Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
T-Mobile i oferta światłowodowa!
Autor Wiadomość
vw-gti 
Klikacz

Dołączył: 27 Gru 2021
Posty: 8
Wysłany: 12-01-2022, 22:32   

Witam nie było plusa ani neti to zamówiłem wstepnie t mobile 95zl za 900mb gratis dekoder do tv na androidzie i gratis montaż który umówiłem na koniec miesiaca z możliwością przeciagniecia do max 3 miesiecy na obecnych warunkach. Dziś sprawdzam i pojawila sie możliwość netu 1gb w Neti za 90zl i 80zl w plusie z racji ze mam smart dom. Ale za montaż kroją chyba 250zl. Co wybrać w obecnej sytuacji?
_________________
 
 
Stefcio 
easy master

Dołączył: 22 Maj 2021
Posty: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-01-2022, 22:38   

Lepiej dopłacić do Netii i nie martwić się przeciążeniami sieci (czytaj - denerwować się na buforujące się filmy, lagi w grach sieciowych, problemy z przeglądaniem stron...) w T-Mobile, serio. Cały ten wątek powinien być odpowiedzią! :)
_________________
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 348
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-01-2022, 22:53   

Stefcio napisał/a:
Lepiej dopłacić do Netii i nie martwić się przeciążeniami sieci
dokładnie, podpisuję sie pod tym. Montaż 250zł :O hmmm może Umowa Bezterminowa czy 24 mies?
_________________
  RobZon
 
vw-gti 
Klikacz

Dołączył: 27 Gru 2021
Posty: 8
Wysłany: 12-01-2022, 23:08   

Niby 24 ale domek i 1 montaż trzeba kopać itd. A plus to bedzie to samo co netia? W neti z tv w promocji daja rabat 3 miesiace gratis i taniej o 5 zl przy 99kanalach, czyli 85zl za 1gb od 4 miesiaca.
189 kanalow z netem 1gb 110zl od 4 miesiaca.
_________________
 
 
Stefcio 
easy master

Dołączył: 22 Maj 2021
Posty: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-01-2022, 23:09   

Tak, Plus to jest to samo, co Netia ;) Nawet w umowie masz napisane, że usługę internetu stacjonarnego Plusa świadczy Netia :]
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 12-01-2022, 23:53   

Ja stawiam że LG się zabezpieczyło i umowa przejęcie reguluje również późniejsze korzystanie z Aorty i stosowne opłaty za to.
_________________
 
 
Stefcio 
easy master

Dołączył: 22 Maj 2021
Posty: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-01-2022, 00:01   

zylx napisał/a:
Ja stawiam że LG się zabezpieczyło i umowa przejęcie reguluje również późniejsze korzystanie z Aorty i stosowne opłaty za to.


Przez jakiś czas będzie tak, jak piszesz. Potem wszystko przejdzie pod AS P4. Tak to wyglądało w pozostałych przypadkach i tak będzie wyglądało teraz. Ewentualnie - ale tylko EWENTUALNIE - P4 zacznie korzystać w jakimś stopniu z LG jako Tier-1.

Taka ciekawostka - z Aorty korzysta także Netia i Plus (właściwie to samo, ale wiadomo o co chodzi - jedni to fix, drudzy mobile) - a są zupełnie innym podmiotem kapitałowym. Czy to oznacza, że wcześniej ich właścicielem było LG? Nie! Po prostu są ich klientami ;)
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-01-2022, 00:52   

Pierwsze artykuły o przejęciu UPC przez Playa już mówiły o tym, że przez pewien czas UPC zadeklarowało się, że będzie im udostępniać swoją Aortę, potem te porozumienie wygasa i przechodzą na swój routing.
 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 13-01-2022, 20:45   

Netia ma technologię nie z tej ziemi, 3 tygodnie a jeszcze nie zauważyłem żadnego rozłączenia sieci, nawet na sekundę. Router też stabilnie chodzi, nie restartuje się ani nic.

Kurczę, nie wiem jak oni to robią, to jakaś magia po tym co było w TM :mrgreen: :D :shock:
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-01-2022, 23:22   

Domin922 napisał/a:
Netia ma technologię nie z tej ziemi, 3 tygodnie a jeszcze nie zauważyłem żadnego rozłączenia sieci, nawet na sekundę. Router też stabilnie chodzi, nie restartuje się ani nic.

Kurczę, nie wiem jak oni to robią, to jakaś magia po tym co było w TM :mrgreen: :D :shock:

Póki nie będzie w Netii zagranicznego kapitału albo jej nie sprzedadzą jest szansa że będzie git :P
No i na razie mają wystarczająco pojemną sieć….oby za szybko nie pozyskali zbyt dużo klientów
 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 14-01-2022, 13:56   

pawelb napisał/a:
Póki nie będzie w Netii zagranicznego kapitału albo jej nie sprzedadzą jest szansa że będzie git :P
No i na razie mają wystarczająco pojemną sieć….oby za szybko nie pozyskali zbyt dużo klientów


To wypada mi teraz polecać każdemu TM i inny badziew, by Netia się nie zapchała :twisted:

A więc ludzie, T-mobile najlepszy internet, ping w grach 5 ms, nic nie rozłącza ani nie zamula, Orange to już wgl bajka, pakiety między graczem a serwerem się teleportują niczym w splątaniu kwantowym, zero opóźnienia wszędzie! Polecam! Podpisujcie z nimi umowy!
:twisted: :mrgreen: :lol:
_________________
 
 
Stefcio 
easy master

Dołączył: 22 Maj 2021
Posty: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-01-2022, 19:20   

Netia nie jest zapchana od X-lat i tak zostanie, mogą nawet wziąć wszystkich klientów od T-Mobile a i tak będzie zapas pasma ;)
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-01-2022, 19:49   

GPON GPONem a tymczasem w Docsisie :P
https://antyweb.pl/10gbps-na-zwyklej-kablowce-testy-trwaja
 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 14-01-2022, 20:23   

Co do tego artykułu to koleś pisze że Dzisiaj na nikim nie robi już wrażenia łącze 150 czy 300 Mbps, to praktycznie obecnie standard,

Tymczasem średnia prędkość internetu w Polsce to 77.5Mb/s na początku roku 2021. Więc pewnie dzisiaj będzie z 85-90Mb/s. Nie bardzo wiem gdzie 150 czy 300Mb/s to standard, no ale to antyweb, serwis typu ''tabletowo'' gdzie ilość bredni jest adekwatna do bredni zamieszczanych w Fakcie czy innym brukowcu.
_________________
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 14-01-2022, 20:29   

Tak tak 10 giga, tak samo jak teraz jest 600 uploadu na docsis 3.1 czy 3.0. Na XGS-Pon wyciagaja po 8.5 giga realnie, jest jeszcze NG-PON2 czy 25GPON testowany, 50GPON na horyzoncie jesli mamy mowic o przyszlosci. Po ethernecie masz 100 czy 400 giga tylko nikt nie bedzie tak prywatnych osob podłączał.

Gadanie o standardzie 300mbs pewnie w duzych miastach oczywiscie dopoki ktos sie nie przeprowadzi do nowej dzielnicy czy na obrzeza miasta. Tylko te predkosci tez sa pewnie jakas srednia speedtestow czyli zmniejsza sie predkosc przez tansze oferty, speedtesty po wifi i tak dalej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: