Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
T-Mobile i oferta światłowodowa!
Autor Wiadomość
Hamper 
Klikacz

Dołączył: 10 Lut 2023
Posty: 2
Wysłany: 10-02-2023, 18:14   

januszmk napisał/a:
Hamper, 1. cyklicznych nie, nieplanowane jak w kazdej innej sieci
2. jak nie wiesz ze potrzebujesz, to raczej nie potrzebujesz. nie powoduje ono poprawy stabilnosci
3. napewno bedziesz mogl podlaczyc swoje urzadzenia i miec podwojny nat. czy jest tryb bridge nie wiem

Dziękuję za wyjaśnienia. A gdybyś Ty miał wybierać to którą z ofert byś wybrał?
- T-mobile - 600 Mb/s za 1 zł przez 5 mies. i za 70 zł po 6 miesiącach
- Netia - 600 Mb/s za 85 zł?
Bardziej chodzi mi o to czy te kilkanaście złotych jest warte gorszych parametrów (według części użytkowników)? Nie znam się kompletnie na tych "pingach", o których tutaj większość pisze.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1261
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-02-2023, 19:53   

Bierz Netie i od razu poproś o zewnętrzny ONT, będziesz miał możliwość podłączenia własnego routera, żeby dostać zewnętrzne ONT trzeba ich cisnąć że chcesz używać własny router i warto mieć własny router chyba że nie ma to dla Ciebie znaczenia
 
 
Martinos 
light master

Dołączył: 03 Lut 2023
Posty: 81
Wysłany: 11-02-2023, 09:40   

W tym wypadku w czym Netia jest lepsza od T-mobile?
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 538
Wysłany: 11-02-2023, 13:01   

Hamper, wszedłem na strone netii żeby zobaczyć ich ofertę i bym brał 1gbps na ofercie bezterminowej za 80zł. dlaczego ci oferują taką cene za taki pakiet? czy ta cena się pojawiła na stronie?
nie miałem żadnego, ale z opinii, wolałbym dopłacić. nie brałbym też lojalki, bo jak coś jest nie tak to łatwo zmienić.
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 538
Wysłany: 11-02-2023, 13:02   

Martinos, routing jest podobno lepszy w netii
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 348
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-02-2023, 13:10   

januszmk napisał/a:
Hamper, wszedłem na strone netii żeby zobaczyć ich ofertę i bym brał 1gbps na ofercie bezterminowej za 80zł. dlaczego ci oferują taką cene za taki pakiet? czy ta cena się pojawiła na stronie?

Radze sprawdzac dostepnosc uslug/ofert (wpisujac adres) bo u mnie oferta bezterminowa za 80zl po wpisaniu adresu zamieniła sie w oferte tylko 24 mies za 95zl 1 Gb.
Nie sugerujcie sie ceną, dla przykładu niby moge wziąć bezterminowo internet PLAY za 70zl ale wiem ze to słaby internet, chocby sprawdzając ping do Play_Wawa mam 35ms w Netia_Wawa 8ms, to tylko taki przykład.
Osobiscie przejde do Netia gdzies za miesiąc, mimo że drożej, te 10-20zl miesiecznie zaoszczedzi mi wiele nerwów.
_________________
  RobZon
 
Martinos 
light master

Dołączył: 03 Lut 2023
Posty: 81
Wysłany: 11-02-2023, 17:32   

U mnie też w Netia pokazuje standardową cenę na 24m.

Chyba najlepiej jest brać tam gdzie ma się już jakieś usługi.
Mi T-mobile wyliczył 300mb za 60zł netto + 6 miesiecy gratis. Więc wychodzi 45zł miesięcznie. Umowa na 24 miesiace
Wiekszej prędkości nie rozpatruję bo to chyba wystarczy do ogladania TV i surfowania w necie.
(600mb/s na sekundę wyjdzie za 55zł.)

Tylko na razie z T-mobile problem jest taki, że tam nie można niczego dowiedzieć się na 100%. Tak jakby od wczoraj światłowody sprzedawali. :lol:

P.S. W Netia masz takie coś:
Kod:
Adresy z możliwością instalacji światłowodu Netii dzięki Programowi Operacyjnemu Polska Cyfrowa objęte są dopłatą 25 zł miesięcznie (uwzględnioną w cenie).
Po upływie 24 miesięcy cena abonamentu wzrośnie o 10 zł.
 
 
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 12-02-2023, 16:29   

t-mobile: zdaje się że nie daje publicznego ip więc u mnie odpada, po za tym nic nie wiadomo
netia: u mnie oferta jest 1Gbs/24m za 60zł/80zł bezterminówka/80zł net na 24m + hbo + tidal
więc cenowo fajnie ale ja się boję tej firmy
 
 
Martinos 
light master

Dołączył: 03 Lut 2023
Posty: 81
Wysłany: 12-02-2023, 18:45   

ra74 napisał/a:
t-mobile: zdaje się że nie daje publicznego ip więc u mnie odpada, po za tym nic nie wiadomo
netia: u mnie oferta jest 1Gbs/24m za 60zł/80zł bezterminówka/80zł net na 24m + hbo + tidal
więc cenowo fajnie ale ja się boję tej firmy

U mnie internet to głównie pod TV i przeglądanie stron także IP raczej bez znaczenia.

Jak czytam porównania itp. to Netia prawie wszędzie na czele. :mrgreen:
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1261
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-02-2023, 20:30   

ra74 napisał/a:
t-mobile: zdaje się że nie daje publicznego ip więc u mnie odpada, po za tym nic nie wiadomo
netia: u mnie oferta jest 1Gbs/24m za 60zł/80zł bezterminówka/80zł net na 24m + hbo + tidal
więc cenowo fajnie ale ja się boję tej firmy

Netii się boisz i wolisz TMobile?
A czego się boisz w Netii bo to bardzo ciekawe :lol:
 
 
gb00 
Klikacz

Dołączył: 13 Sty 2023
Posty: 4
Wysłany: 13-02-2023, 20:15   

Drodzy koledzy i koleżanki Netia niestety się nie popisała. Wczoraj chciałem zamówić światłowód z Netii i nagle na infolinii i stronie www brak warunków technicznych. Gdzie przez ostatnie pół roku warunki istniały.
Także jestem zmuszony zostać z pomarańczowymi.
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 348
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-02-2023, 21:57   

gb00 napisał/a:
Drodzy koledzy i koleżanki Netia niestety się nie popisała. Wczoraj chciałem zamówić światłowód z Netii i nagle na infolinii i stronie www brak warunków technicznych. Gdzie przez ostatnie pół roku warunki istniały.
Także jestem zmuszony zostać z pomarańczowymi.

Wszystko aktualne bez zmian.
_________________
  RobZon
 
Martinos 
light master

Dołączył: 03 Lut 2023
Posty: 81
Wysłany: 14-02-2023, 07:41   

Wszyscy chwalą Netię więc i ja podpytałem wczoraj o ofertę.
Po podaniu adresu niestety oferta drożeje dla mnie o 20zł/mies. Pani powiedziała, że to ze wzgledu na lokalizacje itp.
 
 
lullul 
Klikacz

Dołączył: 14 Lut 2023
Posty: 2
Wysłany: 14-02-2023, 20:28   

Czy ktoś z Was robił update firmware'u routera i czy w ogóle jest taka możliwość bo w ustawieniach nie ma możliwości automatycznego sprawdzenia aktualizacjii tylko trzeba ręcznie zapodać plik od T-Mobile ...
Ostatnio zmieniony przez lullul 14-02-2023, 20:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lullul 
Klikacz

Dołączył: 14 Lut 2023
Posty: 2
Wysłany: 14-02-2023, 20:29   

Czy ktoś z Was robił update firmware'u routera i czy w ogóle jest taka możliwość bo w ustawieniach nie ma możliwości automatycznego sprawdzenia aktualizacjii tylko trzeba ręcznie zapodać plik od T-Mobile ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: