Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
T-Mobile i oferta światłowodowa!
Autor Wiadomość
Darecki88 
easy master

Dołączył: 05 Lis 2022
Posty: 24
Wysłany: 07-11-2022, 11:06   

Wiesz co właśnie chciałem o to podpytać tez co nam dają te informacje o punktach styku ? A po 2 właśnie osiągają teoretycznie najwyższe wyniki na speedtest można się do tego odnosić ? Bo czasami może warto nie wchodzić w takie rzeczy czy coś ukrywają czy nie w danej sprawie a patrzeć na to że działa najlepiej na rynku. Co o tym wszystkim myślisz ?
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-11-2022, 11:29   

Darecki88 napisał/a:
Wiesz co właśnie chciałem o to podpytać tez co nam dają te informacje o punktach styku ? A po 2 właśnie osiągają teoretycznie najwyższe wyniki na speedtest można się do tego odnosić ? Bo czasami może warto nie wchodzić w takie rzeczy czy coś ukrywają czy nie w danej sprawie a patrzeć na to że działa najlepiej na rynku. Co o tym wszystkim myślisz ?

A co to według Ciebie znaczy "że działa najlepiej na rynku" ? :lol:
Punkty styku dają Ci np. informacje gdzie dany operator wymienia się ruchem z innymi operatorami, czy wypycha większość ruchu przez zagranicę, czy ma lokalne peeringi z innymi operatorami, to dość istotna kwestia żeby mieć jak najkrótsze i o największej przepływności styki do różnych operatorów, speedtesty tego ci nie pokażą, komfort w korzystaniu z Internetu to nieprzeciążone, krótkie trasy a więc m.in dostęp do wielu IX-ów czyli punktów wymiany ruchu internetowego
Dlatego wiele osób chwali sobie Netie czy Vectrę bo sieci te są w większości IX-ów i mają styki dużej przepływności, dzisiaj grasz w jedną grę a jutro w inną, do przeglądania Internetu starczy Ci LTE, nie musisz mieć stałego łącza :P
A jak poczytać w necie to INEA wcale nie jest taką dobrą siecią zwłaszcza do grania, jak się co poniektórym wydaje, niestety część użytkowników znowu patrzy na cyferki i jara się tym że potrafią dać symetryczne łącze (do grania kompletnie bez znaczenia), no i co z tego wynika, mogą Ci dać nawet 10gb i o czym to ma świadczyć?
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 348
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-11-2022, 13:07   

Darecki88 napisał/a:
Wiesz co właśnie chciałem o to podpytać tez co nam dają te informacje o punktach styku ? A po 2 właśnie osiągają teoretycznie najwyższe wyniki na speedtest można się do tego odnosić ? Bo czasami może warto nie wchodzić w takie rzeczy czy coś ukrywają czy nie w danej sprawie a patrzeć na to że działa najlepiej na rynku. Co o tym wszystkim myślisz ?

Ktoś tu w tym wątku pisał o INEA, z lubelskiego, pinga o ile pamietam, nie mial "super".
Wiem o INEA z wlkp (znajomi) i tam trzymają jakosc a o innych regionach nie wiem.
_________________
  RobZon
 
Darecki88 
easy master

Dołączył: 05 Lis 2022
Posty: 24
Wysłany: 07-11-2022, 16:53   

pawelb napisał/a:
Darecki88 napisał/a:
Wiesz co właśnie chciałem o to podpytać tez co nam dają te informacje o punktach styku ? A po 2 właśnie osiągają teoretycznie najwyższe wyniki na speedtest można się do tego odnosić ? Bo czasami może warto nie wchodzić w takie rzeczy czy coś ukrywają czy nie w danej sprawie a patrzeć na to że działa najlepiej na rynku. Co o tym wszystkim myślisz ?

A co to według Ciebie znaczy "że działa najlepiej na rynku" ? :lol:
Punkty styku dają Ci np. informacje gdzie dany operator wymienia się ruchem z innymi operatorami, czy wypycha większość ruchu przez zagranicę, czy ma lokalne peeringi z innymi operatorami, to dość istotna kwestia żeby mieć jak najkrótsze i o największej przepływności styki do różnych operatorów, speedtesty tego ci nie pokażą, komfort w korzystaniu z Internetu to nieprzeciążone, krótkie trasy a więc m.in dostęp do wielu IX-ów czyli punktów wymiany ruchu internetowego
Dlatego wiele osób chwali sobie Netie czy Vectrę bo sieci te są w większości IX-ów i mają styki dużej przepływności, dzisiaj grasz w jedną grę a jutro w inną, do przeglądania Internetu starczy Ci LTE, nie musisz mieć stałego łącza :P
A jak poczytać w necie to INEA wcale nie jest taką dobrą siecią zwłaszcza do grania, jak się co poniektórym wydaje, niestety część użytkowników znowu patrzy na cyferki i jara się tym że potrafią dać symetryczne łącze (do grania kompletnie bez znaczenia), no i co z tego wynika, mogą Ci dać nawet 10gb i o czym to ma świadczyć?

Pisząc ze działa najlepiej na rynku miałem na myśli między innymi dobrą opinie znajomego, który może nie gra w gry za bardzo bo tylko cs i wow czasami lol ale chwali sobie bardzo szybkie pobieranie filmow czy dużych plików. Również prędkość wysyłania jak renderuje jakieś filmy itd. A z tych 2 co wymieniłeś to Netia góruje przed vectra mimo wszystko w tych punktach wymiany ruchu? Tak swoją drogą wielkie dzięki za wyjaśnienie bo mega to zmieniło moje postrzeganie.
 
 
Darecki88 
easy master

Dołączył: 05 Lis 2022
Posty: 24
Wysłany: 07-11-2022, 17:09   

Wgl dodam że Netia jest mega konkurencyjna bo za 60 zł jest 1Gb/s i 300 Mb/s vectra to już 1.2 Gb/s i tylko 90 Mb/s i to w cenie 90 zł. Natomiast co mnie zaskoczyło mają internet 10G w którym oferują niby do 8300 Mb/s i to symetryk (niestety za 300 zł miesięcznie) chyba żaden większy operator tego nie oferuje. Natomiast zastanawia mnie czy to jeszcze światłowód czy coś całkiem innego.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-11-2022, 18:18   

Darecki88 napisał/a:
Wgl dodam że Netia jest mega konkurencyjna bo za 60 zł jest 1Gb/s i 300 Mb/s vectra to już 1.2 Gb/s i tylko 90 Mb/s i to w cenie 90 zł. Natomiast co mnie zaskoczyło mają internet 10G w którym oferują niby do 8300 Mb/s i to symetryk (niestety za 300 zł miesięcznie) chyba żaden większy operator tego nie oferuje. Natomiast zastanawia mnie czy to jeszcze światłowód czy coś całkiem innego.

oczywiście że światłowód, pewnie XGS-PON, Netia światłowodowa w porównaniu do klasycznej Vectry na pewno jest lepszym rozwiązaniem ale do światłowodowej Vectry to nie wiem, obaj operatorzy mają dużą przepływność w IX-ach, nie ma co porównywać do INEA bo to nie ta liga
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 348
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-11-2022, 19:18   

Darecki88 napisał/a:
Wgl dodam że Netia jest mega konkurencyjna bo za 60 zł jest 1Gb/s i 300 Mb/s vectra to już 1.2 Gb/s i tylko 90 Mb/s i to w cenie 90 zł. Natomiast co mnie zaskoczyło mają internet 10G w którym oferują niby do 8300 Mb/s i to symetryk (niestety za 300 zł miesięcznie) chyba żaden większy operator tego nie oferuje. Natomiast zastanawia mnie czy to jeszcze światłowód czy coś całkiem innego.

a propo Vectry, masz dostęp do niej przez swiatlowod co polozyla Ci INEA?
Internet 10G z Vectry to pewnie tylko w okolicach Wawy, taka ichnia wizytówka że oferujemy najwieksza predkosc ..
_________________
  RobZon
 
Darecki88 
easy master

Dołączył: 05 Lis 2022
Posty: 24
Wysłany: 07-11-2022, 20:35   

Właśnie patrzyłem ofertę vectry i nie ma dostępności światłowodu pod moim adresem przynajmniej nic takiego się nie wyświetla trochę dziwne.
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 348
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-11-2022, 10:13   

Darecki88 napisał/a:
Właśnie patrzyłem ofertę vectry i nie ma dostępności światłowodu pod moim adresem przynajmniej nic takiego się nie wyświetla trochę dziwne.

Właśnie mam podobny "problem" choc mam połozony osobny swiatlowod od Vectry i miałem Vectra 2 lata, sprawdzałem sąsiadów i tez nie maja dostepnosci, wiec wyglada to na jakis problem w przegladarce, ciekawe kiedy oni to zauważa ;)
_________________
  RobZon
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 537
Wysłany: 08-11-2022, 14:23   

RobZon napisał/a:
ciekawe kiedy oni to zauważa ;)

jak ktos im to zglosi :)
 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 09-11-2022, 08:05   

RobZon napisał/a:
PLAY dołączył, sprawdziłem i juz też jestem w zasięgu.


Z ciekawości sprawdziłem i jestem w zasięgu. Co ciekawe 1 Gb/s Orange na czas nieokreślony kosztuje 94 zł, a w Play 1 Gb/s na czas nieokreślony kosztuje 90 zł i dają telewizję za darmo (37 kanałów). Także światłowód Play na kablach Orange jest lepszy niż światłowód Orange na kablach Orange :shock: Ciekawe tylko, czy w Play da się dostać ONT lub czy router obsługuje bridge.
//
Dzwoniłem i Orange mam 1 Gb/s, ale Play pod tym samym adresem daje tylko 300 Mb/s. Dziwne :sad:
 
 
Darecki88 
easy master

Dołączył: 05 Lis 2022
Posty: 24
Wysłany: 09-11-2022, 09:20   

Nie wiem czy są jakieś dodatkowe opłaty albo może dają dużo gorszy sprzęt w postaci routera. Ale Netia oferuje 1 Gb/s/300 Mb/s za 60 zł wiec cena jest mega
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 348
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-11-2022, 19:41   

januszmk napisał/a:
RobZon napisał/a:
ciekawe kiedy oni to zauważa ;)

jak ktos im to zglosi :)

Zgłosiłem wczoraj hehe
_________________
  RobZon
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 348
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-11-2022, 18:27   

RobZon napisał/a:
januszmk napisał/a:
RobZon napisał/a:
ciekawe kiedy oni to zauważa ;)

jak ktos im to zglosi :)

Zgłosiłem wczoraj hehe

i nawet juz mi odpowiedzieli hehe ..
Szanowny Kliencie,
Uprzejmie informuje, że jest to prawdopodobnie błąd przeglądarki. Proszę o podanie dokładnego adresu w celu weryfikacji. Dodatkowo, jesteśmy w stanie sprawdzić dostępność usług w naszym wewnętrznym systemie, jeżeli tylko bym Pan chciał.
Błąd przeglądarki wykluczyłem (ponownie sprawdzilem adresy z innych przeglądarkach), więc mają chyba bałagan. Ja kończe ten wątek.
_________________
  RobZon
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-11-2022, 00:35   

Zauważyłem, że T-mobile wykupiło styk w DECIX. Ostatnio sporo tras tamtędy idzie na zachód. Ktoś potwierdzi co ma T-Mobile?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: