Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Telefonia komórkowa w UPC
Autor Wiadomość
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 09-04-2021, 22:54   

grzegorz, Dokładnie jest 2388Mb. Mam tyle na dwóch numerach
_________________
  ogromny
 
daro33 
easy master

Dołączył: 15 Lut 2021
Posty: 43
Wysłany: 10-05-2021, 11:09   

Czy coś wiadomo na temat VoLTE i VoWiFi w UPC. W Vectrze to niedawno wprowadzono, a też ma usługi mobilne z Play
  aaa
 
Józef 
Klikacz

Dołączył: 15 Maj 2021
Posty: 3
Wysłany: 15-05-2021, 07:35   zapytanie

Witam serdecznie wszystkich starszych ode mnie użytkowników, tj. wszystkich.
Uprzejmie proszę o odpowiedź na temat telefonii komórkowej UPC.
Jak się zorientowałem: UPC korzysta z usług wszystkich operatorów sieciowych , z wyjątkiem Plusa. Co to znaczy? Jaka jest jakość połączeń i jaki zasięg? Jako wieloletni użytkownik UPC za 94,95 zł miesięcznie dodają mi za 0 zł kartę sim, później mogę przenieść numer ( Plusa) na tę kartę ( za rachunki do Plusa mogę zapłacić raty za całkiem przyzwoity smartfon - mojego LG7 mam już 9 lat).
Proszę napisać więcej informacji o jakości telefonii UPC. Prawdę mówiąc, jako rencista starego portfela muszę ciąć koszty .
Dziękuję.
Józef
 
 
Zygfryt 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 472
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-05-2021, 07:55   

Byłem w podobnej sytuacji, co Ty. Także przeszedłem z Plusa do UPC. Z samym przejściem nie było problemu.
Jeśli chodzi o jakość usług, to nie mam zastrzeżeń poza tym, że roaming krajowy działa u mnie, jak chce, a bez niego mam trochę gorszy zasięg. Nie wiem, czego to wina.
 
 
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 15-05-2021, 08:29   

Józef, Od czerwca nie będzie już roamingu krajowego Orange w Playu także w UPC zostanie zasięg wyłącznie Play oraz T-mobile który zostanie wyłączony pod koniec 2021 r.
_________________
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-05-2021, 12:18   Re: zapytanie

Józef napisał/a:
(...)
dodają mi za 0 zł kartę sim, później mogę przenieść numer ( Plusa) na tę kartę ( za rachunki do Plusa mogę zapłacić raty za całkiem przyzwoity smartfon - mojego LG7 mam już 9 lat).
(...)

To "0 zł" to na okres całej umowy ?
Ciekawi mnie, ilu znasz operatorów (?)
A czy znasz takich jak np. Lyca Mobile, czy Premium Mobile - pytam, bo u takich (i podobnych) tnie się koszty ?
 
 
Józef 
Klikacz

Dołączył: 15 Maj 2021
Posty: 3
Wysłany: 15-05-2021, 17:40   

Tak. 0 na okres promocji = 2 lata z możliwością wykorzystania nowej promocji albo jej przedłużenia. Sama umowa jest bezterminowa. Mogę jednak zmienić warunki, np. w zakresie szybkości Internetu czy pakietów TV. Pakiety wzwyż są chętnie zmieniane - trzeba dopłacić , w dół - są problemy w czasie obowiązywania promocji. Po 2 latach - jeżeli chcesz zmian w dół i zagrozisz odejściem do konkurencji- zazwyczaj idą na rękę.
Jestem za stary, by zawsze szukać paru złotych. Poza tym mam swoje przyzwyczajenia, co gorsza - żona ma więcej. :D :)
Dziękuję za odpowiedzi.
 
 
Józef 
Klikacz

Dołączył: 15 Maj 2021
Posty: 3
Wysłany: 15-05-2021, 17:53   zapytanie

Teraz szukam jakiegoś w miarę dobrego smartfonu. Najlepiej o przekątnej do 5,5" ( nigdy nie będę grał ani oglądał filmów), z dobrym procesorem, szkłem, pamięciami (bez przesady), z 5G . Inne standardowe bajery, ale bez wodotrysków. Cena 1000-1500 zł.+-200. Na raty.
 
 
grzegorz 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 460
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-07-2021, 17:07   

Od pewnego czasu mam problem z dostępu do inetrnetu w usłudze telefonii komórkowej. Aby móc korzystać z intenrtu musze co jakiś czas resetować "dane mobilne" (wyłączyć i włączyć) lub tez odczekać odpowiedni czas ok 1min.
Czy spotkaliście się z czymś takim?
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 09-07-2021, 22:42   

grzegorz, u mnie na dwóch numerach chodzi jak najbardziej ok
_________________
  ogromny
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-07-2021, 00:25   

grzegorz napisał/a:
Od pewnego czasu mam problem z dostępu do inetrnetu w usłudze telefonii komórkowej. Aby móc korzystać z intenrtu musze co jakiś czas resetować "dane mobilne" (wyłączyć i włączyć) lub tez odczekać odpowiedni czas ok 1min.
Czy spotkaliście się z czymś takim?


Ja mam to samo co jakiś czas w MobileVikings, które też korzysta z infrastruktury Playa. Pojawia mi się wykrzyknik koło zasięgu i nie działa internet. Odczekanie jakiegoś czasu lub włączenie trybu samolotowego i wyłączenie przywraca internet.
Według pracowników jest tak przy przełączaniu na inny BTS, w co nie wierzę.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 10-07-2021, 09:06   

Może to dlatego, że Play nie ma Internetu w roamingu, jeśli zdarzy się zalogować do obcej sieci, bywa, że uporczywie się jej trzyma i nie przelogowuje automatycznie na niektórych urządzeniach.
_________________
  -Zuzia
 
grzegorz 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 460
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-07-2021, 14:30   

Tylko ze ja korzystam z zasięgu play, mam full zasięg LTE, wcześniej korzystałem z numeru play który przeniosłem do UPC i nie mialem zadnego problemu. Obecnie jest to strasznie upierdliwe, gdyż niemal za każdym razem musze włączać i wyłączać dane mobilne.
PS. Nie ma znaczenia lokalizacja, sprawdzane w kilku miejscach W-wa jak i np. KRK.
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-07-2021, 20:04   

A próbowałeś na innym urządzeniu ?
Warto też włożyć (pożyczyć) inną kartę i zobaczyć, jak działa.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-07-2021, 19:41   

Ja sprawdzałem na 3 urządzeniach i jest to samo.. ;) Coś jest nie tak w usługach na infrastrurze Playa, bo są też tematy w internecie, co ludzie mają podobne problemy, a w samym Playu tego nie było. Może są jakieś inne priorytety przy zapożyczonej infrastrukturze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: