Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Skrętka netia czy światło orange
Autor Wiadomość
Adameks 
Klikacz

Dołączył: 31 Paź 2023
Posty: 3
Wysłany: 31-10-2023, 17:56   Skrętka netia czy światło orange

Cześć, jestem na nowym mieszkaniu w starym bloku, i mam oferte od kilku operatorów,
dodam że dzisiaj się pozbyłem UPC/play z mieszkania ( światłowód do piwnicy, a z piwnicy koncentryk).

Mianowicie zastnawiam się nad Orange lub netia, zależy mi na jak najlepszym internecie, gram w CS na dosyć wysokim poziomie, i wiadomą sprawą że oczekuje jak najmniejszej awaryjności i pingu,

Pomoglibyście mi wybrać coś sensownego? Niestety Netia dostarcza też tylko światłowód pod drzwi, a od drzwi leci skrętka,
w orange juz chyba pełen światłowód????
Orange 1gb/s ( pierwsze 6 miesiecy za 0) 24 miesiące 80zl/mc
Netia 1gb/s + Tv pakiet (3 miesiące za 0) 24 miesięce 60zl/mc
jest ktoś kto może też ma Netie po skrętce i może wyrazić swoją opinie?
na poprzednim mieszkaniu miałem orange światłowód i ping wynosil 30-50.
_________________
 
 
darknes 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 161
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 31-10-2023, 18:17   

Od 2 listopada Netia daje 2000/1000. Jaki będziesz miał konkretnie ping podczas gry to nikt ci tu konkretnie nie odpowie. Bo to jeszcze zależy od miejsca w którym mieszkasz, od infrastruktury oraz od trasy jaką posiada dany operator z twojej lokalizacji. Dopiero jak ci podłączą będziesz mógł to sprawdzić.

Cytat:
Niestety Netia dostarcza też tylko światłowód pod drzwi, a od drzwi leci skrętka,


Ale pod które drzwi ? Pod drzwi mieszkania ? Czy całego budynku ? Jeśli pod drzwi mieszkania to żadnej tragedii nie ma. Co za różnica czy ONT będziesz miał na korytarzu w szafce czy 2-4 metry dalej w mieszkaniu ? I tak od ONT do twojego routera idzie skrętka. :)
_________________
  darknes
 
Adameks 
Klikacz

Dołączył: 31 Paź 2023
Posty: 3
Wysłany: 31-10-2023, 18:54   

Z tego co mówił gościu to pod drzwi mieszkania w bloku, a potem leci skrętka. co do 2000/1000, w czwartek mam gadać z gościem, ciekawe czy zaproponuje takową oferte.
czyli jesteś bardziej zdania że Netia>orange?
_________________
 
 
darknes 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 161
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 31-10-2023, 19:35   

No ja mam Netię i jestem zadowolony, mi przede wszystkim zależało na stałym publicznym IP. Płace 70 pln/m 60+10 za stałe IP. Poprzednio byłem w UPC i uciekłem na czas. :) Ważna dla mnie sprawa to swój router, więc mam ONT od Netii i dalej mogę wstawić router jaki chce.

O Orange się nie wypowiadam, bo od nich netu nie miałem. To nic ci tutaj nie doradzę. Ja w gry sieciowe nie gram ale córka, która gra, twierdzi, że teraz jest dużo lepiej jak było w UPC.

Generalnie w łikedny, dwa TV stremują z sieci obraz i córka w tym czasie gra w necie. Wszystko zasuwa aż miło. Więc ja jestem zadowolony. A czy spełni to twoje oczekiwania to ty nam powiesz jak spróbujesz. :) Nie przejmuj się tym, że Netia ONT da ci pod drzwi a dalej leci to skrętką. Orange pewnie robi tak samo. Te parę metrów skrętki tak naprawde nic nie zmienia. I tak po mieszkaniu net rozprowadzasz kablami lan.

P.s

Mam jeszcze TV od Netii, dawali do internetu i leży ich tuner w szafie. :)
_________________
  darknes
 
Adameks 
Klikacz

Dołączył: 31 Paź 2023
Posty: 3
Wysłany: 31-10-2023, 19:43   

Dzięki bardzo!
_________________
 
 
Kamil1000 
Klikacz

Dołączył: 06 Kwi 2022
Posty: 13
Wysłany: 31-10-2023, 20:24   

Jeśli w Netii byłaby to prawdziwa skrętka do mieszkania (ETTH/FTTB) to technicznie jest to nawet lepsza usługa niż światłowód do mieszkania (FTTH/PON), bo w GPON jest współdzielone 2,4 Gb/s na port w OLT, a w ETTH jest się podłączonym do switcha, który ma uplink 10 Gb/s.
Osobiście posiadam w Netii internet ETTH i jakościowo niczym się to nie różni od FTTH.
 
 
hauj 
easy master

Dołączył: 08 Mar 2024
Posty: 48
Ostrzeżeń:
 6/4/6
Wysłany: 08-03-2024, 12:30   

A jaka to różnica jak i tak nawet się nie zbliżysz do tych prędkości? :lol: Nie ośmieszaj się :o Lepiej zobacz jaki router dostajesz do światła, a jaki do skrętki i później mów o technicznie lepszej usłudze :)
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 346
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-03-2024, 14:22   

darknes napisał/a:
No ja mam Netię i jestem zadowolony, mi przede wszystkim zależało na stałym publicznym IP. Płace 70 pln/m 60+10 za stałe IP.

Masz umowe na firme w Netii czy jako osoba prywatna?

Screenshot 2024-03-08 142146.jpg
Plik ściągnięto 141 raz(y) 50,66 KB

_________________
  RobZon
 
darknes 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 161
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 08-03-2024, 18:02   

RobZon napisał/a:
darknes napisał/a:
No ja mam Netię i jestem zadowolony, mi przede wszystkim zależało na stałym publicznym IP. Płace 70 pln/m 60+10 za stałe IP.

Masz umowe na firme w Netii czy jako osoba prywatna?


Jako osoba prywatna. W Netii masz po prostu dopłatę 10 pln za stały publiczny adres IP.

Kto ci podrzucił to info, że stały IP tylko z umową na firmę ? To bajki są.
_________________
  darknes
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 346
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-03-2024, 18:19   

darknes napisał/a:

Jako osoba prywatna. W Netii masz po prostu dopłatę 10 pln za stały publiczny adres IP.
Kto ci podrzucił to info, że stały IP tylko z umową na firmę ? To bajki są.

to jest na stronie Netii w dziale POMOC, "jak uzyskac stale IP"
_________________
  RobZon
 
hauj 
easy master

Dołączył: 08 Mar 2024
Posty: 48
Ostrzeżeń:
 6/4/6
Wysłany: 08-03-2024, 21:00   

To ładne te bajki na oficjalnej stronie netii buhaha
 
 
sent1nel 
easy master

Dołączył: 02 Mar 2016
Posty: 30
Wysłany: 11-03-2024, 23:01   

Ja po 3 dniach po podłączeniu Netii będę rezygnował. W ciągu tych trzech dni zaliczyłem już awarię, problemy z dekoderem i brak możliwości dodania nagrywarki. Będę musiał wrócić do UPC/Play bo tam działało to chociaż stabilnie. Miałem chyba zbyt duże wymagania.
 
 
hauj 
easy master

Dołączył: 08 Mar 2024
Posty: 48
Ostrzeżeń:
 6/4/6
Wysłany: 12-03-2024, 00:32   

a coś więcej nie łaska napisać? :D Jaka infrastrukura chociażby? :?
 
 
sent1nel 
easy master

Dołączył: 02 Mar 2016
Posty: 30
Wysłany: 12-03-2024, 00:48   

hauj napisał/a:
a coś więcej nie łaska napisać? :D Jaka infrastrukura chociażby? :?

Światłowód do bloku potem reszta na skrętce. Oferta to 1Gb plus TV 196 kanałów.
Sam internet jak już działa to wydaje się być lepszy od tego co mam w UPC i z tego co wynika z testów jest też dwa razy szybszy ale z racji, że pracuje w domu to boję się, że za jakiś czas podczas pracy zostanę beż internetu a na to nie mogę sobie pozwolić. Poczytałem też kilka wpisów osób, które posiadają Netię i okazuje się, że bywały już awarie dwudniowe co w UPC przez ponad 12 lat nigdy się nie zdarzyło.
 
 
hauj 
easy master

Dołączył: 08 Mar 2024
Posty: 48
Ostrzeżeń:
 6/4/6
Wysłany: 12-03-2024, 09:38   

sent1nel napisał/a:
Światłowód do bloku potem reszta na skrętce. Oferta to 1Gb plus TV 196 kanałów.
Ile za to płacisz?
sent1nel napisał/a:
Poczytałem też kilka wpisów osób, które posiadają Netię i okazuje się, że bywały już awarie dwudniowe co w UPC przez ponad 12 lat nigdy się nie zdarzyło.
Dla porównania jaką ofertę miałeś UPC?
sent1nel napisał/a:
Sam internet jak już działa to wydaje się być lepszy od tego co mam w UPC i z tego co wynika z testów jest też dwa razy szybszy ale z racji, że pracuje w domu to boję się, że za jakiś czas podczas pracy zostanę beż internetu a na to nie mogę sobie pozwolić.
Noo internet w netii wymiata :D Przeszedłem z kablówki UPC i to jest całkowicie inna jakość :o W UPC sprzęt całą wieczność loguje się do sieci i zdarza się nie rzadko zrywać połączenie :roll: Do tego problemy z puma6 i marny upload :oops:
sent1nel napisał/a:
Sam internet jak już działa to wydaje się być lepszy od tego co mam w UPC i z tego co wynika z testów jest też dwa razy szybszy
Jakie dwa razy, w upc upload jak max dostajesz to 100 mbps po światełku, a na koncetryku to bodajże mierne 40 mbps :lol: Dobrze przelicz ile razy miałeś wolniejszego neta ;)
sent1nel napisał/a:
W ciągu tych trzech dni zaliczyłem już awarię, problemy z dekoderem i brak możliwości dodania nagrywarki
Awarię czego, jakie problmy z dekoderem i czemu niby nie da się dodać nagrywarki? :shock:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: