Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przedłużenie umowy w UPC
Autor Wiadomość
SuperGod 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 126
Wysłany: 21-11-2023, 11:58   

W razie podwyższenia cen za Usługi świadczone Abonentowi,
Dostawca usług jest obowiązany z wyprzedzeniem co najmniej
jednego Okresu Rozliczeniowego do powiadomienia o tym Abonenta na piśmie.

Abonent, nie później niż przed datą wprowadzenia podwyższenia cen wskazaną
w powiadomieniu, może doręczyć Dostawcy usług pisemne oświadczenie o
wypowiedzeniu umowy z powodu braku akceptacji podwyższenia cen.

Brak pisemnego oświadczenia Abonenta w powyższym terminie oznacza akceptację podwyższenia cen.

----
I tyle w temacie...
Różnica jest tylko taka, że robią to mailowo, nikt się w papier nie bawi, można nawet przez telefon im podziękować.
 
 
gabrychu 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 196
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 07-12-2023, 14:33   

Na umowie bezterminowej jestem prawie rok i na razie miałem jeden telefon z propozycją, ale podziękowałem. Żadnej podwyżki nie było.
_________________
 
 
darknes 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 164
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 07-12-2023, 16:21   

dragonek napisał/a:
Cytat:

Przecież jak jesteś na umowie bezterminowej to zawsze masz prawo do rezygnacji z umowy w dowolnym momencie więc co to zmienia :mrgreen: Przecież UPC cyklicznie podnosi opłaty abo na umowach bezterminowych, ale zazwyczaj tez podnosza odrazu predkosc albo pakiet TV. Przynajmniej kiedyś tak robili.

Dokładnie tak było. Wysłali mi kiedyś maila, że podnoszą prędkość ze 150 na 300 i cena wzrośnie o 5zł i miałem czas by zadecydować czy chcę pozostać na prędkości 150 czy akceptuję 2x wyższą prędkość i podwyżkę.


8 lat byłem w UPC i żadnej podwyżki w trakcie umowy nie miałem. To tak na marginesie. No i rzecz jasna temat dotyczy tych co sa na umowach terminowych. Wiadomo, że ci co są na bezterminowych mogą w każdej chwili zrezygnować.
_________________
Ostatnio zmieniony przez darknes 07-12-2023, 16:28, w całości zmieniany 1 raz  
  darknes
 
darknes 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 164
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 07-12-2023, 16:25   

SuperGod napisał/a:
W razie podwyższenia cen za Usługi świadczone Abonentowi,
Dostawca usług jest obowiązany z wyprzedzeniem co najmniej
jednego Okresu Rozliczeniowego do powiadomienia o tym Abonenta na piśmie.

Abonent, nie później niż przed datą wprowadzenia podwyższenia cen wskazaną
w powiadomieniu, może doręczyć Dostawcy usług pisemne oświadczenie o
wypowiedzeniu umowy z powodu braku akceptacji podwyższenia cen.

Brak pisemnego oświadczenia Abonenta w powyższym terminie oznacza akceptację podwyższenia cen.

----
I tyle w temacie...
Różnica jest tylko taka, że robią to mailowo, nikt się w papier nie bawi, można nawet przez telefon im podziękować.


Czyli tak jak pisałem wcześniej, zmieniając warunki umowy muszą o tym poinformować abonenta. I to na piśmie. A sam abonent może w każdej chwili bezkarnie zrezygnować, nawet w trakcie trwania umowy.
_________________
  darknes
 
dragonek 
light master

Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 63
Wysłany: 08-12-2023, 13:57   

darknes napisał/a:


8 lat byłem w UPC i żadnej podwyżki w trakcie umowy nie miałem. To tak na marginesie. No i rzecz jasna temat dotyczy tych co sa na umowach terminowych. Wiadomo, że ci co są na bezterminowych mogą w każdej chwili zrezygnować.


To zależy najwyraźniej od rejonu. Korzystam z UPC od kilkunastu lat i 2-3 takie podwyżki w tym czasie miałem.
 
 
SuperGod 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 126
Wysłany: 08-12-2023, 22:10   

darknes napisał/a:
I to na piśmie...

W praktyce nie, bo wszyscy praktycznie jadą na zgodach na korespondencję mailową.
Marketingowe zgody zapewniają też zniżki.
Do mnie zawsze leciało mailem, nikt się w papiery nie babra.
 
 
hejhejhej 
Klikacz

Dołączył: 27 Gru 2023
Posty: 1
Wysłany: 27-12-2023, 23:17   

Hej!

Jestem nowy więc chciałbym wszystkim powiedzieć - dzień dobry!

W lutym kończy mi się umowa z UPC, obecnie konsultanci dają mi to co mam na takich samych warunkach - 300mb/s, pakiet max extra za 95 zł. Zwiększenie szybkości internetu za 10 zł.

Oczywiście patrząc po ofertach Play to te oferty przedstawione przez konsultantów są kiepskie. Bo na stronie reklamują się 600mb i pakietem 165 kanałów za 100 zł miesięcznie a pierwsze pół roku za darmo.

Jak uważacie - lepiej brać to co dają teraz za 95 zł lub dopłacić 10 zł i mieć szybszy internet czy czekać do nowego roku i dopiero gdy umowa będzie się kończyć to coś kombinować?

Obecnie 300mb mi wystarcza oraz liczba kanałów - po prostu chciałbym jak najlepszą ofertę. Tyle ;)

Dzięki i życzę Wam najlepszego po świętach i dobrego nowego roku!
 
 
upload2023 
light master

Dołączył: 01 Gru 2023
Posty: 57
Wysłany: 28-12-2023, 15:37   

SuperGod napisał/a:
darknes napisał/a:
I to na piśmie...

W praktyce nie, bo wszyscy praktycznie jadą na zgodach na korespondencję mailową.
Marketingowe zgody zapewniają też zniżki.
Do mnie zawsze leciało mailem, nikt się w papiery nie babra.


Ja zgode na komunikacje elektroniczna email zawsze daje natomiast zgod marketingowych nie udzielam i mam swiety spokuj nik mi d... nie truje 8)
 
 
upload2023 
light master

Dołączył: 01 Gru 2023
Posty: 57
Wysłany: 28-12-2023, 15:40   

hejhejhej napisał/a:
Hej!

Jestem nowy więc chciałbym wszystkim powiedzieć - dzień dobry!

W lutym kończy mi się umowa z UPC, obecnie konsultanci dają mi to co mam na takich samych warunkach - 300mb/s, pakiet max extra za 95 zł. Zwiększenie szybkości internetu za 10 zł.

Oczywiście patrząc po ofertach Play to te oferty przedstawione przez konsultantów są kiepskie. Bo na stronie reklamują się 600mb i pakietem 165 kanałów za 100 zł miesięcznie a pierwsze pół roku za darmo.

Jak uważacie - lepiej brać to co dają teraz za 95 zł lub dopłacić 10 zł i mieć szybszy internet czy czekać do nowego roku i dopiero gdy umowa będzie się kończyć to coś kombinować?

Obecnie 300mb mi wystarcza oraz liczba kanałów - po prostu chciałbym jak najlepszą ofertę. Tyle ;
Dzięki i życzę Wam najlepszego po świętach i dobrego nowego roku!


Ja bym poczekał po nowym roku co ci zaproponują napewno jakies promocje beda ...
 
 
Verve 
Klikacz

Dołączył: 04 Paź 2023
Posty: 11
Wysłany: 03-01-2024, 20:26   

Z UPC korzystam od 2015 roku. Sygnał trafia do mnie koncentrykiem, korzystam z trybu bridge i własnego routera. Chciałbym zachować własny router.
Za kilka dni kończy mi się kolejny okres zobowiązana. W takich sytuacjach UPC za mną wydzwaniało a tym razem cisza.
W związku z brakiem kontaktu ze strony Play postanowiłem sam zainicjować kontakt. Po trzykrotnym przekierowaniu na czacie i czterokrotnym opisaniu moich potrzeb zostałem poinformowany, że:
wraz ze zmianą umowy muszę zmienić sprzęt a w nowym sprzęcie trybu bridge nie ma.

Nie zostaje mi nic innego jak pozostać przy aktualnej umowie która przejdzie w umowę na czas określony...
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 539
Wysłany: 04-01-2024, 01:04   

Verve napisał/a:
Po trzykrotnym przekierowaniu na czacie i czterokrotnym opisaniu moich potrzeb zostałem poinformowany, że:
wraz ze zmianą umowy muszę zmienić sprzęt a w nowym sprzęcie trybu bridge nie ma.

jezeli Ci zainstaluja swiatlowod, to mozesz prosic o ONT, wtedy daja Nokia G-010G-R + jakis router, wtedy zamiast ich routera postawisz swoj router
 
 
Verve 
Klikacz

Dołączył: 04 Paź 2023
Posty: 11
Wysłany: 08-01-2024, 19:01   

januszmk napisał/a:
Verve napisał/a:
Po trzykrotnym przekierowaniu na czacie i czterokrotnym opisaniu moich potrzeb zostałem poinformowany, że:
wraz ze zmianą umowy muszę zmienić sprzęt a w nowym sprzęcie trybu bridge nie ma.

jezeli Ci zainstaluja swiatlowod, to mozesz prosic o ONT, wtedy daja Nokia G-010G-R + jakis router, wtedy zamiast ich routera postawisz swoj router

Jest to jakieś rozwiązanie, dziękuję za podpowiedź. Nie wiem czy są plany pociągnięcia światełka do mojego bloku. Nie uśmiecha mi się jednak rycie ani mieszkania ani świeżo remontowanej klatki schodowej. Do póki będę mógł to będę korzystał z obecnego zestawu - działa naprawdę dobrze - łącze jest wystarczająco szybkie i stabilne...
 
 
Dudzio 
Klikacz

Dołączył: 02 Sty 2023
Posty: 10
Wysłany: 09-01-2024, 15:07   

Zaproponowano mi (po złożeniu wypowiedzenia oczywiście) przedłużenie umowy na 12 mcy z prędkościami 300 Mb/s za 40zł miesięcznie, lub 600 Mb/s za 50zł miesięcznie.
Obecnie jestem na umowie 60zł miesięcznie za 500 Mb/s.
Do tego Play Box Net zamiast Connect Boxa.

Czy jest szansa wyrać jeszcze lepszą ofertę na "czysty" Internet światłowodowy, czy to jest max co może mi zaproponować retencja?
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 539
Wysłany: 09-01-2024, 15:25   

Dudzio napisał/a:
zy jest szansa wyrać jeszcze lepszą ofertę na "czysty" Internet światłowodowy, czy to jest max co może mi zaproponować retencja?


tak, zamiast Play Box Net moga Ci dać ONT + dodatkowy router który możesz zastąpić swoim, co czasem może być lepsze - ze względu na to jak działa ten ich Play Box Net
 
 
Dudzio 
Klikacz

Dołączył: 02 Sty 2023
Posty: 10
Wysłany: 09-01-2024, 22:44   

januszmk napisał/a:

tak, zamiast Play Box Net moga Ci dać ONT + dodatkowy router który możesz zastąpić swoim, co czasem może być lepsze - ze względu na to jak działa ten ich Play Box Net

Dzięki za odpowiedź. Mam w mieszkaniu internet na skrętce (do tej pory max proponowana prędkość to było 750Mbs), więc chyba że względów technicznych to odpada?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,66 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: