Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
T-Mobile i oferta światłowodowa!
Autor Wiadomość
Kamil1000 
Klikacz

Dołączył: 06 Kwi 2022
Posty: 13
Wysłany: 07-04-2022, 22:55   

No, z TPNETem widzę, że słabo, jedynie warszawski serwer Orange do Speedtestu idzie dobrą trasą.
W sumie dziwne to, skoro mają przecież łącza z Orange, żeby odbierać to BSA na którym działa ten internet.

tpnet.png
Plik ściągnięto 23 raz(y) 213,51 KB

speedtest_orange_waw.png
Plik ściągnięto 16 raz(y) 195,97 KB

speedtest_orange_poz.png
Plik ściągnięto 11 raz(y) 220,89 KB

 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-04-2022, 00:28   

Ja miałem z Warszawy do Frankfurtu 16ms w T-Mobile jak szło wcześniej też przez Frankfurt, potem zmienili tylko przez Austrię. Gdyby trasa powrotną nie szła do Telii w Warszawie, to byś miał pewnie z 12ms do Frankfurtu, gdyby trasa wychodziła z Poznania tak jak teraz.
 
 
Kamil1000 
Klikacz

Dołączył: 06 Kwi 2022
Posty: 13
Wysłany: 09-04-2022, 12:40   

Wróciłem na weekend do domu (też Dolny Śląsk), gdzie mam modem LTE z kartą T-Mobile w taryfie biznesowej bez żadnych limitów i tutaj bez zmian - dalej BRAS w Warszawie i routing przez Wiedeń.
A tak wracając do światłowodu, to niestety okazało się, że po tej zmianie BRASa na Poznań występują problemy w godzinach wieczornych (20-22) ze stabilnością połączenia - pojawiają się dropy i internet jest wtedy słabo używalny, router (firmowy UDM-Pro) non stop żongluje wtedy między T-M a backupem (Netia VDSL).
Podobne akcje były jak nam uruchomili ten światłowód - wtedy to śmigało na CGNAT i pewnie pula portów w szczycie się wyczerpywała, po włączeniu publicznego IP nie było już tego problemu. Teraz po zmianach nadal mamy przydzielany publiczny IP (stały zresztą, taki sam jak przed zmianami), więc problem raczej jest gdzieś indziej.
W przyszłym tygodniu jak nic się nie zmieni to sprawdzę dokładnie o co chodzi i ewentualnie będę to zgłaszał.

udm.jpg
Plik ściągnięto 57 raz(y) 383,61 KB

 
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-04-2022, 13:08   

Dziwne, że jeszcze nie zgłosiłeś przecież za to płacisz Ty firma.
Ludzi od czasu LTE przyzwyczaili się do byle jakości.
Utrata pakietów jest czymś normalnym ???
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 348
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-04-2022, 15:28   

Orion napisał/a:
Dziwne, że jeszcze nie zgłosiłeś przecież za to płacisz Ty firma.
Ludzi od czasu LTE przyzwyczaili się do byle jakości.
Utrata pakietów jest czymś normalnym ???

Wedlug umowy chyba jest, też cenie jakość i uważam ze dostawcy powinni spełniać ścisle określone i mierzalne wartosci łącza jakie oferują.
Klienci TM mogą coś wiecej powiedziec o parametrach oferowanego łącza. ;)
W umowach powinien być ping chociaz do określonych adresów. Ale nie chce tu otwierać jakiejś dyskusji bo temat oklepany i znany.
_________________
  RobZon
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 10-04-2022, 01:32   

Pamiętam że ktoś tu pisał że w Netii jakość jest różna i to zależy od tego jakie IP się dostanie... no to nie mogę tego potwierdzić, bo przez 4 miesiące przewinął się u mnie z tuzin różnych IP (restart, testy, samoczynna zmiana itp) i na każdym miałem niskie pingi i brak strat. Więc nie rozumiem o co chodzi, no ale może w innych częściach Polski jest inaczej :P Widocznie Netia w woj łódzkim działa bardzo dobrze.
_________________
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 348
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-04-2022, 13:40   

Domin922 napisał/a:
bo przez 4 miesiące przewinął się u mnie z tuzin różnych IP
a odkryłes już co ile dni zmienia Ci IP w Netii?
_________________
  RobZon
 
WiZaR5789 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Paź 2021
Posty: 91
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-04-2022, 09:39   

Domin922 napisał/a:
Pamiętam że ktoś tu pisał że w Netii jakość jest różna i to zależy od tego jakie IP się dostanie... no to nie mogę tego potwierdzić, bo przez 4 miesiące przewinął się u mnie z tuzin różnych IP (restart, testy, samoczynna zmiana itp) i na każdym miałem niskie pingi i brak strat. Więc nie rozumiem o co chodzi, no ale może w innych częściach Polski jest inaczej :P Widocznie Netia w woj łódzkim działa bardzo dobrze.


Czy można to nazwać różną jakością nie powiedziałbym po prostu na niektórych zakresach IP pingi do wybranych hostów są wyższe a na innych niższe i zazwyczaj działa to ze zmianą o 180 stopni czyli jak przejdę na lepsze IP dla jednego hosta to wzrasta ping dla drugiego hosta. Jednakże do kluczowych usług takie kombinacje nie występują. Przez ostatnie 2 miesiące korzystania z netii nie zauważyłem żadnych ścinek, dziwnego buforowania czy opóźnień w dostępach do usług. Wydaje mi się że moje oczekiwania były zbyt wygórowane. Jak na ofertę dla masówki to i tak niebo a ziemia w porównaniu do orange, magentowych czy o zgrozo UPC na miedzi. Jeżeli miałbym polecić jakiegokolwiek operatora to lokalniaki a potem Netia. Co do awarii pojawiły się do tej pory 3, nwm czy były one spowodowane przez Orange bo to ich rurka dosyła mi sygnał czy bezpośrednio Netia się wywalała. Na szczęście awarie zazwyczaj pojawiały się dość późną nocą(1-3) i nie trwały długo zazwyczaj maksymalnie do godziny. Bezpośrednio co do twoich obserwacji to jesteś przypisany do innej usługi dlatego sytuacja u Ciebie wygląda lepiej. Jako że ja korzystam bezpośrednio z BSA to zostałem przypisany w Netii do "adsl.inetia.pl" (rev dns) i to właśnie przypisanie do tej usługi powoduje takie cyrki. Ty nigdy nie wpadniesz na zakresy IP których używam ja, a ja nigdy nie wpadnę na te których używasz ty. Co do moich wyników wysłanych kilka stron wcześniej to winowajcą wysokiego pingu do pierwszego hopa jest Orange i to z nimi obecnie walczę o poprawę jakości sygnału.

a.png
Plik ściągnięto 3725 raz(y) 3,47 KB

_________________
  WiZaR5789
 
WiZaR5789 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Paź 2021
Posty: 91
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-04-2022, 15:39   

_________________
  WiZaR5789
 
Kamil1000 
Klikacz

Dołączył: 06 Kwi 2022
Posty: 13
Wysłany: 11-04-2022, 21:17   

Orion napisał/a:
Dziwne, że jeszcze nie zgłosiłeś przecież za to płacisz Ty firma.
Ludzi od czasu LTE przyzwyczaili się do byle jakości.
Utrata pakietów jest czymś normalnym ???

Już zgłoszone. Chyba uplink nowego BRASa nie wyrabia w szczycie, dzisiaj już po 16:00 zaczęły się problemy.

tm11.png
Plik ściągnięto 19 raz(y) 221,88 KB

tm12.png
Plik ściągnięto 16 raz(y) 203,53 KB

 
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-04-2022, 08:22   

Wszyscy tak cenią T-Mobile, a to tylko marketing ;)
 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 13-04-2022, 20:02   

RobZon napisał/a:
Domin922 napisał/a:
bo przez 4 miesiące przewinął się u mnie z tuzin różnych IP
a odkryłes już co ile dni zmienia Ci IP w Netii?


Bodajże co miesiąc, ale nie jestem pewien. Na pewno zmienia się bardzo rzadko, bo jak nic nie ruszam to jest i jest.

WiZaR5789 No o tym mówię, u mnie nie ma żadnych zmian pingu, a jak testowałem różne IP to testowałem różne adresy i wszędzie miałem taki sam ping i taką samą trasę, a IP dostawałem naprawdę bardzo różne. Widocznie to też zależy od województwa, w końcu trafiłem na dostawcę który nie daje d*py w woj łódzkim :mrgreen: 8) Ja też mam BSA i mam Netię na kablach Orange :)
_________________
 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 14-04-2022, 10:27   

A prędkości po 4 miesiącach umowy mam nadal idealne :P

600.png
Plik ściągnięto 6 raz(y) 26,38 KB

_________________
 
 
WiZaR5789 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Paź 2021
Posty: 91
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-04-2022, 12:53   

Domin922 napisał/a:
RobZon napisał/a:
Domin922 napisał/a:
bo przez 4 miesiące przewinął się u mnie z tuzin różnych IP
a odkryłes już co ile dni zmienia Ci IP w Netii?


Bodajże co miesiąc, ale nie jestem pewien. Na pewno zmienia się bardzo rzadko, bo jak nic nie ruszam to jest i jest.

WiZaR5789 No o tym mówię, u mnie nie ma żadnych zmian pingu, a jak testowałem różne IP to testowałem różne adresy i wszędzie miałem taki sam ping i taką samą trasę, a IP dostawałem naprawdę bardzo różne. Widocznie to też zależy od województwa, w końcu trafiłem na dostawcę który nie daje d*py w woj łódzkim :mrgreen: 8) Ja też mam BSA i mam Netię na kablach Orange :)


A jaki masz revDNS ? Traceroute z innej sieci do swojego IP.
_________________
  WiZaR5789
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 14-04-2022, 12:55   

Mam to co Ty, czyli adsl.inetia.pl i zero problemów. Ani nie ma rozłączeń, awarii, a pingi są takie same z różnych IP gdziekolwiek bym nie testował.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,49 sekundy. Zapytań do SQL: 17
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: