Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
T-Mobile i oferta światłowodowa!
Autor Wiadomość
Serafim 
Klikacz

Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 4
Skąd: Krk
Wysłany: 17-09-2023, 21:41   

mediumtaupe64 napisał/a:

Nie wiem po co ci publiczny stały adres IP ale na 300Mb/s uploadu na domowym łączu to jest aż śmieszne i wcale się nie dziwie że tego nie oferują na łączach domowych.


Mam postawioną u siebie m.in pocztę i VPNa....
z tego nie da się zrezygnować.
Wiem, że ONT jakoś bym wyżebrał, ale czy ktoś aktualnie (wrzesień 2023) ma stałe IP od nich?
 
 
lass 
easy master

Dołączył: 11 Paź 2011
Posty: 48
Skąd: Kraków
Wysłany: 18-09-2023, 09:23   

Serafim napisał/a:
Wiem, że ONT jakoś bym wyżebrał, ale czy ktoś aktualnie (wrzesień 2023) ma stałe IP od nich?

Z tego co wiem, to obecnie stałego publicznego IP nie ma. Podobno coś ma się zmienić niebawem.
 
 
mediumtaupe64 
Klikacz

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Wrz 2023
Posty: 19
Wysłany: 24-09-2023, 17:11   

W tmobile nie ma NAT 1:1 czyli z przekierowaniem portów?
 
 
mediumtaupe64 
Klikacz

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Wrz 2023
Posty: 19
Wysłany: 24-09-2023, 17:16   

adrjannn napisał/a:
Technik nie robił problemów (ba! nawet jak stwierdził - za instalację ONT ma więcej $$). Ogólnie problemem jest niedostępność samych ONT na magazynie i pewnie większa opłata za instalację przez operatora...
Jeżeli chodzi o T-Mobile na łączu Orange to jest CG-NAT (NAT w wersji 2). IP mam 100.x prywatne, a bramę mam 213.x (publiczną). Geolokalizację mam z okolic Warszawy (mimo, że do Warszawy mam kilkaset kilometrów).

PS: Jeżeli komuś udało się zdobyć IP publiczne, chętnie na priv przygarnę sposób :)

Czy w tmobile jest NAT 1:1? Jest to NAT z przekierowaniem wszystkich portów?
 
 
mediumtaupe64 
Klikacz

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Wrz 2023
Posty: 19
Wysłany: 25-09-2023, 18:26   

Technicy nie chętnie chcą instalować ONT? Bo z tego co pisał mi adrjannn mają braki ich na magazynie dlatego trzeba mówić im krótko albo ONT albo nie podpisze protokołu zdawczo-odbiorczego? Jak to było w waszym przypadku? Coś mi się wydaje że mogą być problemy z tym…
 
 
mediumtaupe64 
Klikacz

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Wrz 2023
Posty: 19
Wysłany: 27-09-2023, 13:26   

Ten router niezarządzalny ma dziury w pakietach wygląda mu to jak OpenWRT 😆😆 Linux kernel stary i podatny również 😆😆
ONT technik Ukrainiec dał mi od razu.
Nie powinno być problemów z dostaniem ONT na infrastrukturze Orange
Dają od ręki.
 
 
Martinos 
light master

Dołączył: 03 Lut 2023
Posty: 81
Wysłany: 22-10-2023, 09:17   

Witam,
czy z pozycji modemu można w jakiś sposób kontrolować dostęp do konkretnych stron?
Konkretnie można ograniczyć dostęp do youtube na wszystkich urządzeniach korzystajacych z internetu? komputer, telefon, TV czyli zarówno przez stronę jak i aplikację.
 
 
darknes 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 164
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 22-10-2023, 10:52   

Martinos napisał/a:
Witam,
czy z pozycji modemu można w jakiś sposób kontrolować dostęp do konkretnych stron?
Konkretnie można ograniczyć dostęp do youtube na wszystkich urządzeniach korzystajacych z internetu? komputer, telefon, TV czyli zarówno przez stronę jak i aplikację.


Z pozycji samego modemu ONT nie masz takich możliwości. Do ONT musisz podłączyć swój własny router. I dopiero tam, w swoim routerze, szukaj takich opcji.
_________________
  darknes
 
claudis 
Klikacz

Dołączył: 18 Lis 2023
Posty: 18
Wysłany: 18-11-2023, 18:48   

darknes napisał/a:
Martinos napisał/a:
Witam,
czy z pozycji modemu można w jakiś sposób kontrolować dostęp do konkretnych stron?
Konkretnie można ograniczyć dostęp do youtube na wszystkich urządzeniach korzystajacych z internetu? komputer, telefon, TV czyli zarówno przez stronę jak i aplikację.


Z pozycji samego modemu ONT nie masz takich możliwości. Do ONT musisz podłączyć swój własny router. I dopiero tam, w swoim routerze, szukaj takich opcji.

Nie prawda, każdy ONT można używać jak zwykłe połączenie internetowe po Ethernet.
To znaczy że nie musi podłączyć routera do ONT żeby miał internet po kablu.
Wystarczy ustawić na komputerze, laptopie czy co tam innego sobie podepniesz po kablu, po pierwsze vlan a po drugie sesje PPPoE. Jest to (wbrew pozorom) bardzo proste.
 
 
SuperGod 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 126
Wysłany: 21-11-2023, 12:15   

@claudis
Zgadza się, ale samym ONTem tego nie zrobisz o co zapytał Martinos, m.in. właśnie do tego przyda się router.
 
 
darknes 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 164
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 21-11-2023, 13:30   

claudis napisał/a:
darknes napisał/a:
Martinos napisał/a:
Witam,
czy z pozycji modemu można w jakiś sposób kontrolować dostęp do konkretnych stron?
Konkretnie można ograniczyć dostęp do youtube na wszystkich urządzeniach korzystajacych z internetu? komputer, telefon, TV czyli zarówno przez stronę jak i aplikację.


Z pozycji samego modemu ONT nie masz takich możliwości. Do ONT musisz podłączyć swój własny router. I dopiero tam, w swoim routerze, szukaj takich opcji.

Nie prawda, każdy ONT można używać jak zwykłe połączenie internetowe po Ethernet.
To znaczy że nie musi podłączyć routera do ONT żeby miał internet po kablu.
Wystarczy ustawić na komputerze, laptopie czy co tam innego sobie podepniesz po kablu, po pierwsze vlan a po drugie sesje PPPoE. Jest to (wbrew pozorom) bardzo proste.


Czy ty w ogóle rozumiesz pytanie jakie zadał poprzednik ? On nie pytał się czy sam ONT można podłaczyć do kompa, on pytał się czy ONT operatora ma opcję blokowania stron, blokowania uzytkowników, itd. Więc dostał prawidłowa odpowiedź, że do tych celow musi miec router z odp softem.
_________________
  darknes
 
claudis 
Klikacz

Dołączył: 18 Lis 2023
Posty: 18
Wysłany: 23-11-2023, 17:42   

SuperGod napisał/a:
@claudis
Zgadza się, ale samym ONTem tego nie zrobisz o co zapytał Martinos, m.in. właśnie do tego przyda się router.

darknes napisał/a:
Czy ty w ogóle rozumiesz pytanie jakie zadał poprzednik ? On nie pytał się czy sam ONT można podłaczyć do kompa, on pytał się czy ONT operatora ma opcję blokowania stron, blokowania uzytkowników, itd. Więc dostał prawidłowa odpowiedź, że do tych celow musi miec router z odp softem.


Jak nie zrobi jak zrobi to na samym ONT, tylko musi mieć roota na ONT. Podaje jako przykład dosyć powszechny ONT u nas:
Kod:
Vendor/Brand    Huawei
Model    HG8010H
ODM    ++
Chipset    HiSilicon SD5116
Flash    128MiB (SLC NAND DS35Q1GA-IB)
RAM    256MiB
CPU    Hisilicon A9 dual core (ARMv7)
System    Dopra Linux

Więcej na hack-gpon. org/ont-huawei-hg8010h/
Przecież ten ONT to nie ma jakiegoś badziewnego CPU jak Pentium 66MHz żeby to było jakoś mega utrudnione
 
 
darknes 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 164
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 23-11-2023, 19:30   

claudis napisał/a:
SuperGod napisał/a:
@claudis
Zgadza się, ale samym ONTem tego nie zrobisz o co zapytał Martinos, m.in. właśnie do tego przyda się router.

darknes napisał/a:
Czy ty w ogóle rozumiesz pytanie jakie zadał poprzednik ? On nie pytał się czy sam ONT można podłaczyć do kompa, on pytał się czy ONT operatora ma opcję blokowania stron, blokowania uzytkowników, itd. Więc dostał prawidłowa odpowiedź, że do tych celow musi miec router z odp softem.


Jak nie zrobi jak zrobi to na samym ONT, tylko musi mieć roota na ONT. Podaje jako przykład dosyć powszechny ONT u nas:
Kod:
Vendor/Brand    Huawei
Model    HG8010H
ODM    ++
Chipset    HiSilicon SD5116
Flash    128MiB (SLC NAND DS35Q1GA-IB)
RAM    256MiB
CPU    Hisilicon A9 dual core (ARMv7)
System    Dopra Linux

Więcej na hack-gpon. org/ont-huawei-hg8010h/
Przecież ten ONT to nie ma jakiegoś badziewnego CPU jak Pentium 66MHz żeby to było jakoś mega utrudnione


Widzę, że próbujesz kopać się z koniem. Tylko po co ?

Mowa jest o sprzęcie operatora, nie możesz ot tak sobie tam grzebać, formalnie nie ma możliwości aby ONT robił za router. Poza tym nie wiesz czy pytający ma odpowiednią wiedzę. Więc odpowiedź jest aktualna, nie ma możliwości aby ONT operatora robił za router. Bo nie ma tam formlanie takich funkcji.
_________________
  darknes
 
claudis 
Klikacz

Dołączył: 18 Lis 2023
Posty: 18
Wysłany: 23-11-2023, 23:07   

Oczywiście zgadzam się z tym.
ONT domyślnie może co najwyżej "udostępniać" połączenie po kablu Ethernet.
 
 
claudis 
Klikacz

Dołączył: 18 Lis 2023
Posty: 18
Wysłany: 23-11-2023, 23:17   deleted

deleted
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: