Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
T-Mobile i oferta światłowodowa!
Autor Wiadomość
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 20-12-2020, 17:25   

Lepiej poczytajcie sobie umowy innych dostawcow. Juz bylo wczesniej wspomniane, wiele radiowke czy generalnie LTE dla osob prywatnych ma ta samą sytuację, jakos nikt nie robi tragedii. Analogiczna sytuacja do braku symetrycznego upload, 99 procent osob nie wymaga takich parametrow tak samo jak adresu publicznego wiec nie zawsze jest dostepny. Marudzicie to zamowcie internet firmowy na dedykowanym łączu a nie GPONa ktorego i tak wspodzielicie z 30-60 innymi abonentami. Nie mam na mysli internetu swiatlowodowego dla malych firm.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 20-12-2020, 17:50   

Światłowód, to nie radiówka, czy LTE. Choć akurat dla LTE ten sam T-Mobile przewiduje publiczny, dodatkowo płatny adres publiczny.
Nie po to ludzie biorą łącze o takich parametrach, żeby nie mieć nawet możliwości przekierowania portów. T-Mobile, czy Play pięknie reklamują internet stacjonarny, czytałam artykuły sponsorowane, relacje z forów, ale o braku publicznego IP cisza, starannie ukrywają. Doskonale wiedzą, że to jednak niedogodność dla wielu użytkowników i oferta nie wypada już tak atrakcyjnie.
_________________
  -Zuzia
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-12-2020, 17:52   

kiram, Nie masz nic ciekawego do napisania to nie pisz, proszę. Jeszcze to porównanie FTTH do LTE.. Tak samo nikt tu na brak symetrycznego łącza nie narzeka, mają jak w Orange, powyżej 1/10 downloadu, więc jest ok. Z resztą masz mój speedtest w stopce.
Zainteresowanie publicznym IP jest spore w T-mobile, dowiedziałem się od konsultanta, że mieli takich zapytań dziesiątki, dlatego mają odnotowane, że klienci tego potrzebują.
Z resztą odpowiedź działu reklamacji to potwierdza i wspominają coś o styczniu/lutym, o Publicznym stałym IP.
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 20-12-2020, 19:56   

Stwierdzam fakt ba mozna powiedziec, ze powtarzam truizm. Gdyby nie to operatorzy nie bawili by sie w rozwiazania typu CGNAT a co ma swiatlowod do adresu publicznego? Po swiatlowodzie mozna przeciez dac usluge 1mbs, czy puscic stare łącza, usługi w stylu ATM, E1/T1 i co to ma do rzeczy? Za jakis czas moze sie okazac, ze operatorzy przejda na IPv6 lub translacje na IPv6 jak przez obecny nat i tez pewnie bedzie narzekanie.
Orange do niedawna mial 1/10 tego uploadu, to nie byla kwestia techniczna tylko rynkowa. Dziesiatki pytan na siec skali T-Mobile to niewiele. To, ze wam cos sie nie podoba nie oznacza, ze jestescie w wiekszosci, gdyby tak bylo usluga miala by rzeczy ktore chcecie od razu albo szybko dostaloby dodane, a konsultantom na infolini nie ma co wierzyc, oni sa od sprzedazy i zglaszania awarii do dzialow technicznych, sami widzicie po mailach, ze oni nie maja ani wiedzy na temat uslugi ani nawet wiedzy technicznej ogolnej.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-12-2020, 22:20   

Sieć może mają dużą ale klientów FTTH nie. Dużo osób nie wie, że mają w ofercie internet światłowodowy.
A to że kiedyś Orange miało 1/10 a teraz nie, to mnie nie obchodzi. Liczy się co oferują teraz i nikt nie narzeka na upload, choć fajnie jakby symetryka każdy dawał. Narzekać to można na UPC, co ma śmieszne 40 uploadu w ofercie 1Gb i marketingowy bełkot.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-12-2020, 22:27   

@brtk
Nie przesadzaj, ja bardzo dużo korzystam z netu i upload docsisowy wystarcza mi w zupełności, przesadzasz, wiekszosc osob bardzo rzadko potrzebuje wiekszego uploadu :P
Masz wybor z ktorego skorzystales ale nie wmawiaj innym że sa nieswiadomi
Jak ktoś potrzebuje duzego uploadu to wie na co zwracać uwagę w ofertach
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 21-12-2020, 09:50   

Orange ma duzo klientow (pol miliona na ftth? 400 tysiecy) i do kiedy byl ten upload 1/10? Dopiero w 2019 czy 2018 wprowadzili wyzsza wartosc? Tak samo inni mniejsi czy wieksi operatorzy, generalnie Inea czy paru małych dostawcow ma symetryczny upload. Znowu caly czas gadacie bzdury, ze jesli wam cos sie nie podoba to tak wyglada sytuacja na rynku. No nie, masy ludzi ktorzy maja swiatlowod czy kablowki siedza i tak na starych laptopach czy telefonach po 2,4ghz, na skraju zasiegu wifi albo zapominaja wylaczyc lte wiec pewnie nie maja nawet 100 mbs download
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-12-2020, 09:53   

I jaki to ma związek z prywatnym IP i potrzeby publicznego IP? Dużo osób wkopało się w umowę, bo nigdzie nie było napisane, że nie ma publicznego IP i jest brak opcji chociażby dokupienia publicznego IP, a za zerwanie umowy każą sobie oddawać 600zł za instalację.. Gdzie niektórzy klienci nie mieli nawet instalacji ciągniętej, bo kabel mieli już dociągnięty np. przez Orange na starej umowie, więc tylko w systemie przepięcie i podłączenie routera przez technika. Teraz mają serwery na które nie dostaną się z zewnątrz, albo na konsolach mają NAT 3, przez co w niektóre gry nie pograją, bo ich nie połączy.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 21-12-2020, 10:13   

Sytuacja na rynku wygląda tak, ze dwie największe kablówki UPC i Vectra dają publiczne IP. Orange również daje więc oczekiwanie, że T-Mobile-światłowód jakoś umożliwi przynajmniej przekierowanie portów wcale nie jest wygórowane.
_________________
  -Zuzia
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-12-2020, 10:26   

Powinna być przy najmniej opcja dokupienia publicznego IP, zwłaszcza że wiemy że w niektórych sytuacjach jest wymagany
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-12-2020, 17:25   

Napisałem do T-Mobile w sprawie hetznera, napisali, że to nie ich wina.
Napisałem do hetznera, to odesłali mnie znowu do T-mobile. W takim razie napisałem do Deutsche Tekekom AG, którzy odesłali mnie znowu ze wskazówkami do hetznera i problem chyba naprawiony.. :)







A tu odpowiedź od Deutsche Telekom AG, którą odesłałem po godzinie czasu do Hetznera a teraz ping już zmalał.



I odpowiedź Hetznera:


To jeszcze zostaje mi tylko wyjaśnienie sprawy z Cloudflare, możliwe że to jest ta sama przyczyna, że zwrotna trasa idzie jakąś zapchaną trasą?
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 21-12-2020, 18:13   

-Zuzia napisał/a:
Sytuacja na rynku wygląda tak, ze dwie największe kablówki UPC i Vectra dają publiczne IP. Orange również daje więc oczekiwanie, że T-Mobile-światłowód jakoś umożliwi przynajmniej przekierowanie portów wcale nie jest wygórowane.


Oczywiście, że masz rację, tylko tutaj na forum już straszą UKE i sądami a wszyscy wiemy jak to się skończy ;) Nie pójdą wcale albo zapytają się ich gdzie są takie zapisy w umowie :D

brtk napisał/a:
I jaki to ma związek z prywatnym IP i potrzeby publicznego IP? Dużo osób wkopało się w umowę, bo nigdzie nie było napisane, że nie ma publicznego IP i jest brak opcji chociażby dokupienia publicznego IP, a za zerwanie umowy każą sobie oddawać 600zł za instalację.. Gdzie niektórzy klienci nie mieli nawet instalacji ciągniętej, bo kabel mieli już dociągnięty np. przez Orange na starej umowie, więc tylko w systemie przepięcie i podłączenie routera przez technika. Teraz mają serwery na które nie dostaną się z zewnątrz, albo na konsolach mają NAT 3, przez co w niektóre gry nie pograją, bo ich nie połączy.


Spójrz w umowę, to jest coś w stylu opłata instalacyjna. Nie będzie zdefiniowany pewnie zdefiniowany minimalny zakres. Interpretacja to jest Twoja samowolka, a umowa - to co innego.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-12-2020, 18:18   

Wiesz, to że czegoś nie ma w umowie, to nie znaczy, że klient ma być uwiązany umową, bo to jest loteria jakie IP się dostanie - a teraz nawet już nie, każdemu dają. Niestety przed podpisaniem umowy, czytając ją, nie dowiemy się tego, dlatego ktoś bierze nieświadomy i podpisuje umowę, a potem niech buja się sam. Ktoś może nawet nie być świadomy, że na prywatnym IP nie będzie mógł korzystać z czegoś, co mu działało u innego operatora, dlatego nie zapaliła mu się żadna lampka ostrzegawcza nad głową.. Dlatego operator powinien mieć przygotowane rozwiązanie na taką okoliczność, albo chociaż nie robić dodatkowych kosztów, jak ktoś będzie chciał ta umowę zerwać, jak nie spełni jego wymagań usługa. informacja jest sprytnie zatajona.
Brzydkie zagranie od T-Mobile, niestety.
 
 
kamil445 
Klikacz

Dołączył: 14 Gru 2020
Posty: 2
Wysłany: 22-12-2020, 09:15   

Również chciałem brać światło od t-mobile, ale jak nie dają publika na światłowodzie a nawet opcji jego wykupienia to niestety chyba będę zmuszony zainteresować się orangutanem + VPN dla dobrych pingów w PL (dobrze że od niedawna orange ma bezpośrednie styki z 1.1.1.1 bo mają dobrego darmowego VPN-a).

Co do publicznego IP stałego czy zmiennego to naprawdę strzał prosto w łeb z tym zagraniem. Ja na radiówce od 8 lat mam stały publiczny adres IP. Dwóch z 3 operatorów WISP daje publika... ZA FREE. W tej sieci w której ja jestem wcześniej dawali na żądanie publika a teraz jak leci. Jak na radiówke 50/50 + publika nie jest źle :) Jedynie ostatnio t-mobile dostało zadyszki bo ping do ich sieci wzrósł z 10 ms do 17 ms a wieczorami pingi potrafią wywalić do 70 ms tak z "dupci".

Wcześniej leciało przez tpixa do Hurricane Electric z którego mam tunel do sieci IPv6, teraz przez pozix, jedyny plus to że rzadziej ping wzrasta bo na tpixie to przez pół dnia były stałę 70+ :shock:

Ping do tunelu IPv6 to przykłąd, do wp czy innych również potrafi sobie "podskakiwać".
A i ten ping poniższy to TCP.

Link do screena bo nie mogę wstawić jako obrazek z powodu limitu dla newbie... mirror w załączniku.

i.imgur . com/P6islUZ.png

Bez tytułu.png
Plik ściągnięto 64 raz(y) 96,9 KB

 
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-12-2020, 09:45   

Niestety już trasa zwrotna do Orange od Cloudflare znowu idzie przez zagranicę, stąd ping do Cloudflare w Orange znowu jest 20+ms a nie poniżej 10 jak wcześniej.. ;)

W styczniu/lutym Tmobile ma coś działać w sprawie publicznego IP podobno.

I nie zrobię niestety testu TCP, bo już nie mam możliwości wziąć Ping Plottera Pro do testów, bo już zużyłem ten okres testowy, a linuxa nie mam.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: