Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Poczta UPC
Autor Wiadomość
Nieznajomy 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 270
Wysłany: 24-08-2019, 15:56   

w 100% się zgadzam z gmailem, szpiegują jak obecnie wszystko w internecie, proton bardzo fajny, ale przyznam szczerze, że sam korzystam z google :/

Ale to tam każdy korzysta z czego chce, ogólnie najlepsze skrzynki pocztowe dla zwykłego Kowalskiego to gmail lub właśnie protonmail z czym, że gmail chyba jeszcze bardziej wygrywa prostotą, proton za to wygrywa bezpieczeństwem i prywatnością.

To czy to ktoś wybierze to już większego znaczenia nie ma, profilowanie google wiadomo fajne nie jest, ale obecnie i tak "każdy" wszystko na fb wstawia, ważne aby nie korzystać z poczty upc, onetów, o2, interii i innych śmieciowych, mało bezpiecznych poczt, gdzie większość (jak nie wszystkie) nawet weryfikacji 2 etapowej nie oferuje, filtry antyspamowe słabiutkie, a mało tego spaaam rozsyłają!

Google jest o tyle fajne, że poza pocztą od razu mamy paczkę usług i jest wygodnie i mało prywatnie :P

Protonmail nie zsynchronizuje Ci całej przeglądarki, a usługi google już tak i nie ważne gdzie siądziesz to masz swój profil, mega ułatwia mi to pracę, wiec google to nie tylko gmail, a proton to chyba poza mailem i VPN nic więcej nie oferuje :D
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-08-2019, 15:59   

Zuzia napisał/a:
(...) Gmail szpieguje (...)

Google Container (dodatek dla FF) i dostają szału, że sobie nie mogą poszpiegować :D

Jakiś czas temu nie wiedziałem, co się dzieje, gdyż FF czasami mi się jakby zamrażał na kilkanaście/kilkadziesiąt sekund (obciążenie procesora na 100%)
Potem zacząłem się przyglądać i odkryłem, że ... po każdorazowym zalogowaniu się na google a następnie po przejściu na inną witrynę to się działo.
Po tym odkryciu, po każdym takim logowaniu do szpiega, zamykałem FF, otwierałem go na nowo - po wyłączeniu FF mam ustawione czyszczenie FF ze wszystkiego prócz haseł i ustawień witryn
Google Container załatwił problem :D
Jest jeszcze :
- Facebook container
- Firefox Multi-Account Containers - każdą witrynę można otwierać w kontenerze

Za dodatki kocham FF :mrgreen:
 
 
Nieznajomy 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 270
Wysłany: 24-08-2019, 16:15   

hsurim, na szpiegowanie zawsze jakiś sposób znajdą i nic nie daje 100% ochrony przed tym, ale fakt warto tego używać + mieć zablokowane cookie innych firm, ublock + odpowiednie filtry itd.
Kasowanie tymczasowych, cookie itd to ja w każdej przeglądarce mam ustawione, że po zamknięciu wszystko znika :)

Ale tak czy inaczej zawsze na jakieś podstawie "profilować" niestety będą
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-08-2019, 16:21   

Nie wspomniałem o AdGuad - przegenialne narzędzie, dzięki któremu np. na stronie FB widzę tylko to co chcę widzieć.
:mrgreen:

Jest też coś takiego jak Privacy Possum - ale jest na tyle ostry, że uniemożliwia/uniemożliwiał logowanie do Alledrogo - widać to musi być też niezły szpieg
Ostatnio zmieniony przez hsurim 24-08-2019, 16:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 24-08-2019, 16:28   

Jeśli komuś zależy na połączeniu bezpieczeństwo+prywatność mogę polecić również założenie maila tutaj: https://www.tutanota.com/pl/

Wracając do poczty UPC, fajnie, gdyby gdyby dodali kilka funkcjonalności:
- podgląd danych dostępu (logowanie IP, przeglądarki)
- uwierzytelnianie dwuetapowe/dwuskładnikowe
- przekierowania poczty

[ Dodano: 24-08-2019, 17:29 ]
W obecnej formie używam maila UPC tylko do rejestracji modemu i czytania o nowych ofertach :)
 
 
Nieznajomy 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 270
Wysłany: 24-08-2019, 16:30   

Szczerze jak mają marnować $$ na rozwijanie poczty to już lepiej niech dołożą do dekoderów i modemów :]
 
 
0podroznik 
easy master

Dołączył: 06 Wrz 2019
Posty: 25
Wysłany: 07-09-2019, 12:34   

Nieznajomy napisał/a:
Szczerze jak mają marnować $$ na rozwijanie poczty to już lepiej niech dołożą do dekoderów i modemów :]


Gdzie tu się lajkuje?
Ja fejkszantarzem jestem zalewany na róźnych nieistotnych kontach, bo celowo mam kilka gdy rejestruję się na nieznanych zagranicznych serwisach. Kaźdy serwis ma oddzielne hasło i od razu wiem skąd wyciekł mój adres.
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 07-09-2019, 13:16   

Kontem pocztowym UPC obdarza każdego, służy do rejestracji urządzeń. Na tę skrzynkę wysyłają maile dotyczące umowy, a w nich dane osobowe. Dlatego jestem zdania, że powinni jednak trochę lepiej zabezpieczyć tę usługę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: