Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
T-Mobile i oferta światłowodowa!
Autor Wiadomość
marek3482 
Klikacz

Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 11
Wysłany: 16-06-2022, 21:25   

Konrad12, masz własny router podłączony bezpośrednio do ONT bez żadnego logowania po PPPoE, zmieniania MAC-a i ustawiania VLAN-ów i działa piękniutko? Mnie przekonywali na infolinii, że nie ma szans na coś takiego i że ich router nie ma funkcji bridge.
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 17-06-2022, 06:05   

Na T-Mobile raczej bez PPPOE sie nie obejdzie.
 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 17-06-2022, 06:32   

Jeżeli ktoś chce mieś swój router podpięty bezpośrednio do ONT to PPPoE + zmiana WAN VLAN na VID35 + tagowanie jest obowiązkowe.
 
 
marek3482 
Klikacz

Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 11
Wysłany: 17-06-2022, 09:35   

winforGD napisał/a:
Jeżeli ktoś chce mieś swój router podpięty bezpośrednio do ONT to PPPoE + zmiana WAN VLAN na VID35 + tagowanie jest obowiązkowe.

...albo wziąć Inea, Supermedia czy innego mniejszego operatora i nie musieć bawić się w nic z tych rzeczy, nawet w PPPoE (:
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 17-06-2022, 12:09   

Albo nie pisac bzdur bo jesli Inea jest dostepna masz tez T-Mobile, w druga strone to nie dziala na sieci Orange, Nexery czy Taurona.
 
 
Konrad12 
Klikacz

Dołączył: 24 Mar 2022
Posty: 8
Wysłany: 19-06-2022, 13:17   

marek3482 napisał/a:
Konrad12, masz własny router podłączony bezpośrednio do ONT bez żadnego logowania po PPPoE, zmieniania MAC-a i ustawiania VLAN-ów i działa piękniutko? Mnie przekonywali na infolinii, że nie ma szans na coś takiego i że ich router nie ma funkcji bridge.


Nie wiem skąd ci przyszło do głowy, że bez logowania pppoe czy ustawienia vlanow, to chyba oczywiste, że musi być router który to obsługuje. Trudno nie będzie, większość to ma. Do poprzedniego neta,który miałem od wieków od Orange też musiałem się logować pppoe. Normalnie ustawiłem to logowanie, wpisałem 35 we vlanie i tyle. Mam ont, nie używam ich routera jako jakiegoś bridga, jest schowany w pudełku. Każdy operator będzie namawiał, że tylko jego router będzie działał na ich świetle, realia są inne. Żadnych macow nie zmieniałem, po co
 
 
saturnv 
Klikacz

Dołączył: 21 Cze 2022
Posty: 2
Wysłany: 21-06-2022, 17:53   

Ja mam Internet swiatlowodowy z Netii na POPC Inea/Fiberhost ze stalym publicznym IP.
Z Netii do lacza swiatlowodowego dostalem niestety router Huawei DV.. dedykowany pod DSL. Na tym routerze na porcie WAN Ethernet nie da rady wlaczyc trybu bridge. Tryb bridge obsluguje tylko port DSL. DLa ethernetu WAN dziala tylko normalna usluga za NATem. Infolinia miala z tym wielki problem i nie zostalo to rozwiazane. Router Netii poszedl do szafy.

Teraz mam swoj router Mikrotik CCR2004 podlaczony bezposrednio do ONT, bez konfigurowania VLANU, zwykle PPPoE (dane user/pass dostalem od Netii SMSem). Dziala bez problemu. PPPoE sie zestawia i dostaje publiczny adres IP na swoj router. MTU na 1492.


Wczesniej mialem lacze T-Mobile na tym samym swiatlowodzie i tym samym moim routerze. Jedyna roznica to, ze w T-Mobile musialem ustawic tagowanie Vlan35 na porcie ethernetowym i zestawiac PPPoE na Vlanie35.
 
 
darekk 
Klikacz

Dołączył: 03 Cze 2022
Posty: 12
Wysłany: 21-06-2022, 23:12   

saturnv napisał/a:
Jedyna roznica to, ze w T-Mobile musialem ustawic tagowanie Vlan35 na porcie ethernetowym i zestawiac PPPoE na Vlanie35.

Od T-Mobile też miałeś łącze ze stałym publicznym IP?
Od Netii dostałeś router Huawei DG8245V?
 
 
saturnv 
Klikacz

Dołączył: 21 Cze 2022
Posty: 2
Wysłany: 23-06-2022, 07:37   

darekk napisał/a:
saturnv napisał/a:
Jedyna roznica to, ze w T-Mobile musialem ustawic tagowanie Vlan35 na porcie ethernetowym i zestawiac PPPoE na Vlanie35.

Od T-Mobile też miałeś łącze ze stałym publicznym IP?
Od Netii dostałeś router Huawei DG8245V?


Tak, stały publiczny, ale nie jest on dostępny oficjalnie dla osob pryw. i bardzo ciężko go zdobyć (reklamacje itd.).

Jeśli chodzi o ruter Netii to jest to Huawei DG8245V.
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 346
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-06-2022, 15:42   

Zmienili testy na Speedtest, jest ping podawany, w trybie idle, download latency i upload.
No i Warsaw z reguly ping 6ms zrobil sie na 8ms, może urealnili? Co myślicie?

Zrzut ekranu 2022-06-29 164010.jpg
Plik ściągnięto 67 raz(y) 31,19 KB

_________________
  RobZon
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 346
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-06-2022, 17:21   

i druga niespodzianka do twitch-a mialem 28-30ms a obecnie 16-18ms.

Zrzut ekranu 2022-06-29 181946.jpg
Plik ściągnięto 82 raz(y) 50,51 KB

_________________
  RobZon
 
internetowicz 
Klikacz

Dołączył: 26 Kwi 2022
Posty: 11
Wysłany: 29-06-2022, 19:56   

Cytat:


internetowicz: Czy jezeli nie bede grac w gry to jest roznica jaki swiatlowod wezme? Tmobile jesli chodzi o cene to bije na glowe Orange. Tmobile pierwsze pol roku za darmo a potem 60zl/miesiac.

Będzie taka różnica, że w grach będziesz mieć skoki pingu, rozłączenia, braki internetu. Nawet VPN niewiele pomoże, bo jak TM padnie na minutę, to VPN też na ten czas padnie. VPN jedynie zapewni stabilniejsze pingi, ale jak niemiecki TM zdecyduje że czas Polaków rozłączyć na chwilę, to VPN nic Ci nie da.

Czyli smialo brac tmobile? Jeszcze zzapomnialem wspomniec o tym, ze ogladam netflixa i telewizje iptv.

Dodam jeszcze, że na TM miałem problemy by w spokoju obejrzeć boks na żywo na DAZN w 1080p. Bywało tak, że co minutę łapało zadyszkę na kilka sekund. Odkąd mam Netię, DAZN śmiga elegancko. Jednak Netflix to nie jest streaming na żywo, więc nie wymaga cały czas idealnie stabilnego połączenia, dlatego powinien chodzić dobrze nawet na takim badziewiu jak TM.

Ostatecznie wzialem Orange. Jakie sprawdzic adresy w winmtr, zeby ocenic jakosc lacza?
Na speedtest net jest ping 1ms, ale to chyba za wiele nie mowi.
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 346
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-06-2022, 08:27   

internetowicz napisał/a:
Jakie sprawdzic adresy w winmtr, zeby ocenic jakosc lacza?
Na speedtest net jest ping 1ms, ale to chyba za wiele nie mowi.

Na speedtest mozna wybrac serwer który chcesz sprawdzic ale chyba trzeba miec konto załozone.
A w winmtr
google.pl
twitch.tv
login.p1.worldoftanks.eu
vie.valve.net
eu.battle.net

Zrzut ekranu 2022-06-30 092217.jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 32,17 KB

_________________
  RobZon
 
internetowicz 
Klikacz

Dołączył: 26 Kwi 2022
Posty: 11
Wysłany: 02-07-2022, 20:18   

Takie wyniki. W ogole to w tle chodzi ping do funboxa i co kilka/kilkanascie sekund ping mocno skacze. Polaczenie jest kablowe. Czemu tak sie dzieje?

imgur com/a/BqMDp7i (kropka zamiast spacji, inaczej nie moge wkleic linka bo nie mam jeszcze 10 postow)
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 346
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-07-2022, 22:26   

internetowicz napisał/a:
Takie wyniki imgur.com/a/BqMDp7i.
Polaczenie jest kablowe. Czemu tak sie dzieje?

Zacząłbym od resetu router-a, wyłączyc Wifi w routerze, skonfigurowac karte sieciową.
_________________
  RobZon
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: