Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
T-Mobile i oferta światłowodowa!
Autor Wiadomość
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 348
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-01-2024, 22:33   

wirt napisał/a:
RobZon napisał/a:
Frankfurt 19-20ms ;) niezle

Czy to nie jest łącze netii? Oraz czym tutaj się podniecać? Speedtest ma wyższy piorytet niż normalny ruch.

tak Netia, 19-20ms ale było juz gorzej i jako Orange 26ms i jako Netia po tym samym swiatlowodzie.
_________________
  RobZon
 
Pielgrzym 
light master


Dołączył: 08 Paź 2018
Posty: 77
Skąd: Lublin
Wysłany: 24-01-2024, 08:20   

RobZon napisał/a:
Frankfurt 19-20ms ;) niezle


Może być i 5...
Prywatny IP dyskwalifikuje T-mobile...
_________________
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-01-2024, 00:41   

Pielgrzym napisał/a:
RobZon napisał/a:
Frankfurt 19-20ms ;) niezle


Może być i 5...
Prywatny IP dyskwalifikuje T-mobile...

Jak jak miałem T-Mobile to udało mi się publiczne IP drogą reklamacji uzyskać, wtedy to było ok. Teraz jak w ogóle z routingiem w T-Mobile jest? Bo ja z niego zrezygnowałem, bo w godzinach szczytu nie dało się korzystać z internetu, pingi po 150-250ms wszędzie były.
 
 
Foowrac8 
Klikacz

Dołączył: 03 Lut 2024
Posty: 3
Wysłany: 03-02-2024, 01:14   

brtk napisał/a:
Pielgrzym napisał/a:
RobZon napisał/a:
Frankfurt 19-20ms ;) niezle


Może być i 5...
Prywatny IP dyskwalifikuje T-mobile...

Jak jak miałem T-Mobile to udało mi się publiczne IP drogą reklamacji uzyskać, wtedy to było ok. Teraz jak w ogóle z routingiem w T-Mobile jest? Bo ja z niego zrezygnowałem, bo w godzinach szczytu nie dało się korzystać z internetu, pingi po 150-250ms wszędzie były.

Takie coś musi występować na sieci na której miałeś ten tmobile światłowód.
Nie wiem co wam przeszkadza CG-NAT/CGN. Zobaczcie sobie:
"Warunki Oferty 4. Prędkość maksymalna, minimalna oraz zwykle dostępna"
Na sieci którą macie. Nawet jeśli mamy to na sieci fiberhost to prędkość zwykle dostępna to ~630Mb/s downloadu i uploadu także mega słabo.
Oferty dla klientów indywidualnych są słabe nawet na sieci orange XGS-PON gdzie tego uploadu dla klienta indywidualnego daje się do 1Gb/s i to jest prędkość zwykle dostępna przez ~70% doby jak dobrze zrozumiałem umowę. Ogólnie trzeba się cofnąć do podstawówki i wyliczyć tam ułamki i procenty z tego pdfa "Prędkości przesyłania danych dla Internetu domowego".
Jaka u ciebie była geolokalizacja tego stałego publicznego adresu IPv4?

Mam również te same pytanie do Kamil1000 jak jeszcze tu wchodzi.
Kamil1000 napisał/a:
adrjannn napisał/a:
PS: Jeżeli komuś udało się zdobyć IP publiczne, chętnie na priv przygarnę sposób :)

Ja napisałem maila na boa@t-mobile.pl i dostałem stałe publiczne IP. Realizowane jest to jako bezpłatna usługa niestandardowa.
 
 
Kamil1000 
Klikacz

Dołączył: 06 Kwi 2022
Posty: 13
Wysłany: 03-02-2024, 12:25   

Mój obecny stały adres IP zależnie od bazy wyświetla się jako Szczecin albo Leszno (jestem z Wrocławia). Jest to adres z podsieci 46.205.241.0/24. Obecny adres mam od listopada 2022. Uzyskałem go drogą mailową boa@t-mobile.pl po podpisaniu nowej umowy, ponieważ nie dało się starej przedłużyć (na niej też miałem stały adres IP), więc odwołując się do starej umowy poprosiłem o ponowną aktywację stałego adresu IP. Na starej umowie stały adres IP był z podsieci 46.205.240.0/24, a lokalizacja to z początku była Warszawa lub jakieś inne randomowe miasto albo czasami po prostu samo Poland bez wskazania konkretnego miasta. Później jak zmieniono w kwietniu 2022 BRASa na tego w Poznaniu, to zgłosiłem w Maxmind korektę lokalizacji na Poznań, żeby na Speedteście nie trzeba było za każdym razem wyszukiwać odpowiedniego serwera. Na obecnym adresie nie zgłaszałem korekty lokalizacji, bo T-Mobile używam obecnie jako backup, więc nie zależało mi tak na tym.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-02-2024, 00:24   

Foowrac8 napisał/a:
brtk napisał/a:
Pielgrzym napisał/a:
RobZon napisał/a:
Frankfurt 19-20ms ;) niezle


Może być i 5...
Prywatny IP dyskwalifikuje T-mobile...

Jak jak miałem T-Mobile to udało mi się publiczne IP drogą reklamacji uzyskać, wtedy to było ok. Teraz jak w ogóle z routingiem w T-Mobile jest? Bo ja z niego zrezygnowałem, bo w godzinach szczytu nie dało się korzystać z internetu, pingi po 150-250ms wszędzie były.

Takie coś musi występować na sieci na której miałeś ten tmobile światłowód.
Nie wiem co wam przeszkadza CG-NAT/CGN. Zobaczcie sobie:
"Warunki Oferty 4. Prędkość maksymalna, minimalna oraz zwykle dostępna"
Na sieci którą macie. Nawet jeśli mamy to na sieci fiberhost to prędkość zwykle dostępna to ~630Mb/s downloadu i uploadu także mega słabo.
Oferty dla klientów indywidualnych są słabe nawet na sieci orange XGS-PON gdzie tego uploadu dla klienta indywidualnego daje się do 1Gb/s i to jest prędkość zwykle dostępna przez ~70% doby jak dobrze zrozumiałem umowę. Ogólnie trzeba się cofnąć do podstawówki i wyliczyć tam ułamki i procenty z tego pdfa "Prędkości przesyłania danych dla Internetu domowego".
Jaka u ciebie była geolokalizacja tego stałego publicznego adresu IPv4?


Wybacz, nie rozumiem, takie coś nie występowało na sieci w moim miejscu zamieszkania, bo to był problem globalny, zapychały się styki za granicą. Jak się cofniesz w tym temacie i odnajdziesz moje posty, to zobaczysz o czym pisze.
Lokalizacje IP miałem z Warszawy. cGNAT przeszkadza jak nie potrzebujesz tylko internetu do przeglądania FB, YT, netflixa. Ja np. nie moglem pograć spokojnie w CODa przez ograniczony NAT, potrafiło wyszukiwać grę dobre pół godziny lub dłużej.

@Kamil1000 jak teraz wygląda sprawa z opóźnieniami za granicą, dalej jest jak było czy już to wyeliminowali?
 
 
Foowrac8 
Klikacz

Dołączył: 03 Lut 2024
Posty: 3
Wysłany: 04-02-2024, 03:48   

brtk napisał/a:
Lokalizacje IP miałem z Warszawy. cGNAT przeszkadza jak nie potrzebujesz tylko internetu do przeglądania FB, YT, netflixa. Ja np. nie moglem pograć spokojnie w CODa przez ograniczony NAT, potrafiło wyszukiwać grę dobre pół godziny lub dłużej.

Chodziło mi o geolokalizację adresu stałego publicznego adresu IPv4 bo napisałeś wcześniej że udało Ci się go dostać drogą reklamacji. Geolokalizacja tego adresu jest zależna od bazy w której sprawdzamy np. maxmind jak wcześniej Kamil1000 napisał. Kiedy napisałeś do nich reklamację o ten adres? Bo obecnie podobno według osób na forum nie da się uzyskać stałego publicznego adresu IPv4.

Kamil1000 napisał/a:
Mój obecny stały adres IP zależnie od bazy wyświetla się jako Szczecin albo Leszno (jestem z Wrocławia)...

Z tego co przeczytałem na innym forum o CG-NAT:
Po prostu dosyć łatwo spreparować pakiety, które ominą NAT podszywajac sie pod pakiety innej sesji. Już nie mówię, ze sesje NaT otworzy zlosliwe oprogramowanie z wewnątrz sieci. To samo co CG-NAT zrobi firewall u operatora, ale ten zrobi to dużo skuteczniej, bo będzie w stanie choćby sprawdzić status sesji i próbę jej podmiany.

NAT nie analizuje statusu połączenia TCP, ani tym bardziej nie może analizować połączenia UDP. On tylko tworzy tablicę mapującą odpowiadające sobie socjety.
Wystarczy zespoofować adres IP do którego ktoś wcześniej nawiązał połączenie z wewnątrz sieci i masz drzwi otwarte do tego komputera.

Także jak to wygląda w praktyce jeśli chodzi o CG-NAT? Z tego co się dowiedziałem to tutaj mamy VLAN QinQ i adres IP przydzielany przez BRASa. Dałem Ci quote bo myślę że będziesz wiedział jak IP spoofing działa lub też nie co do hostów za CG-NAT.
 
 
yaro666 
Klikacz

Dołączył: 07 Lut 2024
Posty: 13
Wysłany: 07-02-2024, 13:08   

jak ze stabilnością? nie gubi pakietów, jak Compal UPC?
 
 
Foowrac8 
Klikacz

Dołączył: 03 Lut 2024
Posty: 3
Wysłany: 08-02-2024, 07:12   

yaro666 napisał/a:
jak ze stabilnością? nie gubi pakietów, jak Compal UPC?

Na sieci orange, przez ONT Huawei HG8010Hv3 nie gubi (chyba nigdy mi nie zgubił żadnego pakietu), jeśli podłączymy do ONT ten ich w ogóle niezarządzalny "router home box" Sagemcom Fast 5670 V2 to nadal nic nie gubi pakietów ale jedyne ustawienie jakie są to chyba (??) zmiana SSID i hasła, nie wiem bo nie używam takich elektrośmieci.
Jedyne do czego może się przydać ten "router" to jak nam ONT padnie to możemy pod niego podłączyć kabel SC/APC i używać jako backup.
Z turbo kretyńskich pomysłów to wciskają kartę SIM do umowy na internet światłowodowy jeśli jej użyjesz chociaż raz to będziesz miał doliczone 30zł do faktury, na początku dają pakiet 50GB a potem CAŁKOWICIE NIEUŻYWALNY DO NICZEGO "lejek" 16kb/s, nie wykorzystane GB nie przechodzą na następny miesiąc
To jest naciąganie nieświadomego klienta i wprowadzanie go w błąd

Warto od razu wypowiedzieć umowę na tą dodatkową kartę SIM do internetu światłowodowego
Z innych kretyńskich pomysłów rodem z orange to jeśli się pani na poczcie się pomyli i nie zapłacimy za dwa miesiące to obniżą nam prędkość do niby 0.5Mb/s pobierania i tyle samo wysyłania.
Zwykle jest to 0.3Mb/s downloadu i 0.3Mb/s uploadu, jako że t-mobile działa na ich infrastukturze to robi się nam tak samo.
 
 
patryk_85 
easy master

Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 22
Wysłany: 05-03-2024, 20:00   

Przeczytałem większość postów tutaj, ale chciałem podpytać, czy ktoś instalował T-Mobile na łączach ŚwiatłowódInwestycje (czyli Orange) w tym roku?
Widziałem, że dawnej dawało się wyciągnąć ONT, obecnie konsultanci twierdzą, że w grę wchodzi tylko Sagemcom 5670, którego nie da się ustawić w Bridge!
T-Mobile ma sporo tańszy abonament obecnie - około 42zł vs 61zł Plus/66zł Netia (ceny po wrzuceniu w koszty) ale mocno odstrasza mnie brak możliwości ustawienia własnego routera.
 
 
karolpo 
Klikacz

Dołączył: 13 Mar 2024
Posty: 1
Wysłany: 13-03-2024, 04:29   

patryk_85 napisał/a:
Przeczytałem większość postów tutaj, ale chciałem podpytać, czy ktoś instalował T-Mobile na łączach ŚwiatłowódInwestycje (czyli Orange) w tym roku?
Widziałem, że dawnej dawało się wyciągnąć ONT, obecnie konsultanci twierdzą, że w grę wchodzi tylko Sagemcom 5670, którego nie da się ustawić w Bridge!
T-Mobile ma sporo tańszy abonament obecnie - około 42zł vs 61zł Plus/66zł Netia (ceny po wrzuceniu w koszty) ale mocno odstrasza mnie brak możliwości ustawienia własnego routera.


Ja, podziękowałem Orange i wkroczył światłowód Tmobile, co prawda nie ten rok, a końcówka poprzedniego, ale raczej wciąz tak samo "działają". Więc baby w placówkach Tmobila są stare i nic nie wiedzą, nic nie rozumieją :D Seniorki sobie dorabiają. ont? jakie ont, co to? będzie miał pan wifi jak ja i facebook będzie działał bez problemu :D serio tak gadała. Po co panu kabelki. Napierałem na to ONT, gadała z technicznym, i takie były ustalenia. Nie ma ont, nie ma mnie. Przyszli techniczni (od orange przychodzą) i NIC nie wiedzą, jakie ont, my nic nie mamy ;) my nic nie wiemy, to montujemy? Uparłem się, że takie były ustalenia, nie ma ont, nie będzie nic montowane. To jeden zadzwonił do szefa, poszedł do samochodu i magicznie pojawiło się ONT. Jest jak miało być, działa miodzio cały czas na moim routerze. Ten ich chyba mam w piwnicy, już nie pamiętam, ale raczej nie oddawałem.
 
 
tomik1968 
easy master

Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 45
Wysłany: 11-04-2024, 09:23   

Dzień dobry
Mam kilka pytań technicznych.
Router Home Box od T-Mobile ma w specyfikacji podany standard wi-fi tylko ax.
W swoim aktualnym routerze od UPC jak wejdę w zarządzanie mam do wyboru jeżeli chodzi o 2,4 MHz: b/g/n/ax mieszany, g/n/ax mieszany lub sam ax.
Mam wybrany g/n/ax mieszany i wszystko działa ok, jak przestawiłem na sam ax to musiałem robić reset szpilkowy bo straciłem łączność. A ponoć ax jest kompatybilny wstecz :)
Czy ten router od T-Mobile ma możliwość ustawiania tych zakresów i wyłączenia 5GHz poprzez www?
Czy dekoder TV Box od T-Mobile wystarczy połączyć przez wi-fi i będzie działać stabilnie?
Aktualnie mam koncentryk od UPC podzielony na TV (moduł CI+) i na router. Czy ten koncentryk też będzie musiał być zapięty pod dekoder od T-Mobile?
Wyłączyłem 5 GHz bo mój TV odbiera 5 GHz tylko 3 kanałach także były czasem zrywy i jak zostawiłem tylko 2 GHz to jest ok a 130 Mb/s w zupełności wystarczy do Netflixa czy innych VOD i do tabletu bo tylko do tego używam wi-fi.
 
 
piotyc 
light master

Dołączył: 12 Lis 2016
Posty: 58
Wysłany: 11-04-2024, 10:21   

tomik1968 napisał/a:
Dzień dobry
Mam kilka pytań technicznych.
Router Home Box od T-Mobile ma w specyfikacji podany standard wi-fi tylko ax.
W swoim aktualnym routerze od UPC jak wejdę w zarządzanie mam do wyboru jeżeli chodzi o 2,4 MHz: b/g/n/ax mieszany, g/n/ax mieszany lub sam ax.
Mam wybrany g/n/ax mieszany i wszystko działa ok, jak przestawiłem na sam ax to musiałem robić reset szpilkowy bo straciłem łączność. A ponoć ax jest kompatybilny wstecz :)
Czy ten router od T-Mobile ma możliwość ustawiania tych zakresów i wyłączenia 5GHz poprzez www?
Czy dekoder TV Box od T-Mobile wystarczy połączyć przez wi-fi i będzie działać stabilnie?
Aktualnie mam koncentryk od UPC podzielony na TV (moduł CI+) i na router. Czy ten koncentryk też będzie musiał być zapięty pod dekoder od T-Mobile?
Wyłączyłem 5 GHz bo mój TV odbiera 5 GHz tylko 3 kanałach także były czasem zrywy i jak zostawiłem tylko 2 GHz to jest ok a 130 Mb/s w zupełności wystarczy do Netflixa czy innych VOD i do tabletu bo tylko do tego używam wi-fi.

Dzień dobry! Router Home Box od T-Mobile może mieć możliwość konfiguracji zakresów i wyłączenia 5 GHz przez stronę internetową, ale dokładne opcje mogą się różnić w zależności od modelu. Co do dekodera TV Box, zazwyczaj połączenie przez Wi-Fi powinno działać stabilnie, ale najlepiej sprawdzić to w praktyce, biorąc pod uwagę specyfikę sieci w danym miejscu. Co do koncentryka, być może będziesz musiał zastosować nowe połączenia w zależności od konfiguracji sieci. Jeśli wyłączyłeś 5 GHz ze względu na problemy z TV, to 2 GHz powinno być wystarczające dla korzystania z VOD i tabletu, o ile prędkość łącza jest odpowiednia dla Twoich potrzeb.
 
 
tomik1968 
easy master

Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 45
Wysłany: 11-04-2024, 10:39   

Dziękuję za informację, dodam jeszcze że konsultant z T-Mobile po sprawdzeniu mojego adresu stwierdził że kabel (od Orange) już mam więc nie będą musieli nic wprowadzać i wiercić.
Chodziło mi o to czy ten koncentryk dadzą tylko do routera czy też do dekodera?
Rozważąm T-Mobile bo dają mi ofertę netu i TV za 65 zł a w tej chwili płacę UPC czyli obecnie Play 115 zł. Jak mi się skończy umowa to chyba wolę przejść do T-Mobile niż podpisać nową z Play.
 
 
piotyc 
light master

Dołączył: 12 Lis 2016
Posty: 58
Wysłany: 11-04-2024, 12:01   

tomik1968 napisał/a:
Dziękuję za informację, dodam jeszcze że konsultant z T-Mobile po sprawdzeniu mojego adresu stwierdził że kabel (od Orange) już mam więc nie będą musieli nic wprowadzać i wiercić.
Chodziło mi o to czy ten koncentryk dadzą tylko do routera czy też do dekodera?
Rozważąm T-Mobile bo dają mi ofertę netu i TV za 65 zł a w tej chwili płacę UPC czyli obecnie Play 115 zł. Jak mi się skończy umowa to chyba wolę przejść do T-Mobile niż podpisać nową z Play.


Jeśli masz już kabel od Orange, który dostarcza sygnał do twojego mieszkania, prawdopodobnie nie będą musieli nic nowego instalować. Co do koncentryka, będzie to zależało od konfiguracji sieci T-Mobile i tego, czy sygnał telewizyjny będzie przesyłany przez ten sam kabel, co internet, czy też będzie potrzebny osobny kabel do dekodera. Warto zapytać konsultanta T-Mobile o szczegóły dotyczące instalacji w Twoim konkretnym przypadku.

Jeśli oferta T-Mobile wydaje się atrakcyjna i przynosi znaczące oszczędności w porównaniu do obecnej usługi UPC, to może warto rozważyć przejście do T-Mobile po zakończeniu obecnej umowy. Zawsze warto jednak upewnić się, że oferta spełnia Twoje potrzeby i oczekiwania dotyczące usług internetowych i telewizyjnych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: