Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przedłużenie umowy w UPC
Autor Wiadomość
vito.dc 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 44
Wysłany: 13-01-2021, 22:08   

kranu, jak masz u siebie Vectrę, to rozważ zmianę operatora.
Mają za 44,99zł ofertę na neta 300 Mb/s bez zobowiązania i jest to najlepsza dostępna opcja . Plusem jest też to, że mogą puścić na koncentrykach po UPC, bo to ta sama technologia. Przy zamówieniu online instalacja jest za 1zł.
Vectra ma większy upload i lepszy modem. O różnicach możesz poczytać w jednym z tematów na tym forum.
Miesiąc temu po analizie ofert i negocjacjach pożegnałem się z UPC po kilkunastu latach i przeszedłem do Netii, a za miesiąc chcę na innym adresie zamienić UPC właśnie na Vectrę za 44,99.
 
 
Tripper123 
Klikacz

Dołączył: 24 Gru 2020
Posty: 4
Wysłany: 01-02-2021, 20:45   

Mam podobną sytuację, kończy mi się umowa select+150, UPC zaproponowało umowę na sam internet na 12 miesięcy za 49.99 lub na 24 miesiące za 39.99 (w jednej i drugiej opcji 150). Mam opcje bezterminowej Vectry za 49.99 (prędkość 300). Przedstawiłem to UPC ale stwierdzili że nie mają opcji bezterminowej umowy na internet. Pytanie czy warto przejść do Vectry, z UPC technicznych problemów w zasadzie nie mam ale średnio pasuje mi ta umowa na rok (może się zdarzyć że będzie trzeba z niej zrezygnować) jak jest z jakością Vectry?
I jeszcze pytanko czy wie ktoś gdzie znaleźć tę warunki internetu na 12 miesięcy za 49.99.
 
 
Ma 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 484
Wysłany: 09-02-2021, 22:12   

Tripper: ja dzisiaj otrzymałem propozycje na 2 lata: 300M za 44,99 albo 150M za 34,99. Przy zapytaniu o umowę na rok: 150 była za 44,99 więc stopień lepiej niż Twoja propozycja. Na razie podziękowałem, mam jeszcze kilkanaście dni na podjecie decyzji. Jestem w stanie zaakceptować zobowiązanie 2 letnie 150M ale za 29 zł. Co ciekawe płaciłem tyle przed przeprowadzką, tłumaczę Pani konsultantce, że jestem klientem już kilkanaście lat i co, i nic...
 
 
Ma 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 484
Wysłany: 09-02-2021, 22:16   

vito.dc napisał/a:
tentutego napisał/a:
W kwocie 44,99 zł mogę dostać 300Mb + pakiet start TV. Cena bez pakietu TV była by paradoksalnie większa niż z nim. Zastanawiam się jak uzyskam dostęp do pakietu start.

Zaproponowali ci promocję Twój Internet od UPC VIII i tam jest w tej samej cenie 44,99 tylko internet 300 lub z tv na start.
Jak złożysz wypowiedzenie, to dostaniesz w końcu też sam internet (chyba,że wolisz z TV).
Konsultant zawsze proponuje tę opcję, gdzie sprzeda więcej usług, zwłaszcza, że ryzyko utraty klienta, bez złożonego wypowiedzenia, jest zerowe. Istotne jest też korzystniejsze dla operatora opodatkowanie VAT (8% tv, 23% internet).

Widzisz, to u mnie pani ściemniała, bo chciałem sam internet, to powiedziała, że nie ma, a to co oferują czyli Start TV jest w gratisie :)
 
 
efazeti 
Klikacz

Dołączył: 12 Lut 2021
Posty: 10
Wysłany: 12-02-2021, 10:35   

Witam. Dzisiaj dostałem propozycję 300Mb + pakiet Max (171 kanałów) + Horizon z nagrywarką + pakiet Eleven Sport (bez polsat premium) + 24 miesiące + brak opłaty instalacyjnej = ~85zł - opłaca się?
Horizon bez nagrywarki 10zł/m-c taniej
do tej pory miałem 150Mb + TV Start za 49zł

wypowiedzenie złożone, była to pierwsza propozycja od Utrzymania UPC
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 12-02-2021, 14:40   

efazeti, lepiej czekać na "więcej korzyści" za 6 zł dostałem tv max + 300 Mb/s
_________________
  ogromny
 
efazeti 
Klikacz

Dołączył: 12 Lut 2021
Posty: 10
Wysłany: 17-02-2021, 16:36   

dzisiaj dzwonili do mnie ponownie (miałem się zastanowić), twierdzili, że nic lepszego nie mogą mi zaproponować...
podziękowali i się rozłączyli
będą jeszcze dzwonić czy już "po ptokach"?

dla jasności: 300Mb + Horizon z nagr. + pakiet Max (172 kanały) = 69.99
pakiet Elevenów = 14.99
 
 
jaggvi8 
Klikacz

Dołączył: 22 Mar 2021
Posty: 2
Wysłany: 22-03-2021, 00:31   

Witam, kończy mi się umowa za 2 miesiąc i ostatnio dzwonił pan z UPC z ofertą. Wyjaśnię tylko że aktualnie mam sam internet i za 150 Mb płace 59 zł miesięcznie. Chcę dobrać telewizję z dekoderem 4k. Pan z upc na początku mówił że nie wie czy to będzie możliwe bo mają limitowana ilość dekoderów 4k (duże zainteresowanie, problemy z dostawami itp). Po jakimś czasie jednak oddzwonił z informacją że ma i że proponuje mi przedłużenie umowy na następujących warunkach:

- Internet 500 mb/s
- TV z dekoderem 4k - Pakiet Max 171 kanałów
- Umowa na 24 miesiące
- 99 zł miesięcznie
- Aktywacja jednorazowo 50 zł (ale możemy zrobić 1 zł ponoć)

Co o tym sądzicie ? Na ile mogę/powinienem negocjować te warunki?, bo jak czytam ile wy płacicie to wydaję mi się że nie mam najtaniej ;) Dodam że jestem w UPC już jakieś 4/5 lat. Pozdrawiam.
 
 
Juras 
easy master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Paź 2018
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-04-2021, 13:40   

Mnie się kończy umowa za tydzień i według konsultanta mam internet światłowodowy 300Mb/s.Zaproponował taką samą cenę, oczywiście za światłowód. Ciekawi mnie którym przewodem jest pociągnięty ten światłowód??? Mam na klatce jeszcze Orange i Netię.Chyba dam sobie spokój po 24 latach współpracy.

Światłowód.jpg
Plik ściągnięto 37 raz(y) 89,92 KB

  Juras
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-04-2021, 14:17   

Juras, Światłowód w UPC kończy się w skrzynce gdzieś na osiedlu, a w najlepszym razie, w piwnicy Twojego bloku. Dalej sygnał idzie zwykłym koncentrykiem miedzianym, co oczywiście nie przeszkadza UPC nazywać swojego internetu światłowodowym :D
Na tej samej zasadzie internet LTE można nazwać światłowodowym, bo do nadajnika jest taki podciągnięty ;)
 
 
MrPepka 
easy master

Dołączył: 26 Paź 2020
Posty: 27
Wysłany: 08-04-2021, 14:46   

Są też takie miejsca gdzie światłowód dochodzi od razu do mieszkania i poprzez odbiornik optyczny jest zamieniany na koncentryk. A są nawet i takie miejsca gdzie UPC faktycznie świadczy internet FTTH (świadczą to chociażby na sieci Inei) gdzie dostarczają ONT operatora (czyli Inei) i do tego router Compal GW7557 tak więc zależy jak na to spojrzeć
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-04-2021, 15:21   

MrPepka, Widzę, że nadal mamy płacone za odwracanie kota ogonem i mydlenie oczu.
Już tyle osób ci powiedziało, won stąd!
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 08-04-2021, 15:24   

taggan, koleżka czyta bez zrozumienia
_________________
  ogromny
 
MrPepka 
easy master

Dołączył: 26 Paź 2020
Posty: 27
Wysłany: 08-04-2021, 16:46   

taggan napisał/a:
Widzę, że nadal mamy płacone za odwracanie kota ogonem i mydlenie oczu.
Już tyle osób ci powiedziało, won stąd!

Tak? To proszę bardzo - https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006864
Na liście sprzętu do zwrotu jak byk jest odbiornik optyczny i router o którym wyżej pisałem. Tak więc jak pisałem wyżej są miejsca gdzie światłowód dochodzi do skrzynki przed blokiem albo do piwnicy, a są takie gdzie światłowód dochodzi do samego mieszkania i jest zamieniany przez odbiornik optyczny na koncentryk, a są takie gdzie UPC świadczy internet przez światłowód FTTH na sieci chociażby Inei. ONT który jest dostarczany jest od Inei, a router jest od UPC i jest to wspomniany wyżej Compal GW7557
 
 
ukiro 
light master

Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 68
Wysłany: 08-04-2021, 17:22   

MrPepka napisał/a:
taggan napisał/a:
Widzę, że nadal mamy płacone za odwracanie kota ogonem i mydlenie oczu.
Już tyle osób ci powiedziało, won stąd!

Tak? To proszę bardzo - https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006864
Na liście sprzętu do zwrotu jak byk jest odbiornik optyczny i router o którym wyżej pisałem. Tak więc jak pisałem wyżej są miejsca gdzie światłowód dochodzi do skrzynki przed blokiem albo do piwnicy, a są takie gdzie światłowód dochodzi do samego mieszkania i jest zamieniany przez odbiornik optyczny na koncentryk, a są takie gdzie UPC świadczy internet przez światłowód FTTH na sieci chociażby Inei. ONT który jest dostarczany jest od Inei, a router jest od UPC i jest to wspomniany wyżej Compal GW7557


MrPepka, skoro jesteś tak blisko UPC :lol: to podaj jaki procent abonentów opa ma internet światłowodowy:lol: czyli taki, który wchodzi kablem światłowodowym (!!!) do mieszkania/domu klienta :D . Będzie jakiś % czy liczymy w promilach?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: