Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
T-Mobile i oferta światłowodowa!
Autor Wiadomość
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-10-2020, 10:21   

Ale nie jest też napisane, że jest prywatny, dlatego warto spróbować coś napisać. Blokują mi w tym momencie dostęp z zewnątrz do sieci i też mogą występować problemy z grami online przez ograniczony NAT.
Mi to nie przeszkadza, ale napiszę, z ciekawości co odpiszą.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-10-2020, 11:40   

@brtk
ciekawy case, generalnie powinni umożliwiać dokupienie publicznego IP dla niekomercyjnego użytkownika ponieważ nie tylko firmy potrzebują takiego adresu, oczywiście dla większości użytkowników rozwiązanie jakie stosują będzie działało ale ma swoje ograniczenia, spróbuj popertraktować z nimi zwłaszcza jeśli nigdzie nie było informacji że jest to prywatny adres IP
 
 
ayufanpl 
classic master

Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 155
Wysłany: 20-10-2020, 11:53   

pawelb napisał/a:
@brtk
ciekawy case, generalnie powinni umożliwiać dokupienie publicznego IP dla niekomercyjnego użytkownika ponieważ nie tylko firmy potrzebują takiego adresu, oczywiście dla większości użytkowników rozwiązanie jakie stosują będzie działało ale ma swoje ograniczenia, spróbuj popertraktować z nimi zwłaszcza jeśli nigdzie nie było informacji że jest to prywatny adres IP


To jest ciekawy case, ale w sumie zastrzegają:

- podłączenie własnego urządzenia zamiast ich nie gwarantuje świadczenia usługi
- ich urządzenie nie udostępnia funkcji przekierowania portów
 
 
romek.romek 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Gru 2016
Posty: 82
Wysłany: 20-10-2020, 17:36   

Od dawna kusiło mnie 900/300 Mb/s, zorientowłem się w temacie i ogromne rozczarowanie. Brak publicznego IP, dokupienie niemożliwe, bo jak uzasadniał konsultant nie ma w cenniku opcji dla użytkowników niebiznesowych. Przewertowałem wszystkie dokumenty i nigdzie nie ma wzmianki o publicznym IP. Dla mnie totalna dyskwalifikacja, a kroiła się naprawdę bombowa usługa.
 
 
ayufanpl 
classic master

Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 155
Wysłany: 22-10-2020, 10:16   

T-Mobile hahaha

Chciałem wziąć T-Mobile na firmę z publicznym IP:

- Na początku: jest taka opcja, 15PLN/m-c
- Zapytałem: jak ma to działać przy użyciu ich routera, który nie ma przekierowania portów, czy jest możliwość podłączenia swojego urządzania, itd.
- Potem: po sprawdzeniu regulaminu. Przepraszam, ale to jest tylko dostępne na LTE, nie ma opcji adresu publicznego IP na światłowodzie

Albo ziom nie ogarnął (a był ogarnięty) albo faktycznie nie mają.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-10-2020, 12:46   

zylx dostał odpowiedź na maila, że przy światłowodzie jest.. Na poprzedniej stronie wklejał zrzut ekranu z maila.
Ogólnie wydaje mi się, że T-Mobile nie wie co sprzedaje. Mogliby zrobić jakieś szkolenia konsultantom, albo niech przełączają rozmowy na czacie do osób kompetentnych, bo na infolinii przełączają na płatną infolinię techniczną, a ja mam zablokowane numery premium/płatne i mnie rozłącza :D Dobrze, że chociaż to działa ok (do moich zastosowań).
 
 
romek.romek 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Gru 2016
Posty: 82
Wysłany: 22-10-2020, 13:33   

Gdzieś ktoś komuś napisał, ale inni twierdzą inaczej. W umowie i w żadnym załączniku nie ma ani słowa o tym. W cenniku brak pozycji dodatkowo płatnego adresu publicznego. Usługa wykastrowana i dla mnie bezużyteczna. Nie wiem po co komuś net o takich parametrach nawet bez możliwości przekierowania portów lub DMZ.
 
 
ayufanpl 
classic master

Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 155
Wysłany: 22-10-2020, 13:43   

romek.romek napisał/a:
Gdzieś ktoś komuś napisał, ale inni twierdzą inaczej. W umowie i w żadnym załączniku nie ma ani słowa o tym. W cenniku brak pozycji dodatkowo płatnego adresu publicznego. Usługa wykastrowana i dla mnie bezużyteczna. Nie wiem po co komuś net o takich parametrach nawet bez możliwości przekierowania portów lub DMZ.


Dokładnie.

Ostatecznie biorę Orange na 24 m-ce za 70PLN/m-c. A dodatkowo
za 10PLN/m-c dorzucę sobie VPSa z VPNem co ogarnie pingi w Polsce,
jeśli będzie taka potrzeba.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-10-2020, 13:55   

Trochę głupoty gadacie. Dla mniej zaawansowanych użytkowników ten internet jest ok. Jakby dawali oficjalną możliwość dokupienia adresu publicznego, to by nie było gadania.
Ja nie mam problemów w grach online, a gram sobie w COD:MW/Warzone, gdzie otwarty NAT jest ważny, pomimo że mam Strict, to wyszukuje graczy i gry bez problemu. tak samo Fifa czy Apex Legends, CSGO, nie narzekam odkąd mam ten internet. Nie potrzebuje stawiania serwera i dostepu do niego z zewnątrz.
 
 
romek.romek 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Gru 2016
Posty: 82
Wysłany: 22-10-2020, 14:11   

Sam gadasz głupoty, bo wtopiłeś w cyrograf na dwa lata z netem kastratem :) Tyle, że w promocyjnej cenie więc mniej boli. Rozumiem, że obniżyłeś próg wymagań i Tobie pasuje, ale światłowód bez port forward, czy DMZ i IP publicznego jest mocno wybrakowany, żeby nie powiedzieć żenujący. Nie trzeba mieć serwera, żeby potrzebować czasem otwartego portu. W UPC nie wygłupiają się i publiczne IP jest, a nawet dwa (jak ktoś nie ma ich telefonu stacjonarnego). :D
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-10-2020, 14:19   

Nic nie wtopiłem, bo 14 dni jeszcze nie minęło i mogę zrezygnować bez ponoszenia opłaty 600zł za instalację przez prywatne IP po reklamacji.. ;) Ale tego nie zrobię.
Gdyby nie post ayufanpl, nawet bym nic nie zauważył, bo nie mam na razie żadnych niedogodności poprzez prywatne IP przy moich zastosowaniach internetu.
Ostatnio zmieniony przez brtk 22-10-2020, 14:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
romek.romek 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Gru 2016
Posty: 82
Wysłany: 22-10-2020, 14:21   

Sam napaliłem się na 900/300 Mb/s, ale jak przyszło do złożenia zamówienia nijak nie mogłem dostać publicznego adresu, konsultant dwoił się i troił jednak nie dał rady znaleźć opcji więc podziękowałem.
 
 
ayufanpl 
classic master

Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 155
Wysłany: 22-10-2020, 14:22   

brtk napisał/a:
Trochę głupoty gadacie. Dla mniej zaawansowanych użytkowników ten internet jest ok. Jakby dawali oficjalną możliwość dokupienia adresu publicznego, to by nie było gadania.
Ja nie mam problemów w grach online, a gram sobie w COD:MW/Warzone, gdzie otwarty NAT jest ważny, pomimo że mam Strict, to wyszukuje graczy i gry bez problemu. tak samo Fifa czy Apex Legends, CSGO, nie narzekam odkąd mam ten internet. Nie potrzebuje stawiania serwera i dostepu do niego z zewnątrz.


Jasne, zgadzam się. Jak ktoś chce sobie pograć, itd. to pewnie jest OK. Ale jeśli patrzeć na kompletność usługi:

- Orange: ma IPv4 i IPv6, które można mieć w dual stacku! ale beznadziejny routing
- T-Mobile: ma super routing, ale brak publicznego IPv4 lub IPv6
- UPC: ma super routing, ale Puma 6, i słaby upload, ale za to 2x IPv4 LUB IPv6

No i teraz drzewo decyzyjne:

- Jak ktoś chce sobie pograć to niech bierze UPC, no ale Puma 6, to pewnie jedynie GCB :)
- Jak ktoś chce mieć dobry upload i trochę pograć niech bierze T-Mobile (ale to też ruletka, bo to zależy gdzie...)
- Jak ktoś jest w stanie ogarnąć "sobie routing" (np. VPSem) Orange, to Orange wygrywa co do kompletności usługi.

Aż szkoda, że nie mam Netii...
Ostatnio zmieniony przez ayufanpl 22-10-2020, 14:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-10-2020, 14:31   

Nigdzie nie negowałem, że przez prywatne IP T-Mobile nie jest kompletne i powinni mieć chociaż możliwość dokupienia stałego, publicznego IP w swoich cennikach, dla osób prywatnych. Trochę polecieli z tym, ale jak pisałem, przy moich zastosowaniach internetu, zmiana z UPC jest na plus. Potrzebowałem większego uploadu do wysyłania plików, a wysyłam sporo w miesiącu poprzez moją pracę, spełnia moje oczekiwania. Pograć online w gierki co wymieniłem wyżej też nie ma problemu.
Maila do nich wysłałem w sprawie prywatnego ip na boa i czekam na odpowiedź. Zapewne nawet jak znajdzie się możliwość wykupienia publicznego IP, to i tak go nie kupię, bo po co mam płacić 15zł czy ile tam będzie za coś, co mi się nie przyda na plus przy moich zastosowaniach.
 
 
ayufanpl 
classic master

Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 155
Wysłany: 22-10-2020, 14:34   

brtk napisał/a:
Nigdzie nie negowałem, że przez prywatne IP T-Mobile nie jest kompletne


Ale ja kompletnie nic do tego nie mam :) Mówię, tylko, że decyzja nie jest oczywista, a szkoda, bo w sumie T-Mobile niewiele brakuje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: