Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
T-Mobile i oferta światłowodowa!
Autor Wiadomość
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1262
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-01-2023, 17:04   

Wiesz mi że ceny w Polsce za tego typu łącza są śmiesznie niskie w porównaniu z cenami w innych krajach, ja mimo wszystko bym zgłosił nawet te 30 minutową przerwę żeby spojrzeli co się dzieje...byc może to coś na optyce, dlatego samemu mógłbyś też przyjrzeć się choćby temu co w logach się pojawia i na diodach urzadzenia bo optyka u ciebie to Orange a routing to Netia
 
 
zennn 
Klikacz

Dołączył: 22 Sty 2022
Posty: 4
Wysłany: 27-01-2023, 22:04   

Domin9222 napisał/a:
No cóż, u mnie jest tylko BSA. Jest vectra, ale to taka sama padaka. Pisałem kiedyś z jednym lokalniakiem na fb który świadczy usługi światłowodowe w drugiej części mojego miasta i mówił mi że na moje osiedle wchodzić nie chce bo to i tak bez sensu - co z tego że oferuje lepszą jakość jak 90% ludzi i tak weźmie Orange/TM/vectrę bo będzie taniej o te 5 czy 10zł a do tego ich reklamują w telewizorku, więc wiadomo jaki będzie wybór przeciętnej osoby.

Dlatego kiepsko widzę jakichkolwiek lokalnych dostawców u mnie, nikt się nie chce pchać by konkurować z gigantami, a niestety większość ludzi to janusze którym do szczęścia jest potrzebne tylko fb/instagram/whatsapp/poczta.

Skoro jednak płacę niemało (80zł za 600/100 uważam za troszkę wygórowaną cenę) to powinni dołożyć starań by ten internet działał tak jak na światłowód przystało - najniższe możliwe opóźnienia biorąc pod uwagę lokalizację + szybkie działanie w razie usterki. Jednak tak oczywiście nie będzie. Jeśli chodzi o faktury to ich system działa bezbłędnie - wysyłają wszystko na czas, nawet nie ma jednego dnia opóźnienia jak wołają o kasę ;) Szkoda jednak że innych spraw nie potrafią ogarnąć równie zgrabnie.

Niedawno 5 dni bez neta, dzisiaj 30min przerwy w dostarczaniu internetu... no sorry, ale to nie jest normalne. Zwłaszcza że jedna z osób u mnie w domu pracuje zdalnie - nie muszę chyba mówić co w takim wypadku znaczy 5 dni bez połączenia? Jeszcze gdyby powiedzieli '' dobrze proszę pana, naprawimy to w środę bo wtedy dopiero będziemy mogli wysłać technika w pana sprawie'' zamiast ''jutro ktoś przyjdzie i naprawi'' i tak 4 dni pod rząd kłamanie i zwodzenie od niedzieli, to wtedy gdyby byli prawdomówni i ogarnięci to nie robiłbym takiego larum.

W normalnej robocie jakbym u kogoś pracował i tak zlewał klienta, okłamywał go że ''jutro przyjdę'' a nie przychodził przez kilka dni, to już dawno by mnie wywalono na zbity pysk dyscyplinarnie.

Dzisiejsza 30 minutowa przerwa pokazuje że nadal są jakieś problemy i bardzo prawdopodobne że niedługo znów pożegnam się z internetem na kilka dni, zanim ktoś się ruszy by problem na dobre naprawić. Jak mam znów codziennie do nich wydzwaniać i się użerać i słuchać tych kłamstw i pierdół, to na samą myśl mi się robi niedobrze.

Tylko własnie do kogo iść by mieć przyzwoity internet? Nie ma do kogo, bo każdy dostawca u mnie to cyrk i brak szacunku do klienta. I to na światłowodzie. Miedź w 2010 roku od lokalniaka była stabilniejsza niż światło od dużych korporacji w 2023. Cóż, takie czasy przyszły.


nie wiem czy to pomaga ale pojawił się nowy operator w BSA nazywa się RFC jest dostępny w mojej okolicy.Nie wiem czy ktoś tutaj będzie miał wiedzę na temat tego ISP w bydgoszczy, ma bardzo złą reputację w forum, ale wszyscy, których to dotyczy, używają do niego lte lub numeru telefonu serwisowego, co nie jest sensowną referencją hahah
Czy ktoś tutaj wie coś o tym ISP, chociaż jego oferty są trochę drogie
 
 
Domin9222 
easy master

Dołączył: 19 Paź 2022
Posty: 31
Wysłany: 27-01-2023, 22:37   

pawelb napisał/a:
Wiesz mi że ceny w Polsce za tego typu łącza są śmiesznie niskie w porównaniu z cenami w innych krajach


Zarobki w Polsce też są śmieszne w porównaniu do większości krajów gdzie net jest droższy ;) Tak, wiem że koszt dla operatora jest taki sam wszędzie, my jednak mieszkamy w Polsce i mamy takie a nie inne realia cenowe. Na Słowacji internet jest nawet tańszy niż u nas, a nie przypominam sobie by znajomi ze Słowacji narzekali na swoje światłowody. Podobnie na Węgrzech. Grywałem z nimi wielokrotnie przez kilka lat i nie przypominam sobie, by kiedykolwiek znikł im internet podczas rozgrywki albo by cierpieli z powodu trzycyfrowych pingów do europejskich serwerów.

Co do zgłoszeń, ja już się tyle im 'nazgłaszałem' przez ostatni tydzień że mi to uszami wychodzi.

zennn napisał/a:
nie wiem czy to pomaga ale pojawił się nowy operator w BSA nazywa się RFC jest dostępny w mojej okolicy.Nie wiem czy ktoś tutaj będzie miał wiedzę na temat tego ISP w bydgoszczy, ma bardzo złą reputację w forum, ale wszyscy, których to dotyczy, używają do niego lte lub numeru telefonu serwisowego, co nie jest sensowną referencją hahah
Czy ktoś tutaj wie coś o tym ISP, chociaż jego oferty są trochę drogie


Pierwsze słyszę o tym dostawcy. U mnie oferty RFC nie ma, więc odpada. Zresztą, jeśli nie ma żadnych opinii odnośnie ich światłowodu to nie wiem czy byłby sens ryzykować i iść na randkę w ciemno.
 
 
Domin9222 
easy master

Dołączył: 19 Paź 2022
Posty: 31
Wysłany: 29-01-2023, 21:10   

Odkąd awaria została naprawiona, mam skoki pingów w Hunt Showdown i utratę pakietów na poziomie 17%. Szukałem info na forum Steam ale nikt nie narzeka na problem z serwerami, więc łatwo się domyślić o co chodzi. Netię chwaliłem przez rok i teraz mam za swoje :mrgreen:

Ach ten polski internet... czy Orange, czy TM czy Netia to ten sam syf. Trzeba po prostu iść tam gdzie taniej bo każda sieć jest taka sama.

1.jpeg
Plik ściągnięto 45 raz(y) 267,34 KB

 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1262
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-01-2023, 21:34   

Podeślij traceroute czyli np. Mtr do serwera
PacketLossReceived to informacja z klienta czy serwera? Innymi słowy, problem jest ze zgubionymi pakietami które nie dotarły do serwera czy do Twojego komputera?
Chyba wyciągasz zbyt daleko idące wnioski po tej awarii….raz że może to być zwykły zbieg okoliczności, dwa że być może problem nie został do końca rozwiązany,
Niestety BSA niesie za sobą pewne ryzyka
Może coś zmieniałeś w domu po tym jak pojawiła się ta awaria? Czasem szukając problemu można coś zmienić i nie zwrócić na to uwagi
Na pewno warto byłoby jeszcze w jakiejś innej grze sprawdzić czy coś się zmieniło na minus
 
 
Domin9222 
easy master

Dołączył: 19 Paź 2022
Posty: 31
Wysłany: 30-01-2023, 09:40   

Na winmtr problemu nie widać. Nic nie zmieniałem jak była awaria, wszystko jest jak było.

trasa.jpeg
Plik ściągnięto 28 raz(y) 52,38 KB

 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1262
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-01-2023, 11:15   

Czytałem że tej grze już się zdarzały takie problemy dlatego nie mam pewności że problemem jest łącze, dobrze byłoby zostawić włączony mtr i popatrzeć w dłuższym okresie czasu co się dzieje, niczego nie można wykluczyć, również tego że to na poziomie BSA jest problem zwłaszcza skoro zauważyłeś podwyższone opóźnienie już na pierwszych hopie po stronie Netii
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 348
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-01-2023, 13:18   

pawelb napisał/a:
Czytałem że tej grze już się zdarzały takie problemy dlatego nie mam pewności że problemem jest łącze, dobrze byłoby zostawić włączony mtr i popatrzeć w dłuższym okresie czasu co się dzieje....

U mnie ping wygląda tak jak na załączonym obrazku.
Co do naprawy łącz to Orange tez posluguje sie zewnetrznymi firmami.
Co do jakości uslug Netia, współczuje ale sam zaryzykuje niebawem przejscie do Netia BSA, mysle ze na moim kierunku (Warszawa-Gdańsk) bedzie OK i nie bede mial takich problemów.
Po prawie 23 miesiacach w Orange, 2 razy zerwany fizycznie swiatlowod przez koparke remontująca droge i jedna przerwa 30min o 3:00 w nocy, a tak to co 10 dni resetowanie routera przez 30 sekund.
Czy w Polsce są śmieszne zarobki? smieszne to one były 20-30 lat temu, ale pewnie wiekszosc piszących na forum nie pamieta tych czasów.
Czemu są niższe zarobki i jeszcze dośc dlugo bedą? bo nie mamy koncernów, światowych marek, jestesmy poddostawcami dla innych, nasze produkty i uslugi są niskomarżowe.

Zrzut ekranu 2023-01-30 125203.jpg
Plik ściągnięto 25 raz(y) 67,51 KB

_________________
  RobZon
 
Domin9222 
easy master

Dołączył: 19 Paź 2022
Posty: 31
Wysłany: 30-01-2023, 14:31   

pawelb napisał/a:
Czytałem że tej grze już się zdarzały takie problemy dlatego nie mam pewności że problemem jest łącze, dobrze byłoby zostawić włączony mtr i popatrzeć w dłuższym okresie czasu co się dzieje, niczego nie można wykluczyć, również tego że to na poziomie BSA jest problem zwłaszcza skoro zauważyłeś podwyższone opóźnienie już na pierwszych hopie po stronie Netii


Ale aktualnie nikt żadnych problemów z serwerami nie zgłasza. Jak problemy były, to na forum Steam wisiało kilka tematów odnośnie problemów z pingiem i lossem, a teraz zero.

RobZon napisał/a:

Czy w Polsce są śmieszne zarobki?


Czytanie ze zrozumieniem akurat zawiodło :P Napisałem że są śmieszne w porównaniu do krajów, gdzie internet jest droższy, a więc krajów zachodnich. Zresztą biorąc pod uwagę dzisiejsze ceny jedzenia, rachunków itp, jesteśmy niemal tak samo biedni jak pod koniec lat 90tych, ale to siła wyższa i nie ma co robić offtopu.
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 348
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-01-2023, 14:59   

Domin9222 napisał/a:

Czytanie ze zrozumieniem akurat zawiodło :P Napisałem że są śmieszne w porównaniu do krajów, gdzie internet jest droższy, a więc krajów zachodnich.

Ja Cie zrozumialem co napisałes i moja odpowiedz jest taka sama.

Domin9222 napisał/a:

Zresztą biorąc pod uwagę dzisiejsze ceny jedzenia, rachunków itp, jesteśmy niemal tak samo biedni jak pod koniec lat 90tych, ale to siła wyższa i nie ma co robić offtopu.


Nie jestesmy tak samo biedni jak w latach 90tych, porownywanie siły gospodarki lat 90tych z siłą gospodarki lat 2022 to nieporozumienie, każdy ekonomista Cie wyśmieje, nie wierzysz mi to sobie sprawdz jakies tabelki, czasami lepiej milczec i udawac mądrego.
Taki przykład
rok 1995r srednia pensja 704zl kurs USDPLN 2,4zl = 300 USD
rok 2022 srednia pensja 5662 kurs USDPLN 4,5 = 1250 USD
_________________
  RobZon
 
Domin9222 
easy master

Dołączył: 19 Paź 2022
Posty: 31
Wysłany: 30-01-2023, 22:09   

Nie, źle zrozumiałeś. Jest różnica między ''śmieszne zarobki'' a ''śmieszne zarobki w porównaniu z państwami x y i z''. W Polsce nie ma tragedii z zarobkami, ale w porównaniu do krajów zachodu to jednak małe pieniądze. Więc nic dziwnego że u nas taniej. Internet na Słowacji czy na Węgrzech jest cenowo porównywalny z nami, tak jak i zarobki, aczkolwiek Węgrzy są nieco biedniejsi.. Dla przykładu, taki Milik nie jest złym napastnikiem, ale jego umiejętności są śmiesznie niskie w porównaniu do Lewego, Benzemy czy Mbappe. Chodzi o skalę.

Średnia pensja? Ta statystyka nie ma za wiele wspólnego z rzeczywistością. A no tak, 2 osoby zarabiają 15 456 tys a 16 osób zarabia 3665zł i cyk, mamy fajną średnią 5662zł. Faktycznie, wymierne dane ukazujące bogactwo naszego społeczeństwa :mrgreen:

Po drugie, 1995 to nie koniec lat 90tych tylko połowa. Końcówka to 98-99 rok. Znów nie przeczytałeś ze zrozumieniem. Jak już tak rzucasz średnimi zarobkami, to sprawdź sobie 1999 rok. Będzie znacznie więcej niż 700zł.

Po trzecie, porównaj również ceny wszystkiego z lat 90tych a ceny dzisiaj. Nadal pamiętam czasy gdzie jako dzieciak leciałem kupić litr mleka za 1.20zł. Dzisiaj to już niekiedy 4zł. Smaczne masło 250g 82% kosztowało 3zł, dzisiaj to już 7zł za 200g. Za 10 średniej wielkości jaj kiedyś się płaciło 4zł, dzisiaj to już około 12zł. Mówię o dobrej jakości jajach a nie o najtańszych z marketu z chowu klatkowego. Kiedyś można było kupić niezłą karte graficzną do kompa za 500zł która ciągnęła gry na max detalach 2 lata do przodu, a dzisiaj trzeba dać 2000zł by pograć w nowe gry w zadowalającej ilości klatek przy sensownej rozdzielczości i jakości. Takich przykładów jest mnóstwo, bo wszystko poszło w górę o 300-400% w ciągu ostatnich 20-25 lat, tak jak i zarobki, jednak nie ważne czy zrobimy równanie 4-2=2 czy 14-12=2. Liczby inne, ale wynik ten sam.

To jednak nie temat o zarobkach i gospodarce. Fakt faktem pandemia i woj.. sprawiły, iż biedniejemy w zastraszającym tempie i kolejne lata będą coraz cięższe dla naszych portfeli, a kto wie co nas jeszcze czeka? Po ostatnich trzech latach nic mnie już nie zdziwi.
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 348
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-01-2023, 23:10   

Domin9222 napisał/a:
Nie, źle zrozumiałeś. Jest różnica między ''śmieszne zarobki'' a ''śmieszne zarobki w porównaniu z państwami x y i z''.

I po raz kolejny Ci mówie ze nasze zarobki ROSNĄ wzgledem państw UE. SPRAWDZ sobie.
Ja nie bede tego za ciebie kolego robił, mam sił ani chęci.

Domin9222 napisał/a:

Średnia pensja? Ta statystyka nie ma za wiele wspólnego z rzeczywistością.

Cene czekolady mam podawac w dyskusji... litości.

Domin9222 napisał/a:

Po drugie, 1995 to nie koniec lat 90tych tylko połowa. Końcówka to 98-99 rok. Znów nie przeczytałeś ze zrozumieniem. Jak już tak rzucasz średnimi zarobkami, to sprawdź sobie 1999 rok. Będzie znacznie więcej niż 700zł.

srednia pensja 1706zl a kurs USD 4,07 :) = 419 USD wow
wedlug Domina 419usd ma taką samą wartosc nabywczą co 1250 usd w 2022r,

Domin9222 napisał/a:

To jednak nie temat o zarobkach i gospodarce. Fakt faktem pandemia i woj.. sprawiły, iż biedniejemy w zastraszającym tempie i kolejne lata będą coraz cięższe dla naszych portfeli, a kto wie co nas jeszcze czeka? Po ostatnich trzech latach nic mnie już nie zdziwi.
Jedynie tutaj napisales troszke prawdy.
Nie ma sensu dalej z Toba dyskutowac, ignorujesz fakty, skupiasz sie na jakiś swoich odczuciach z dziecinstwa i zapamietanych cenach ktore maja byc miernikiem czego?
Idz do polityki chłopie. Twoja Łodz i okolice to nie cała Polska.
Ktos z Mazowsza i Pomorza moze miec całkiem inne odczucia niz Ty, dlatego sa coroczne dane i statystyki, wiadomo ze srednia pensja to pewien wskaznik.
Juz wiem czemu mają Cie dośc na infoliniach.
I na litosc boską nie odpisuj mi.

Zrzut ekranu 2023-01-30 225437.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 19,34 KB

_________________
  RobZon
 
Domin9222 
easy master

Dołączył: 19 Paź 2022
Posty: 31
Wysłany: 30-01-2023, 23:35   

RobZon napisał/a:
I po raz kolejny Ci mówie ze nasze zarobki ROSNĄ wzgledem państw UE. SPRAWDZ sobie.
Ja nie bede tego za ciebie kolego robił, mam sił ani chęci.


Pewnie że rosną, ale nadal daleko nam do zachodnich państw UE oraz np GB. Ceny rosną również kolego.

RobZon napisał/a:
Cene czekolady mam podawac w dyskusji... litości.


Nie, czekolady nie, aczkolwiek ona też podrożała. Problem w tym że Ty nie potrafisz zrozumieć że zarobki rosną, ale ceny także. W 1999 zarobiłeś przykładowo 1000zł, wydałeś na dany produkt 3zł. Dzisiaj zarobisz 4000zł, wydasz na dany produkt 10-12zł. Nie widzisz różnicy? Prosta matematyka. Co z tego że zarabiamy dużo więcej niż kiedyś, jak 98% rzeczy kosztuje również dużo więcej niż kiedyś. Żywność, RTV i AGD, elektronika, czynsz, opłaty, niemal wszystko. Kiedyś można było kupić mieszkanie 40m2 za 100 tys, dzisiaj to już 300-350 tys. Oczywiście zależy jaka lokalizacja, ale ceny uśrednione. Nie wiem jak można tego nie rozumieć? Wiesz, gdybyśmy zarabiali tyle co teraz a płacili za wszystko tyle co 20 lat temu, to Polska byłaby bogatym krajem i mielibysmy dobrobyt, nikomu by niczego nie brakowało. Jednak ceny nie stoją w miejscu, bo tak działa gospodarka. Ba, teraz średnio co miesiąc-dwa większość cen idzie w górę o kilka %. Miesiąc temu idę po pięć parówek z 92% miesa i płacę 6.89, dzisiaj idę i za te same parówki zapłaciłem już 7.29.

RobZon napisał/a:
srednia pensja 1709zl a kurs USD 4,07 :) = 419 USD wow
wedlug Domina 419usd ma taką samą wartosc nabywczą co 1250 usd w 2022r,


Super, gdyby tylko ceny stały w miejscu, jw.

RobZon napisał/a:
Jedynie tutaj napisales troszke prawdy.
Nie ma sensu dalej z Toba dyskutowac, ignorujesz fakty, skupiasz sie na jakiś swoich odczuciach z dziecinstwa i zapamietanych cenach ktore maja byc miernikiem czego?
Idz do polityki chłopie. Twoja Łodz i okolice to nie cała Polska.
Ktos z Mazowsza i Pomorza moze miec całkiem inne odczucia niz Ty, dlatego sa coroczne dane i statystyki, wiadomo ze srednia pensja to pewien wskaznik.
Juz wiem czemu mają Cie dośc na infoliniach.


Aleś się oburzył :) Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Fakty są takie że wszystko idzie w górę - zarobki jak i ceny. To nie wspomnienia z dzieciństwa, tylko faktyczne ceny. I to niezależnie czy ktoś mieszka w Łodzi, w Szczecinie, Gdańsku albo w Katowicach. A tak wgl to do Łodzi i okolic mam kawałek, bo wiesz, woj łódzkie to nie tylko Łódź i okolice, sam za Łodzią nie przepadam ;) Ty nie potrafisz zrozumieć, że jak zarobisz 3x więcej i zapłacisz za coś 3x więcej to wyjdziesz na zero i efekt końcowy będzie identyczny. Poza tym napisałem, że jesteśmy NIEMAL tak samo biedni jak pod koniec lat 90tych. Znów nie doczytałeś... jeszcze nam trochę brakuje do tej biedoty co była 25 lat temu, aczkolwiek patrząc na to co się dzieje na świecie, obstawiam że za jakieś 2-3 lata się to zmieni i faktycznie nadejdą jeszcze gorsze czasy niż teraz.

Co do infolinii, to nie oni mają mnie dość, tylko ja ich :mrgreen: Znów minąłeś się z prawdą. Chłopaku, nie produkuj się bo szkoda robić śmietnik w tym temacie. Mam wrażenie jakbyś był za PiSem i odbierał moje posty jako atak na swoją ulubioną partię. Nie, to nie atak, jestem politycznie neutralny i nie popieram ani PiS, ani PO. Mówię po prostu jak się sprawy mają, a czy by rządziło PO czy ktoś inny to pewnie byłoby podobnie.

Robisz śmietnik, przyczepiłeś się mojego jednego zdania o zarobkach i latach 90tych i męczysz bułę. Odpisałem Ci wystarczająco, na kolejne zaczepki nie mam zamiaru reagować ani Ci odpisywać.

Wracając do tematu, zrestartowałem router oraz ONT, dostałem inne IP i problem póki co naprawiony. Oby tak zostało ;)

EDIT: Widzę że zedytowałeś post i dopisałeś bym Ci nie odpisywał. Cóż, zedytowałeś za późno.

1.jpeg
Plik ściągnięto 15 raz(y) 259,63 KB

 
 
mister_n 
Klikacz

Dołączył: 20 Lut 2015
Posty: 6
Wysłany: 01-02-2023, 12:10   

Jak aktualnie wygląda sytuacja z internetem od TMobile?

Mam nadzieję, że nie będziecie bić za proste pytanie ;) a dyskusja zeszła na innych operatorów i gry, przejrzałem też ostatnie kilka stron wątku i dalej ciężko mi powiedzieć.

Mieszkam na nowym osiedlu domków - jest tylko światłowód od Orange, zdecydowania większość sąsiadów ma Orange, ale ja mam abo na tel w TMobile i szanse na dużo niższą cenę (60 zł od TMo w porównaniu do 84 zł Orange za 300Mb, z telewizją jeszcze większa różnica, i do tego Orange dla 300Mb nie daje Funboxa6 :( ).

I teraz parę pytań:
1. Jak działa ten światłowód TMo obecnie? Są przerwy w działaniu? Spadki prędkości? Problemy z pingami? ja już nie gram, ale moje dzieci zaraz zaczną ;)
2. Czy TMo po 2 latach umowy podnosi ceny jak Orange (+10 zł)?
3. Jak w ogóle wygląda podnoszenie cen u operatorów po okresie umowy? słyszałem o jakiś zapisach inflacyjnych... Czy jest szansa, że w TMo lub Orange zostanę z ceną na zawsze? (rodzice mają UPC 300Mb+TV za 54 zł już jakieś 6 lat i już raczej nigdy nie zmienią :P )
4. Czy TMo daje ONT bez większych problemów?
5. Czy można bez problemów wymienić router od TMo na coś swojego?
6. Czy ten router WIFI Premium 2.0 (Sagemcom Fast 5670) jest w miare ok? Np. w porównaniu do Funboxa 6?
7. Czy na routerze TMO da się zmienić ustawienia? Gdzieś czytałem, że kiedyś można było co najwyżej hasło do WIFI ustawić :D
8. Czy telewizja od TMo działa ok? Są jakieś ograniczenia? (z Orange kojarze, że dekoder powinien być wpięty bezpośrednio do Funboxa lub trzeba mocno pokonfigurować swój router)
 
 
Martinos 
light master

Dołączył: 03 Lut 2023
Posty: 81
Wysłany: 03-02-2023, 16:15   

johnny86 napisał/a:
Jak inwestycja z POPC to na 99% dostaje ONT od właściciela światłowodu a router dostanie od TM.

Ja mam np światłowód od Orange.
Miałem liveboxa bezpośrednio podłączonego, zmieniłem na Netię i przyjechała Orange podłączyli ONT a Netia wysłała swój router łączy się pod eth.
W tym przypadku Orange musi mieć monitoring sieci i mieć swoje urządzenie


Witam! U mnie kable rozwiesza INEA (też chyba inwestycja POPC).
Rozmawiałem z T-mobile. Oni przychodzą tylko instalowac modem itp.
Kabel do domu + gniazda instaluje INEA jak mniemam.
Taka instalacja jest za darmo czy trzeba coś extra płacić?
Teraz gniazda + ONT jest normą czy różnie moze być?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,49 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: