Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
T-Mobile i oferta światłowodowa!
Autor Wiadomość
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-04-2021, 15:52   

brtk napisał/a:
I tak i nie, bo od początku stycznia do połowy kwietnia regularnie wieczorami było do dużej części serwerów po 150ms, od tygodnia jest ok dopiero, zobaczymy na jak długo.

Generalnie operatorzy zbalansowali ruch na łączach i większych zmian już nie będzie w najblizszym czasie, pandemia się ustablizowala wiec juz wąskie gardla są zidentyfikowane i właściwie usuniete u wszystkich większych operatorów, nie należy się spodziewać większych zmian w między operatorskim internecie
Dodatkowo wchodzimy w okres spadku obciążania na łączach więc teraz już należy się spodziewać stabilizacji i próby zwrotu kosztów inwestycji jakie musialy być poczynione przez covid ;)
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-04-2021, 17:57   

Raczej nie widzę tutaj związku z balansem ruchu w T-mobile ani zmniejszeniem obciążenia, musieli coś poprawić, bo klientów im z dnia na dzień przybywa, tym bardziej, że mają promocję, że do końca roku się nie płaci i dużo osób się na to łapie.. a też sporo osób im narzekało na infolinii na lagi, w tym ja.. ;) A problem był z trasami zwracanymi od serwerów przez Level3, jak szło Level3 do serwera a zwracało Telią, to pingi był ok, jak tylko trasa od serwera była zwracana przez level3, to było po 150ms w godzinach szczytu każdego dnia.

Wczoraj zrestartowałem modem dla testu i dało mi z powrotem routing przez Wiedeń, więc jednak ten routing przez Niemcy jakoś tymczasowy był na publicznym IP, a na routingu przez Wiedeń a nie Frankfurt jest o około 5ms więcej do serwerów w Europie z wyłączeniem serwerów w Wiedniu, bo tam jest o tyle niżej.. ;P

Tak dla porównania z poprzedniej strony testami, tym różni się routing zagraniczny przez Frankfurt i Wiedeń:






 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-04-2021, 18:26   

brtk napisał/a:
Raczej nie widzę tutaj związku z balansem ruchu w T-mobile ani zmniejszeniem obciążenia, musieli coś poprawić, bo klientów im z dnia na dzień przybywa, tym bardziej, że mają promocję, że do końca roku się nie płaci i dużo osób się na to łapie.. a też sporo osób im narzekało na infolinii na lagi, w tym ja.. ;) A problem był z trasami zwracanymi od serwerów przez Level3, jak szło Level3 do serwera a zwracało Telią, to pingi był ok, jak tylko trasa od serwera była zwracana przez level3, to było po 150ms w godzinach szczytu każdego dnia.

Wczoraj zrestartowałem modem dla testu i dało mi z powrotem routing przez Wiedeń, więc jednak ten routing przez Niemcy jakoś tymczasowy był na publicznym IP, a na routingu przez Wiedeń a nie Frankfurt jest o około 5ms więcej do serwerów w Europie z wyłączeniem serwerów w Wiedniu, bo tam jest o tyle niżej.. ;P

Tak dla porównania z poprzedniej strony testami, tym różni się routing zagraniczny przez Frankfurt i Wiedeń:

Zbyt dosłownie wziąłeś to co napisałem, miałem ogólnie na myśli że operatorzy, nie tylko TMobile skończyli już większe zmiany spowodowane wzrostem ruchu związanym z covidem, wsrod największych operatorów jest już potrzeba stabilizacji bo za dużo było w ostatnim czasie inwestycji
TMobile się rozrasta ale jeszcze nie ma takiego wolumenu ruchu żeby dokonać radykalnych zmian na niektórych stykach, tak przynajmniej słyszałem
Generalnie nastawienie u operatorów jest takie żeby wreszcie te inwestycje zaczęły się zwracać bo ceny za Internet zdecydowanie za bardzo spadły w stosunku do kosztów jakie ponoszą w ostatnim czasie, dlatego m.in TMobile będzie wykorzystywał wszelkie techniczne możliwości żeby zmniejszyć obciążenie styków bez kolejnych, dużych inwestycji :P
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 21-04-2021, 20:50   

Ile T-Mobile ma klientow tej uslugi, znalazlem informacje o 30 tysiacach na caly kraj? Co to jest przy liczbach ruchu i klientow LTE czy Neostrady lub swiatlowodu Orange lub kablowek UPC czy Vectry. Na razie ta oferta to chyba utrzymanie wizerunku i marketing dla T-Mobile.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-04-2021, 21:04   

30 tysięcy pisali, ale tak naprawdę od 2020 roku działają marketingowo. I tak spoko.
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 21-04-2021, 22:21   

Marketingowo w tym sensie, że reklamuja siebie jako operatora stacjonarnego dla osob prywatnych, moze maja jakies plany na telewizje, niewiele z tego pieniedzy czy ruchu w sieci.
Chociaz Play na sieci Vectry ma 7 tysiecy wiec jeszcze gorzej.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-04-2021, 20:58   

Problem z Level3 naprawili, a od wczoraj albo piątku jest teraz problem już w Polsce, w ich sieci, Utraty pakietów i wysokie pingi..

Tutaj serwer blizzarda jakiś:

Nawet do google.pl jest źle i niestabilnie i z utratą pakietów:


Oczywiście podczas robienia testów pełne idle na łączu. Problem zgłoszony do T-mobile, dali numer zgłoszenia i nie tylko ja im to zgłaszałem, bo już wiedzieli o problemie na infolinii.
 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 25-04-2021, 21:02   

U mnie internet mega muli od 2-3 dni. Niby speedtest normalny ale strony wczytują się bardzo ociężale, albo wcale i trzeba odświeżać stronę. Tak samo jest problem z wczytywaniem obrazków.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-04-2021, 21:03   

Bo są utraty pakietów, jak pokazałem wyżej. Jedno naprawili, drugie się spieprzyło. Dodatkowo transfery na steam mocno spadły, ale może to być związane z tym problemem.

Następny problem jaki znalazłem, to że mają utraty pakietów jak trasy idą przez Cogentco, wtedy jest loss po 30% i transfer do serwera po 0.5-1Mb/s.

Testy z wczoraj, późną nocą jak było już ok w ich sieci:


Nawet speedtesta nie chciało dokońcyć...:
 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 25-04-2021, 21:11   

Potwierdzam. Zgłosiłem awarię i czekamy.

zdjecie.png
Plik ściągnięto 17 raz(y) 45,5 KB

 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-04-2021, 21:19   

Jak masz prywatne IP dalej, to rozwiązaniem jest zmiana IP na takie, co ma routing przez Niemcy, czyli drugie IP w tracert z końcówką .224 a nie .225, wtedy nie przechodzi trasa przez host, który ma problemy. Niestety na statycznym publicznym IP nie da się tego obejść.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-04-2021, 19:45   

Dziś to samo, właśnie się zaczęło.

 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 26-04-2021, 19:59   

W nocy było idealnie, przez większość dnia też i w tym momencie znowu są utraty pakietów. Wysłałem do nich maila, to podali mi tylko telefon i mam zadzwonić. Zadzwoniłem, to kazali znowu wysłać maila XD

Opera Zrzut ekranu_2021-04-26_205752_192.168.1.1.png
Plik ściągnięto 20 raz(y) 64,45 KB

 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-04-2021, 20:26   

A mi wczoraj przez infolinię powiedzieli, że wiedzą o problemie i numer zgłoszenia nawet SMSem dostałem.
 
 
frst 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 171
Skąd: W-wa
Wysłany: 27-04-2021, 22:29   

Jakieś dziwne akcje dzieją się ostatnio z tym światłem od TM. Wszystko zaczęło się od ogólnopolskiej awarii, która miała miejsce 4 kwietnia od godz. 19 do rana następnego dnia. Wtedy gubienie pakietów już w ruchu krajowym było tak upierdliwe, że strony ledwo wczytywały się. Krótko po tej awarii zauważyłem, że routing nie idzie już przez dawny GTS - niedawno wspominałeś o tym. Może coś im się grubo posypało i przepięli ruch? Do niektórych hostingów stojących w Europie zachodniej nadal mam spore lossy, ale za to od tygodnia nie mam już problemów z VPN mojej firmy, do której ruch leci przez PLIX. Od kiedy podpisałem umowę byłem mega zadowolony, łącze było stabilne, transfery nawet lekko ponad limit, pingi bajka, ale to co się dzieje w kwietniu przypomina mi bardziej UPC, z którego uciekłem w styczniu :?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: