnosc przy GPON. Netia od kilku lat, podobnie jak Orange inwestuje tylko w światło a nie miedź. Ale nic nie tłumaczy pogorszenia jakości obecnie świadczonych usług.


Daleki jestem od samych zalet, ciągnięcie kolejnego kabla i konieczność dekodera w TV. Nie to, że FTTH nie jest lepsze, ale daleki jestem od tego, że ma same zalety.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: