Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
T-Mobile i oferta światłowodowa!
Autor Wiadomość
marens 
Klikacz

Dołączył: 21 Lut 2017
Posty: 3
Wysłany: 27-02-2021, 13:25   

Czy ktoś orientuje się co jaki czas T-Mobile aktualizuje bazę adresową? Orange oddało inwestycje prawie rok temu, a wg. T-Mobile adres będzie dostępny w "niedalekiej przyszłości".
 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-03-2021, 09:03   

Ciekawe. U mnie sieć z popc3 dopiero w powijakach a w wyszukiwarce już widać adres. W wiosce obok, gdzie skończyli 6msc temu już można zamówić usługę.

U mnie region to sieć Fiberhost, może TM dopiero zamierza podpisać umowy z innymi typu nexera itp?
 
 
xinfx 
easy master

Dołączył: 03 Lis 2020
Posty: 32
Wysłany: 05-03-2021, 17:36   

Bento, już podpisali umowy z nexerą czy fiberhost (inea), mają już klientów.

U mnie, mimo że oddanie sieci mam w połowie miesiąca, t-mobile pokazuje dostępność od stycznia :D
 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-03-2021, 21:11   

Pytanie do użytkowników usługi:
Używacie sprzętu zapewnionego od TM (basic/premium) czy też własnych zabawek?
Jeśli opcja nr 2 to napiszcie proszę co to takiego.

Dodatkowo:
czy ktoś używa TM na liniach orange? Jakieś porblemy z tego wynikające/obserwacje? Mam właśnie taką możliwość i co raz poważniej zastanawiam się nad światłem od TM.
 
 
frst 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 171
Skąd: W-wa
Wysłany: 12-03-2021, 23:23   

Routery od TM to syf. Ja akurat używam Netgear R6220 do opcji 300Mb/s. Nic nie muli, nie wiesza się, chodzi elegancko. Na moim osiedlu TM jest na kablach Orange, wszystko pięknie lata, routing w PL dużo lepszy niż na światełku Orange, ale to wiadomo. Dodam, że przesiadłem się z UPC, bo już mnie kur... łapała jak to działało przy pracy zdalnej. W końcu odczułem ulgę i internet jest taki jak ma być w dzisiejszych czasach, tak więc bierz i nie zastanawiaj się :)
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-03-2021, 07:22   

Gdyby nie problemy z Level3 za granicą w wieczornych porach to by był internet idealny.. :) Ale podobno działają w tej sprawie. Na szczęście aż tak dużo rucho nie wraca do Tmobile przez Level3. Też mam na kablu od Orange i zero problemów. Używam swojego routera. Ich routery mają prawie zero konfiguracji, panel przez WWW, możesz tam ustawić hasło i nazwę sssid wifi i zmienić kanały wifi.
Minus taki, że dają prywatne IP a publiczne ma być jako opcja do wykupienia (która jest jeszcze niedostępna).

I taka podpowiedź. Jak już zdecydujesz się zamówić to zamawiaj telefonicznie, bo uzyskasz lepszą ofertę jak przez stronę, nawet z tą promocja że nie płaci się do końca roku, potem przez kolejne 12 miesięcy da się uzyskać taniej niż na stronie jest.
 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-03-2021, 09:00   

Poprawcie mnie proszę jeśli się mylę. Po lekturze wątku w sprawie prywatnego IP od TM - oznacza to w zasadzie z definicji podwójne NATowanie? (1x router + 1x operator ). To rodzi te wszelkie problemy z graniem online na konsolach itp? Obchodzicie to jakoś na swoich sprzętach czy nie ma jak?

@Brtk masz jakieś ploty odnośnie możliwego terminu wprowadzenia do oferty publicznego ip?
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-03-2021, 12:12   

Nie da się na swoim sprzęcie obejść. Ostatnio następna osoba, którą znam i ma Tmobile dostała publiczne IP mimo że jeszcze w ofercie tego nie mają. Nie mógł grać w CODa Warzone, bo nie wyszukiwało mu gier. Na infolinię dzwonił parę razy, wysłał reklamację na maila i dostał w końcu publiczne IP. Więc jak ktoś jest zapartym to wywalczy te publiczne IP.
Nie znam terminu.
 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 20-03-2021, 20:46   

Ja znowu pisałem kilka dni temu i dostałem odpowiedź odmowną, bo nie mają takiej możliwości.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-03-2021, 21:11   

Screen od tej osoby dla potwierdzenia, co mi wysłał.
Więc już znam dwie osoby oprócz mnie, co dostały publiczne IP, jedna usługa biznes, a druga normalna, no i ja, zwykła usługa niebiznesowa.

 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 25-03-2021, 10:22   

Dzisiaj kolejna odmowa :(

Opera Zrzut ekranu_2021-03-25_081016_mail.google.com.png
Plik ściągnięto 108 raz(y) 25,26 KB

 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 25-03-2021, 10:30   

winforGD, O jakim numerze oni mówią? Bo to wygląda tak jakby mówili o LTE, nie o światłowodzie
_________________
 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 25-03-2021, 10:33   

Numer klienta/login. Piszą o światłowodzie. Nie da się i elo.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-03-2021, 23:52   

Masz pecha, trzeba trafić na konsultanta który ci wystawi zgłoszenie. Numer zgłoszenia wtedy smsem dostajesz i w ciągu paru dni masz publiczne IP. Tu nie jest przeszkodą umowa, bo ja mam taką samą jak Ty.
 
 
dabrowst 
Klikacz

Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 12
Skąd: Szczecin
Wysłany: 28-03-2021, 13:19   

A ja powiem tylko tyle - miałem podobnie odmowne odpowiedzi. Nie dadzą publicznego IP i tyle. Bardzo się na Internecie Światłowodowym od T-Mobile zawiodłem. Co to za poziom kompetencji konsultantów, jeżeli w tej samej firmie jeden klient może załatwić sprawę a inny już nie.

Tym bardziej że drugi miesiąc próbuję rozwiązać z nimi umowę. Nie jest to takie proste. Ciągle dostaję faktury za usługę z której nie mogę już korzystać ponieważ sprzęt zdałem kilka tygodni temu. Na emaile słane do BOA nie odpowiadają. Na infolinii bezradnie rozkładają ręce i mówią że "trzeba czekać"...

brtk napisał/a:
Masz pecha, trzeba trafić na konsultanta który ci wystawi zgłoszenie. Numer zgłoszenia wtedy smsem dostajesz i w ciągu paru dni masz publiczne IP. Tu nie jest przeszkodą umowa, bo ja mam taką samą jak Ty.
 
 
  dabrowst
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: