Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
T-Mobile i oferta światłowodowa!
Autor Wiadomość
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 346
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-05-2022, 13:40   

Domin922 napisał/a:
Jeszcze wrzucę screena jak mniej więcej wyglądają pingi w Netii do różnych serwerów w tejże grze :)

W Pubgu do serwera Mos-kwa mam 60-65ms (bez VPN), a przez VPNa https://www.exitlag.com/en można mieć 27-30ms.
Pamietam ze ktos mająć Netie pingowal jakis adres w Moskwie to wychodzilo okolo 35ms, takze 41ms bez VPNa to bardzo ładnie.
_________________
  RobZon
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 20-05-2022, 14:34   

Musiałbym upaść na głowę by grać na ruskim serwerze, i nie chodzi nawet o aktualną sytuację na świecie. Rosjan na sterydach (tzn wspomagających programach trzecich :D ) jest cała masa w Hunt Showdown, jak grałem na EU to co chwilę widywałem nowe konta Rosjan, gdzie gość ma 10h w grze a wymiata jakby był topowym graczem. Wiadomo dlaczego. Oczywiście poprzednie dostało bana za wallhack + aimbot zapewne, więc typki grają na nowym, a Hunt Showdown w Rosji jest niemal za darmo. Nie wyobrażam sobie grać na rosyjskim serwerze gdzie 99% graczy to Rosjanie :neutral: :?

Po to właśnie zmieniłem na US East by nie grać z takimi graczami. I się opłaciło, bo mimo wyższego pingu gra się przyjemniej właśnie przez brak tak dużej ilości oszustów. Wręcz jest ich bardzo mało. A ruska nie spotkałem jeszcze tam ani jednego :)

Wracając do pingu to jest bardzo dobry. Tak jak pisałem, nawet na US East mimo 105+ ms gra się całkiem okej. Lagów nie zauważyłem. Opóźnienie jest minimalne, faktycznie 0.1 sekundy, czyli tyle, ile ping pokazuje.

''Na Netii bardziej komfortowo się gra na serwerze US East niż na T-mobile na serwerze EU'' - to zdanie najlepiej oddaje różnicę między tymi dostawcami, i mówię tu tylko i wyłącznie o jakości połączenia :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 346
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-05-2022, 09:53   

Domin922 napisał/a:
Musiałbym upaść na głowę by grać na ruskim serwerze, i nie chodzi nawet o aktualną sytuację na świecie. Rosjan na sterydach (tzn wspomagających programach trzecich )

Ja nigdzie nie sugeruje gry na Moskiewskich serwach PUBGa... chodziło mi tylko o trasy. echh
Kończąc wątek exitLaga daje poglądowy sceern jak wygląda trasa do Frankfurtu, okazuje sie ze najlepiej jak idzie przez Poznan a nie przez Wawe, (good to know ;) ).
Z ciekawosci dałem tez moskwe, znam ludzi ktorzy tam graja ale to ze wzgledu na Rankedy na Moskwe, a dlaczego na moskwe a nie na EU? bo jak pograsz na EU na pewnym ponad przeciętnym poziomie to sie dowiesz dlaczego...
Opowiesci o ruskich na sterydach są powszechnie znane szkoda nawet o tym wspominac.

Zrzut ekranu 2022-05-27 222615.jpg
Plik ściągnięto 52 raz(y) 72,51 KB

Zrzut ekranu 2022-05-28 104435.jpg
Plik ściągnięto 30 raz(y) 76,61 KB

_________________
  RobZon
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 29-05-2022, 20:18   

Ostatnio gram sobie w grę dawn of zombie. Gra wymagająca, można szybko stracić coś na co się pracowało wiele dni. Dzisiaj gram sobie i nagle nie ma Internetu na 15 sekund. Gram dalej i za jakiś czas znowu nie ma Internetu na 15 sekund. Teraz gram, walczę z bosem i znowu nie ma Internetu na 15 sekund. Tak wygląda światłowód dla graczy od T-Mobile. Zostało mi jeszcze 4 miesiące umowy i się wynoszę. Szczerze współczuję osobom które podpiszą z nimi umowę na 2 lata. Zauważyłem, że firmy które są pewne swoich usług dają możliwość podpisania umowy na czas nieokreślony. T-Mobile oferuje tylko umowę na 2 lata. Teraz wiecie dlaczego.
 
 
internetowicz 
Klikacz

Dołączył: 26 Kwi 2022
Posty: 11
Wysłany: 31-05-2022, 19:14   

Czy jezeli nie bede grac w gry to jest roznica jaki swiatlowod wezme? Tmobile jesli chodzi o cene to bije na glowe Orange.

Tmobile pierwsze pol roku za darmo a potem 60zl/miesiac.

Orange niby dwa pierwsze miesiace gratis, ale jak sie wypelni adres to rabat magicznie znika, a potem 64zl/miesiac.

Teraz mam lte play
speedtest. net/result/13222890085 (bez spacji po kropce)
Ostatnio zmieniony przez internetowicz 31-05-2022, 19:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
internetowicz 
Klikacz

Dołączył: 26 Kwi 2022
Posty: 11
Wysłany: 31-05-2022, 19:23   

Do kasacji
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 31-05-2022, 19:24   

Tak, w przypadku VPN i pingów znaczenie ma routing. Do reszty to weźmiesz byle co i działa.
 
 
internetowicz 
Klikacz

Dołączył: 26 Kwi 2022
Posty: 11
Wysłany: 31-05-2022, 19:26   

grzech1991 napisał/a:
Tak, w przypadku VPN i pingów znaczenie ma routing. Do reszty to weźmiesz byle co i działa.

Czyli smialo brac tmobile? Jeszcze zzapomnialem wspomniec o tym, ze ogladam netflixa i telewizje iptv.
Tak w ogole to pewnie jest jakis okres wypowiedzenia bez ponoszenia oplata za caly okres umowy wiec w razie czego bede mogl zrezygnowac?
 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 01-06-2022, 00:18   

W T-Mobile za zerwanie umowy w ciągu 14 dni od jej podpisania płacisz 600 zł za koszty przyłączenia. Nie ma możliwości przetestowania usługi.
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 01-06-2022, 22:00   

internetowicz napisał/a:
Czyli smialo brac tmobile? Jeszcze zzapomnialem wspomniec o tym, ze ogladam netflixa i telewizje iptv.


do streamingu to chyba byle co starczy...
 
 
Paweł2999 
Klikacz

Dołączył: 02 Cze 2022
Posty: 7
Wysłany: 02-06-2022, 22:07   

Itam. Mam router ASUS RT-AC68U, światłowód od tmobila i zewnętrzen ONT. Działa na ich routerze. Nie mam zastrzeżeń. Problem jest z moim routerem.
Wg instrukcji od asusa powinienem w dual wan wybrać ethernet lan jako główny wan, jakiś port, zapisać, uruchomić ponownie router, w zakładce lan-iptv wybrać manualne ustawienia i wpisać w internet VID 35 (takie ma tmobile) i PRIO 0. I oczywiście ustawić w typie połączenia PPPoe, wpisac login i hasło.
Jeśli ustawię tylko 35 i 0, to działa tylko strona asusa, a znaczek od neta jest na czerwono.
Jeśli zrobię wszystko jak w instrukcji to znaczek neta jest na niebiesko (jakby net był?) ale na komputerze internetu nie ma i nawet nie działą strona asusa. Czasem to niebieskie światełko znika. Pozostaje zrobić reset do fabrycznych.
Czasem strona działała i na głównej było Głóna sieć wan - nie podłączony kabel sieciowy. Pomocnicza siec wan - rozlaczono. Jestem laikiem, robiłem wg instrukcji. Widziałęm na forach, że paru osobom działąło.
Co robię nie tak, co zmienić, a może polecicie jakiś router do 300/400 zł. Najlepiej z portem usb
 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-06-2022, 18:06   

Nie do końca pojmuję potrzebę konfiguracji dual-wan.
Skrętke z ONT wpinasz normalnie do WAN asusa, konfiguracja pppoe wiadomo. Potem tylko sekcja IPTV i ustawienie tagowania vlan na WAN i prio 0. Próbowałeś tak?
 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 04-06-2022, 10:32   

RobZon: Ja nigdzie nie sugeruje gry na Moskiewskich serwach PUBGa... chodziło mi tylko o trasy. echh

Trasy nie mają znaczenia jeśli nie mamy zamiaru ich używać :) Poza tym trasy Hunt Showdown mogą się znacznie różnić od PUBG, a ja pokazywałem tylko pingi w Hunt Showdown. Ale rozumiem o co Ci chodzi :)

winforGD: Ostatnio gram sobie w grę dawn of zombie. Gra wymagająca, można szybko stracić coś na co się pracowało wiele dni. Dzisiaj gram sobie i nagle nie ma Internetu na 15 sekund. Gram dalej i za jakiś czas znowu nie ma Internetu na 15 sekund. Teraz gram, walczę z bosem i znowu nie ma Internetu na 15 sekund. Tak wygląda światłowód dla graczy od T-Mobile.

Czyli minęło ponad pół roku i nic nie poprawili? Czemu mnie to nie dziwi... tutaj dla przypomnienia jak wyglądała u mnie typowa rozgrywka na ich śmiesznym internecie - https://www.youtube.com/watch?v=Wdb4tgNH7RY

A tutaj przykładowo płynność na Netii sprzed 10 dni, na serwerze US East: https://www.youtube.com/watch?v=VLjhPiYHfV8

internetowicz: Czy jezeli nie bede grac w gry to jest roznica jaki swiatlowod wezme? Tmobile jesli chodzi o cene to bije na glowe Orange. Tmobile pierwsze pol roku za darmo a potem 60zl/miesiac.

Będzie taka różnica, że w grach będziesz mieć skoki pingu, rozłączenia, braki internetu. Nawet VPN niewiele pomoże, bo jak TM padnie na minutę, to VPN też na ten czas padnie. VPN jedynie zapewni stabilniejsze pingi, ale jak niemiecki TM zdecyduje że czas Polaków rozłączyć na chwilę, to VPN nic Ci nie da.

Czyli smialo brac tmobile? Jeszcze zzapomnialem wspomniec o tym, ze ogladam netflixa i telewizje iptv.

Dodam jeszcze, że na TM miałem problemy by w spokoju obejrzeć boks na żywo na DAZN w 1080p. Bywało tak, że co minutę łapało zadyszkę na kilka sekund. Odkąd mam Netię, DAZN śmiga elegancko. Jednak Netflix to nie jest streaming na żywo, więc nie wymaga cały czas idealnie stabilnego połączenia, dlatego powinien chodzić dobrze nawet na takim badziewiu jak TM.
_________________
 
 
marek3482 
Klikacz

Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 11
Wysłany: 15-06-2022, 15:46   

brtk napisał/a:
Nie wiem skąd ty brałeś te trasy z INEA, że żaden host końcowy nie odpowiadał na ping.

A to jest netia:

I ten słynny host z PUBG:

Masz internet z Inea POPC? Jakie województwo/powiat?
 
 
Konrad12 
Klikacz

Dołączył: 24 Mar 2022
Posty: 8
Wysłany: 16-06-2022, 13:49   

Mam tmobila swiatlo +ont, więc mój router i jest bosko. Zero problemów, normalnie gram, coopy, online, co tam chcecie, gram duzo, filmy też bez problemu. Bez braków neta. Bez problemow z wifi. Nie wiem czy to kwestia mojej lokalizacji (WAWA) czy może te wasze problemy ogarnęli.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,48 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: