Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
T-Mobile i oferta światłowodowa!
Autor Wiadomość
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 347
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-07-2022, 14:16   

Domin922 napisał/a:
Z ciekawości zrobiłem test za ocean, do Nowego Jorku. Prędkość średnia (ale to raczej norma przy takim dystansie) ale za to ping... poniżej 100 ms za ocean to rzadki widok :o

Potwierdzam, ping ponizej 100ms do USA to dobry ping.
Ładnie sciąga Ci ze steama 73MB/s, masz ustawioną Wawe w steamie?

Przy okazji uwazajcie przy przedluzaniu umów bo juz wprowadzaja klauzule inflacyjne... a jak dużego operatora złamała inflacja i to reszta może podążąc i tez wprowadzac takie klauzule.
https://www.bankier.pl/wi...ne-8382478.html
_________________
  RobZon
 
warepool 
easy master

Dołączył: 13 Maj 2021
Posty: 43
Wysłany: 29-07-2022, 17:14   

RobZon napisał/a:
Przy okazji uwazajcie przy przedluzaniu umów bo juz wprowadzaja klauzule inflacyjne... a jak dużego operatora złamała inflacja i to reszta może podążąc i tez wprowadzac takie klauzule.
https://www.bankier.pl/wi...ne-8382478.html


UPC też ma takie coś wprowadzone?
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 347
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-07-2022, 23:52   

warepool napisał/a:
UPC też ma takie coś wprowadzone?
nie wiem nie mam UPC ale wiem ze w Vectrze jeszcze nic nie podniesli obecnym klientom, w Orange też jeszcze nie. W Netii sprawdzałem to cena przejścia z Orange=> Netia jeszcze ta sama.
_________________
  RobZon
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 03-08-2022, 08:34   

RobZon Tak, mam ustawiony serwer z Warszawy.
_________________
 
 
mma78 
Klikacz

Dołączył: 22 Sie 2022
Posty: 1
Wysłany: 22-08-2022, 14:55   

Jestem tu nowy, więc na początku chciałem się przywitać :)

Mam mały dylemat w wyborze dostawcy światłowodu.
Od niedawna na mojej ulicy uruchomili światłowód na liniach Nexery.

Do wyboru są operatorzy jak: T-Mobile, Orange, Play, UPC, Vectra, Plus, Netia + jakieś lokalne firmy.

Im więcej szukam i czytam tym mniej wiem :)

Co by koledzy doradzili ?
Czy Plus i Netia to ten sam internet, bo w Plusie dają 6 miesięcy za free, niestety w netii za tą samą prędkość gratisów brak ?

Z góry dziękuję za pomoc.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-08-2022, 21:16   

Netia i Plus to to samo, jak już brać, to lepiej bezpośrednio od Netii. Nie wiem jak lokalni, ale z tych większych Netia na pewno najlepsza na tą chwilę.
 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 23-08-2022, 03:18   

U mnie znowu trwa awaria internetu. Prawie godzinę nie mam sieci. Myślą, że jak jest noc, to można wyłączyć internet frajerom, bo śpią. To już druga taka sytuacja w ciągu kilku dni. Jestem w trakcie wypowiedzenia umowy, a oni jeszcze do mnie dzwonią i piszą w sprawie przedłużenia umowy. Natrętne chamy.
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 23-08-2022, 18:08   

winforGD napisał/a:
druga taka sytuacja w ciągu kilku dni. Jestem w trakcie wypowiedzenia umowy, a oni jeszcze do mnie dzwonią i piszą w sprawie przedłużenia umowy. Natrętne chamy.


ahhh Ci doradcy próbujący utrzymać klienta, kto to słyszał!!!
 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 24-08-2022, 08:13   

Składając wypowiedzenie wyraźnie napisałem, że składam sprzeciw wobec przetwarzania moich danych osobowych i telekomunikacyjnych w celach marketingowych. Ich to nie obchodzi i tak dzwonią. Zablokowałem ich numer, to zaczęli maile wysyłać XD
 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 02-09-2022, 13:36   

winforGD napisał/a:
U mnie znowu trwa awaria internetu. Prawie godzinę nie mam sieci. Myślą, że jak jest noc, to można wyłączyć internet frajerom, bo śpią. To już druga taka sytuacja w ciągu kilku dni. Jestem w trakcie wypowiedzenia umowy, a oni jeszcze do mnie dzwonią i piszą w sprawie przedłużenia umowy. Natrętne chamy.


A mówiłem że ta sieć jest niereformowalna... i chyba jest coraz gorzej, bo jak u nich byłem to wyłączali na 5-15 minut, a teraz już na godzinę. Rozbestwili się. Wiedzą że nikt im nic nie zrobi, więc mają wszystko w tyle i się cieszą że kaska wpada. Tymczasem w Netii zero przerw i problemów ;)

Jedynie co to Netflix mi 2 dni temu nie działał przez kilka minut, ale wszedłem na downdetector i było sporo zgłoszeń ludzi że Netflix chwilowo padł, więc to nie wina Netii.

2 tygodnie temu oglądałem walkę Usyk - Joshua II po wifi na DAZN na żywo i zero zacięć czy buforowania. Stream chodził elegancko. To było nie do pomyślenia jak miałem T-badziew, bo DAZN na T-badziewiu wieszał się średnio co minutę na 5-10 sekund.

mma78
Cytat:
Do wyboru są operatorzy jak: T-Mobile, Orange, Play, UPC, Vectra, Plus, Netia + jakieś lokalne firmy.

Im więcej szukam i czytam tym mniej wiem


Wiesz na pewno by nie brać T-mobile. Reszta to sprawa dyskusyjna, ale osobiście polecałbym Ci Netię lub Plusa.
_________________
 
 
s4rvin 
Klikacz

Dołączył: 13 Paź 2022
Posty: 1
Wysłany: 13-10-2022, 15:49   

Witam,

Potrzebuję pomocy w wyborze internetu. Z racji, że mam UPC i od paru tygodni strasznie skacze ping lub też nawet wywala Internet przymierzam się do jak najszybszej zmiany.

Jestem z Warszawy i do wyboru mam T-mobile i Orange ze światłowodem FTTH oraz Netie tylko w formacie HFC. Potrzebuje jakiś opinii na temat routingu i stabilności tego internetu, bo szczerze mówiąc zgubiony jestem.

Czy ten HFC od Netii nie wypadnie tragicznie w stosunku do ftth tmobile i orange'a?
 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 15-10-2022, 11:55   

Dokładnie za 2 tygodnie odłączają mi T-Mobile. Mam do wyboru Orange lub przedłużyć T-Mobile. Pewnie powiecie, że mam brać Orange ale T-Mobile jest znacznie tańszy. Dwa przykłady:

1. Światłowód T-Mobile 600 Mb/s: koszt przez 2 lata umowy 1470 zł. W Orange za to samo wychodzi 1835 zł, bo mają dodatkowe opłaty miesięczne za sprzęt i aktywację. Przecież to prawie 400 zł więcej za dokładnie to samo.

2. Światłowód T-Mobile 600 Mb/s + telewizja (magneta dom): koszt przez 2 lata umowy 1920 zł. W Orange za światłowód 600 i telewizję wychodzi 2891 zł. Przecież to 971 zł różnicy. Kto normalny weźmie Orange? Jak to jest możliwe, że różnice w cenie są tak wielkie, a Orange nic z tym nie robi?

Netii u mnie nadal nie ma. Jak wezmę Orange, to będę musiał zapłacić od 400 do 971 zł więcej niż w T-Mobile.

P.S.

Właśnie trwa awaria ogólnopolska T-Mobile. Światłowodu nie ma już prawie 2 godziny i to w środku dnia :mrgreen:
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 347
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-10-2022, 15:31   

winforGD napisał/a:
P.S.

Właśnie trwa awaria ogólnopolska T-Mobile. Światłowodu nie ma już prawie 2 godziny i to w środku dnia
no to chyba masz odpowiedz na swoje pytanie, własnie dlatego są takie róźnice choc ja uwazam ze Orange jest drogi.
Ja mam orange ftth BSA, czyli po 24 miesiacach moge zmienic na innego operatora który sie dogadał z Orange i zmienie za 5 miesiecy na Netie, ze wzgledu na lepszy routing (trasy).
Moje reflekcje na temat Orange ftth, zadnej przerwy przez ten czas, jedynie co 2 tygodnie resetuje sie router i na około 1 minute rozłącza wlasciwie neta choc kiedys bylo to 5 sekund, nie wiem dlaczego tak sie porobilo z tym resetem.
Moze w innych regionach Polski jest gorzej, ja mowie za swoją okolice.
Nie polecam Vectry i TMobile.
_________________
  RobZon
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 15-10-2022, 19:33   

winforGD napisał/a:
2. Światłowód T-Mobile 600 Mb/s + telewizja (magneta dom): koszt przez 2 lata umowy 1920 zł. W Orange za światłowód 600 i telewizję wychodzi 2891 zł. Przecież to 971 zł różnicy. Kto normalny weźmie Orange? Jak to jest możliwe, że różnice w cenie są tak wielkie, a Orange nic z tym nie robi?


Trzeba popatrzeć też na oferty z komórką, ale ogólnie porażka. U mnie za tv + net + telefon płacę 60 zł w UPC. Z tego co wiem to nie możesz mieć swojego dekodera (np. box z aplikacją) ani własnego routera w opcji z telewizją. Kiedyś love z telefonem był za 100 zł miesięcznie https://komorkomat.pl/orange-love-nowa-kampania-promocyjna/ a teraz lipa...

Znając tą firmę to obstawiam, że wzrosły im koszty + siła marki (mają najwięcej klientów w PL) + mają największy zasięg, często są jedynym operatorem. Chociaż patrząc na Katowice i ofertę specjalną coś próbowali, ale obecnie widze, że cena wróciłą do normy.
 
 
Domin9222 
easy master

Dołączył: 19 Paź 2022
Posty: 31
Wysłany: 19-10-2022, 14:03   

To moje nowe konto, miałem reset przeglądarki i chyba serio zapomniałem hasła do konta Domin922, a email który wtedy podałem i tak już jest nieaktywny... no ale mniejsza z tym, nie o tym chciałem pisać.

Od jakiegoś czasu (2 tyg może) zauważyłem nieco podwyższony ping, do tego średnio stabilny, skaczący o kilka, a czasem kilkanaście ms. Wygląda na to jakby router ADB VV5822 wrzucał jakieś opóźnienia. Tam gdzie wcześniej miałem 6-7 ms, teraz mam 9-10. Tam gdzie miałem 25, mam 28-30. Lossa nie ma, prędkość dalej pełna, ale te skoki pingu mnie troszkę niepokoją. No chyba że to Netia ma jakiś lekki problem, ale po testach wygląda mi to na zadyszkę routera.

to 2 ms na routerze przez komendę cmd daje do myślenia...

Jeszcze przez myśl mi przeszło że problem może być u mnie w kompie, więc przetestowałem to z kompa brata... i takie same wyniki.

Ktoś kto ma Netię zauważył podobny problem?

3.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 55,96 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 49,05 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 16 raz(y) 60,78 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: