Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
T-Mobile i oferta światłowodowa!
Autor Wiadomość
Stefcio 
easy master

Dołączył: 22 Maj 2021
Posty: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-07-2021, 22:00   

Jak czytam ten wątek, to - nigdy nie sądziłem, że to napiszę - jestem zadowolony z faktu, iż jestem dalej w Orange. Tu (w Warszawie, nie wiem jak gdzie indziej) nie mam żadnych problemów tak na prawdę. Ostatnio tylko Valve idzie przez zagranicę, a Blizz (gram w nowe Call of Duty i nie mam absolutnie żadnych lagów) działa super. Google idzie z Warszawy bezpośrednio, Amazon też - nie ma najmniejszych problemów - gdyby nie to Valve, chociaż tu mają się niedługo spiąć - a samo Valve jest już w TPIX. A tak bardzo chciałem wziąć T-Mobile.... To jest ta słynna niemiecka jakość....

@pawelb - w ogóle na forum Orange są wpisy, w których byłeś przekonany, że T-Mobile będzie super usługą :D Gdyby nie to forum, pewnie teraz wyrywałbym sobie włosy z głowy mając T-Mobile.
 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 27-07-2021, 22:27   

Aż ciepło się na sercu robi kiedy widzi się jak wiele osób udało się ostrzec i że nie zostali wpuszczeni w niemieckie maliny :)

Sam mam na YT filmik z pingiami i problemami TM który ma już ponad 800 wyświetleń i też cieszy mnie że ostrzegłem wiele osób. Ja już nie chcę się z TM użerać bo do nich to jak grochem o ścianę, brtk jest chyba jedynym klientem który jakoś umie z nimi rozmawiać :D Czekam na koniec umowy i powiem auf wiedersehen scheiße internet. Do Orange raczej też nie wrócę bo nie chcę się dziwić dlaczego mam prawie 50 ms do vie.valve.net i dlaczego w grach online mam kosmiczne opóźnienie pomimo niezłego pingu. Na lightshot mam konto od 2017 roku i mam tam też sporo screenów niekompetencji Orange jak jeszcze u nich byłem ;) Więc u mnie TM i Orange odpadają.
 
 
frst 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 171
Skąd: W-wa
Wysłany: 27-07-2021, 23:09   

Czy zatem można śmiało brać FTTH od Plusa lub bezpośrednio od Netii? W tym roku planuję przeprowadzkę i przed wyborem konkretnej miejscówki rozpoznam dostępność dostawców. W grę wchodzi tylko światło.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1261
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-07-2021, 23:19   

Stefcio napisał/a:

@pawelb - w ogóle na forum Orange są wpisy, w których byłeś przekonany, że T-Mobile będzie super usługą :D Gdyby nie to forum, pewnie teraz wyrywałbym sobie włosy z głowy mając T-Mobile.

To prawda, wstyd mnie ogarnia bo to chyba moje największe rozczarowanie i zaskoczenie :(
Mam w jednej firmie komercyjne łącze od TMobile od ładnych paru lat i nigdy nie było problemów, nie mam tam też żadnego routingu przez DTAG, nie spodziewałem się że użytkownicy GPON w TM będą wypychani przez przez przeciążone niemieckie styki :evil:
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1261
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-07-2021, 23:26   

frst napisał/a:
Czy zatem można śmiało brać FTTH od Plusa lub bezpośrednio od Netii? W tym roku planuję przeprowadzkę i przed wyborem konkretnej miejscówki rozpoznam dostępność dostawców. W grę wchodzi tylko światło.

Masz na forum wątki dotyczące Netii i Plusa więc możesz popytać użytkowników tej usługi, na dzień dzisiejszy Netia światłowodowa to dobra usługa ale nikt ci nie zagwarantuje co będzie za jakiś czas….vide TM :oops:
 
 
Stefcio 
easy master

Dołączył: 22 Maj 2021
Posty: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-07-2021, 23:44   

pawelb napisał/a:
Stefcio napisał/a:

@pawelb - w ogóle na forum Orange są wpisy, w których byłeś przekonany, że T-Mobile będzie super usługą :D Gdyby nie to forum, pewnie teraz wyrywałbym sobie włosy z głowy mając T-Mobile.

To prawda, wstyd mnie ogarnia bo to chyba moje największe rozczarowanie i zaskoczenie :(
Mam w jednej firmie komercyjne łącze od TMobile od ładnych paru lat i nigdy nie było problemów, nie mam tam też żadnego routingu przez DTAG, nie spodziewałem się że użytkownicy GPON w TM będą wypychani przez przez przeciążone niemieckie styki :evil:


W UPRP też masz łącze od T-Mobile, ale tam idzie przez AS5588. Komercyjnie świadczą w innym AS. Stąd nie mają problemów.

Co ciekawe - teraz pracuję w firmie, która korzysta z Orange (dla korporacji) i też mają AS5617 - czyli ten słynny Neostradowy. Trasy są takie same, internet działa równie dobrze co w domu.

Myślę, że nie ma co w tym roku brać T-Mobile dla domu, bo oni tego nie ogarną. Może w przyszłym roku - co prawda to moje domysły, ale w tym roku.... cóż - mało by powiedzieć, że kiepską jakość światłowodu muszą nadrobić ofertą LTE bez limitu, a to dodatkowo zapcha styki... Jeśli w przyszłym roku tego nie ogarną - to ludzie po prostu nie będą tego szajsu brali.

Tak samo bezpieczeństwo przed SIM-swappingiem - gdzie jest najgorsze? W T-Mobile właśnie! Zdecydowanie mamy nową najgorszą sieć w Polsce.

Jeśli ktoś ma Netię, to nie ma nawet co poświęcać milisekundy na namysł - brać, póki można. W sytuacji, gdy jest wybór między Orange a T-Mobile, wygrywa Orange i to bardzo zdecydowanie.
 
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 28-07-2021, 05:40   

frst napisał/a:
Czy zatem można śmiało brać FTTH od Plusa lub bezpośrednio od Netii? W tym roku planuję przeprowadzkę i przed wyborem konkretnej miejscówki rozpoznam dostępność dostawców. W grę wchodzi tylko światło.


Ja mam FTTH od Netii i jestem zadowolony. Te 590-600 megabitów mam zawsze niezależnie od godziny (mam łącze 600). W UPC bywało z tym różnie, szczególnie wieczorami a weekend wieczór... Na bank byly spadki. Do tego ping jest mniejszy. Mój syn często gra w Forza Horizon 4 i Mineracraft i w tych grach naprawdę jest różnica na korzyść światełka Netii.



Router to przepaść, sprzedałem swojego TP-LINK bo nie musiałem przestawiać w tryb bridge routera Huawei od Netii.

Upload.... mam 100 megabitów przy pobieraniu 600, jest jeszcze opcja 1 gigabit i wysyłanie 300. UPC może.... te ich 40 mega w najwyższym pakiecie to śmiech.

Ten złom Compal od UPC się nie umywa. Wszyscy wiemy co to za złom... Nie będę powtarzał.

Ale żeby nie było zbyt różowo to telewizja.... Jest tyle mogę powiedzieć dobrego. Oferta programowa w pakiecie M( odpowiednik select w UPC) jest znacznie gorsza, nie ma programów z canal+ (planetę, mini mini itd.) jakość techniczna.... Słabo to wygląda. Nie działa nagrywarka na programach TVP. Jedyne co to dekoder działa szybko i nie zawiesza się. Ponadto dość szybko zmienia programy.

Reasumując TV jest znacznie lepsza w UPC a internet bez porównania w Netii.

Z UPC. zrezygnowałem.z racji ciągłych awarii i dlatego po kilku reklamacjach pozwolili mi rozwiązać umowę bez kary rok wcześniej.

Żałuję tylko jednego... Mogłem podpisać umowę kilka dni później. Bo dokładnie dwa dni po terminie 14 dni na odstąpienie pojawiła się u mnie lokalna promocja i w cenie 1 PLN miesięcznie więcej miałbym łącze gigabitowe. Teraz place 60 zł za łącze 600 mega i TV pakiet M. A w nowej lokalnej promocji jest pierwszy miesiąc 0 PLN od 2 do 12 jest za 40 a od 13 do 24 miesiąca 80 zł. Średnio wychodzi z aktywacja 61 PLN w ciągu dwóch lat. Trochę szkoda, ale te 600 mega to i tak dla mnie prędkość wystarczająca.
 
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 28-07-2021, 06:00   

Domin922 napisał/a:
Aż ciepło się na sercu robi kiedy widzi się jak wiele osób udało się ostrzec i że nie zostali wpuszczeni w niemieckie maliny :)

Sam mam na YT filmik z pingiami i problemami TM który ma już ponad 800 wyświetleń i też cieszy mnie że ostrzegłem wiele osób. Ja już nie chcę się z TM użerać bo do nich to jak grochem o ścianę, brtk jest chyba jedynym klientem który jakoś umie z nimi rozmawiać :D Czekam na koniec umowy i powiem auf wiedersehen scheiße internet. Do Orange raczej też nie wrócę bo nie chcę się dziwić dlaczego mam prawie 50 ms do vie.valve.net i dlaczego w grach online mam kosmiczne opóźnienie pomimo niezłego pingu. Na lightshot mam konto od 2017 roku i mam tam też sporo screenów niekompetencji Orange jak jeszcze u nich byłem ;) Więc u mnie TM i Orange odpadają.


Bardzo dziękuję, bo jestem jednym z tych uratowanych. W czerwcu zastanawiałem się.... Co po UPC, NIEMCY (T-Mobile), Francuzi (Orange) albo swojscy Kiepscy od Netii. I dzięki temu wątkowi na forum podziękowałem szwabom i wybrałem Kiepskich 😁
 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-07-2021, 08:45   

Cytat:
Mam tylko Orange, tmobile i UPC.


Sprawdź jeszcze na strone tworu join-venture orange (https://swiatlowodinwestycje.pl/) czy twój adres widnieje jako udostępniony. Jesli tak to być może już niedługo będzie znacznie szerszy dostęp. Mnie niestety pierwsza pula nie obejmuje.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-07-2021, 08:58   

Ja mam infrastrukturę własną Orange u siebie w bloku od 5 lat jakoś.
 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 28-07-2021, 10:51   

Bento napisał/a:
Sprawdź jeszcze na strone tworu join-venture orange (https://swiatlowodinwestycje.pl/) czy twój adres widnieje jako udostępniony. Jesli tak to być może już niedługo będzie znacznie szerszy dostęp. Mnie niestety pierwsza pula nie obejmuje.

Co to za stronka? Widzę ją pierwszy raz w życiu. W sekcji "Plany (z wyprzedzeniem 90 dni)" jest podane moje miasto Gdynia i termin "wrzesień 2021" ale nie ma tam podanych żadnych adresów, więc w sumie co to znaczy?
 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-07-2021, 11:08   

Cytat:

Co to za stronka? Widzę ją pierwszy raz w życiu. W sekcji "Plany (z wyprzedzeniem 90 dni)" jest podane moje miasto Gdynia i termin "wrzesień 2021" ale nie ma tam podanych żadnych adresów, więc w sumie co to znaczy?


Masz tam wyszukiwarkę adresów które orange udostępni innym operatorom w ramach BSA czy tam innych opcji ( nie znam się), podobnie jak POPC itp. Mieli zaczynać od lipca, a do końca roku oferować innych operatorów na tej częśći infy orange. iwem , że Netia negocjuje z nimi, inni podobno też.

Spólka ma sukcesywnie poszerzać dostępność, a dodatkowo budować nową infrastrukturę.

U mnie w GDN też budynekz infrastrukturą własną Orange - nie jest udostępniony, ale nowy blok 300m dalej już na liście jest.
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 199
Wysłany: 28-07-2021, 12:12   

W skrócie Światłowód Inwestycje to spółka joint venture (50/50) Orange i holenderskiego funduszu emerytalnego APG. Orange do niej wniosło 700k lokalizacji z puli jaką posiada (chyba 5 milionów lokalizacji w sumie), a APG dało 1,4 miliarda złotych. Do 2025 roku chcą wspólnie zbudować światłowód do 2,4 miliona lokalizacji.
To będzie tylko operator hurtowy, czyli nawet jak Orange będzie świadczył na tym usługi to będzie im płacił tyle, co inny operator (no ale połowa tej kasy pośrednio idzie do Orange :) ). Tak więc jest szansa, ze na takich adresach, o ile ten model zyska popularność, będzie jak na np. Nexerze, gdzie jest kilku operatorów do wyboru.

Dla Orange to okazja "taniej" zbudować sieć, zanim się rynek nasyci i podobny manewr robili operatorzy komórkowi, np. Plus czy Play też sprzedał swoje wieże, żeby mieć gotówkę na głównie aukcję 5G.

To co teraz oferuje T-Mobile to inna umowa, bo bezposrednio z Orange i na całej ich sieci i nie jest wykluczone, że pojawią się tam też inne firmy.

No ale idea Światłowód Inwestrycje jest taka jak opisałem.
_________________
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 28-07-2021, 14:37   

pawelb napisał/a:
Stefcio napisał/a:

@pawelb - w ogóle na forum Orange są wpisy, w których byłeś przekonany, że T-Mobile będzie super usługą :D Gdyby nie to forum, pewnie teraz wyrywałbym sobie włosy z głowy mając T-Mobile.

To prawda, wstyd mnie ogarnia bo to chyba moje największe rozczarowanie i zaskoczenie :(
Mam w jednej firmie komercyjne łącze od TMobile od ładnych paru lat i nigdy nie było problemów, nie mam tam też żadnego routingu przez DTAG, nie spodziewałem się że użytkownicy GPON w TM będą wypychani przez przez przeciążone niemieckie styki :evil:
Tu też zachwalałeś w ciemno, ja sama omal nie wdepnęłam w T-Mobile :) Ale nie przejmuj się, wtedy nikt nie mógł przewidzieć podobnego finału.
_________________
  -Zuzia
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 28-07-2021, 21:14   

Ja przewidziałem co nieco ;) ale nie trzeba być jasnowidzem, wystarczy znać TM ;) Dałem im jednak szanse bo myślałem że ''gorzej niż w Orange i tak nie będzie''... hm ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,46 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: