Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
T-Mobile i oferta światłowodowa!
Autor Wiadomość
Martinos 
light master

Dołączył: 03 Lut 2023
Posty: 81
Wysłany: 26-03-2023, 11:43   

Takie minimalne różnice są naprawdę odczuwalne w codziennym użytkowaniu?

Czy IP prywatne i publiczne mają takie same trasy?
 
 
popc21 
easy master

Dołączył: 29 Paź 2021
Posty: 35
Wysłany: 26-03-2023, 12:06   

Pisalem wcześniej, ze pod Lublinem(Jablonna Druga) T-mobile ma ping 9-12ms gdzie ja ok 100km od Lublina(z przeciwnej strony) mam co widac wyzej: 16-22ms. Kwestia odleglosci od szkieletu.
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 348
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-03-2023, 14:37   

Pielgrzym napisał/a:
I to właśnie mnie powstrzymuje przez zmianą z UPC na jakiekolwiek światło z ORANGE czy T-mobile.

Ja mam swiatlowod z Vectry za 50zl/mies i swiatlowod z Orange 85zl/mies . jak myslisz dlaczego wybralem droższy?
Routing z mojego kierunku Orange ma lepszy niz Vectra,
Vectra do Wawy 18-22ms, Orange 6-8ms. W grach róznice 10-25ms na korzysc Orange.
takie wnioski po 4 latach korzystania ze swiatlowodu (2 Vectra 2 Orange).
A wczesniej tez LTE z modemem i anteną :)
Ale tez slyszalem opinie ze UPC lepsze ma trasy niz Vectra.
_________________
  RobZon
 
popc21 
easy master

Dołączył: 29 Paź 2021
Posty: 35
Wysłany: 26-03-2023, 14:41   

Ping ważna sprawa i lepiej mniej niż więcej.
 
 
adrjannn 
light master

Dołączył: 27 Lut 2023
Posty: 85
Wysłany: 26-03-2023, 20:47   

RobZon napisał/a:
Pielgrzym napisał/a:
I to właśnie mnie powstrzymuje przez zmianą z UPC na jakiekolwiek światło z ORANGE czy T-mobile.

Ja mam swiatlowod z Vectry za 50zl/mies i swiatlowod z Orange 85zl/mies . jak myslisz dlaczego wybralem droższy?
Routing z mojego kierunku Orange ma lepszy niz Vectra,
Vectra do Wawy 18-22ms, Orange 6-8ms. W grach róznice 10-25ms na korzysc Orange.
takie wnioski po 4 latach korzystania ze swiatlowodu (2 Vectra 2 Orange).
A wczesniej tez LTE z modemem i anteną :)
Ale tez slyszalem opinie ze UPC lepsze ma trasy niz Vectra.

Czyżbyś porównywał ping między technologią DOCSIS (FTTB) Vectry do światłowodu FTTH Orange?
W Docsis na dzień dobry masz opóźnienie w ms ze względu na konwersję sygnału światłowodowego do miedzi (kabla koncentrycznego)
_________________
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 348
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-03-2023, 23:39   

adrjannn napisał/a:

Czyżbyś porównywał ping między technologią DOCSIS (FTTB) Vectry do światłowodu FTTH Orange?
W Docsis na dzień dobry masz opóźnienie w ms ze względu na konwersję sygnału światłowodowego do miedzi (kabla koncentrycznego)

Oceniam to co oferuje jedna i druga firma (nie wnikam w technologie) i u mnie Vectra nie ma szans. Wiem ze w rejonie Wawy Vectra oferuje lepsze parametry.
A na ile oceniasz to opóźnienie? 2-5ms?
_________________
  RobZon
 
Martinos 
light master

Dołączył: 03 Lut 2023
Posty: 81
Wysłany: 27-03-2023, 10:26   

To chyba zależy od wielu rzeczy ale infrastruktura wydaje sie kluczowa.

Kiedyś była akcja, że sprzedawano "światłowód" na osiedlu. A wyglądało to tak, że była radiówka do dużej skrzynki, światłowód szedł po klatce a później zwykły kabel po mieszkaniach. Jest światłowód w instalacji? Jest. :lol:

https://biuroprasowe.orange.pl/blog/jak-rozroznic-swiatlowod-i-produktu-swiatlowodopodobnego/

Parę dni temu gdzieś na forum czytałem wpisy, że ludzie mają i płaca za swiatłowód a pobieranie na poziome 5-10mb. I to znany dostawca.
 
 
open99 
Klikacz

Dołączył: 07 Lut 2023
Posty: 13
Wysłany: 27-03-2023, 11:17   

marioking napisał/a:
korzystał ktoś z oferty tmobile przez panwybierak? bo za pakiet swiatłowod+tv+komorka jest oficjalnie 95 na 24 miesiace a przez wybierak podaja ze jest mozliwa promocja ze pierwsze 12miesiecy za 55zl... troszeczke za dobra oferta bym powiedział i zastanawiam sie gdzie jest haczyk??


Moim zdaniem "pan wybierak" to tylko zebranie danych potencjalnego klienta i przekazanie ich do sprzedawcy.
Standardowo np. nie dolicza opłat za usługę "utrzymania linii", czyli dostępu dla klientów domów jednorodzinnych.
No i cytat z regulaminu: "Kliknięcie w przycisk „Zamawiam tę ofertę” nie powoduje zawarcia umowy o świadczenie usług przez Użytkownika z Operatorem lub Partnerem Serwisu. Informacje zamieszczone w Serwisie nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 oraz § 2 Kodeksu Cywilnego, a zaproszenie do składania ofert i zawarcia umowy w rozumieniu art. 71 Kodeksu Cywilnego."
 
 
Pielgrzym 
light master


Dołączył: 08 Paź 2018
Posty: 77
Skąd: Lublin
Wysłany: 27-03-2023, 11:50   

adrjannn napisał/a:

Czyżbyś porównywał ping między technologią DOCSIS (FTTB) Vectry do światłowodu FTTH Orange?
W Docsis na dzień dobry masz opóźnienie w ms ze względu na konwersję sygnału światłowodowego do miedzi (kabla koncentrycznego)


Ale zdajesz sobie prawę, że to się nie przekłąda na rzeczywistość którą mamy ?
Własnie dlatego napisałem, że cieżko zmienić UPC na jakiś światłowód...
Mam w UPC FTTB a pozniej jakies 15-20 metrów koncentryka. I co z tego skoro mam niższe PINGI i lepszą trasę niż sąsiad w budynku obok na ORANGE.

Dobry routing to podstawa. Nic Ci nie da światełko do samego routera i ten mega Upload jak do Warszawskiego serwera leci przez Frankfurt :(
A spadek na kawałku koncentryka jest w granicy błędu pomiarowego.
 
 
popc21 
easy master

Dołączył: 29 Paź 2021
Posty: 35
Wysłany: 27-03-2023, 18:15   

Najważniejsze aby każdy wybrał to co w jego lokalizacji/sposobie użytkowania działa najlepiej, bo nie ma operatora idealnego wszędzie.
 
 
JacekM 
Klikacz

Dołączył: 28 Mar 2023
Posty: 7
Wysłany: 28-03-2023, 13:45   

Witajcie,
na mojej ulicy właśnie zaczynają podłączać światłowód, który położyła firma Orange.
W jakiej firmie najlepiej podpisać umowę? Nie mam zbyt wygórowanych wymagań, ot zwykłe korzystanie z neta typu youtube, netflix, czasem jakaś gierka on-line. Dotychczas miałem net mobilny LTE i starczało. Pewnie wybiorę najtańszą możliwą opcję.
Orientujecie się, czy można negocjować niżesz ceny, niż podane na stronach operatorów?
 
 
Martinos 
light master

Dołączył: 03 Lut 2023
Posty: 81
Wysłany: 28-03-2023, 13:59   

JacekM napisał/a:
Witajcie,
na mojej ulicy właśnie zaczynają podłączać światłowód, który położyła firma Orange.
W jakiej firmie najlepiej podpisać umowę? Nie mam zbyt wygórowanych wymagań, ot zwykłe korzystanie z neta typu youtube, netflix, czasem jakaś gierka on-line. Dotychczas miałem net mobilny LTE i starczało. Pewnie wybiorę najtańszą możliwą opcję.
Orientujecie się, czy można negocjować niżesz ceny, niż podane na stronach operatorów?


Wg ofert najtaniej chyba VECTRA ale to dla ludzi o mocnych nerwach. https://www.vectra.pl/internet :lol: :lol:

Wg mnie najtaniej wyrwiesz tam gdzie masz już jakieś usługi (komórka, net LTE).

Ale koniecznie zweryfikuj wg konkretnej lokalizacji. Bo ceny są różne choćby ze względu na dodatkowe opłaty za dzierżawę łącza itp.

Zerknij na https://internet.gov.pl/ kto u ciebie świadczy usługi i sprawdzaj.
 
 
JacekM 
Klikacz

Dołączył: 28 Mar 2023
Posty: 7
Wysłany: 28-03-2023, 14:25   

Martinos napisał/a:


Po małym rozeznaniu - na stronach Vectry, Play i Plusa, a także tej rządowej nie ma jeszcze mojego adresu, więc nie mogę zweryfikować ceny.
W Orange doliczają za utrzymanie łącza? Jeśli tak, to drogo wychodzi.
W T-mobile mam komórkę, więc dostanę zniżkę i finalnie wyszłoby 45 zł.

Edit:
Doczytałem, że w Orange dla oferty internetu z prędkością 300 Mb/s, dla klientów Program Operacyjny Polska Cyfrowa, nie doliczają za utrzymanie łącza, więc wyszłoby niecałe 60 zł.

Coś jeszcze można ugrać taniej?
 
 
open99 
Klikacz

Dołączył: 07 Lut 2023
Posty: 13
Wysłany: 28-03-2023, 15:13   

JacekM napisał/a:
Doczytałem, że w Orange dla oferty internetu z prędkością 300 Mb/s, dla klientów Program Operacyjny Polska Cyfrowa, nie doliczają za utrzymanie łącza, więc wyszłoby niecałe 60 zł.


Gdzie tak wyczytałeś?
Na stronie Orange jak podaję swój adres to wylicza mi 84,98 zł miesięcznie za 300/50 i jest wliczona opłata 20,00 zł za "internet w budynku o typie zabudowy jednorodzinnej"

Jakiś czas temu jak sprawdzałem u siebie to z dostawców, którzy oferowali usługę na POPC2 to najtaniej wychodził właśnie T-Mobile, bo nie pobierali opłaty za aktywację i dawali 3 miesiące gratis przy 24 miesięcznej umowie.

edit: i zapewne nie doliczyłeś "abonamentu" za wypożyczenie funboxa - 4,99 zł / miesiąc
 
 
Martinos 
light master

Dołączył: 03 Lut 2023
Posty: 81
Wysłany: 28-03-2023, 16:38   

Nikt ci tyle nie da ile konsultant ci obieca. :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: